CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 30580|Reply: 142

Peritnye Hidup Seorg Diri!!..

Halu member2 car iForum semua..

Hhhmm...W...sebenarnye dlm keadaan yg TERDESAK sangat,skarang ni.W memang ade byk sangat masalah sampai tak tau nak citer yg mana satu...tapi kite dahulukan yg PENTING dulu..

Masalah PERTAMA

1) -Baru kena FIRE!!...[tgh cari keje]

Skarang ni kan memang la..susah nak dpt keje tetap..Skarang tgh FRUST.,.confident ilang..harga diri pun ilang skit..al-maklum la...baru kena FIRE!!..So hari tu dah buat List klemahan diri sendiri memang byk la..antaranye ialah

-SLOW
-BLUR
-CARELESS
-PELUPA
-NO PERSONALITI

Ciri2 kat atas tu yg employer pernah komen pd W...:jeling:

-ADE DEGREE..tapi hanye pd name
-PENDIAM
-TAKDE KWN
-ADE FAMILY..tapi rase mcm takde
-BOSAN GILER!!
-TENSEN .....:geram:

Saje nak kongsi skit..nanti W akan citer kan yg lain...
W ni memang sorang yg BLUR tahap maksimum..malu nak citer sbenarnye..tapi ni la probs yg buat kan W TENSEN!!

Sejak zaman skolah lagi W..tak pernah tahu menahu tentang psahabatan..tak sape pun pernah ajar kat W..so biler ade org nak kwn ngan W pun dulu W tak pandai nak menghargai lah..so sape nak kwn ngan org yg mcm tu kan?

Tgk2 dpt masuk U...betuah jugak la..dpt masuk walaupun SPM dpt gred 2..dulu bleh la..So biler masuk U pun citer yg same..YEa la...W..ni BLUR..tak tau ape2 pun..masuk U kluar U...tetap same,tetap sorang2...4 tahun tu memang rase mcm outkast jer..tak bleh nak klik ngan sesape..same la mcm kat skolah dulu...dah la tak pandai..buat kwn pun tak pandai..muke pun tak cute!!....WAHAHAHAHHAHA!!!....takde sape nak!

Skarang..dah 25 tahun...Yg W sedar tentang kelemahan2 diri ni pun masa blajar kat IPTA dulu..masa tu kot2..20 ke 21 tahun....hhhmm...ingat senang ke..kalu seumur hidup LEMBAB...pastu BLUR tahap maksimum..dan mcm2 lagi semua ciri2 NEGATIF yg membawa 1001 masalah dan kperitan dlm hidup W skarang..blum lagi masuk problem family dll...

So W memang nak berubah...dah byk kali cuber..tapi asyik tak bjaya...SUSAH BABE..mcm org yg dlahirkan gemuk nak ubah jadik kurus..mungkin mcm tu la...Tapi W kena jugak ubah..sebab takde CHOICE.

W nak mula balik bulan SEPTEMBER ni sampai NOVEMBER 2006....

Korang bg la tips skit ke kalu ade yg sudi nak kongsi pengalaman yg same ngan W...yg HOPELESS but HOPEFUL ni..:pray:

[ Last edited by  watever_0607 at 29-10-2006 08:04 PM ]

Rate

1

watever...
ngkau ni tahap konfiden rendah sangat... kurang yakin...

Sebelum ngkau tukar sifat2 diri ngkau tu..
aku nak tau ngkau selesa ke dgn penampilan ngkau sekarang..? Bentuk badan, pemakaian, mekap etc...?

Sebab aku pun dulu lebehkurang ngkau je... nak jumpe org malu, nak berkawan aku ni pendiam...

Tapi aku sedar yang buat aku jadi kurang yakin ni sebab bile aku tgk kawan2 aku aku rasa 'cantiknye dia...apasal le aku tak cantik..." so aku rasa aku ni takde personaliti.

Cuba ngkau tengok..kau suke ke fesen rambut ngkau? Kau selesa ke dengan warna pakaian ngakau...?

Lepas aku tukar diri aku sacra fizikal...
lama-lama cara pemikiran aku pun berubah...jadi lebih konpiden...
aku tau aku pelupa, jadi aku letak dlm pda apa yang penting...
dan aku pun jenis slow... tapi aku belajar untuk yakinkan org yg seslow aku ni pun hasil aku buat bagus...tarik diaorg supaya dgr kata2 ngkau tu...jgn ngkau jadi jenis slow la mentensionkan org lain..kau buktikan yg ngkau tu slow tapi bukan bodoh...

Rate

1

BDN? BincangDotNet?

Originally posted by artgeex at 3-9-2006 10:55 PM
BDN? BincangDotNet?

Oops..sorry,..dah btulkan..huhuh

Thanx Boolean..

Yea2..btul tu...Kalu bab2 nak change 4 t better..memang paling senang n cepat utk dubah ialah penampilan diri ssorang..

Hhmm..W..dah sedaya upaya nak 2kar imej diri biar nampak lagi menarik la kan..by t way mcm mana u tau i ni prempuan??

Well..kkadang, memang FRUST jugak..sepatutnye kalu pasal shopping ni..takde k hawa yg tak suke semua memang suke punye la..tapi W lain...W ni memang tak suke shopping bukan sebab tak best..tapi sebab tak tau mana nak beli baju2 yg  W suke...sebab citarase W ni lain skit..tu satu lagi W tak tau nak mintak tlg sape tuk tlg W..yea la org takde member mcm ni la hidup!!..semua buat sorang2...

Hidup W skarang umpama "THE BLIND LEADING THE BLIND"...

Dah tu asyik pakai baju2 yg same jer..sampai org lain pun tegur..boring la tgk W pakai baju tu jer!!...Bayangkan W ade 1 pasang jer sandle tuk pegi keje...!!...Org laki pun ade 2 pasang kasut...

..SO memang FRUST la...gi shopping pun bleh FRUST ade ke..yea la..W takde kenal sesape yg bleh tlg...PATHETIC btul...balik2 pegi tempat yg same...

Tapi..W stuju jugak ngan Boolean..memang W low self esteem...sebab slalu kena buli (kat skolah pun kena jugak dulu)...masa kat ofis..mana2 company la..asyik kena buli jer...TERUK sangat...sampai ofismate lain tegur..eh..baik u QUIT jer la..nape teruk sangat senior u marah u ....Memang dah jadi lumrah hidup W...asyik kena buli jer!!!!!!  :geram:

[ Last edited by  watever_0607 at 3-9-2006 11:17 PM ]

salam,
sedey betul la aku baca ko punya posts, aku boleh perasaan ko,,,, aku pun sama sebijik macam ko, aku baca ko punya message terharu sesangat, rasa macam diri aku plak yang bercakap.......aku ni lagila teruk..... aku pun masalah yang sama-SLOW
-BLUR
-CARELESS
-PELUPA
-NO PERSONALITI
dan macam macam lain lagilah....
aku ni pun hangat hangat taik ayam, jer hidup aku ni revolves around 2 things jer.... lose weight gain weight, aku pernah turun sampai 25 kg dalam masa 1 tahum naik balik 20 kg dalam masa 3 bulan turn naik turn naik.... pas tu baju pun takdak, aku benci shopping sebab tatau nak pilih baju mana,,, suka pikir banyak sangat, cantik ke baju ni,,,, buruk ke baju ni, taste aku pun lain baju kat pasaran tuh lain jugak, last last sekali aku pinjam baju kurung nenek aku,,(tu  masa uni dulu la) sekarang nak pinjam baju tok aku pun dah tak muat... kena kutuk pun aku buat buat bodoh jer........ kasut aku pun ada satu or dua jer...( and satu selipar jamban mesti ada) aku pakai pakai kasut sampai rabak dulu pas tu bila dah rabak baru lah aku beli lain, kadang kadang siap cakap kat cina tu lagi amoi tak yah bubuh kotak lah wa mahu pakai sekarang, dapat kasut terus buang kasut lama dalam tong sampah....heheheheh sedey aku pikirkan nasib aku ni....
tang bab kawan kawan lak, aku tatau og kata aku peramah dan baik orangnya, aku ni civic minded sket suka tolong org buta lintas jalan, buka pintu untuk org ramai, never failed to give up seats dalam bus, and kalau ada nampak sampah rata rata aku akan tolong kutip buang dalam tong sampah mengikut kata orang lah aku ni memang sopan santun skema pun thats it lah...tapi aku masalah aku suka rasa low and aku suka citer kat org masalah low esteem aku, and aku ni difficult juga.... aku tak pernah enjoy benda benda yang aku buat dalam hidup aku....last last out of 10 orang kawan aku no matter how close we used to be. hanya sekor dua jer yang stick being my friends.....may be ada other reason yang aku buat aku pun tatau la.....minta maaf la kekawan i dont know what else i should do, i just be myself the way i know how and not knowing why i do things that i do............
bila aku baca ko punya post kat watever,bila bab kerja aku pun careless and pelupa, tak ler tak der rupa aku ni.....susah lah kalau aku tak excel professionally, sebab orang yang tak der rupa ni, they have to work doubly hard to establish good reputation.... kalau org ada rupa tu ,it will open a lot of doors for them.sedey lah aku.....  pakcik aku pernah kata dressing aku macam makcik cleaner jer... yer lah dah gemuk pakai baju kurung plain yang tak stylo langsung jer lah,pas tu pakai  pas tu aku tak suka mekap bila self-esteem aku low, so pucat macam perut cicak jer muka aku.... tukang sapu pun tak pandang...sedey sedey tapi i kinda immuned to that but sekarang baru aku sedey...
sekarang aku menganggur 10 bulan kat rumah, family aku pun tak leh harapkan aku.aku rasa invalid sesangat....kalau ada pakar motivasi kat sini... bagilah semangat and tips kat kitaorang yer, terima kasih..

Rate

1

sapi This user has been deleted
Originally posted by watever_0607 at 3-9-2006 05:43 PM
Halu member2 car iForum semua..

Hhhmm...W...sebenarnye dlm keadaan yg TERDESAK sangat,skarang ni.W memang ade byk sangat masalah sampai tak tau nak citer yg mana satu...tapi kite dahulukan yg PE ...

yeahh..u already know the answer ya!!!Betul lah cakap awak tu...BERUBAH ler...for the sake of your own happiness.Mungkin u leh try baca buku tentang bagaimana cara2 untuk berkawan ngan org lain/bagaimana bergaul ngan masyarakat.Kat internet pun u leh surf tentang ilmu berkawan ni.U kene banyak bergaul baru u leh tahu gelagat manusia yg tinggal di muka bumi ini...hehehe

Kan banyak ruang kenal2 kat internet ni..tapi u cari ler kawan pompan..u try cahtting ngan pompan dulu tapi jgn keluar ler takut ditipu plak.Dari chatting...u leh dapat sikit pengalaman tentang cara2 berkawan dan untuk alam reality plak..u be yourself aje.U ramah lah skit ngan org..jgn diam sangat nanti org boring nak kawan ngan u plak.I yakin satu hari nanti u akan dapat kawan yg ngam ngan u.Sabar,berusaha dan banyak2 berdoa k.

Rate

1

Follow Us
mcm mana yek nak komen...
kedua2 W dan farah ni mmg ada masalah low self esteem... farah sbb menganggur takde keje, W pulak sbb baru lepas kena fired.. sapa2 pun yg ada dlm situasi korang ni akan rasa macam ni... bila kita dah stress disebabkan satu perkara ni.. kita akan ada tendency untuk berfikiran negatif terhadap semua benda.. hal2 yg remeh pun kita akan kaitkan dengan masalah/stress kita tadi tu.. kita akan cepat kecil hati.. terasa macam apa yg kita buat semuanya tak betul.. org tak suka kita... kita tak cantik... dan macam2 lagi lah.. puncanya cuma satu je... sbb kita rasa rendah diri..

mula2 sekali, kena kembalikan self esteem tu.. dapatkan kerja.. kerja2 gaji kecik pun takpe dulu.. as a start, and as a stepping stone.. akak pun pernah takde kerja dulu... masa tu mmg rasa diri ni serba kekurangan.. nak jumpa org pun rasa segan.. pastu bila dah kerja, semuanya berubah.. dengan sendirinya rasa yakin pada diri sendiri tu datang..

pasal berkawan tu... akak setuju dgn cik sapi... berkenal2an laa dgn kawan2 pompuan thru internet.. jgn terjebak dgn perkara2 tak elok dah le.. kena ingat jugak, ramai yg nak ambik kesempatan kat internet nih..
pasal takde kawan... akak rasa bukan korang tak nak berkawan dgn org, tapi mungkin sebab takde something in common pun dengan diorg tu.. camne nak kawan kalau topik2 yg diorg bualkan kita tak minat, benda2 yg diorg nak shopping kita tak minat.. takkan nak paksa diri dan nak berpura2 minat lak kan..

apa2 pun...the key to happiness is within yourselves... jgn harapkan kegembiraan dari org lain... kalau kita sayangkan diri kita.. dan yakin dgn diri kita...everything will be OK. for a start, pegi keje.. cari duit sendiri..

to W, jgn give up.. it's never too late to start over.. bila dah dpt keja baru nnt... cuba atasi masalah pelupa and careless tu.. kalau dah tahu diri kita ni pelupa.. make use of daily/weekly/monthly planner.. dan makan kismis selalu2.. utk nak atasi masalah slow tu pulak.. bila dpt satu2 assignment tu, start as early as possible.. sbb u tau u akan ambik masa lama utk complete kan keja tu..

to farah..the only reason u rasa macam gini is because u takde keje... mungkin rezeki u belum sampai kot.. in the mean time, try to find a new hobby.. isikan masa u dgn benda2 yg berguna, benda2 yg u suka.. pegi la tanam pokok ke.. cabut rumput keliling rumah ke.. belajar masak ke...apa ke.. asalkan boleh isi masa lapang u.. percaya laa.. kadang2 tu rezeki kita lambat sampai... tapi once kita dah dpt nnt, it will be the best.. jgn lupa berdoa banyak2.. dan buat resume tu cantik2, post kat jobstreet..

terima kasih kepada kawan kawan yg sudi bagi nasihat....watever, aku harap ko dont mind, maslaah aku pun sama macam awak gak,,,, so apakah progress awak setakat ni??? tak try ker siggestion yang kawan kawan forumners bagi kat sini. update ler same kat aku yek, tapi bagus la watever ni, siap bagi deadline lagi nak berubah dalam masa 3 bulan, aku ni tatau la.......slow slow kot, aku kalau cepat cepat sangat takut nanti aku buat separuh jalan jer, tapi kalau awak tu okie, buat dealine lagi la bagus,,, kiranya dah set target ler,, kadang kadang bila aku tak tahan kan watever aku telefon befrieders, veiter masalah aku tengah pagi2 buta(aku ni memang tak tidur malam) awak try la telefon ker, and nasihat forumners kat sini pun bagus bagus, aku pun nak try buat something, nak try masak makanan jepun kot.... heheh

glad you found some friends here watever.

Originally posted by farahsultan at 4-9-2006 06:28 PM
terima kasih kepada kawan kawan yg sudi bagi nasihat....watever, aku harap ko dont mind, maslaah aku pun sama macam awak gak,,,, so apakah progress awak setakat ni??? tak try ker siggestion yang ka ...

Yea2,..memang W dah plan nak updatekan progress W dlm Thread ni..(its ok, Fara nak kongsi same pun bleh)

sebab W nak bkongsi ngan u all semua samada W dah btul2 berubah ke tak brape..

So dlm masa 3 bulan ni...target is to reach

Bulan Sept=50%
Bulan Okt=75%
Bulan Nov=100% (tapi sbenarnye 80%..biase la kena target lebih dr yg kite mampu)

Pd masa yg same W nak bkongsi ape2 rintangan/masalah yg bakal dhadapi..

Sbenarnye W dah byk kali busaha utk berubah...tapi W dpt improve mungkin dlm 20 ke 30% jer..Tu yg buat kan W FRUST ssangat,....2 pkara yg mghalang W drp brubah dgn bkesan ialah

1) HILANG FOKUS

-biler dah busy buat keje tu..fokus dah ke lain..mcm mana nak ingat,..biler jalan/duduk posture kena bagus tak bleh bongkok2..biler buat keje kena buat btul2..kena teliti,cepat!tepat!!....kena BSEMANGAT!CONFIDENT tak bleh takut2!!...huh!..tapi biler dah busy tgh buat keje yg blambak2 tu memang tak ingat dah semua2 ni..DISTRACTION tau!..

-tapi yg sedih tu karektor W memang jenis penakut,lemah semangat..mungkin sebab dulu bile zaman kanak2 slalu sangat kena marah ngan abah W yg memang GARANG ssangat..so biler dah besor jadi penakut la..WHAHAHAH..bukan nak salahkan parents tapi..ade setengah org kalu karektor die BYK NEGATIF..teruk la..kalu karektor die byk POSITIF mungkin die tak kan jadi penakut mcm W ni....

Time Kasih bbyk kat u all semua..n cik sapi n lady cactus...W nak bg pdpt through pengalaman W sendiri la..

-Bab2 pasal kwn ni kan...W dah put aside...nak tau nape?...Sebab yg paling penting skarang ialah diri W sendiri..OK fine..memang W tak pernah ade kwn baik,best friend...or kwn tuk teman kluar makan pun takde..umur dah 25tahun!..kenalan yg W kenal ade yg dah kawin,ade yg ade BF/GF..ade family yg CARING,..ade ramai kwn..kalu tak ramai pun at least ade sorang 2 yg memang layak dipanggil kwn...tapi W...tetap SORANG2.....

-Tapi bab yg paling SAKIT HATI!!..ialah biler W tgk betapa bahagianye die org walaupun miskin ke dilanda masalah2 WORLD  problem ke..die org tak payah mlaluinye seorang diri..ade jer kwn ke adik ke mak ke sape2 la..yg sayangkan die org!!!!!...Tapi W..????.....PAHIT PERIT semua kena telan sorang2!!!:geram:...kena pura2 semuanye OK jer...tapi TUHAN jer yg tau perasaan sbenar W ni mcm mana!!!....

-Sori EMO skit mlm ni...

lady cactus...memang W tgh carik keje skarang..harap2 minggu ni blehdpt dpt interview...gaji kecik pun takpe asalkan tak boring..tapi rase cm tak confident tu pun ade jugak...hhmm...mcm2 perasaan la lepas kena fire ni...:nyorok:

[ Last edited by  watever_0607 at 5-9-2006 01:33 AM ]

watever, good luck to you, cari keja! u kat kl ke watever?ceite la bckground sket sket, dulu amik course apa? bidang keja apa yang u minat? hopefully u dah hantar resume yang cantik cantik dah.....

Originally posted by sapi at 4-9-2006 08:33 AM

yeahh..u already know the answer ya!!!Betul lah cakap awak tu...BERUBAH ler...for the sake of your own happiness.Mungkin u leh try baca buku tentang bagaimana cara2 untuk berkawan ngan org lain ...

Yes :setuju: kalo rajin berforum, sedikit sebanyak kita akan tahu siapa diri kita sebenar. Tetapi kita kena pandai pilih rakan Chat. Agak-agak mereka yang membina bahasa dengan sopan, kita ikutla.

Soal Merubah Penampilan diri, Adik kena cuba sedaya Upaya. Dari Kebersihan diri, Bau badan, Cara berjalan, pemakaian Pendek kata semuanya. Jika itu adik utamakan, Insya Allah, Otomatiknya Konfiden diri datang.

Kalau adik Pompuan, Alatan make Up sekurang-kurangnya mesti ada. Jinakkan diri untuk mencuba Set Penjagaan muka. Paling Murah belilah Trial Set apa-apa brand pun.

Kasut tu plak.. kalau adik nak 1 pasang sahaja, cari ler Kaler yang shanteq di pandang mata  sket.. Jgn asek pakai Selipo tali halus kaler hitam tu jek. Beg, Cari ler yg sedap di pandang mata, Adik dah tak sesuai pakai beg yang mcm beg sekolah lagi...

Sebenarnya akak menulis ni, akak memandang seorang Prakikal Student lepasan Poli kat Opis akak ni.. ... (Akak bayangkan W ar nih, sebijik memang Pe'el dia)

Penampilam diri memainkan Peranan dik!!!! tapi dalaman tu, kenalah Pertingkatkan. Orang lain tak boleh buat, Adik kena berusaha sendiri. Akak Sokong adik dari sini!!!! :clap: :clap: :pompom: :pompom:

Halu guys,..

Mlm tadi W dah type pjg2..tgk2 ttiber terclose window pulak...Habis!!..semua ilang..

So hari ni just 2 cut t long story short..W..blum lagi apply keje lagi..memang kalu nak anytime bleh pegi interview kan..?..tapi W pk2 balik...rase cm PHOBIA pulak..kalu kena go through balik incident2 yg mMALUkan..or guna pkataan yg lebih tepat mngAIBkan!!..DIRI SENDIRI...kat tempat keje mcm mana??..Yg paling tak sanggup ialah W blum berubah btul2..brubah pun skit2 jer..mcm mana nak keje..muke W rasenye dah tak cukup tebal lagi nak kena maki hamun dgn employer...tu satu ngan family pulak?..lagi satu hal...

Benda paling sensitip skarang ialah..MARUAH!...W..tak bleh laa..nak tanggung malu lagi!!..Tak tau nak letak muke ni kat mana dah,..dlm poket? memang la tak muat!..Hahahhaha...nanti kalu kena FIRE lagi mcm mana??...:nyorok:

Thanx u guys..sebab bg komen & nasihat masing2...Hhmm kak ilya..W dah lamer grad..so kalu bab2 penampilan tu takde la guna beg skolah lagi....Cume karektor jer..kena IMPROVE SESANGAT!!...:jeling::geram:

[ Last edited by  watever_0607 at 6-9-2006 01:17 PM ]

rasenyer eloklah korang mula berkawan..spend masa sama2 gi makan,shopping..boleh bertukar2 pendapat..

aku dulu lepas clash dgn ex-bf..mmg hopeless cos time couple dgn ex-bf aku, aku kawan dgn die je (bodoh tul)..bile clash mmg aku sorang2..tensen,dah tgh final year..lama2 aku mula berkawan dgn coursemate aku..lepak sama2,makan sama2,duduk sebilik (dulu aku duduk sorang2 je),shopping sama2,study sama2, yg paling best ada kawan nak ceritakan masalah face to face...lepas tu baru ceria hidup aku..dah back to normal..pastu mula la cari bf baru..heheheh..dah pandai melawa,berkomunikasi dgn laki,grooming,..

[ Last edited by  miss_comel at 6-9-2006 01:42 PM ]

watever..try masuk board bawah ni..byk tips beauty n fashion tips..kat situ bleh kite tuko2 pendapat, n sana ramai forumer pompuan yg boleh tolong u grooming..

silala join..
http://forum.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=33

salam,
watever, kalau dipikirkan sangat soal tu, nanti tak kerja i think u will feel depresssed even more.macam i ni tak keja rasa worse la whatever, and jom kalau nak join grooming kelas, kita pergi sesama nak tak.

Originally posted by farahsultan at 7-9-2006 01:09 AM
salam,
watever, kalau dipikirkan sangat soal tu, nanti tak kerja i think u will feel depresssed even more.macam i ni tak keja rasa worse la whatever, and jom kalau nak join grooming kelas, kita pe ...

jgn lupe join board beauty n fashion tips..kat situ kitorang dah macam kawan rapat..kadang2 ada buat gathering..lets join..so tak ler sunyi idup..

Thanx Fsultan & Mchomel..

U guys memang sporting...;D

W and Farah, me also a regular forummer kat Beauty and Fashion Tips tu. I was in your shoes last time, faham sangat2 your problems... Bukan nak promote bod BFT tu, but I've met lotsa good friends over there, they all memang best and sporting. Siap ada gathering and try2 makeup etc lagi. Come and join us there yea? And W, kalau takde teman shopping, meh sini akak temankan, boleh consult you on your image makeover...

Originally posted by MamaIlya at 7-9-2006 06:24 PM
W and Farah, me also a regular forummer kat Beauty and Fashion Tips tu. I was in your shoes last time, faham sangat2 your problems... Bukan nak promote bod BFT tu, but I've met lotsa good friends o ...

Halu mamaIllya...

Thanx 4 understanding....bagus btul u all buat benda2 mcm ni...tabik spring to all...:tq:

Nanti biler W free W akan join u guys...tapi W SEGAN la...:nyorok:..hehhehhehks..