CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mo-mo

Nemu jakok iban??

Originally posted by wombat at 27-5-2008 12:56 PM
iti n igi...2-2 guna... antik igi = utk buah2... iti..for anything beside manusie n buah hehe... if im not mistaken

pansut n tama pon masih guna... haha mcm aku tok...nang bahasa aku adai pure ...

hmmm...maya aku maca post...adai=nadai...enda semua area ngena jako nyak... then iban kuak ngena nadai sik = nadai...

o ha..
SELAMAT HARI GAWAI. GAYU GURU GERAI NYAMAI. LANTANG SENANG NGUAN MENUA...

Originally posted by Muntz at 1-9-2007 03:45 AM
Eh.. dik ukai org Iban neh? Aku pun bekenya'. Aku belajar jaku Iban baka aku berpangan enggau org Iban ari rumah2 panjai. Lebih2 agi bak Bintulu, aku begawai begulai nggau org Iban ditok. Bisik s ...

Muntz,amat steady jako iban nuan wai, udah tau diberi A nuan nya... terror ehhss.. jeles amai ku ninga nuan bejako. Manahlah, taja pan nuan gawa jauh ari menoa diri mpu, nuan udah belajar maioh macham utai. chheewahhh...

aku ukai laut... urg melanau nemu gak jako iban....

hehe... laban udah lama begulai nggau iban... laki jak bedau temu smada nyadi nggau iban nda... heheh....

nama hal bod tok sunyi jak... nadai mayoh urg pia... agik cuti gawai pelaba ku...

Reply #225 jenni_84's post

agi begawai bala...agi palau

Follow Us

Reply #223 CoKeLat-RaWkZ's post

Haruslah nuan.

Btw, selamat ari gawai...

enda entu rami gawai ba Betong. bisi org diempa baya...

nyak di temu aku, iban ba area Saratok manah mai jako.. lembut.. nda baka iban area Kapit nyak... kasar mai..

enda sabar nganti pegila.... kak nitih abg ku beGawai Antu.... hehe... enda kala meda urg Gawai Antu... nama di gaga maia nyak owh...

Reply #228 qumang's post

apu... amat nyak? nama ku nadai ninga berita... ipar ku urg betong.. tapi ia nda pulai maia Gawai laban nadai cuti.. enti ia cuti, bc ku nitih ia n kakak ku pulai Betong...

Reply #228 qumang's post

bisi aku ninga diempa baya...

Originally posted by jenni_84 at 6-6-2008 08:35 AM
nyak di temu aku, iban ba area Saratok manah mai jako.. lembut.. nda baka iban area Kapit nyak... kasar mai..

enda sabar nganti pegila.... kak nitih abg ku beGawai Antu.... hehe... enda kala  ...

enda kala enggau gawai antu??? enda patut enda nemu...

Originally posted by just_aku at 23-5-2008 06:56 AM
area central region...

urang=uhang
parai=pahai
...antara chunto la... tang aku enda ngena nyak la hehehe...bc area ttentu bakanya... kdg2 tiun jako enda sebaka...i mean pkataan yg sama tang  ...

just_aku kmi tok uhg ngena bhs bekuak nyak...kuching...area kt smrhn muak uhg bhs tok. tp aku pun dh rojak ngau bhs laut ngau slang cina. pulai kpg nanya mak 2 3 kali mun tai adai ku paham.... (neh lapa deh kitak keran mai ka nemu bhs bekuak tok baca meh puas2... !! tok munyi jako kwn ku nganok kmi enti dh geham gilak... )

Originally posted by Muntz at 24-5-2008 05:10 PM
Kaban aku suba kalak ngambik subjek Bahasa Iban maya PMR. Ia madah tusah amat baka sastera Melayu SPM.

Btw, dik bisik kamus Iban-English online? ENti bisik, dik pass nggau aku.

aduhh muntz rela aku belajar sastera melayu dr iban. PMR aku iban suba pun D time kelas iban sll jak niki berdiri atas bangku lbn nda nemu nyaut soalan cigu. sll amat kmi kena sindir cigu lbn nda nemu jako iban pure. senang agik belajar mandarin dr iban rasa ku. iban saribas bhs iban stendet ke dikena semua skul di srwk ditok ko cigu iban ku suba.

Originally posted by diamondvii at 6-6-2008 12:08 PM

just_aku kmi tok uhg ngena bhs bekuak nyak...kuching...area kt smrhn muak uhg bhs tok. tp aku pun dh rojak ngau bhs laut ngau slang cina. pulai kpg nanya mak 2 3 kali mun tai adai ku paham. ...

bhs kuak ngena uhang gak ka?...amazingnye...

Originally posted by just_aku at 6-6-2008 02:36 PM

bhs kuak ngena uhang gak ka?...amazingnye...

memang bhs bekuak ngena uhang. nama hal deh? bc bhs lain ngena uhang kah? setauk aku iban lundu ngau iban selakau ngena uhang ga kan? nti salah sori la.

Originally posted by diamondvii at 6-6-2008 03:00 PM

memang bhs bekuak ngena uhang. nama hal deh? bc bhs lain ngena uhang kah? setauk aku iban lundu ngau iban selakau ngena uhang ga kan? nti salah sori la.

oic...kazen aku nadai ngena uhang w/pon sida ngena bhs bkuak...mmm...engka maya ya begulai ngau kami sida ya tukar

Originally posted by jenni_84 at 6-6-2008 08:35

enda sabar nganti pegila.... kak nitih abg ku beGawai Antu.... hehe... enda kala  ...

gawai antu gawai ti pemadu besai iban menua saribas. agi mit aku suba, kira semak 20 taun udah kini, udah kami niri ka gawai antu. laban ka agi mit enda ingat pengawa maia nya. mina aku nemu, mayuh endar urang maia nya.

Reply #238 Marsyal Yau's post

Eh.. Marsyal Yau... dik org iban neh? Tau ka baka aku tu ukai org Iban tang nemu jaku iban?

Reply #234 diamondvii's post

Tang kaban aku maya ia ngaga karangan... nang manah amat... baka puisi... laban ia bisi ngambi Iban maya PMR.