CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

Bini yang pemalas

Reply #180 ajinomotonosuga's post

setujulah...sebab tu wa takde bibik, dan laki wa jadi bibik part-time...jadi dia penat, dia tito...

Serupa macam bini aku jugak.. semua malas, itu malas, ini malas, mandi malas, berus gigi malas... tapi kalau *tuut* dia paling rajin...

Originally posted by suami_gilagila2 at 8-10-2007 09:18 AM
Serupa macam bini aku jugak.. semua malas, itu malas, ini malas, mandi malas, berus gigi malas... tapi kalau *tuut* dia paling rajin...

orang laki ni banyak sgt yang tak kena kat pompuan..

satu hari kalo xde perkataan "malas" tu keluar dr mulut wife aku, mmg tak sah

tak pe la aji...u tak respect pun tak pe kat we all yg ada bibik ni. i lak tak respect yg hb tak mo amik maid for wife dorang yg kerja penuh masa, anak ramai, aps tu expect wife jugak buat keja umah. so kita sama2 tak respect each other..fair kan?

i mmg admit i ni malas tahap gaban tang wat kerja umah. tang cari duit, tang tak beban hb i, tang layan anak2, tang layan hb baik punya, tang jaga diri...i mmg rajinnnnnnnnnnnnnnnnnnn! hb kata...okeh! isteri mithali dah jadik nya!

Reply #182 suami_gilagila2's post

habis tu kalau ko main sebelom tu dia tk gosok gigi lah.. yucksss

punya lah pemalas nk mampuss...

Follow Us
Originally posted by Dunhill. at 9-10-2007 07:45 PM
habis tu kalau ko main sebelom tu dia tk gosok gigi lah.. yucksss

punya lah pemalas nk mampuss...

ewwwwwww!

Originally posted by yela at 9-10-2007 07:07 PM
tak pe la aji...u tak respect pun tak pe kat we all yg ada bibik ni. i lak tak respect yg hb tak mo amik maid for wife dorang yg kerja penuh masa, anak ramai, aps tu expect wife jugak buat keja u ...

napa oang dulu2, sama suami isteri keje bendang, kene geget pacat, kene geget ulau , kala jengking, bukak utan , tanam ubi keledek itu ini kendian depa balik..bini sambung keje umah lak laki bleh relax kene rokok daun kene kopi tapi bini tunggang terbalik wat keje umah jahit buat ikan kering buat bedak sejuk...contoh nenek aku

malah depa anak berbelas..seme elok besor jadi seorang orang gak..?

sebab apa oang klasik dulu2 bleh tapi oang sekarang yang banyak segala jenis MESIN, mesin basuh kain, mesin jahit, mesin basuh pinggan,  mesin urut badan kalo letih, mesin kerintingkan rambut luruskan rambut , mesin mandi macam jacuzzi dann macam2 mesin..pun nak ada bibik?

saya bukan kata tak respect pun..itu bukan isu nya cik yela oiiiii, saya ni agaknya jantan konservatif kut..klasik gitew

buat keje umah apa ler keles yer dak cik kak? duk main mata ngan bontot koli, ngan dinding umah dengan pinggan mangkuk kari semalaman, busuk seme2 nya kan? kalo buat keje cam yela kata keje penuh masa, duit pun masyukkkk bleh beli mekap pulak tu yang besh dapat gak cuci cuci mata yer dak leh tayang kebaya baru beli semalam or blouse baru aaa kan?

nk tau bini pemalas, pi laa umah diorang
tgk kalo tahap tongkang pecah tu mmg tahap dewa pemalas............
tp kalo setakat x gosok baju, x tau nk cakap aper.
tp my mom laks, kain pelikat dad i pon dier gosok.

Originally posted by sayankgurl at 10-10-2007 08:15 AM
nk tau bini pemalas, pi laa umah diorang
tgk kalo tahap tongkang pecah tu mmg tahap dewa pemalas............
tp kalo setakat x gosok baju, x tau nk cakap aper.
tp my mom laks, kain pelikat dad ...

kalo rumah mcm tongkang pecah tu bukan salah isteri saja...salah suami gak tak nak tolong... bini ada dua tangan dua kaki  apa salahnya kalau laki tolong sama.. lagi la kalau sama sama kerja cari nafkah keluarga... apa kehalnya tanggunggjawab kat rumah bulat bulat  suruh bini yg buat....

Saidatina Aisyah pernah bercerita yg Rasulullah pernah tolong membersihkan darah haid nye yg menitik , bukan sekali malah berkali kali, dan kemudian Baginda solat kat situ juge tanpa rasa jijik, malah baginda Rasulullah pun selalu menyuapkan makanan & memandikan isterinya... Ada ke para suami yg kenkonon nya alim warak dok ikut sunnah yg ni? Kalau bab kawin sampai 4 semua ikut...kalau bab ni mcm tak penah dgr je...ambik yg mana bagus utk kepentingan diri sendirik je...

Mindset mcm ni la yg ada kat org melayu kita, ego melangit, nak tolong bini  takut org kata kena queen control...zaman dulu dulu sama sama membanting tulang habih kerja yg laki goyang kaki isap rokok daun, yg bini je la mcm lipas kudung kat dapur....tp no complaint from bini walaupun penat nak mampus... sbb benda ni dah jadi lumrah, mindset bini & laki memang mcm tu...kalau mindset cam ni la yg kita nak bawa & kekalkan macam mana la bangsa kita nak maju

Dlm Islam ( ni me baca dari artikel, mag. from 1 ustazah) tugas isteri melayan suami & mendidik anak...tak de cakap kena masak & basuh  baju semua tu, kalau suami mampu kena sediakan amah utk menolong isteri.... tak salah kalau isteri  meng-outsource kerja kerja basuh, cuci  & masak to amah /bibik...asalkan dia masih dpt mengadakan satu environment yg selesa utk keluarganya & yg penting anak dididik & diasuh oleh ibu dan (bg suami laa) layanan seks yg hebat sbb bini takde la letih sgt kan...so pk pk laa, to me takde isteri yg nak jadi malas...kalau malas baik tak yah kawin lagi senang, we all takde la masalah air naik sampai kepala  kalo remain single

Originally posted by adiraa at 8-8-2006 09:19 AM
aiik takkan suami gosok baju sendiri tak boleh
bini dah buat sumer keje dah...
tak semestinya bila kawin, bini kena buat sumer
kalau cam tu diibaratkan kawin untuk mendapat hamba..
hamba sega ...

setujuk 100%... aku pun nak jadi suami ...dpt bibik free, hidup mcm raja & dapt sex lagik ngan bibik tu

Reply #10 ifanonline's post

ko nih mcm ler..laki aku asal.. malam jer nak air..asal mlm jer nak air teh.asal mlm jer nak air teh...

ekekekkeke... tp lately..dia asik mintak nescafe tarik pulak... sebab dia kata nescafe tarik aku sedap... ekekekkeke...

nescafe senang sikit nak buat tak payah nak tapis2..ekekekek

(bkn pe..kdg2 tension gak... aku teringin gak nak rase dia buatkan air untuk aku... )

Originally posted by misy at 10-10-2007 09:33 AM

kalo rumah mcm tongkang pecah tu bukan salah isteri saja...salah suami gak tak nak tolong... bini ada dua tangan dua kaki  apa salahnya kalau laki tolong sama.. lagi la kalau sama sama kerj ...

hmm bagus gak kalau dapat tolong bini ... tapi bini jgnler pulak pk kalau suami tak tolong tu maknanye tak sayang ... hehe ...

suami keja, isteri pun keja. so sama2 lah buat kerja kat umah tu. jgn biarkan isteri sorang ajer yg buat.

Reply #188 ajinomotonosuga's post

sebab org dulu2 tak baca mingguan wanita yg membincangkan hak2 surirumah dan wanita...depa baik sebab adat sebab budaya yg memperhambakan mereka...

w/pun lelaki bengis tahap dewa-dewi, depa kena gak melutut sebab takde hala nak dituju...bukan boleh keje kilang bagai nak carik rezeki, dah lah nak carik bini pandai cam lawyer....nak hambakan plak cam kuli indon...padanlaaa jantan2 takde akal nie menyusahakan hidup org pompuan aje....chisssss!!!

Originally posted by misy at 10-10-2007 09:54 AM

setujuk 100%... aku pun nak jadi suami ...dpt bibik free, hidup mcm raja & dapt sex lagik ngan bibik tu

laki aku selalu kata...dia bayar rm5k(hantaran)..masih nak malas2...wakkaakakak
wa jawab, ...rm5k dah disusut nilaikan sampai tinggal baki 0...dah jadi scrap!

sekarang nie, dia bayar wa EPF dan performance bonus at year end

Originally posted by my-alja at 10-10-2007 04:45 PM

laki aku selalu kata...dia bayar rm5k(hantaran)..masih nak malas2...wakkaakakak
wa jawab, ...rm5k dah disusut nilaikan sampai tinggal baki 0...dah jadi scrap!

sekarang nie, dia bayar wa E ...

bukan jadi 0 aje...jadik -ve!!!!

Originally posted by my-alja at 10-10-2007 04:42 PM
...bukan boleh keje kilang bagai nak carik rezeki, dah lah nak carik bini pandai cam lawyer....nak hambakan plak cam kuli indon...

betul sgt!!!

Originally posted by my-alja at 10-10-2007 04:42 PM
sebab org dulu2 tak baca mingguan wanita yg membincangkan hak2 surirumah dan wanita...depa baik sebab adat sebab budaya yg memperhambakan mereka...

w/pun lelaki bengis tahap dewa-dewi, depa ...

SALAH !!!

sebab oang dolu dolu lebih dekat pada nature, lebih natural, lebih semulajadi, lebih sensitif cam nature gak..sebab itu cenggitu

oang sekarang ramai plastik..kalo tak caya pi bod mekap..semeeeeeeee carik plastik nak lawakan rupe..tak natural langsung

abis beribu2 rm semata2 nak mende plastik nak jadik plastik..padahal mende tu bukan non biodegradable

oang sekarang plastik..panas skit cayaqqqqqq..sejuk skit kerassssssss..sensitip tak kene tempat..mudah terkasima hanya dengan lakunan plastik dunia..cukup tidak natural sama sekali

kendian mari lah macam mendiang anita roddick, buat body shop..back to nature..laaaaa ni seme nak natural la konon tu

eleeeeeeee..sekali beruk melompat sudah aku tau mana plastik mana natural