CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Flaming_Boy

Bola sepak Malaysia:Yang mana dulu?

hahahah......pelik gak thread nih....hmmm...aku dah vote..itu jerk aku nak kater....majulah BOLASEPAK utk negare....

psssttt....dah tau lom saper pengganti presiden fam???..:nerd::nerd:

mr.kulop This user has been deleted
Originally posted by amirston at 4-9-2006 07:44 PM
Ala orang Malaysia tak sesuai la main bola peringkat tinggi
kita main badminton dah la. Barulah world class
bolasepak takat syok kat negeri sendiri je sudah la
tak payah la cite cite nak sampai  ...

amirston.. ghumah kamu kat mane? macam penah ku lihat nick ini:hmm:

...........bagi kami rakyat mesia boleh buat komen apa saja kalau rasa ada yg tak kena....tak kiralah FAM ka PAM ka TAM ka KETAM ka.....cuba tgk apa yg dato' ahmad Basri dedahkan dalam kosmo baru2 ni....FAM telah memansuhkan program pelapis bola sepak di setiap negeri...
......bagi aku n maybe utk semua forummer2 dalam ni..kalau FAM uruskan hal ehwal bola sepak tempatan dgn duit poket depa sendiri aku tak kisah......tapi cuba tgk berapa puloh juta maybe beratus juta yg telah FAM habiskan utk meningkatkan mutu bola sepak negara???!!!!..berapa byk duit yg dilabur oleh FAM utk project team barcelona 92!!!...
..masalahnya hari ni bola sepak mesia dipimpin oleh golongan yg kuirang pengalaman dgn sukan bola sepak.......org yg kecewa dalam dunia politik dipilih jadi org besar dlm FAM...org yg suka main polo dipilih jadi org besar FAM....sampai bila2 pun duk mcm tu lahhhhhhhh bola sepak mesia ni..

Originally posted by mr.kulop at 5-9-2006 09:19 PM
Hidup FAM..walaupun sesiapa jua yang mengemudi FAM..aku tetap sokong FAM daripada mencaci dan menghina.. baik aku sokong.. dapat gak pahale..walaupun malaysia duk tangga ke 200 ranking fifa.. aku t ...

yang dok pegang tampuk pemerintaham FAM tu bukan main polo ka dulu

mr.kulop This user has been deleted
kalau nak tukar pun..aku harap jgn la kasi si khairi jamaludin tu.. mengarut je..kalau orang lain takpe..janji idea bagus2..

main gelabah jer pemaian malaysia nih.....

Follow Us
btol..
derang nie sumer main cam aper jer..dolu aku slalu gaks tengok bola m'sia nie..
skrg nie..tendang gol pon mcm aper jer..
kadang2 aku raser aku jaga pon lg baik..:hmm:

dah vote dah....

ff:

simpati dengan nasib ikan ni, terkelip2..terjuling2.... mudah sahaja....UNDILA SAYA DI sini ---> IKAN CUTE....:cak:  hidup kelip! hidup juling!

bangganya aku..pemain m'sia sungguh pro..kalu tak takkan wat liga super...gempak siyut..
err...sapa menang piala m'sia??johor fc ke???

klu team den tak masuk final, tak meriah bola mesia nih..team lain masuk final kosong yo stadium..hehehe

Tahniah!!!
Semakin ramai yg tampil dgn post2 utk memperbaiki pembangunan bola sepak kebangsaan kita!!! Ini yg kite inginkan...
Wlupun suara kite kurang didengari (sebab FAM buat bodoh bangang), tapi memadai klu kita semua ade kesedaran tersebut. Biarlah lambat tindakan kita, reaksi kita, berbanding daripada terus membisu lembab macam FAM.

Tahniah kepada we all.

FAM patut dah lama dibubarkan

malaysia 'hingus' sebab malaysia wujud pon tahun 1963...woldcup..tahun biler...mmg patut ler...

malaysia bolehhhhhhhh menang aper...

menang badminton...

aku gi sokong aper.. turun gelanggang lagik.. siap kibar2 bendera lagik

Reply #34 dollah_bedwi's post

ko ker bila double mng..lari turun bawah.. :hmm:

再度住まなければならなかったら私の生命私は同じ間違いを、すぐにだけ作る。    

Kita rakyat M'sia,whatever the current performance of our team is,it resembles our own image. Nak tak nak,ngaku je la; yes, itulah pasukan bola sepak kebangsaan kita.

ni kajian aku ttg kenapa bola sepak malaysia tak bagus.

1. pemain malaysia kebanyakkannya adalah permain yang hanya boleh bermain 45 minit je. lebihnye akan pancit.

2. kita lemah gile dibahagian serangan.Pertahanan and gol keeper ok dah.midfield 50% je ok.bahagiann serangan? aku rasa kalu keeper pihak lawan duk tepi tiang gol pun belum tentu penyerang malaysia boleh gol. salah satu punyanya aku rasa sebab dalam pasukan negeri. kita banyak menharap awang import untuk bahagian serangan.paling nyata- sape penjaring terbanyak Liga malaysia?

3.pemain malaysia lembik. tolak sikit dah jatuh. terus injurd. byk nak harap tuah atau penalti. kalu mcm nih better hantar budak tadika je.

4.malas kejar bola.kalu korang tgk. bila bebudak nih terlepas bola. terus mcm putus harapan. bukan nak pi kejar bola balik. patutnya diaorang kena tebus balik bila diaorang terlepas bola. sebab salah diaorang bola tuh terlepas. then yang kesiannye budak petahan la. kena defent gegila.

aku nak tau gak la. mcm mana pemilahan untuk wakil malaysia nih. sebab aku rasa byk lagi yang lebih layak.

and nak tanya mana pi bebudak yang timba ilmu sampai kat france, german, england?

and mintak tolong la. kalu dapat offer main kat liga division 3 pun pi la. amik ilmu kat tempat orang. kena tau ukur baju sendiri beb. kalu nak tunggu EPL group nak amik. mampus sampai mati tak dapat.

pemain m'sia sumer bdn2 either conet2 ngan berisi..
maner nak lari laju..
kalo kene bentes..senang jer kene tolak..
nak soh buat angkat berat laks nnt cam x sesuai la plaks..
yg penting derang nih kene training n slalu buat rombakan player dlm team tuh..bg sumer chance main..
pastu slalu buat tuka player..bg sket persaingan dlm team tuh..
br ader rasa nak bermain dgn better..
pandangan akuler..
:bgrin:

Masa selangor ada bambang ngan ellie ayboy & menang 3 cup dulu, stadium penuh. Sebabnya, depa main bagus selangor ni. Sekarang, Tak sampai pun separuh dari jumlah penonton tu. Sebab kebagusannya dah kurang.

So, selepas tolak penyokong indon, main kena best dulu baru penonton sokong. Bukan penonton sokong baru game main bagus.

Lipans...akmal rizal kan dah start main utk s'gor...mgkn blh tarik penyokong...ha,jg jgn dilupai amri yahyah dgn khalid jamlus..