CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soraya

Mcmana kewibawaan pegawai2 High Comm/MSD/JPA/Mara/Petronas kat tmpt korang?

Originally posted by alahai at 17-9-2006 10:07 PM

\

hidup lagi hang

Amboi,,, pedas tu :jeler:

Biasa le aku tersangat le seboknya,,, hari2 keje,,, :kant: ada masa sikit aku jengok2 le forum ni :bgrin:

Dengan masa yg ada sedikit ni aku nak ucapkan selamat menyambut Ramadhan dan selamat berpuasa,,, tunggu org jemput berbuka puasa :lol

Originally posted by mrs_livingstone at 18-9-2006 01:06 AM

lama gila tak tgk ko posting

Ha'a mmg lama tp tak le sampai gila :lol

Aku masih di SA,,, tersangat sebok sampai tak ada masa nak berforum,,, baru2 ni aku pergi Cameroon,,, seminggu,,, musim hujan kat sana,,, sedih aku tgk yg dikatakan bandar dimana banyak org Islam tinggal di Douala, Cameroon,,,

Masih di Senegal ke?

Originally posted by Anak Felda at 18-9-2006 01:01 PM

Amboi,,, pedas tu :jeler:

Biasa le aku tersangat le seboknya,,, hari2 keje,,, :kant: ada masa sikit aku jengok2 le forum ni :bgrin:

Dengan masa yg ada sedikit ni aku nak ucapkan selamat  ...

2 tahun dah posa kat SA kan?

apsal sedih, takdak gambar best ka masa pi cameroon?

Originally posted by sharingan86 at 18-9-2006 10:15 AM

reason sebenar dia mcm long story dan mungkin macam tak masuk akal untuk u all....
tp time hari tu sorg pegawai jpa datang sini *kononnyala* nak pantau students...tanya apa problem diorg pe se ...

oic, derang ni kan kalau nak naikkan elaun tu biar la setara, ni tak, kat OZ sana sampai 100% kenaikkan, kat tempat lain???????? habukkk tarakkk..aku pun angin...udah la insuran cover takat 4 tahun saja, la ni  sakit sikit, demam sikit pun takut..hehehe. mana ada orang buat PhD 4 tahun kalau kat us dan canada???

Originally posted by sharingan86 at 18-9-2006 10:15 AM

reason sebenar dia mcm long story dan mungkin macam tak masuk akal untuk u all....
tp time hari tu sorg pegawai jpa datang sini *kononnyala* nak pantau students...tanya apa problem diorg pe se ...

memang terang terangan nak 'makan  angin'.
you berani tak hantar komplen kat surat khabar?

Originally posted by Anak Felda at 18-9-2006 01:06 PM

Ha'a mmg lama tp tak le sampai gila :lol

Aku masih di SA,,, tersangat sebok sampai tak ada masa nak berforum,,, baru2 ni aku pergi Cameroon,,, seminggu,,, musim hujan kat sana,,, sedih aku t ...

wilayah sini mmg musim ujan.ye masih kat sini

Follow Us
Originally posted by alahai at 18-9-2006 01:15 PM

2 tahun dah posa kat SA kan?

apsal sedih, takdak gambar best ka masa pi cameroon?

Ni Posa yg ketiga kat SA,,, Mula2 datang dah bulan posa,,, raya kat SA lagi sorang2 ,,,

Aku nak ambil gambar tp kena warning dengan driver,,, dia cakap org2 kat Cameroon very wild : Takut aku nak ambil ,,,:bgrin:

Reply #21 sharingan86's post

siapakah pegawai JPA yg kurang asam ittiew? aku pun bengang gak pasai elaun kat sini tak naik.

anakperantau This user has been deleted
saya pelajar berkeluarga.. saya memang tak puas hati dgn pegawai MSD dan yang sewaktu dengannya.. Bukan nak jeles lah depa hidup mewah (underwork, tapi overpaid!), tapi cara dia orang tu nampak sangat datang sini nak melancong sesetengahnya.. saya ditaja oleh gov agency tapi bukan JPA, tapi bila sampai dgn baby kecil 6 bulan masa tu, dah lah tak pernah pijak bumi US, minta tolong pun mereka ni cara nak offer pun macam kat surface jerr.. ada sorang tu singgah apt kami yang kosong masa on the way nak ke Ann Arbor... sedihnya sebab depa boleh kata, kenapa call sana sini tak pakai calling card... saya kata, apa benda calling card  tu (masa tu tak tahu)... tapi dia orang kata, check lah kat internet, tak  tahu kita  baru sampai tak sampai pun seminggu.. mana ada komputer.. lepas tu kata nak call tak call pun.

Nakjadi satu cerita, pernah ada pensyarah dari USM datang sebatikal.. depa singgahlah kat rumah pegawai MSD ni.. nak tahu apa pegawai MSD tu terlepas kata... dia kata,..sebenarnya kita orang tak adalah kerja sangat kecuali kalau budak baru sampai atau ada kematian.. hai kantoi!! memang tak ada kerja sangat...

Budak2 melayu muslim kat tempat saya ni.. belum kahwin duduk serumah bertahun2.. berdua ajer, tapi rasanya MSD tak ada program kerohanian sangat.. balik2 midwest game.. tu jer lah..lepas tu hari tu Anwar Ibrahim ke apa datang US, siap bagi reminder jgn hadir.. saya bukanlah DSAI supporter, tapi tak suka kalau mentaliti tak faham academic freedom.

Pasal elaun.. hm tak nampak depa ni nak perjuangkan... pelajar berkeluarga.. bayangkan saya dapat 220 dollar utk sewa rumah (itu kadar B) yang dikatakan bandar kecil.. tapi sapa2 duduk bandar kecil berkeluarga.. ada ke sewa rumah kadar tu? kenapa kat australia boleh naik 100% tapi kat US dan UK 2 thn lepas naik 10 percent jer... Duit elaun yang gov bagi tu tak pernah cukup.. orang yang tak enjoy macam kami ni yelah dah ada anak mana lah nak enjoy pun tak cukup.. kerja kat kampus dapatlah tampung sikit2.. kawan saya suami dia sampai terpaksa kerja illegal sebab tak cukup duit nak bayar sewa... tapi tengok rumah pegawai2 MSD tu.. dahlah depa tu datang sini satu kontena free, dah habis kontrak pun dapat lagi hantar barang satu kontena free.. tu pun ada hati sesetengahnya nak extend. lainlah orang buat PhD tak sempat siap nak extend...

Cerita sampai esok pasal dia orang ni pun memang tak habis... tapi kesimpulannya memang rasa depa tak buat kerja apa2 pun.. hire kerani pun boleh buat kerja depa tu... selain dari masak2 utk raya jer lah..

Rate

1

Originally posted by anakperantau at 19-9-2006 06:29 AM
saya pelajar berkeluarga.. saya memang tak puas hati dgn pegawai MSD dan yang sewaktu dengannya.. Bukan nak jeles lah depa hidup mewah (underwork, tapi overpaid!), tapi cara dia orang tu nampak san ...

hmm sewa rumah kat US ni kalau anak 3-4 kena ambik rumah 3 bilik, kalau 3 bilik mana nak cari sewa 4-5 ratus??? mana ada??...terpaksa la aku dok rumah sempit ni( apartment university) dengan anak 4 orang, elaun tak pernah cukup, selalu gaji yang di transfer ke sini la kena korek. tu tak kisah lagi, kalau tak mau bagi elaun sampai 5 tahun (depa ni pun ngok ka apa ntah la, mana ada kat US orang buat PhD 4 tahun, zaman tok kadok dulu ada la kot), sekurang2nya insuran tu mau la cover sampai cukup 5 tahun, sini health treatment mahaiii nak mampuihhhhh.
  ,

Originally posted by Anak Felda at 18-9-2006 09:39 PM

Ni Posa yg ketiga kat SA,,, Mula2 datang dah bulan posa,,, raya kat SA lagi sorang2 ,,,

Aku nak ambil gambar tp kena warning dengan driver,,, dia cakap org2 kat Cameroon very wild : Takut  ...

family ada sekali ke kali ni?

Originally posted by alahai at 18-9-2006 01:19 PM

oic, derang ni kan kalau nak naikkan elaun tu biar la setara, ni tak, kat OZ sana sampai 100% kenaikkan, kat tempat lain???????? habukkk tarakkk..aku pun angin...udah la insuran cover takat 4 ...

rasenye, scholarship for  4 years utk wat phd tu kire standard la kan..  unless kalo start dr master, it takes 5-6 years te get phd.. kalo le sponsor tak letak tempoh mase utk abiskan phd or degree, i think sume org nak wat keje lepak2..  for me, hidup under scholarship ni sng la jugak.. dpt elaun bln2 utk study je.. tak yah nak pk psl tuition fees, housing.. aku tgk local students yg tak de scholarship, keje sambil study & apply scholarship/loan sane sini utk cover tuition fees..  nak amik kelas pun tgk budget cukup ke tak..  ramai local students  tak dpt abiskan degree in 4 years sbb financial problem.. i think we are lucky enough..

Originally posted by anakperantau at 19-9-2006 06:29 AM
saya pelajar berkeluarga.. saya memang tak puas hati dgn pegawai MSD dan yang sewaktu dengannya.. Bukan nak jeles lah depa hidup mewah (underwork, tapi overpaid!), tapi cara dia orang tu nampak san ...

ada kawan aku, dia nak kawin, suruh ustaz jadik tok kadi, director MSD tak bg walhal jemputan dah panggae esok nu, soh kawin olok2, yg laki pompuan tak kawen dok skali beromen depa tak hingaq pulak. abis kuat ngata kat belakang.

setengah MSD officer pilih bulu, sapa bulu terpilih, seghonok la, sapa yg tak, merana.

aku bukan gomen sponsor tp kenkdg heran gak kalau pegawai cakap srupa otak letak kat kapla lutut. sib baik aku  buat work permit cepat2 so senang jugak keja. kalau sushah ke hapa, sama2 bantu..nak harap officer.. baik aku harap kat kawan sekelas aku. at least la tu jugak dia belanja yoshinoya ka, cheese pizza ka. skali tu aku ada financial prob, tanya officer skali baguih dia punya advice suruh aku balik mesia, carik duit, lepaih tu mai balik sambung. ingat tiket kapai tebang serupa tiket bas bagan ke baling ka.. hancoq punya nasihat

Rate

1

Originally posted by chuckiey at 19-9-2006 09:25 AM

rasenye, scholarship for  4 years utk wat phd tu kire standard la kan..  unless kalo start dr master, it takes 5-6 years te get phd.. kalo le sponsor tak letak tempoh mase utk abiskan phd or de ...

dah ada master pun tapi mai buat PhD ,depa soh start dari master balik...cuba try tanya sapa2 hat buat PHD, ada ka 4 tahun?? kecuali la DR.FAZLEY buat setahun ja..
kawan2 hb aku yang nai buat kat US selama ni tarakkk pun habis dalam 4 tahun, semuanya 5 tahun ke atas, dan somi aku masa register tu dah bagi tau siap2 kat prof. dia, yang dia hanya di sponsor selama 4 tahun saja so, kalau boleh dia nak habiskan dlam masa tu..gelak prof. dia dengar, prof dia kata selama 20 tahun dia kerja kat sini, hanya sorang saja yang habis dalam 4 tahun setengah, lain2 semua 5 tahun keatas...

Originally posted by pulut at 19-9-2006 11:36 AM

ada kawan aku, dia nak kawin, suruh ustaz jadik tok kadi, director MSD tak bg walhal jemputan dah panggae esok nu, soh kawin olok2, yg laki pompuan tak kawen dok skali beromen depa tak hingaq p ...

rasanya director MSD dah tukar baru kan? yang lama dah pencen..tul ka?

hang pun tau kesah tu jugak ka alahaiii.. had yg tu lama narrr berada di takhta

dolu2 ni, org2 bawah dia dok buat lawak, dia nak dok US sampai pencen pasai setahun ke setahun extend.. kira masin mulut depa, mmg dia dok situ nun sampai pencen.. rumah dia besaq wooo kat washington DC nun.. rumah sewa laaa.. kesian jugak minah nih, org dok ampu depan, blkg baguih punya dok kata..takpa la at least byk pahala dia dianyam ketupat

[ Last edited by  pulut at 19-9-2006 12:42 PM ]

chuckiey, hang budak phd jugak ka?

kawan aku ada gak buat PhD balik 4 tahun cukup2 ... tp takat balik ajalah.  nak bg perabih tadak duit nak bela anak bini. masa dok study 4 tahun kot ingat boley simpan duit gaji dr mesia, makan duit biasiswa. kunun nak standby kot2 terlajak setahun ka.. dr awai mai, sebulan ke sebulan dok korek gaji laki bini kat mesia.. nak makan pun jenuh dok pekin.. last resort, balik kg tangan kosong.. nak cerita hampa, dia ni lagi la rasa hampa.. kunun dah ada Master's dr US (bukan calang2 univ oiii - top 2 kat US nun)..takat 4 tahun rasa tadak masalah..pun tak lepaih pasai fulusss..

ini cerita kengkawan aku yg tersadai lah.. boley buat koleksi.. financial constraint boley sakit jiwa

Originally posted by alahai at 19-9-2006 08:52 AM

family ada sekali ke kali ni?

Saya ni seperti kata pepatah melayu "sayangkan anak,,, tangan tangankan,,, sayangkan isteri tinggal tinggalkan" :cry::cry::cry:

Sedih dengar citer kawan2,,, kita tak ada kuasa ke nak hantar komplen atau report ke Malaysia? Kalau pelajar tu saya rasa mmg perlu org2 kedutaan ni,,, tp kalau pekerja mcm saya ni tak le perlu sangat,,, yg perlu saya lakukan register je dengan kedutaan supaya mereka tahu ada rakyat M'sia bekerje dengan syarikat2 tertentu,,,

Munkin fasal tu mereka suka agaknya,,, tak menyusahkan mereka:bgrin::bgrin::bgrin:

Maaf kawan2 kedutaan,,, gurau je tu:bgrin: tp bukan semua org2 kedutaan mcm tu,,, betul tak?

Rate

1

Mekasih ye sume sbb share pengalaman baik, kurang baik, unpleasant, ngeri, menyampah, suka, sayang..hehehe.  Mcm cite anakperantau tu...isk isk...saya pun ada pengalaman yg sama. Mmg ada pegawai yg goyang kaki je. Dia sendiri ngaku dgn mak saya masa kitorang kat europe. Kalau nak ikut students kat country tu seciput je. Bila student baru dtg barulah ade keje. Hehe. Agaknya btol la Mrs livingstone ckp, dorang makan angin je kot. Hehe. Tapi ada gak yg betul2 wat keje kan.  Mcm pegawai baru kat sini. Betul2 buat keje. Yg dulu tu hampeh. Hehehe.

Budak2 undergrad, pakai tudung, dtg dari kg, sekolah asrama dari form 1...tapi bersedudukan bertahun...melambak2. I wonder ape peranan pgwai tu semua dlm mslh camni ek. Hehehe.