CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alangGIRL

Saper pernah tidur dgn kucing??

Originally posted by boocik04 at 6-6-2008 10:55 PM
kejutkan sembahyang subuh, ek? ni la kut dinamakan alim2 kucing ....
my late father-in-law was an animal lover too.  masa memula nikah ngan anak dia, kucing punyalah ramai. semua jenis yang kembang ekor cam tupai.  But his favourite was one call Tompok.  Tompok ni, kalau orang tua tu sembahyang, gerenti duduk belah dia.  The old man amik wuduk kat perigi about 50 m from the house. Si Tompok pun ikut, even waktu subuh.

Reply #161 indahkasturi's post

kucing yg setia

huuh...tido ngan kucen sy...

aku pon dulu mase first ade kucing..die slalu masuk tido atas katil nagn aku...
sedey sgt..........syg ngat die kat aku..huhuhu....
tiap2 mlm mcm tuh....

da tuh die dpt penyakit..xtau sakit aper..hidung die mcm ader nanah..sehari jer kene sakit tuh...esok nyer da xnampak die kat maner2 lagi...die da pegi jauh2.......

pastuh..neh ade lagi kisah kucing aku yg syg gak laa..name die puteh....

kucing neh mix parsi ngan kucing kg..so prangai die xder la mcm kucing kg yg liar tuh.....mmg manje..kalo aku or  arwah amk aku tido mesti die dtg tido kat sebelah..mmg aku syg sgt la......

kalo ptg2 aku duk kat halaman ader jer die nehh..mengekor aku...kekdang aku aku jln jauh sikit die mengekor kat belakang......ikut jerr.....besh gak laa..dpt kucing mcm neh..yg aku xtahab tuh...kalo kakak aku balik umah jerr...dri jauh die dengo kete die terus berlari balik..pastuh duk menyondol2 kat kaki......

xckup nga tuh biler kakak aku duduk atas kerusi or kat maner2 musti die akan duduk atas ribe ngan sendiri...........

tapi die da matiiiiiiiiiiiiiiiii

aku sedeyyyyyyyyyyy.....mulut die bengkak n bernanah..aku da kasi ubat tapi xjln jugak..die pon makin kurus...aku kurung dlm sangkar n balut tgn die sebab xnak die garu bengkak tuh..tapi xjln.....sampai nampak tulang....esoknyer pagi tuh aku tgok die da mati..............sedey sgttttttttttttttttttttttttttttttt

walopon aku lelaki tapi aku sgt syg kucing..................

lepas tuh agak lamer gak la..aku xbela kucing..tapi aku rase sunyi jerr.....ye la lepas mak aku meninggal dlm sebulan lepas tuh kucing aku plak mati......

then...aku amek kucing mak sedara aku..nak lgi laa..sampai sekarang neh..ader lagi....tapi aper yg aku leh wat kesimpulan..kucing mix parsi ngan kg neh mmg cam pemalas n xtau nak wat aper2.....

sampai sekarg kucing tuh kat umah..walopon aku kat kl....

Reply #165 teky's post

sabaa,sabaa ye...iskk

Follow Us

Reply #166 ati1402's post

heheh..sedey sammpai lani pon nak berair mata nehh...
tu lah sampai kene marah ngan awek sebab sygkan kucing lebih dri die..tapi kucing tuh binatang paling aku suke....................

takziah... terharu dengar kisah yang menduka lara. klau hntr masuk hospital kan skrng dia hidup lagi kan..   ... aku pun ade kucing dulu name dia oren... tapi dia mati sbb tua la.... aku ingt sampai skrng dia selamatkan ank kucing bawa balik kat umah.... tapi x tahu la sama ada dia curi atau jumpa... esk 2 aku tengak dia mati kat tepi katil.. sedih gak... tapi ape kan daya umur dia x panjang... sekurang2nya dia cari penganti bg kat aku.

takziah............

dulu pun aku ade gak kucing yang mati.. name dia oren.. mati kat tepi katil aku.. sedih gak waktu 2.. tapi sebelum dia mati sehari sebelum 2 dia bwa balik anak kucing warna oren mcm dia gak... tp x pasti la dia curi atau jumpa.. tapi sekurang2nya dia tinggal penganti buatku..

aku pernah tido skali jer ngan kucing aku... tapi sekejap jer dalam 1/2 jam.. tu pon kategori tertido... masa baring tu dia dah tido.. aku pelok perot dia yang kembong tu... bila aku bangon.. kitorang masih lagi di posisi yang sama....  indahnya kenangan tido bersama kucing ku walaupon sekejap ajer....

tp kucing aku ni ader tabiat burok.. iaitu merampas bantal aku... walaupon aku buat bodoh.. dia akan kunyah rambot aku sampai aku surrender bangun.. dan ngan slumbernyer dia hijack bantal tu tido atas tu...

aku suka tidur ngan kuceng..tapi kuceng aku tak suka tidur ngan aku...
geram betui aku...satu mlm tu aku paksa tepuk2 diorang tu...tapi pura2 pejam mata lepas nampak aku pejam mata ..pandai turun katil

Reply #172 ratu_cinta's post

sama ngan my cat,si Didi..jgn harap nk tdo same,pegang sket pun x ske
ada 12 kucing,12 personaliti berbeza

Balas #173 ati1402\ catat

ati....
nak menyibuk sket..
apa khabar kamu?

Balas #174 wiranordin\ catat

aku pon nak nyibuk sikit..lama aku tak nampak ko wira...

Kucing aku si garang (dah mati) ,walau pun nama garang tapi baik.
Dia ni suka tidur dgn anak aku. Dia ni suka tidur di atas leher anak aku.Kebiasan nya anak aku tidur terlentang,jadi si garang ni seolah2 membelit leher,tu posisi dia.

Aku lak tak tidur dgn kucing.tapi dipijak dek kucing2 aku. Masa tu aku sedang nak relak kat sofa sambil tengok tv.Si comel,ketam dan comot main kejar2.,sampai melompat atas sofa dgn aaku sekali dia org pijak ,Tak hormat tuan lansung

Balas #175 hatemetoday\ catat

aku tompang cebok goks..

lama dak tampak korang seme.. jawapnya aku yg lama tak masuk cni.. huhu..

ni kes aku masuk sebab opal dah tidor.. kalu idak.. jangan harap aku nak bersenang gini...

uwaaaa cian plak bila mikir aku dah ganti abatar si cici ngan bobo.. tak pe nanti bila opal dah kuat sket aku nak amik gambor opal ngan cici bobota wat jadi abatar.. yeh yeh..

Ini Phaibun Nai, dari kecik dia memang tido ngan aku. Kalau dibiar di luar bilik dia akan bising sepanjang malam. Phaibun Nai pantang tengok aku baring, dia mesti nak join sekali. Kalau dia sudah tido atas perut aku, kenalah aku tunggu dia bangun atau aku tertido jugak. Malam-malam, Phaibun Nai cuma akan tido atas perut aku sekejap saja. Bila aku dah lena, dia akan beralih ke kepala katil dan tido di    situ sampai pagi.
Sekarang nih Phaibun Nai dah besar dan berat. Dia masih lagi mahu tido ngan aku tapi aku tak larat nak biarkan dia naik atas badan aku. Semput nafas aku ditimba berat badan Phaibun Nai sekarang nih...

Rate

1

Balas #178 Bareen\ catat

aloolooo...ko hamek gambo sundirik ke ape ni ... ..muke phaibun nai

Balas #179 hatemetoday\ catat

mestilah ambik gambar sendiri, takkan nak suruh Chart Chai lak kot....
cerita Nabi Muhammad, mengerat lengan jubahnya sebab tak nak mengganggu kucing kesayangan dia tidur diatas kain jubah beliau.
aku lak tak nak nganggu Phaibun Nai tido, ambik gambar, main handpon jer lah. Bukannya leh buat apa-apa masa menunggu tuh...last-last aku pun tido gak.