CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 57948|Reply: 404

Bini yang pemalas

Nak tanya tahap piawai pemalas bini kat korang suma.

Kalo tak iron baju laki kira pemalas tak?
Ada dengar cerita kalo bini tak iron baju laki dah kategori tahap pemalas sementara sebahagian plak menganggapnya perkara normal.

Ris memang iron baju hubby...... uniform dia tu dah lah susah nak iron.......... tapi nak wak camner.... redha je lah....

hehehs!

Tu arr, nak tau gak pemalas ke tidak. Selalunya kalo nak buat kerja rumah, hubby ajak bergolek2 - kalo dia tengok tv, kena tengok sekali, kalo dia baca paper- dia nak saya dok sekali. Nanti tak diikut, tak melayan suami. Kalo diikut-tak jadik la kerja lain, asek bergentel aje.

Dulu2 I gosok baju my hubby tak pernah miss, tapi bila dpt anak ketiga, dah le tak de maid, pastu kelam kabut nak settlekan benda2, then I hantar aje baju my hubby ke dobi..tap skg ni dia gosok sendiri..
I rasa tu tak pemalas lah...  sbb bukan tak nak buat tapi tak sempat nak buat.. pada I kalau pemalas ni, dia biarkan rumah sampai kotor, bersepah, berserabut... especially, lepas makan, ataupun, jaga anak cincai sangat, asyik nak mementingkan duduk relax2 dan tido aje...

kalau tak iron kire pemalas ker ?
calla jarang iron baju hubby
maklumlah tak penah iron baju laki
leceh sket nak iron baju depa
so iron sendiri ler jawabnye
tapi yg senang2x tuh iron gaklah utk dia
especially time dia rushing

Originally posted by yays at 7-8-2006 02:46 PM
hehehs!

Tu arr, nak tau gak pemalas ke tidak. Selalunya kalo nak buat kerja rumah, hubby ajak bergolek2 - kalo dia tengok tv, kena tengok sekali, kalo dia baca paper- dia nak saya dok sekali. Na ...

Hahahah.. kelakar ler yays nih.. :lol

Aku ok jer gosok baju laki, masak utk dia, kemas rumah etc.. Kadang ada gak pemalasnya, tapi dia paham la sbb aku malas tuh.. Penat keje tak abis, kene berkejar gi kelas lak etc. So kalau aku postpone semua keje rumah tu dia paham laa.

Follow Us
aku tak suka baju aku di"iron"kan oleh orang lain..aku suka iron sendiri saja..sebab tak menepati piawaian standard aku keh keh keh...sapa jadik minik aku musti senang hati punya keh keh

aku kalau gosok baju suami aku,  kalau tak dipanggey mabok mesti buang tebiat.

nak gosok mendenyer kalau kat keje pakai jumpers??

:lol

bagi aku ler..wife yang duk rumah(x bekerja) tapi tak masak tuk hasband dia,tak basuh pakaian, tak kemas rumah(x yah ler buat yang berat2, janji rumah tak berabuk jadi ler)...ni abis pemalas ler nie...

bagi aku, kalau bini tahap pemalas gila babeng adalah bini, kalau disuruh buat air teh, dia taknak buat...tu
dikira tahap pemalas yg paling critical...

mag pun slalu tak da masa nak iron baju nak kata malas pun ya.
selau dia nak  mandi nak g keja kalo mag ada,  mag akan tanya dulu. abg pakai baju apa biar saya iron. kira satu baju tu je  mag iron
lain baju lain hari belakang kira.

pemalas ke kalo tak gosok baju hb???
kalo hb and wife sama2 kerje, kenkadang tak sempat... bukannya malas dong!
macam aku, masa belom dapat anak memang aku gosok baju my hb.. bila dapat anak, kenkadang gosok kenkadang tidak... kenkadang kalo tengok aku penat buat keje, my hb pulak tolong gosokkan baju aku... siap matchingkan dgn tudung skalik...

but now... anak2 dah besar sikit, aku dah start gosok balik baju2 my hb...
kalo tgh rajin, dan anak2 + hb tido dan tak kacau aku, aku boleh gosok baju kami laki bini stok 2 minggu terus....

P/s: kalo boleh mmg nak layan hb tip top, tp apa kan daya, tak sempat... huhuhuhuhu....

kengkadang tu rasa jealous dengar bini orang lain- laki dia dilayan bagai raja
hatta baju tak penah gosok sindrik. sapan pagi kuih bagai.

Nak ar jugak menjadik bini serajin tu - tapi tahannya dua tiga hari je la
esok lusa balik ke tabiat lama.

kengkadang pelik dengan laki i sendiri, betul ke dia ni? tanya dia jawapan memang le syahdu
"Abang tak kesah semua tuh, janji ayang ada kat abang dah le."
ewah2.. seronot benor mendengarnye.

tak gosok baju pun kata pemalas..??!!

teman TAK SETUJU, Yg Arif..!!!

pasal teman bukannya pemalas walaupun teman MEMANG tak gosok baju husband teman..
sebab.. dolu2..husband teman ni kerojenya asokar.. (la ni dah retired)
so, asokar ni baju depa mmg kalau nak kena gosok.. kena gosok kemas bebenor..
dan teman mmg tak reti gosok baju uniform dia tu.. dah le nak kena gosok licin2... sampai 'dat' (line) pun boleh nampak.. sampai last2..hubby teman kata.. takyah gosok ah.. biau dia gosok sendiri..

baju2 kemeja jalan pun..teman jarang gosok..manjangggggggggg dia gosok sendiri..
pasal dia tak puas tgk standard piawaian (pinjam ayat budin sat) dia gosok baju2 sedemikian..

so, kalau husband teman dah kasi green light kata org london.. teman pun ape lagi..
gosok baju sendiri jelah...
(err..gosok baju sendiri pun kengkadang aku malas.. aku lagik prefer baju yg tak yah gosok.. gosok tudung jek... :lol :lol)

tapi sebenarnya..husband teman tu mmg jarang pakai baju kemeja2 ni.. manjangggggg jek pakai t-shirt..
senang byk teman...! :lol :lol

Originally posted by yays at 7-8-2006 03:09 PM
kengkadang tu rasa jealous dengar bini orang lain- laki dia dilayan bagai raja
hatta baju tak penah gosok sindrik. sapan pagi kuih bagai.

Nak ar jugak menjadik bini serajin tu - tapi tahannya d ...

kalau dok berdua or ada anak sorang...mmg ler semuanyer tak kesah ler pelbagai ayat yg syok2 kuar.....

cuba anak da keliling pinggang..mana satu nak buat pun tataw....hah! time tu ler, baru kedengaran suara2 sumbang :pmuka:

putu , aku smpi skrg nyampah time nak iron suar dia......ada side A, side B ler....boringggggggg

btol tu lyly..

tapi tu arr, cuba la baca camana bini-bini no 2 kat sini menjaga laki diorang. tip top wooo!
patut dijadikkan teladan dan diamek iktibar.

pada ariys, tak gosok baju tak malas la..hahahha..sebab nya, ariys suruh maid gosok baju..cam ariys, selamba derk je..kedut2 pun pakai..tp hubby fussy..if dia tak puas hati, ariys gosok balik la.

dulu2, mmg malas gila..tp takde la sampai biar rumah terabur..my MIL ajar kita org jadi pengemas and jgn tangguh segala kerja, so now, malas camne pun, rumah kena kemas, dapur kena bersih..ada maid ke takde maid mesti buat.

kalau bini pemalas tu, I am in agreement with periuk api...itu kira pemalas tahap dewa la..

terpulang pada tahap piawaian suamilah kot...

tang gosok  baju tak tip top tang lain lak kita tip top kan .. tak gitu?

Originally posted by ifanonline at 7-8-2006 03:02 PM
bagi aku, kalau bini tahap pemalas gila babeng adalah bini, kalau disuruh buat air teh, dia taknak buat...tu
dikira tahap pemalas yg paling critical...

ade mase nye aku begitu.....:nyorok:
nak tau apesal.... sebab aku baru je duduk die suruh aku bangun. aku dah settle, nak duk balik, die suruh amik remote kat kaki die.....itu yg malas tuh....