CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Peritnye Hidup Seorg Diri!!..

Baca buku "7 Habits of Highly Effective People" and see whether can be applied to yourself.

Originally posted by farahsultan at 4-9-2006 03:12 AM
salam,
sedey betul la aku baca ko punya posts, aku boleh perasaan ko,,,, aku pun sama sebijik macam ko, aku baca ko punya message terharu sesangat, rasa macam diri aku plak yang bercakap.......aku ...

nobody's perfect la farah..aku pun dulu mcm ko jugak..10bulan melepak kat umh lepas grad....tp skang ni aku dh keje ler..alhamdulillah...ko jgn tension sgt...tak elok utk kesihatan..aku dulu pun penah gak rasa mcm ko ni..depresss sesgttt...smpai ada skali tu kak aku dok ejek2 aku nangis smpai kering kot air mata aku tak nak kuar....sehari tu aku tak makan...masa tu mmg self esteem tahap paliing rendah...tensen tak keje..tensen badan makin gemuk..yerla dok umah makan tido je ape tak naiknyaa....

tp alhamdulillah la,lepas dpt keje ni slowly aku naikkan balik konfiden dlm diri..walaupun tak setinggi masa aku study dulu...tp aku sdg belajar selok belok kerja ni...kengkdg terasa jugak mcm org pndg kita...macam la kita ni slow,lembab,xkonfiden..tp takperla janji kita tau diri kita..dan kita tak kacau org lain...aku ni pun mmg jenis tak bergaya..tak reti nak bergaya..tp takper skang ni aku tgh belajar nak melawa skit2...hehe...ni sumer bergantung pada diri kita yg sebenarnya..kalau kita tak nak ubah diri kita org lain pun tak boleh buat apa...lagi diorg gelakkan kita ada la...:geram: so....tunggu apa lagi...

Originally posted by reenz at 12-9-2006 11:01 AM

...aku dulu pun penah gak rasa mcm ko ni..depresss sesgttt...smpai ada skali tu kak aku dok ejek2 aku nangis smpai kering kot air mata aku tak nak kuar....sehari tu aku tak makan...masa tu mmg self esteem tahap paliing rendah..

..itu la die!!...memang..kkadang rase nak sepak tendang jer..org skeliling(yg paling dekat dgn kite!!).. tak sensitip langsung!!....memang biler W baca balik nasib yg mnimpa reenz ni teringat kat nasib yg same menimpa W...!!..dulu pun W sensitip giler2..tak sedar diri...masa baru lepas kena FIRE!!

..nasihat W pd diri sendiri ngan org lain yg menghadapi situasi serupe mcm ni...1 jer!!..Jauhkan la diri anda drp mereka yg hanye ade disisi utk menyakitkan hati n buat kite menangis teresak2 sampai tak nak kluar rumah...its not worth it la nangis mcm tu...tapi yg si mulut celupar tu..tak rase ape2 pun...yg die tau die happy pastu yg kite tau kite merana!!....huh!!!..p dah!!

haa..lagi 1..jgn handle org cmner ikut emosi kite..do t opposite!!...jgn libatkan emosi langsung..they use words 2 hurt US..we do the same!!...HAHAHAHAHAHHAHA!!!!....

Oh,..ya..nasihat W yg lagi 1 ni..kalu berada dlm situasi yg mcm ni jugak..depress giler2 tak ingat dunia..spend time dlm bilik so ade privacy skit...relax2...gi chatting ke..main online games ke..buat aktiviti2 menggembirakan hati...jgn sampai tak buat ape2 langsung..tak sihat tu..

[ Last edited by  watever_0607 at 13-9-2006 03:35 PM ]

Originally posted by watever_0607 at 6-9-2006 01:14 PM
Halu guys,..

Mlm tadi W dah type pjg2..tgk2 ttiber terclose window pulak...Habis!!..semua ilang..

So hari ni just 2 cut t long story short..W..blum lagi apply keje lagi..memang kalu nak anyti ...

Hemmmm macam Mia dulu Mia mahalah confident...bab keje mmg tip top! siap boleh marah balik boss.. tapi bila dah setahun tak bekerja office ...mula jadi penakut ..very self concius.... takut ini tak achieve itu dan ini.

Recently join satu tempat ni and even until now ni tengah adjust balik attitude...boss pompuan..kiasu..nyonya plak tu .... benda kecik pun marah..Mia jadi blur dan takut buat silap..at the end my mind stuck dan tak aggressive... 2 bulan depressed dan monyok je... badan sakit sakit dan masuk Hospital sebab bp tinggi. Imagine??? tak pernah mcm ni boleh jadi mcm ni .... tolak tepilah hal personal ...ni bab keje..so pikir punya pikir ..finally mia decided....

CEH!!!!!! WASTING MY TIME! WHY SHOULD I BOTHER WHAT PEOPLE WILL THINK ABOUT ME! WHY SHOULD I BE AFRAID IF IVE MADE A MISTAKE??? SO BE IT....MISTAKE TU LAH YANG AKAN BUAT KITA BELAJAR...

So.... now ...im ok... saya dah boleh lawan balik cakap boss.. back to the old me. Well of coz...u kena make sure...kalau nak lawan tu kena tau apa you cakap adalah betul. Kena berani..jangan TAKUT.

Baca Ya QADIR 41 X ..insyaALLAH...kerja yang susah jadi senang, bertambah keyakinan tu dan yg paling penting solat..cubalah improve..sy pun tak complete tapi yok cuba ok dik!

Halu,.member2 cari semua

Hhmm..tadi W ade dpt interview..kira dlm 2,3 hari ni ade la W cari keje..kat suratkabar la...jobstreet la..agensi pekerja pun ade...tapi tadi bile dpt offer tuk interview...ttiber W panik..cm ala2 phobia pun ade jugak..tau2 jer muka pucat & then rasa nak pitam!!!...wahahhahaha!...Tlg la memberz semua mcm mana la W nak mengharungi semua ni lagi sekali..kali yg ke brape pun W tak ingat dah..;d

5 pkara yg buat W ala2 Phobia!!

1) W takut tak tau/bleh buat keje elok2..

-W masih blum berubah..masalah2 sblum ni akan berlaku lagi..W pun tak expect ape2...mcm mana nak berubah dlm masa 2 minggu jer nih?..dah la 1 minggu depress asyik nangis jer..bukan nak kata W ni negative sangat,tapi itu la hakikatnye skarang..walaupun dlm hati W tahu W memang bleh berubah dlm jangka masa pjg..W masih SLOW,BLUR,NOT INDEPENDENT..etc

2) W risau tak dpt nak get along ngan ofismate lain

-Well W bukan mula dr smlm ade masalah anti social ni..sejak zaman skolah sampai univerct..huh,..kat tempat keje pun lagi la..tak tau nak citer mcm mana..W jenis pendiam kalu tak selesa ngan org lain..dah la org slalu komen W ni mcm budak2..lah ini lah itu lah..mcm mana nak confident kalu mcm ni??..Dah sblum i W slalu kena buli kat ofis ngan senior..pastu ofismate tak respect W..pandang rendah kat W..Mana W nak letak muke W yg makin nipis ni..??

Oh!..rupe2nye..itu la 2 masalah UTAMA yg buatkan W ilang ala2 phobia....Korang pulak rase cmner?..korang pernah tak mengalami masalah yg same ngan W??

salam whatever,,,,
i ucapkan good luck for ur interview whatever, semoga u dapat better work environment from ur old place, whatever  rasanya berubah tu kena slow slow kan whatever, but one thing i realise (and for myself as well) yang kita tak leh tunngu satu event tu nak jadi baru kita nak ubah, kita cari titik perubahan, and insha allah world change when we change........i percaya benda ni, satu lagi whatever kita kena keja kan/. yg tu yg paling utama,,,, so pedulikan org sekeliling kita,,,?(i mean may be we deal with that later) but now, kita kena survive kan? i pernah pikir,, hidup ni ombang ambing sebab safety net tak der means tak der securTiy,,, yg penting cari rezeki halal... tu safety net.....when we have safety net, we reduce the chance of us failing ABSOLUTELY..bila ad safety net... at least we dont drift away..... insha allah watever we ll build our confidence throughout life process..... tak perlu kita letak deadlina,, just reminder untuk kita berubah setipa hari, insha allah, ni doa untuk i and untuk u jugak,,,, and to reenz, terima kasih banyak banyak, cerita mu dijadikan teladan.....

Follow Us
Yo3..

..W ni kkadang ok2..lately memang mudah sangat lemah semangat..

Nak tau nape?..sebab duduk kat umah ni TENSION GILER!!...Yea la..duk ngan FAMILY...kalu family yg supportive tak per jugak..no hal..Ni family yg..menyakitkan hati jer...

Bukan nak komplain ape tapi al-kisahnye mcm ni...kalu korang W pun mesti korang BENGANG jugak!!

1)..Biler dpt offer keje..walaupun tak setaraf ngan DEGREE...teruk W kena marah.,...mcm2 die org kata..sampai buat W rase cm org yg TAK GUNA LANGSUNG!!...tapi kalu cm ofismate W yg dpt keje yg mcm W dpt tu die happy sangat family die pun happy jugak..yea la..at least something kan?...Tu yg buat W ni TENSION GILER!!!...

Lain citer kalu W ni HEBAT giler kan..memang bijak pandai OVER THE TOP..study pun OVER THE SEA!!..ini W biase jer..tu pun byk kelemahan diri!!..W nak happy pun rase cm W ni GAGAL..takat maksimum..pd hal dpt offer keje tu..bukan nye KENA BUANG KEJE!!!!!!!!!!

2) Hari ni ade interview same thing!!...Kena mcm2 kaw2 la..!!..BENCI BETUL...karang org TANAM ANGGUR SEUMUR HIDUP baru TAU!!!!!....TENSION!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sabar......tu sumer dugaan....kalau w rasa cmtu..cuba pk kat luar sana ada ramai lagi org yg senasib dgn w...dan ada yg nasib dia lagi teruk dr w...kita ni kan kat dunia...byk dugaan nya...lainla kalau kat syurga dah tentu2 la nikmat jer spjg masa......:nerd:  yg penting tanamkan dlm diri rasa syukur...mohon petunjuk Allah...tiap2 sesuatu tu berlaku mesti ada hikmah di sebaliknya...dulu ayat ni dh jadi mcm sebati dgn diri reenz...kdg2 tu rasa mcm berdosa pulak..sbb dulu masa tak dpt keje yg skang ni kemain lagi semayang...tp skang ni bila allah dh bagi rezeki tu..kengkadang solat pun tertinggal....apa nak jadi ni...

itula dugaan ni dtg dlm bermacam macam bentuk...sapa pun tak terlepas...cuma cara kita menghadapinya je yg berbeza di antara seseorg tu dgn org yg lain...if satu benda tu kita take it as susah...susahla dia...n kalau kita take it as mudah..mudahla ia......that's only my 2cent opinion:tq: ;)

je yg berbeza di antara seseorg tu dgn org yg lain...if satu benda tu kita take it as susah...susahla dia...n kalau kita take it as mudah..mudahla ia......that's only my 2cent opinion

ehehehks..thanx reenz...

Yea i memang stuju ngan ur opinion...tu la kkadang i pun cuber pujuk diri sendiri dgn mnggunakan method ni..Tp most of the time...i keep 2 myself..a lot of things i simpan dlm hati ....tapi kalu u nak tau la..1 benda ni yg i slalu simpan dlm hati...and memang la its a DUGAAN...tapi kira ni antara DUGAAN yg paling mcabar n mengguris hati W....

Yes2...its about my family..all this time ingatkan tak nak citer kat sesape...especially dlm forum mcm ni..SEDIH ssangat...its mcm satu kKOSONGAN memang la kkosongan...yg spatutnye di isi dgn kasih sayangan n sikap prihatin family...tapi yg buat W SAKIT HATI..ialah biler W kluar makan ke ngan ofismate..or mcm kat ofis kan..W rase happy n SEDIH sangat..sebab W rase lebih mcm manusia normal yg ade perasaan..biler ngan ofismate2...tapi kalu ngan family rase cm duduk kat rumah ngan org luar jer,...yg tak pedulikan W....whahahhahha...

pastu yg lebih menyedihkn biler W tgk ofismate2 lain W yg BAHAGIA ngan family n kwn2 yg btul2 sayang kat die org...pastu biler W tgk diri sendiri...wahahahahhaha,.....KKSONGAN NI....rasenye hanye TUHAN jer yg tahu....yea la somethings u can change...but like FAMILY u cant....whahahahahha....Kalu korang nak tahu mcm mana rasenye..just bayang2..skarang..u ade family tapi die org semua buat hal masing2..tak peduli pun pasal u...u sedih ke happy ke....ade problem ke..Most of the time u rase cm u tak wujud pun ...mcm tu la rasenye...

Reply #29 watever_0607's post

erm....mslh family ni pun...dugaan gak tu...reenz ada kwn..dia ni jenis happy go lucky..ramai kwn...tp in fact family dia ada mslh...divorce parent...tp tula, kitorg risaukan dia tp dia mcm tak kesah jer...myb slh satu sbb dia ni jenis yg jaga solat...itu mmg reenz respek sgt...kalau pegi mana2 pun mesti tak tgl nyer...

berbalik pd mslh W, reenz rasa kan myb Allah nak duga W...tabah atau tak...myb skangni W rasa sedih sbb famili mcm tak amik kesah pasal W...tp mana nak tahu satu hari nnt Allah temukan W dgn org yg boleh syg n take care W lebih dari famili W sendiri...bukan apa reenz ckp mcm ni..sbb Allah tu kan maha adil...dia dh atur hidup kita ni elok2....skangni kita tak nmpk...tp nnt mesti kita akan sedar jugak....insyaAllah...
so don't worry b happy:love:

congrats whatever,
hopefully u do well in your interview,
sama jer la masalah kita niwatever, may i suggest u a book....boleh cuba untuk berubah sikit sikit,,,, baca buku how to win friends and influence people... lebih kurang gitu la tajuknya,,,tak ingat la authornya may be dale carnegie... buku ni famous.....
and at last cekalkan hati watever, all my prayer goes to to you...

Adik2..

Janganlah sebut KALAU... Kalau camni macammana... kalau camtu... buang perasaan tu.

Kalau kena marah dgn boss...  Kalau lagi..
Kalau geng2 ofis tak suka... kalau lagi... belum terbukti pun.

Penyakit kalau ni la yang melemahkan semangat.

Why not terus buat... get along dgn orang tanpa kalau2.

Perasaan rendah diri ni kita yang bentuk sendiri.. kena buang jauh2...

Halu FarahS,Reenz & EnakL..& member2 forum semua

Thanx u guys..sebab sudi bg ppdt & nasihat utk W...Well actually Low-Self Esteem ni kalu baung jauh sampai ke angkasa pun ia tetap akan tpantul & kembali pd Tuannye...huhuhuhuhu...masalah memang tak bleh nak buang ssuka hati kalu tak lamer dah W buat...eheheheks...

Tapi mungkin EnakL maksudkan ialah 2 put it aside....and just go with t FLOW!!...

Ok, member2 semua...W bangun pagi hari ni ...lepas tu review2 balik...apa yg W dah capai dlm tempoh 3 minggu tuk bulan Sept. 06 ni...

Nampaknye progress tak brape bagus la..lembab skit..antara masalah yg W hadapi is.

-dari segi emosi & mental..blum stabil lagi la...kkadang tu nangis jugak...ntah nape ntah..mungkin sebab terpk nasib W kot..

-Hari tu pegi interview ...ade jugak dpt offer keje...tapi W tolak sebab tak ssuai..ngan W...at t same time W rase cm tahap confident W ni dah kurang la...ntah..la..rase cm nak lari jer...!

-W nak brubah..tapi nak bukan dgn cara yg serius...mcm..hhmm...nak tak nak gitu...Jap praktis..jap tak praktis...lupe la..Lack of ACTION TAKEN...

so i only bleh bg 40% progress....Aduh!...dats not good...la..Mcm mana yea korang bg semangat utk nak menguatkan AZAM diri SENDIRI??... personaliti W ni memang LEMAH...semngat..dr dulu sampai skarang...lebih kurang sebesar Api Lighter tu aje!!

...W pun baru sedar tentang masalah LEMAH SEMANGAT ni..Mcm mana la W BLUR sangat..??...Sampai my WEAKSPOT sebesar GAJAH pun tak nampak!!...BLUR..!!...FRUST SANGAT SEBAB BLUR SANGAT!!!..Dah la takde sape bg tau W..nak kongsi citer SEDIH..

Ade skali tu ofismate W kata ape tau..Die kata W ni sebenarnye BODOH...tapi BUAT2 nak COVERkan kBODOHn diri sendiri..!!!..W tKEJUT beruk sangat...!!..Dengat die kata mcm tu ..sampai W pun tak bleh nak kata ape2 masa tu..Tapi dlm HATI memang itu la..situasi sebenar W...itu la HAKIKATnye...& bukan die sorang jer yg kata cmtu...family pun ade jugak tegur.."U ni memang NOT THAT BRIGHT la...!!"...ADUH!!...tapi masa tu W buat muke BLUR sebab tak faham maksudnye masa tu..Sok hari tu baru W tersentak!!....:jeling: :siok:

Benda2 cm ni..yg W rase malu GILER2 babas sangat..Bcause its about MARUAH !!...So memang simpan sendiri la tak citer kat org..Tapi memang dlm Islam pun kalu ade ssuatu pkara tentang diri u yg bleh mengaibkan diri sendiri pun memang tak patut diceritakan kat org lain kan?...So dats Y W citer kat forum ni...

Hhmm...so soklan yg W nak tanye korang kali ni...mcm mana nak kuatkan AZAM & SEMANGAT utk berubah??..Ada tak antara korang yg dah pun berubah ??...bleh la kongsi..mcm mana korang..buat..

[ Last edited by  watever_0607 at 23-9-2006 01:30 PM ]

Hello2 mana korang semua??...

in addition to listing kelemahan u, kena lah jugak list out kelebihan diri. Tuhan jadikkan setiap manusia ada kelibihan dan kekurangan tersendiri...so kene accept....but at the same time try to improve pelan2. Yg penting aku rasa...keyakinan diri. kalu langsung tak de..payah nak idup.

hi watever,
wah thread ni dah ditukar tajuk, apa perkembangan u,
keja yang u tolak hari tu.....and dah cari keja lain watever? wish u all the best, tak per watever, orang yang cakap macam macam tu mungkin perfect buat keja but tak perfect dalam hal lain, and mesti ada jugak orang yang akan sound diorang macam yang diorang sound kat u, manusia ni sometms can be so damn insenstive and but thats not our problem to worry,we should worry about our well being and nobody can take that away from us,banyak banyak lah baca buku motivasi watever, and yg penting jangan give up yer, whatever it is. and it is even better kalau ada support group.... take care and may allah bless u

A'kum...
Just nak share... aku ni pun adamasalah yg sama cam W & Farah.... cuma umur aku dah masuk 28... and tgh giat berusaha utk berubah. Aku tak penah ada kawan lelaki.... kawan baik masa kat skolah & IPT dulu ramai yg dah lost contact.

Kat tpt kije plak.... dulu aku mmg pendiam, pemalu, & macam kera sumbang. Tapi kalo kita tak ubah diri kita sendiri, takde siapa nak tolong lagi kan! So.... tugas aku kat tpt kije ni banyak kena deal dgn org. Memang terkial2. Dulu nak jawab telefon pun takut.... Nak telefon org pun takut jugak.... semua sbb takde self-confident.

Sama cam W, dulu aku ni dididik oleh parent yg garang... mak ayah aku dulu mmg boleh dikatakan satu hari tak marah aku mmg tak sah. Kalo ayah pulak dia suka pukul aku guna hanger baju atau surat khabar yg kena gulung tu... padahal kesalahan yg aku buat tu just yg remeh2... cth nya cam terlambat bangun tido ker... atau lupa buat benda yg dia suruh ker.... atau dpt result exam teruk ker... Kalo nak ikutkan sampai umur aku skrg ni pun parent aku masih tak percayakan aku & kurang yakin dgn aku. Dulu mmg terasa hidup aku cam dlm neraka. Aku rasa putus asa utk hidup. Kalo dah parent takleh terima kita, apa lagi org lain. Ini semua buatkan aku rendah diri.

Tapi aku kata pd diri sendiri... aku sebenarnya bukanlah teruk sgt.... Aku ada banyak keistimewaan yg aku blum ada kesempatan nak expose. So.... sejak kije tetap kat tpt aku skrg ni (walopun gaji cam gaji tahap SPM walopun aku ada degree), aku berusaha nak majukan diri. Mmg boss jarang puas ati dgn hasil kije aku, tapi aku tak putus asa... aku cuba slalu nak baiki kelemahan.... biarlah boss nak marah slalu.... lama2 nanti lali la... aku kena sindir kat boss dpn pegawai2 semua masa dlm meeting, tapi aku buat tebal muka. Skrg ni bila boss berleter, aku buat biasa.... cam dah takde perasaan. Tapi aku tetap cuba puaskan hati dia.

Ttg pergaulan dgn member sekeliling..... nak tak nak kita kena mulakan dulu dgn senyuman.... mula2 slalulah senyu dgn org.... dgn sesiapa shj walopun tak kenal. Lama2 nanti org kenal muka kita..... so nanti secara automatik org akan tertarik utk berbual dgn kita. Aku skrg ni dah ramai org kenal.... aku berbual dgn sesiapa shj walopun ttg perkara2 yg tak penting.... yg penting kita pernah berbual dgn mereka. And now aku rasa lebih yakin.

Try la...

p/s: nanti mlm sambung lagi.... dah nak pi kije nih.... hehe...

W
Aku pun jenis rendah diri, maklum ler asal orang susah, kampung lak tu tapi aku ada matlamat tak nak terus susah sampai bile-bile dah bosan hidup macam tu.
Masa kecik aku susah apa yang aku nak memang selalu tak dapat. nak baju baru susah kena tunggu raya baru dapat tu pun sepasang jer.
so aku tekad hidup berubah dan yang boleh ubah kehidupan aku pelajaran je.
Lepas STPM aku keje sales assistan dan dari situ aku rasa orang pandang rendah dengan jawatan aku. Aku kena baiki diri.
Syukur dapat masuk IPTA dapat degree dan di situ aku kumpul keyakinan.
Sementara nak dapat keje sekarang aku tak pilih keje cari jer keje janji tak menganggur.
Sebab aku dah tanam sikap tak nak jadi orang susah tak nak keje jadi orang bawahan so setiap kali pergi interview aku bersikap yakin. Tampil wajah ceria. Pakaian kena smart (walaupun aku sebenarnya agak kureng dalam berpakaian) tapi time interview buat betul-betul. So dengan semangat aku ada aku dapat keje dan berbahagia dengan jawatan aku sekarang ni.
Jadi W dan Farah masa pergi interview buat betul-betul. Imej kena jaga. Walaupun badan besar tak bermakna tak leh berfesyen. Banyak kedai baju untuk yang bertubuh besar sekarang ni nak kena rajin belek je.

NASIHAT AKU KORANG KENA LETAK SATU PENANDA ARAS DALAM DIRI NAK JADI APA.

NASIHAT AKU KORANG KENA LETAK SATU PENANDA ARAS DALAM DIRI NAK JADI APA.

:setuju::setuju:

Originally posted by Maxx at 29-9-2006 11:56 PM
in addition to listing kelemahan u, kena lah jugak list out kelebihan diri. Tuhan jadikkan setiap manusia ada kelibihan dan kekurangan tersendiri...so kene accept....but at the same time try to imp ...

ff:
Maxx.. hang ka ni? tuff nya!!! ;)