CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pejuang_abadi

-Ex- UUM Students

Reply #108 sakinna's post

alumni uum tak bergerak pun...kenapa ye...kurang2 nya nak gak tau citer budak2 yang sama batch...........keje apa ke......dah lawin ke belum ke........apa ke....ni diam je............kalau hidup g leh la jalan2 kat uum g...................:

Originally posted by ariatie at 13-12-2007 06:24 PM
alumni uum tak bergerak pun...kenapa ye...kurang2 nya nak gak tau citer budak2 yang sama batch...........keje apa ke......dah lawin ke belum ke........apa ke....ni diam je............kalau hidup  ...

kalo batch senior2 kompom ramai dh kawen kn...
ala yg satu batch ngan sy pon ramai dh wat kenduri tu...
termasuk membe la..wpon  x dbgtau...
sampai ati kawen x ajak ako...

Nak kutuk bunyi macm x sopan..ayat yg lebih sedap..kritik huhu.
Btw , aku sependapat ngan jinakji tp the issue ni mmg bukan kat u kita jer..u lain pun sama. Tp sedih gak bila hang habag uum lani sebaris ngan u yg ntah hapa.

keje power2 tu memasing ppunya rezeki....ada usaha +tawakal.. .ada la jalan tuhan bagi. even batch aku pun ramai yg keje power2..yg milionaire(bukan mlm bisnes) pun ada, kat oversea pun ramai yg jd expatriate..yg sederhana pun ada..yg kurang sederhana pun ada. yang takyah keje pun ada. huhu.
Btw, kelulusan tu bukan jaminan...just an entry point jer..the rest u'll have to set your career path and planning. Dpends la performance mcmmana..and rezeki bumi di pijak ni tuhan yg bagi...kita le yg berusaha plus doa tu ler senjata paling ampuh.

gd morning semua :pompom:

aku pun setuju gak...pasal dapat keja power2 tu terpulang pd rezeki masing2.uni lain pun sama cam uum gak....ada yg dpt keja elok,ada yg dpt keja biasa2 je...terpulang pd rezeki & usaha masing2

lg satu...aku kurang bersetuju bila org ckp student grad uum yg plg teruk dlm english.dr pglmn aku sendiri, grad uni lain cam uitm (no offence) yg pgrjrn fully in english ada gak yg  BI tunggang langgang semua tu terpulang pd usaha individu utk improve dia pya knowledge & comm skills

Follow Us
Originally posted by miszlala at 14-12-2007 08:23 AM
gd morning semua :pompom:

good morning..............

dah minum pagi.....:tea:

Reply #116 miszlala's post

tun la....sy pun setuju!!!!!!!!!tak semestinya student uum je yang tak pandai BI....ada gak mbr yang dr U lain tak pandai...apapun tu semua bergantung pada diri masing2...........mcm mana nak improve dia punya BI.......

dr pemerhatian aku ler, bab2 reunion, alumni ni.... kalu yg kurang berjaya dlm karier kurang sikit berminat nak join mungkin ada sikit rendah diri or malu. kecuali kawan2 yg buat MLM, yg tu rajin bab2 cari member lama ni. tapi byk juga yg ikhlas nak cari kawan2 lama balik.

bab english, mmg la uum punya student lemah sikit tapi bukan sbb uum, tgk background la. member aku byk jugak yg english berabuk, sbb mmg dr sek men lagi english power. mcm aku yg skolah kampung ni, mmg english hampeh. then bila aku kena kerja kat tmpt yg 100% english, terpaksa kena study balik term2 acctg dlm english, sbb masa uum dulu study melayu.

Reply #119 jinakji's post

so skrg ni dah ok la dalam english kan...rasanya bila dah keje dah banyak guna BI baru kita akan guna BI...masa tu la leh nak improve BI kita kan.....

betul tu ariatie. pengalaman aku, sbnrnya student melayu ni lagi power english, but in writing la. kelemahan kita, masa nak speking. my colleagues n seniors pun bukannya betul sgt bila cakap english. tapi depa tak malu. cakap jer. even sama2 chinese pun cakap english. mana ada sama2 melayu ckp english kan. so adik2 diluar sana, bykkan ckp english. biaq pi la org tgk kita smcm pun. kalau ada lecturer uum baca, mungkin buleh cdgkan something mcm Toastmaster club dlm uum.

soklan utk x-uum. korang ingat tak nama2 lecturer korang?

sbb aku penah di interview oleh x-uum, dia ada tanya sapa lecturer acctg, sapa dekan. aku langsung tak ingat lecturer aku sapa.

Reply #122 jinakji's post

hai morning guys.....

hmm...ader la sorang dua aku ingat ...

mgmt act-en. amin ali, paling ingat dia...coz sebelom amik kelas dia, mcm2 citer psl dia..tp bila masuk kelas dia. ok jerr..dia la lect yg aku pi jumpa lepas kelas,discuss aper2..yg lain just anta asgmnt jerr..siap amik gambar masa grandinner final year.

hmm shahiful arbi, ajar ais..weh tak ingat la, rase cam ingat... forensic actg-lect pompuan yg sakit tuh.apa nama dia ek.........kejam nyerr aku...

ko anak murid shahiful arbi ka. itu roomate aku tu.

Originally posted by adrienero at 13-12-2007 04:54 PM
mari2 kita bincang lagi psl kenangan lama di UUM...keadaan anda skrg slps bergelar graduan UUM dan juga harapan anda pada UUM masa2 akan datang

aku masuk uum thn 99-matrix setahun then terus sambung degree acct.matrixx best giler, walaupon pack jugak la.time belaja macam sekolah dan belajar 20 org satu kelas, kwn2 memg best sgt2.setahun tuh mcm2 kitorang wat programme.bile masuk degree, dah berubah..kwn2 ikut kelas, xder yg rapat kecuali roomate, itu pon kdg jumpa mlm jer....belajar bes ala, ader yg sem ok..aderr yg tak.ade lect ok, ader yg tak.........result alhamdulillah.

sekarang keja acct.exec kat construction company, ader time bz giller, ader time xder keja....hahahahhaha, aku suka keja nie.......

harapan pd uum...tingkatkan prestasi, jauhi kontroversi...  lahirkan graduan yg betul2 memenuhi pasaran kerja.

Originally posted by jinakji at 14-12-2007 11:36 AM
ko anak murid shahiful arbi ka. itu roomate aku tu.

ooooo...roomate???waaa..kena panggil bro la nie...3 subject ngan dier tau...ader pic dier, nanti ari isnin la lotak kat sini.

umur tu angka jer. aku ni secara luaran dan dlman mcm 17 jer.. babyface ler katakan

amcam power tak dia. dia tu antara scorer batch dia tu. idola aku jugak tu dulu. zaman aku dulu sapa power buleh skip 1 sem matrik. dia antara yg lepas. zaman ko ada lagi ke tak.

Reply #127 jinakji's post

dia ngaja ok la....mcm pemalu sket.first kelas ngan dia, boring gak...tp dah 2-3 subject ngan dia..ok la,bole laa......
zaman aku tak der skip2 sem tuh...yg habis awal satu sem pon coz diorang amik byk subject tuk 1 sem..memg budak2 teror la gitu..aku 3 1/2 thn, diorang 3 thn jerr.....

hi..aku nak sambung sikit nie...geng aku sumer yg kamceng keja seperti yg di senaraikan diatas, tapi aku:-

aku-buat akaun kat shipping kompeni...busan sehhh...

member lain :-
1) cikgu....5 org
2) akauntan gomen.......4 orng
3) engineer it...1 org
4) ptd....2 org
5) peg sistem maklumat gomen....2 org
6) lecturer uum ....kenal tak? dino khairi
7) lhdn...ramai
7) keja swasta...lagi ramai .....

ni list best friend aku laaa...org lain tak tau aku....

[ Last edited by  encha at 14-12-2007 02:32 PM ]