CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

Bini yang pemalas

kalau tanya ustaz, sememangnya suami harus sediakan maid/pembantu utk isteri... sbagai meringankan beban isteri, especially when the husband memang berkemampuan.sbb tu having a maid dalam masyarakat arab satu perkara biasa.  Tugas utama isteri memang melayan suami dan membimbing anak-anak, bukan tukang cuci and kemas...
I ni memang kahwin hampir 15 years pun takda maid...hubby yang taknak sbb katanya takda 'privacy' tapi dia sendiri rajin membantu...especially kemas mengemas...I will do the arrangment and decor but he will always help to maintain (vacuum and mop). Since dia dah sanggup ambil tugas tu,masak dan basuh memang my job.  From bekal anak anak sekolah hinggalah makan minum setiap hari...mesti...sbb bila lagi nak kumpul pahala..kan...hubby tak paksa pun..tapi bila sambil masak tu dapat lah selawat kat makanan yang di masak sambil doa doa sikit supaya sejahtera hidup sekeluarga...
So kalau sayang kat isteri..kena bantu...kesian dah lah sama-sama bekerja...kalau tak nak cari maid kena turun padang jugak sama-sama maintain the house... kalau tak namanya tak sayang bini...  Siapa yang ada anak lelaki...start to teach them to do the housework...sbb mengemas rumah bukan tanggungjawap perempuan jer... sbb itu basic foundation jaga kebersihan...kalau tidak akan ada la..orang orang yang se 'mentallity' like abang aji kita tu...

sorry ... can't figure out how it came out twice

Reply #238 ajinomotonosuga's post

wah keluarga bahagia dunia akhirat tu aju ..

Originally posted by snoordin at 16-10-2007 07:46 AM
kalau tanya ustaz, sememangnya suami harus sediakan maid/pembantu utk isteri... sbagai meringankan beban isteri, especially when the husband memang berkemampuan.sbb tu having a maid dalam masyara ...

setuju sangat cakap snoordin

Originally posted by ajinomotonosuga at 15-10-2007 05:41 PM
perempuan di jadikan sebagai teman bagi lelaki

kalo aku balik umah..dari berkebun ubi kayu banyak aku tanam, sebab aku suke cuk ubi masak lemak cecah sambal belacan..aku balik aku nak lepak de ...

aji
ko toksahla banyak sangat baca novel melayu dolu-dolu
adehh letih akak tau

Originally posted by snoordin at 16-10-2007 07:46 AM
kalau tanya ustaz, sememangnya suami harus sediakan maid/pembantu utk isteri... sbagai meringankan beban isteri, especially when the husband memang berkemampuan.sbb tu having a maid dalam masyara ...

hang tau dak..dr masheetah duk kata kalo nabi kita idup zaman ni , dia pun belikan mesin basuh untuk bini dia.

cuba hang pikir..kenapa dr tu tak cakap kalo nabi ada zaman ni dia gajikan bibik untuk bini dia???

sebab???

sebab dr tu pun maklum CERITA SUNNAH NABI bab ini..yakni bab isteri dan keje umah..berkaitan anak nabi .

kalo suami nampak keje umah banyak..dia bleh adakan mesin basuh, mesin rumput, mesin vacuum cleaner tu, apaaaaaa jenis mesin pun but bukan bawak soang 'hamba Allah' lain cam bibik etc tuh.

itu point aku..tu aku sebut isteri tu teman suami, suami tu peneman isteri..kalo de bibik dah jadik apa??? kalo keje tu banyak suami just tolong or belikan mesin jek..tu saja.

kalo ada mesin pun malas nak pakai..nak pakai bibik gak suh dia guna mesin tu..kalo oang kata malas..terasa.. nasib laa lu .. kan kan kan? dah jadik satu masalah nak train bibik guna mesin..kalo uneducated..putus tangan seme2 ..abiss kepoh haa

Follow Us
Originally posted by hannan_rayyan at 15-10-2007 06:29 PM
kalo mana2 husband tu rasa isteri dia org tu pemalas...
sebagai lelaki dan ketua kelurga..ini la masa nak menunjukkan skill sebagai pembimbing..sebagai leader...nasihat atau ajar isteri tu supay ...

itu laa..lazim nya masalah manusia ni disebabkan kita 'malas'nak jauhkan pemikiran..seme nak mudah dan cepat

ni paling penting, mudah dan cepat, instant gitu so disini isu DUIT  jadik tuhan manusia moden laa ni kan?

kalo di selidiki, tadak bibik tu bagus latihan nya untuk suami isteri..tapi sebab saya jantan depa pandang serong..dera bini kut maksud depa.

selama mana suami nak tenguk bini tonggang terbalik buat seme..lambat lain hati manusia tu lembut berkat sabar bini tu..ntah kan suami slo slo last2 masuk campur tolong itu ini..sebab kalo dia nak pakai bibik , bini kata tak per lah bang..kita pakai mesin jek..nanti de manusia lain campur tangan tak besh..bukan soal cemburu walo pun itu btui, tapi kita nak MAINTAIN kebenaran rumahtangga tu hanya suami isteri, berdua, teman bagi yang lain, pakaian bagi yang lain, utopia, sempurna, ideal, segala apaaaaaaaa masalah depa dua settle sebagai manusia civilised..suami isteri.. anak2 tu ler penghibur depa juga nanti dan anak tu tak kenal lain selain mak pak dia, bekas tangan ibu bapa..bukan cakap pun nantik slang indonnn..yaaa bukkkkk

ada kah kalo suami tak mo kasik bibik takmo kasik mesin basuh seme tu kira dia tak sayang bini? camna singkat pemikiran manusia kan? ni serupa kata tuhan izin manusia tu sakit pasal tak sayang hamba dia..gitu ka? dalam sakit dalam letih dalam penat isteri tu nanti ler ada hikmah..sabar tunggu je laa..but kalo dah DUIT tu jadik tuhan baru..sabar tu masuk kocek je la

kan?

Originally posted by ajinomotonosuga at 16-10-2007 04:53 PM

hang tau dak..dr masheetah duk kata kalo nabi kita idup zaman ni , dia pun belikan mesin basuh untuk bini dia.

cuba hang pikir..kenapa dr tu tak cakap kalo nabi ada zaman ni dia gajikan  ...

udah la...masih lagi tak kering2 benang dia yg basah ni!

awak jgk kata ...bini peneman suami..bukan khadam suami. byk ke somi yg nak tolong isteri tu?? udah la....

Originally posted by ajinomotonosuga at 16-10-2007 05:04 PM

selama mana suami nak tenguk bini tonggang terbalik buat seme..lambat lain hati manusia tu lembut berkat sabar bini tu..ntah kan suami slo slo last2 masuk campur tolong itu ini..

ada yg somi yg tlong....but bykkkkkkkkk sgt yg kena tunggu bulan jatuh ke riba b4 yg atas ni berlaku! udah la aji...ko pun tau lelaki ni camana, byk dan pompuan yg bersomi yg rata2 tak de nya nak menolong. kot ko je yg RASA ko akan tlong bini ko...kawin dulu ek. cuba ko tgk hilight yg biru tu...ko sendiri tak confident somi akan nolong bini2 dorang ni. UDAH  le oiii!

Originally posted by wifeorg at 16-10-2007 05:14 PM

ada yg somi yg tlong....but bykkkkkkkkk sgt yg kena tunggu bulan jatuh ke riba b4 yg atas ni berlaku! udah la aji...ko pun tau lelaki ni camana, byk dan pompuan yg bersomi yg rata2 tak de nya ...

tu la, ko ni sokmo berleter jekkk mana somi nak tolong.....maid takde balik raya pung kecoh sampai ke porem....mcm cuci baju pakai mesin basuh tuh bley buat tangan ko jdk kasar...elehhhh....ngada2 betui.....pi ty la cik kak yg somi rajin tolong kat umah tuh...semulajadi ka somi nak tolong ? Mcm abe aji pesan sokmo...kena didik somi....ni ko didik somi ajak beromen jekkk...pandai muka ko...

bini yang pemalas tu kalau buleh nk suaminya 24 jam jilat ******* aja..

waduh-waduh dunhill,  meremang bulu roma emo membacanya...so kita edit sikit2 ya....

[ Last edited by  hemorion at 17-10-2007 12:53 PM ]

Originally posted by JFK at 12-10-2007 11:02 AM
relax oshin..org tua2 gitu ler..kalo x citer bab ubi kayu..citer bab sawah bendang..kalo ko citer bab roket...dorg tau dap jek..dorg x tau roket skrg sinonim dgn soyuz...

ok...oshin sabar lah ni..dari sawah bendang kita terusss ke pucuk ubi   

Originally posted by cantthinkofany at 12-10-2007 11:39 AM
oshin....very practical view la babe.... ...gua likeeeeeeeeeeeeeeeeeee....

mod cat suka eh? tapi ada orang tu dah siap bawak balik pucuk ubi untuk di rebus
dan di nikmati bersama dengan teman dia   

Reply #251 Dunhill.'s post

menyesal buka page ni

ar... aku anto kedai aje, sume baju laki aku siap gosok skalik...
baju kije aku pulak, aku basuh sendiri guna tangan lagi... dan gosok sendiri juga... tapi aku x reti gosok baju org laki lar, tak kemas... lagipun aku dah siapkan bajet utk baju dobi laki aku tuh... laki aku tak kisah pun...
kalu itu nak dilabelkan pemalas,... aku redha aje...

Reply #254 OsHiN_hOnEy's post

jangan lah marah..

haku skit tak surprised baca posting dunhill tuh...in fact i expect it of him.

Originally posted by BingkaUbi at 16-10-2007 08:21 PM

tu la, ko ni sokmo berleter jekkk mana somi nak tolong.....maid takde balik raya pung kecoh sampai ke porem....mcm cuci baju pakai mesin basuh tuh bley buat tangan ko jdk kasar...elehhhh. ...

ellehhhhh bingka....haku rasa bini ko pun tak dpt nk didik ko jadik rajin nak nolong...berbuih la mulut dia...jgn nak temberang la!

dlm byk2 mende haku wat...satu mende haku mmg tak wat...berleter kat somi haku. u know why? coz he provides for everything! dia malas nk nolong, dia bagi haku maid. duit haku dia tak kaco. tak de mintak haku tong tong bayar itu ini. now haku tgh didik dia jadik more loving, more expressive....romen, dia paling untung...dia tak yah mintak haku bagi! dah haku pun tak penat kena buat kerja umah itu ini...haku byk energy nak layan dia dgn anak2 haku. apa haku perlu dia bagi, apa dia nak haku bagi...win win gitu!

ni ko...romen nak, khadam pun nak, kilang anak pun nak, bank pun ko nak...seme kerah bini ko yg sorang tu...nolong tak nak....udah la...accept je la hakikat hidup ko tu!

kalu bini ko berleter, ko jgn ingat bini org lain berleter gak. berleter ni ada sebab...dah ko pemalas nak nolong...sure le kena leter.

p/s 4 hari masa raya haku tak de maid, psl haku bagi temp maid haku ni cuti raya dgn sedara dia (hari ni dia dah balik..yay!!! lega!!!). but dek sebabkan haku ada practice 6 hari masa maid permanent balik cuti hari tu, haku cool aje. kerja hb haku...buang sampah! semenjak haku beranak, haku tak pernah tak de maid...sure la gabra! 6 tahun beb! yg ngko tu nyampah baca haku kecoh, ko ignore je la bila nmpk nick haku...ni takkkkk....kata je la ko suka nak baca apa yg haku tulis! bak kata org putih...morbid fascination!

funny binti kelako

duk kata suami buat bini macam khadam..bertaun2 ada bibik tu depa buat macam haper?

ramai bibik cabut lari keje kilang lai berbaloi dari keje cam hamba abdi gaji seciput , rupa pun bibik kalo mekap lagi lawo

aku tenguk dokumentari bibik2 di malaya,

kalo dengan majikan cina salu kene pukul kene dera

kalo majikan hindu..salu seksual kes

kalo majikan melayu , salu tak bayo gaji or lambat bayar gaji

dasar pemalasssssss..dah tu takmo bayo gaji..kendian prahsan lawo..eeeeeeeeiii ini macam punye olang pun ada ka?

Reply #259 ajinomotonosuga's post

my maid  dpt bonus raya + 50 hinggit digi preped wat tepon kampung, gaji dia nak hujung kontrek.....

eh ni cakap pasal apa lak ni?
oooo benang basah mana ni...?