CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noraidil_06

Surabaya, Indonesia

Close [Copy link]
Originally posted by skyline at 23-2-2008 07:43 AM
wah aki--
menariknya pemandangan!  Yg naik kuda tu ko ke..  sepanjang naik kuda, ada org tolong pegangkan kuda ke?
Adakah perjalanannya mendaki bukit2 batu kat depan tu??

Yup sky memang cantik scenery kat situ..X caya tgk la sendiri
Yg naik kuda tu not me..kwn aku..aku tukang tgkp pic time tu..
Sepanjang perjalanan tu naik kuda tu ada org tolong pegang kuda..so x yah risau.
Tp if dah teror naik kuda bgtau la kat org tu so dia lepaskan ko bw sendiri kuda tu..

Originally posted by kimora at 22-2-2008 11:37 PM
aki...cantiknya pemandangan. nak tanya skit, tak gayat ke naik kuda tu? mana lebih suspen, naik kuda ke naik jip? tapi dua-dua tu kena naik jugak ya....?

Memang cantik!!
Tak gayat naik kuda tu coz ada org pegang n kawal kuda tu..
Half way naik jip..lepas tu dr kawasan lapang tmpt jip kita brenti nak ke kaki gunung agak jauh so bole naik kuda..tapi kalau rajin jalan kaki pon boleh

Reply #80 jelitadangdut's post

naperlah akak baru citer sekarg...kiter dah bali pun dari surabya tuh pastu waktu i pegi tu rase boring teramat sebab tak jumpa pun tempat2 yg akak citer tuh kalu saya tahu awal2 dah shopping sampai tak ingat dunia dah.........

Meh yays bercerita tentang surabaya dalam versi rombongan mak gayah pergi shopping.

Yays ke Surabaya last weekend.. besh jugak! bandar kedua terbesar di Indonesia.
tempat dia tak macet macam jakarta yet harga batik, lace, barang kulit, beads, scrubs lagi murah..  even wifey orang jakarta yang entertain we all masa kat jakarta pun kata, kalau nak sulam, lace dan kulit - surabaya ler tempatnya.. immitation - bandung)

Dicadangkan kalau nak high class gi ar
1. Galaxy Mall - ala-ala pavillion macam kat mesia yet cheaper. Rembat jugak ar dorothy perkins selai dua.
2. Tunjangin (errr... tak sure bunyiknya, tapi ala-ala gitu ar) - besar sungguh, nak pusing berapa tingkat baru abes.

Untuk yang biasa-biasa.. Surabaya Mall - kasut kulit dia pun bole tahan ar.. harga dalam (rp 220-280; rm 80-100), takder ar berjenama sangat tapi sungguh selesa ketika disarung ke kaki..

pak supir dan orang-orang keliling misti recommend pasar atum (lebih kurang macam Turi, but now Turi baru lepas terbakar.. ) tapikan mungkin naseb yays kurang baik agaknya.. rasa tak best langsung kat pasar atum tuh, mebbe tak jumpa kedai yang betul sebab semua kedai yang pergi jual ala-ala baju tidur kartun-kartun tuh, bra ler, kain-kain ela.. buang masa setengah hari kat situ   tapi sempat jugak yays borong beads. naik kelabu mata pasal murah compare dengan harga mesia (nanti dah upload gambar, yays tunjuk kualiti dia cemana)

then gi jembatan merah, naik beca daripada atum.. hik! hik! hik! penat we all tahan napas pasal beca tuh sukati jerk menentang arus jalan sehala pasal nak shortcut, rasa macam nak berlanggar dengan suma kereta.. tapi seronot! rp 5000 (RM 1.80)

kat jembatan merah ler best! banyaknya sulam dengan lace.. naik kelabu bijik mata! Sulam pada cotton lembut (kat mesia yays penah tanya di booth jusco wangsa maju, harga dia RM 270) kat sana rp 100 jer... (RM 36 tuh) warggghh!! then lace yang kerawang mak nenet (harga jakarta kat tempat kelas Sarinah dalam 600 rp) - kat situ rp 160 tuh! warrggghhh!!! lagik la wa kelabu mata.. mebbe jugak hubby cakap memang pandai cakap indon (memang dia outstation lama sana) tuh yang dapat harga murah tuh..

esoknya, depa bawak gi tanggulangin. tak recommend ler korang pergi.. barang dia macam dah lapuk, kasut kulit dia pun keras, handbag pun immitation yang cantik lagi kualiti bandung.. tapi sempat jugak yays beli satu handbag kulit (rp 500K; RM 180).

jumpa jugak scrub badan - harga rp 8000-10K jerk, dalam RM 3-4 ringgit jer sebotol.

Nanti kalau sempat yays tampal gambar soppin-soppin sana ye..

Reply #80 jelitadangdut's post

jelita -
kita lum pegi lagik.
TQ for the info... kena jot down nih

Reply #84 yays's post

yays..

bestnya dengar cerita.. tapi mungkin u gi ngan org2 yg tera ngomong, so dpt murah2.
OK noted about the tips, THNX!

Paste gambar taww!

Follow Us
sky, camana? ngko dah confrm ground?

duss lama tak masuk sini.. bizi..  lagi seminggu nak gi

kimora, sesambil tu sempat gak aku search around the net, vitualtourist page is very2 helpful!  Finally aku decide nak arrange sumer sendiri, most likely naik train or bus.. me on budget tour maaa

first day sampai2 dalam kol 11 terus gi batu-malang, bermalam..tak sure lagi.. may be kat agrowisata
next day bertolak ke bromo, dah booking kat cafe lava.. aku call je.
next day bertolak ke surabaya, most likely stay kat ibis rajawali, thru internet.

Aku ikut itinerary mamalin sesikit cuma tukar2 here n there.

Nanti aku finalise most things ku tulis lagi.  

Kalau kerja tak sibuk sgt, sempat la aku prepare lelebih.. ni pun still byk tak finalise , risau gak nih.

Sambung nanti

Reply #88 skyline's post

tq sky...aku pun suspen jugak ni..satu apa pun tak buat lagi..dah la baru cabut gigi bongsu..berdenyut lagi jahitan nih..hatap2 sempat baik sbelom gi sana..nanti share2 la lagi ya...

Reply #89 kimora's post

weh kimora.. ko pun tak ready lagi ker??  Hari tu kata nak book ground package direct dr sana. jadi tak>>

Aku nak gi esok..  secara kasar.. sampai2 ambil bas/van ke malang, affiliae of helios ke helios hotel, murah je IDR75,000 semalam 1 bilik.  Esoknya ambik tour ke agro wisata dan kampung2 di sepnjg malang - batu.  Pas tu terus bertolak ke bromo, stay kat cafe lava IDR 130,000.

Esoknya ke mt penanjakan to view tengger/bromo sunrise.. kalau larat pas tu aku pegi ke bromo crater.. if not just lepak2 kat bawah.

Pas tu bertolak ke surabaya, amil bas ke probolinggo, naik train ke surabya...  Sampai sana, rasa cam nak stay ibis - paling murah nampak rate idr300,000.  Tapi aku tak book lagi.

Last day baru shopping2 kot.

Aku rasa aku dapat rate yg agak bagus, sebab aku dok bercommunicate dgn bapak agus helios of hotel helios.. dia yg suggest my transportation... and also which package i shd take.  Helpful gak la..  i also got lotsa of tips from virtual tourist forum

Moga kami selamat dan enjoy our trip

Reply #90 skyline's post

sky, memang aku blom book satu apa pun lagi...nak tunggu briefing bila ngko balik nanti...enjoy the trip ya...jgn lasak sangat...take care n jangan lupa undate aku....

sky..sky!! penat tak habis lagi ke...cepat la update akooooo.........

Reply #92 kimora's post

kimora..

Mmg betul pENAT aku tak hilang lagi ni.. tapi ngko punya pasal aku gagahmasuk porum cari ni

Flight masa balik delay.. menci! air asia tak inform pungg thru sms ker..
Kat board kat airport pun tak tulis, masa check in baru perasan kat tiket.  2jam lebih mencangak kat juanda.

OK meh aku citer serba sedikit.. keseluruhannya I LIKE!!!  Aku suka trip ni sebab rasa enjoy dan berbaloi!
First day sampai airport kami trus ke malang, naik charter - mpv.. 6 penumpang, rp60000 seorang.. destinasi beza2.. kami yg last sekali turun kat hotel helios di malang.  Hujan sepanjang jalan..  

Pengalaman menarik... ikut shortcut fr surabaya melalui sidoarjo masuk kampung2.. bebudak muda mintak tol di hampir setiap selekoh dlm kampung tu.. ramai2 llak tu.. rasa pelik tapi enjoyable.

Dlm kol 4 ptg, check in rp75000 je semlm..  murah banget ehhh rm30 je.  Tak de TV punggg... dapat welcome drink air kosong dalam jug plastik kusam LOL

Rehat2 jap pegi ke kota malang.. jalan jer, on the way, ternampak FOS.. ingat nak tgk2 je, rupanya lebih sejam melekat kat situ...  gila sehhhh    Hubby buat muka boring menanti dgn sabar.

Pas tu pegi sarinah dept. store..  biasa2 je hingga la terjumpa satu butik muslimah yg bikin aku lagi gila.. harga tak de la murah sgt tapi kualiti dan design very the I LIKE

Pas tu gi minum2 kat TOKO OEN.. restaurant yg terkenal tu.. order jus alpukat (avocado) yg sungguh lazat.  Tgk menu ada hidangan ba alip ba ya terus tak selera nak order makanan

Balik naik becak - dah letih..

End of day one

Day Two

Sewa taxi ke batu.  Pegi air terjun, agrowisata kebun apel, sedap apelnya walau hijau.. cantik pemandangan.. then pusing2 sekitar kota.  Balik hotel check out.
Jam 12 gi FOS sekali lagi b4 saying gubbye to malang.. borong baju anak2 plak.. guess jeans (tatau la ori ke yg rejected) dalam rm20 je.. then baju raf loren..
etc.

Next plan ke cemoro lawang, bromo.  Plan nak charter tapi tak ada penumpang lain sebab low season..  so kami kowtim dgn pakcik taxi tadi utk drive ke sana.. tak de la murah rp400,000 (seratus lebih).. perjalanan 3 jam lebih.  Yg syok boleh bagitau dia nak berenti ke apa ke.. sebab kami berdua je.. kami singgah bakpao telo (all keledek hentian rehat).. ni mamalin punya pasal bikin aku teringin nak singgah.  Tapi best.. sedap brownie dia, lembut banget.  Minum jus alpukat lagik...  lazat!

Langit tidak selalu cerah.. on the way hujan lebat...  masa nak naik kg cemoro lawang, ada lungsur (tanah runtuh) so taxi tak leh gi.  Dalam hujan lebat tu aku gilir2 bonceng naik speda moto penduduk kampung utk bawak kami ke tempat naik jeep utk ke atas.  Habis dekat rp200,000 kat derang --- tapi tu kira natural disaster yg kami tak jangka.. tak de pilihan, takkan nak tunggu tepi gunung dlm hujan lebat.. masa tu dah dekat kol 4 petang, kol 6 dah masuk maghrib.

Akhirnya tiba juga ke cafe lava hotel.. rp130000 semlam.. this time upgrade sikit ada tv, heheheh.  Sejuk sesangat.. dgn hujan.. nasib ada welcome drink kat cafe, hot tea.  Mlm tu gi booking jeep ke penanjakan esok pagi.  Again ambik utk kami bedua je, kena rp250000.  Mlm tu dinner kat cafe.. sedap sungguh!!! aku order fresh vege soup, and gado2.  Sejuk2 hirup sup yg lazat mmg BESTT!!

Mlm tido berbungkus cam nak rak.

sky...tak saba dah ni..aku confirm je dgn quotation dari mytravel yg aku post dulu..best betul baca ngko punya experience..tapi bab hujan tu kureng skit la..
jadinya ngko tak naik la tengok sunrise kat bromo ya...tapi ngko tetap enjoy the trip ya....tu yg aku tak sabau nak gi nih...nak2 ada FOS plak..ok lah. nak tido.esok nak gi..surabaya here i come!!!!

sky...tak saba dah ni..aku confirm je dgn quotation dari mytravel yg aku post dulu..best betul baca ngko punya experience..tapi bab hujan tu kureng skit la..
jadinya ngko tak naik la tengok sunrise kat bromo ya...tapi ngko tetap enjoy the trip ya....tu yg aku tak sabau nak gi nih...nak2 ada FOS plak..ok lah. nak tido.esok nak gi..surabaya here i come!!!!

sori terpos dua kali..server mengong nih..

Originally posted by kimora at 26-3-2008 11:51 PM
jadinya ngko tak naik la tengok  ...

kimora - aku pergi tgk sunrise tu.. ngantuk malam tadi tak sempat citer DAY 3, di mana aku gi penanjakan view sunrise dan pemandangan indah gunung ganang, then ke kaki bromo sumer.   Bila aku free aku sambung day 3 and 4

Nanti kita sama2 share gambar kay

[ Last edited by  skyline at 27-3-2008 07:57 PM ]

Reply #98 skyline's post

sky...balik2 je kerja menimbun kat opis..tak sempat bernapas...dapat minister baru, dgn visitnya, launching tu ni...welcome diner utk minister baru, farewell utk yg lama..bla bla...malam ni baru ada time nak jenguk forum.
alhamdulillah time aku pegi tu dah tak hujan..ok je.landing kat surabaya, round2 terus ke malang. ovenite kat grand palace. esoknya gi waterfall, ladang epal, limau n stroberi..jumpa few fos. petang bertolak ke bromo. menginap di grand bromo.nyesal aku tak duk cemara indah. sebenarnya nak duk lavaview lodge tapi dah penuh. agen booked cemara indah.tapi aku baca komen online ada complain. sebab kalau kat cemara indah dari bilik pun boleh nampak bromo. tapi tak kisah la..sampai pun dah malam. tapi aku tukar plan. dari amik jepp, aku minta kijang yg bawa aku tu merentas sand sea. sebab aku nak gi breakfast di lava view..cantik betul pandangan dari lava view. dah puas posing dgn kuda, atas tangga semua..balik surabaya. bermalam di surabaya plaza hotel. esoknya gi shoping jambatan merah...kesimpulannya aku puas hati dgn pemandangan indah n pakej yg diambil.  ni ada link utk gambar. nanti post la gambar ngko plak ya sky...

http://s267.photobucket.com/albums/ii319/kimora_183/

Kimora!!!

Sowwwiii gue lama tak log in..
Aku baca kerja ko yg menimbun tu.. lebihkurang je la kita.. hampir tak bernafas.
Sampai tak sempat nak ber'cari'!!

Wahhhh---  sonok dengar ko enjoy!  Gambar2 ko pun ala2 gambar aku jerk... hehehehhe.

Ehhh nanti aku PM link flickr aku