CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6987|Reply: 26

Tekanan emosi kerana satu masalah yang melanda.

Saya pernah melalui tekanan emosi yang teramat sangat. Sangat depressed masa tu. Begini kisahnya, masa tu saya telah mencabul kehormatan adik sepupu saya yang tinggal berdekatan dengan rumah saya. Bukan buat apa pun, saya cuma raba kemaluan dan pa** d***nya sahaja, tu pun beberapa kali sahaja. Saya ingatkan adik sepupu saya tu merelakan perkara ini, rupanya tidak. Jadi, perlakuan saya itu telah diketahui oleh kedua ibu-bapa saya. Ibu bapa saya telah memaki saya dengan teruk, melabel dengan pelbagai gelaran seperti gila seks, gatal, miang dan pelbagai lagi gelaran yang sewaktu dengannya. Saya juga langsung tidak bercakap dengan adik sepupu saya itu pada masa tu.
     Nasib baik perkara ini tidak dilaporkan kepada pihak yg berkuasa, jadi perkara itu telah diselesaikan dengan aman melalui perbincangan keluarga.
     Jadi soalan saya di sini, adakah tekanan emosi yang keterlaluan ini boleh menjejaskan kebolehan IQ saya, kerana pada masa itu saya hanya beberapa bulan sahaja daripada menghadapi peperiksaan awam yang sangat penting. Result saya terutamanya subjek Matematik tidak cemerlang apabila result keluar. Adakah tekanan emosi yang teramat teruk ini boleh menjadi salah satu dari puncanya?
     Harap experts di sini boleh menjawab soalan saya....

Rate

1

yes dik ... tekanan emosi boleh effect diri ko ... aku dulu stress sikit pon lansung kene gastrik ... inikan pulak ko ... what u can do is try to focus yourself in studying no matter how distraught your emotion are ... kalo nak ikut guilt yg memakan diri tu mmg takkan boleh hilang serta merta ... u hv to prioritise yourself at the moment ... if u really care about excelling in your exams ... it is about your future kan

lain kali jangan ikut nafsu.... kan dah tension sendiri....
rasa bersalah yg teramat dan malu serta marah pada diri sndiri mmg boleh menukar diri kita emosi dan mentally.....

masalah emosi memang boleh menganggu ketenangan menjawab kertas soalan..
akak nak adik bertaubat..and fokus kepada study....jgn mengikut hati dan nafsu...
bayangkan kalau adik buat lebih dari itu...adik sendiri akan tau akibatnya...
dalam umur yg masih muda....pelajaran adalah penting...adik sendiri yg menentukan masa depan adik..sama ada nak jadi baik atau sebaliknya....
mak bapak mana x marah kalau anak buat perkara x senonoh...adik membuat kesalahan yg agak besar...sebab tue akak nak adik bertaubat dan janji x akan buat lagi perkara tue..
kalau dia report polis adik boleh kena tau...
so better minta maaf pada semua org..and study...and get the good result ok...

sebelum tu..biarkan aku maki ko jugak. itu tanda aku x setuju perbuatan ko. tp bnda dah lepas. so ,nasihat2 spt diatas tu ..ko ikutilah.

Originally posted by JFK at 30-8-2006 01:15 PM
sebelum tu..biarkan aku maki ko jugak. itu tanda aku x setuju perbuatan ko. tp bnda dah lepas. so ,nasihat2 spt diatas tu ..ko ikutilah.

samalah dgn aku...mula2 aku nak marah ko dulu krn mencabul adik sepupu ko...apa yg ko kena tu mmg patut...pandai buat pandai tanggung...tapi benda dah berlalu...bukannya boleh pputar balik masa...diharapkan ko taubat dan mintak maaf kat adik sepupu ko tu, akui kesilapan diri ko tu..lepas ni jgn buat kat org lain plak...pastu ko tutup buku kisah lama ko, lupakan dan mula hidup baru...jgn nak diingatkan sgt...selagi ko ingat benda tu, sampai bila2 pun ko tak leh nak berubah..mulakan titik penghijarahan dlm hidup ko

[ Last edited by  kads at 30-8-2006 04:26 PM ]

Follow Us
Paling senang dik nak melupakan perkara yang menyebabkan berlakunya tekanan emosi ialah jumpa sepupu adik itu dan juga ibu bapanya dan minta maaf yang bersungguh-sungguh..........adik nie kira dah melakukan perkara yang sumbang dengan sepupu sendiri jadi utk menghilangkan tekanan emosi ialah dengan cara berani bertemu utk meminta maaf sebab dari tulisan adik diatas adik tidak menyatakan mohon maaf.................selalunya manusia sukar utk bertemu dengan orang yang telah disakiti atau dimalukan tetapi dengan keberanian adik bertemu dengan kedua orang tuanya itu lah sebenarnya ubat utk menghilangkan tekanan emosi tersebut........

Saya ingin bertanya, berapa peratuskah tekanan emosi itu boeh menguasai diri orang yg tertekan tersebut? 100% ke? 50%?  Atau boleh menyebabkan the depressed person hilang kawalan dan dalam kesedihan yg teramat sangat? ( inilah yg telah berlaku kpd saya )

Originally posted by Arthur at 30-8-2006 18:19
Saya ingin bertanya, berapa peratuskah tekanan emosi itu boeh menguasai diri orang yg tertekan tersebut? 100% ke? 50%?  Atau boleh menyebabkan the depressed person hilang kawalan dan dalam kesediha ...

adik sepupu ko baper umur?

Reply #1 Arthur's post

aku pon seperti beberaper forumner diatas.....  nak kutuk dulu.... ""' HARAM JADAH NYER BUDAK!!!!!!!!!"""""

.. ok... bertaubat.... everybody deserve a second chance... soo buat elok2 exam nie.. ngan ilmu yg ader gunakanlah ke jalan yg baik... anggap sebagai menebus balik dosa2 yg dah ko buat tuh.. that's why ko kene lulus exam nie.. kay.. ni matter wat...

nep06 This user has been deleted
aku kalo depressed rasa sakit perut n nak pitam..haha..esp bila kantoi sesuatu kes...heheh

Originally posted by Arthur at 30-8-2006 06:19 PM
Saya ingin bertanya, berapa peratuskah tekanan emosi itu boeh menguasai diri orang yg tertekan tersebut? 100% ke? 50%?  Atau boleh menyebabkan the depressed person hilang kawalan dan dalam kesediha ...

heh? it either u control or not ... tu je ... peratus2 ni sume mane leh nak samekan ngn sume org ... kalo ko jenis depressive ... layan pasaan sgt ... x reti nak set priority ... mmg la mkn diri ... tp kalo ko bleh kawal emosi ... set aside feeling ko sekejap for the sake of studying ... mungkin tu maknanya ko bleh manage stress ko .... guilt tu x kan sewenangnya fade away

Originally posted by Arthur at 30-8-2006 06:19 PM

aku pun pernah mengalami emotional breakdown mcm ko tapi bukan sbb aku mencabul ke apa tau....tapi based on my experience,kalau ko biarkan diri ko diresapi tekanan emosi ko tu, dlm kes ko psl ko mencabul nih...lama2 ko boleh depres..bila ko depres,ko takleh kawal diri ko, asyik nak marah, kacau kenormalan hidup ko.....

apa yg aku buat,aku terima kesilapan diri aku nih dan lupakan dan berubah dan just start new life...ko kena kuatkan azam smua tu tapi yg paling penting ko kena mintak maaf kat adik sepupu ko tu dulu kalau ko belum mintak maaf..ahli keluarga dia  pun ko  kena mintak maaf gak, jelaskan pada mereka kekesalan ko .......kot2 sbb tu kot ko masih rasa bersalah kot...BTW, aku rasa adik sepupu ko tu lagi tekanan emosi kot banding ko sbb hak privasi dia diceroboh:nerd:

[ Last edited by  kads at 31-8-2006 12:42 PM ]

aku rasala..kot nie mesti under 18 thn..samada 17thn(SPM) atau 15thn(PMR) that's why ko x leh control depress ko...kesedihan tu bergantung sebab apa....ko kesal..ko malu...itu je....well think about ek..apa yg ko sedihkan...

take kaitan...

sebenarnya kalau dah bodoh matematik.... maka akan tetap bodoh lah jugak dalam subjek tersebut...

menci tul baca citer ni.. apa pun berani buat berani tanggung la.. hmmmm sapa suh kacau anak dara owang! dah le tu.. sedara mara sdri lak tuh.. mcm dah x de keje lain! Kalau aku jadi budak pempuan tu.. aku geli tgk muka ko sampai bila2

Ayuwati This user has been deleted
Originally posted by hasmania at 30-8-2006 04:55 PM
Paling senang dik nak melupakan perkara yang menyebabkan berlakunya tekanan emosi ialah jumpa sepupu adik itu dan juga ibu bapanya dan minta maaf yang bersungguh-sungguh..........adik nie kira dah  ...

Memang menyesal selepas melakukan benda yang terlarang.Jalan terbaik ialah mohon maaf sungguh dengan orang yang terlibat.Berdosa dengan tuhan, kita boleh minta ampun, tetapi berdosa dengan makhluk lain tanpa mendapat kemaafan sampai bila pun insaf anda tak berguna.Awak kena ingat, awak menyesal pun selepas perkara itu terbongkar oleh adik sepupu awak.Kalau tak terbongkar pasti awak tak akan menyesal.Semoga tuhan rahmati hidup awak.

Originally posted by ameer at 30-8-2006 09:16 PM

adik sepupu ko baper umur?

14 tahun.

Originally posted by AsamPedas at 1-9-2006 08:57 AM
menci tul baca citer ni.. apa pun berani buat berani tanggung la.. hmmmm sapa suh kacau anak dara owang! dah le tu.. sedara mara sdri lak tuh.. mcm dah x de keje lain! Kalau aku jadi budak pempuan  ...

Jangan la kata macam tu kat saya. Sebenarnya saya bagaikan bukan diri saya sendiri, otak saya bagaikan diset dan diprogram hasil daripada kekerapan menonton vcd lucah, tabiat melancap dan bergaul dengan majoriti boys yg agak gila seks. Saya jadi tidak dapat mengawal diri.......ini bukanlah diri saya yang sebenarnya.......lagipun saya seorang yg sangat bercita2 tinggi, ini adalah antara sebab mengapa saya jatuh dalam lembah kemurungan dan tekanan emosi yang melampau. Saya memang bagaikan dirasuk pada masa melakukan perbuatan tersebut.Media elektrik dan elektronik, akhbar tabloid berunsur lucah dan majalah2 berunsur lucah juga patut disalahkan. Begitu ramai orang yang terpengaruh dengan bahan2 lucah sebegini yg dibiarkan tersebar oleh kerajaan negara kita, apa yg telah kerajaan Malaysia lakukan untuk mengelakkan masalah ini daripada menimpa remaja2 dan muda mudi negara kita? Saya tidak nampak apa2 usaha yang benar2 menyeluruh dan benar2 serius....sesetengah pihak pula hanya mahu mengaut untung dengan menerbitkan bahan2 yg berunsur lucah, semoga semua pihat yg terbabit dalam meruntuhkan akhlak remaja kita akan mendapat hidayah daripada Allah.....

[ Last edited by  Arthur at 1-9-2006 06:40 PM ]

Originally posted by Arthur at 1-9-2006 06:39 PM

Jangan la kata macam tu kat saya. Sebenarnya saya bagaikan bukan diri saya sendiri, otak saya bagaikan diset dan diprogram hasil daripada kekerapan menonton vcd lucah, tabiat melancap dan berg ...

kalo inilah sebabnya... memang salah ko la mencabul adik sepupu ko...

aku tak nak sentuh masalah IQ ko tuh.. tapi aku rasa ko patut mintak mahap kat adik sepupu ko tuh dan famili dia... lagi bagus kalo depan famili ko skali...

ko cerita kat sini apa perasaan ko... tekanan yang ko alami jer... macamana ngan tekanan adik sepupu ko tuh?? ko pemangsa, dia mangsa dia mesti hadapi tekanan lagi teruk dari ko... fobia terus dengan lelaki terus ke (nanti jadik lesbian lak dia)...

lenkali jangan bodoh sangat tunduk pada nafsu... kalo masa ko cabul tu pon IQ ko dah tahap binatang, tak salah la IQ ko sekarang pun cam tu jugak...

ps: maaf bahasa aku kasar sket...

12Next
Return to list New