CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 132776|Reply: 782

[ANIME] Dragon Ball

sori kalau tread ni dah ada..korang suka tak tengok dragon ball??aku minat giler ngan citer tu..dari sekolah rendah sampailah aku sekolah menengah.kawan2 aku semua suka ngan citer ni..sampaikan kalau ada kelas tambahan,,kita orang minta cikgu tukar tarikh kelas tu atau minta datang lambat sikit sampai citer tu abis.korang ada tak???

[ Last edited by  Comic_King at 8-2-2007 12:41 PM ] Last edited by naen on 7-4-2013 11:45 PM

Hmm... Sepanjang ore kat sini, memang tak pernah nampak thread Dragon Ball lagi...

Dragon Ball memang best. Takleh nak cakap ape dah. Memang siri yg paling remaja bawah 15 tahun minat. Pastu dah pekena Bleach, FMA dan sebagainya, Dragon Ball dah macam lain plak...

yang mana paling suka/minat..

1.Dragon Ball (yg ni dari Goku kecik sampai dia terbang bersama dengan Cici, lepas pertandingan kungfu (Goku menang dengan Pikor)
2.Dragon Ball Z (Bermula dari Goku dan Go Han(masih kecil)melawat Guru Muten dan Bezita datang hingga Goku terbang bersama dengan Uub...
2.Dragon Ball GT(yang start dari pan hinggalah tamat)

bagi burn, burn lagi  minat DBZ lah sebab masa tulah Goku byk tunjuk skill..dan hensem lagipun masa GT dia dah jadik kecik...

Originally posted by burning_ash at 9-8-2006 10:11 AM
yang mana paling suka/minat..

1.Dragon Ball (yg ni dari Goku kecik sampai dia terbang bersama dengan Cici, lepas pertandingan kungfu (Goku menang dengan Pikor)
2.Dragon Ball Z (Bermula dari Gok ...

semua aku suka tapi memang betul pun,bila goku dah semakin tua..makin panjang pula rambut dia..makin hensem plak.sekarang ni kan ada ulang tayang kat channel 9 tapi aku tak dapat tengokla sebab uma aku takde antena biasa.lagipun sekarang ni masiih suzikon..lambat lagila citer tu nak jadi goku...

ramai jugak yer yg minat dragon ball nie...

khas buat peminat dragon ball...

Follow Us
tiap kali lawan orang jahat...
rase macam orang tu paling kuat..
alihalih pastu ader lagi kuat...
dan seterusnyaa...

akira toriyama ni pandai mencampur adukkan komidi dengan serius..
tengah srirussiruis bole wat lawak..
haha...

ape crite filem die ek?
terbengkalai ke?

Minat gile aku ngn dragonball ni...aku siap ada buat website dragonball lagi...secara tak langsung...sbb aku minat ngn dragonball ni...aku start blajar web programming skalik sbb bersungguh sungguh nak buat web yang menarik...kire selain berjasa memberi hiburan aku mase kecik2...minat aku pada dragonball ni dah contribute sebahagian skill aku dlm bidang IT ni...

tak der ker movie  terbaru dragon ball  ?

....best woiii.

tahyul la dragon ball nihhh

Tahyul tu memang lah! Tapi best, best gak!

Ka-me-ha-me....HA~~~!!!!! teknik paling best dlm Dragon Ball!!

Ape lagi teknik2 dlm Bragon Ball yg korang ingat?

- Kienzan (Kurin)
- Silat Matahari (Ten Shin Ha)
- Big Bang Attack (Bezita)
- Buu Buu Volleyball Attack (Gotenks)
- Super Ghost Kamikaze Attack (Gotenks)
- Genki Dama aka Bola Tenaga (Goku)

mahuba (teknik ten shin han nak masukkan syaitan remaja dalam periuk nasik..kan?..aku pon dah lupe)

aku siap guraugurau ngan membe aku lagi bile ade ricecooker kat kampus dulu..
hihihi

hidup en satan!

Reply #1 annyss1987's post

sebelum ni ada thread dragon ball tapi tak di digest kot tu yg dah tak de.. anyway pada yg minat nak tengok kartunnyer kat tb sini aku kasik full schedule utk minggu ni kat #75 animax astro...

aku tak penah miss lagi.. suka tengok masa goku tecit.. kiut!!!

excited aku tengok  DB ni balik sbb dulu masa kat tv2 tayang seminggu sekali.. amik masa berapa tahun ntah baru nak abis.. yg besh kat animax ni ada 2 bahasa.. english + jepun.. ada subtitle bm.. dah tentulah aku pilih bahasa jepun.. kiut suara goku.. :love:

Haha... Ore pernah tengok DBZ dub English... Tak best giler. Part paling tak best skali ialah lagu tema die... Asyik2 "Dragon Ball Z! Dragon! Dragon! Kill the Dragon! Come Kill me!" or macam tu ler...

Lagu2 tema DBZ best2 gak, antaranya ialah lagu "We Were Angels" tu... (toki ni uzumoreta, kioku o kanata...)

Pada aku, DBZ gak best antara ketiga2 siri DB ni, tapi DBGT yang paling kureng, especially sebab tak pandai main ramai watak. Kebanyakan watak utama dalam DBZ cuma setakat jadik 'pengecas bateri' Goku jer dalam DBGT...

mari nyanyi lagu..'doragon..doragon power..'..'cha la..head cha la..'
minat sng2 ngan goku..maser tue siap nangis lg masa dlm komik yg part die nak 'silat sejenak' kat si Cell tue..kan dia pesan kat go han..huhuhu time tue dia x bleh hidup semula plak tue...hero aku tue dolu2..n skrg..:love:

Tapi korang raser lawak tak, kat manga DB versi Melayu (Mutiara Naga) kuaran Comics House tu sumer character DB asyik banyak bersilat jer, tapi takder pun ruper silat...!!! :lol :lol

tue ah namanya..'silat aliran kame, pikor, kaio'..wahahaha..lol: lain dr silat2 yg terdapat d dunia..