CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: watever_0607

Peritnye Hidup Seorg Diri!!..

salam semua...

ingat nak bukak thread baru tadi..rupe2nye..ade lagi thread lama ni...

W rasa down sgt hari ni....mmg down la...cuber buat ape2 jek...pun..tp perasaan down tu tetap ade..
bukan down..lebih tepat...sedih yg amat..

tadi ingat nak bukak thread tajuk
"Life Aku yg keseorangan+kesunyian+ksedihan (dulu+kini+selamanye?) (Aku Dah X Tahan)

Kenapa down ni? Sihat tak? Jgn stress2.

watever_0607 posted on 8-7-2014 10:44 PM
salam semua...

ingat nak bukak thread baru tadi..rupe2nye..ade lagi thread lama ni...

Cer citer apa masalah baru yg buat hg down.... Tak elok down down ni huhuuu... Kalau up up oklah.....

TT pasaipa plak kali nih.........

W

i rasa u patut carik anak angkat
sebagai peneman
kalau tahun 2006 dulu u umur 25, rasanya mungin sekarang u 32-33 yrs kan
kalau u ada anak angkat
u akan jadi lebih bertanggungjawab
dan u akan jadi lebih busy
tade la boring

nak shopping, holiday, boleh pergi dengan anak
jangan biarkan kesedihan/kesunyian tu menguasai diri
nanti u sakit

biskutsusu posted on 9-7-2014 04:02 PM
W

i rasa u patut carik anak angkat

thanx korang semua..sudi masuk sini

x pasti korang ade bc x thread w yg lagi satu..kalau ade yg blum sila la jenguk kat sana ni link die
http://mforum.cari.com.my/forum. ... d=594638&extra=

dua2 problem x settle lagi, stress yg kejar w, w x pernah sayang pun dekat stress ni..

masa bukak thread ni dulu...w blum sakit lagi..tp skrg..dh bertambah thread..sbb dua2 kes x settle2 dlm erti kata lain,
w x berjaya dpt BF ke BFF ke..bab family tu mmg xde ape2 perubahan..mmg xleh ubah la org kata..so..
kesunyian & kesedihan tu bertambah..tahun demi tahun...

lagi2 bile dh sakit ni..lagi la sorg2..x dpt work...x dpt buat byk aktiviti normal mcm dulu lagi
semuanye ade kekangan/halangan..kalau ade yg sudi teman/bual or same2 sedih susah or kata yg lebih tepat sayang pd w..
w xde la susah hati sgt...psl masa depan w ni, skrg pun dh mcm2 dugaan...tanggung sakit..dh cukup..stress...
nak harapkan org lain tlg masa sakit ...sbb i mmg kena ade org jaga..bile dh out tu..x terdaya nak buat ape..

xde yg up...yg lagi bertambah down3...sbb tu la w masuk thread ni balik....

sbb kedua2 kes w ni bersangkut paut..kalau 1 settle atau ade perubahan ke arah kebaikan...good la..at least something, but nothing..
lepas dh berusaha berhempas pulas...frust giler rasanye..cause i x terdaya nak ubah nasib i ni, i can't do it by myself, cause kalau i bleh lame dh i buat..ape yg patut & dapat result yg BAIK..tension gile sbb xde tempat nak ngadu, teman bual masa sakit pun xde, teman sms..langsung lame dh xde..teman chat pun same..dlm 3 tahun..dh xde..x kuase nak cari dh, sbb tiap kali cari jap jek..hilang..FRUST ...xde sape yg ambik peduli..
susah hati loo...org sakit...ni...x bleh nak jaga diri sndiri...bile sakit loo...duit masuk xde woo...duit kluar..mcm sungai..w dh fed up nangis sorg2..tp air mata ni kadang mmg xleh nak kawal dh..mcm empangan pecah pun ade..kalau w ni laki pun rasanye berderai jgk air mata..cause i rs sape2 yg berada di tempat w...akan rasa..keperitan tu..there's no word to describe the pain of loneliness & helplessness.....i cant stand the PAIN anymore it hurts too much...

nnt i bg status report kat thread lagi 1...kusut dibuatnye.....tp kalau report kat sana x tau la ade ke x yg sudi bc/post...

Follow Us
divakah posted on 8-7-2014 11:41 PM
Kenapa down ni? Sihat tak? Jgn stress2.

tahun ni kira dh masuk 3 tahun..x dpt puase...hari ni try jgk..tp x dpt..dh agak dh x bleh..
tp sbb org x caye..kite..suke fikir yg buruk2 psl kite..ingat kite suke2 ponteng puase..skali ha..out terus hari ni...
x dpt puase sehari pun...tahan smpai kul 4pm jek...

yg sedih tu kena byr fidyah...dh la ade financial problem..pastu..mc puase yg lepas2..bile ganti nnt kena berganda...
yg 2 tahun lepas kalau ganti tahun ni dh brape hari dh......mmg i sbenarnye x fikir psl tu..tp hari ttiber terfikir pulak..
sbb sedih x dpt puase hari ni...mmg bulan puase  tahun ni masuk 3 tahun la...xleh puase...

Last edited by watever_0607 on 9-7-2014 10:45 PM

Baca kisah tt ni aku terus teringat kawan baik aku dan kawan lama aku...

Dia skang umur 37 tahun, dia lebih kurang tt gak la... Kurang keyakinan diri, blur manjang dan tak
reti nak bergaul dgn orang...

Dia rapat dgn aku pun sebab aku suka kawan dgn dia dan aku yg selalu sakat dia dan aku yg banyak berceloteh dgn dia... Dia camtu la blur dan sengih je....

Aku kesian betul kat dia, dia anak sulung dan lulusan degree... Dlu keja tp lepas dia ada masalah dgn ex dia dlu yg aku rasa nak tikam ex dia tu dia macam hilang semangat kot...

Bertahun tahun tak keja, duk la terperuk kat kampung tu... Adik adik dia seme dah kawin dan beranak pinak...

Aku ada gak suh dia pi cari keja, ikut la keja apa pun janji dia keluar dari kepompong dia tu tp dia
macam tak yakin pun ya....

Sedih aku tengok dia.... Dia pun sunyi dan tak de kawan... Sepatutnya usia dia wp blum berkahwin sekurang kurangnya dah ada kerjaya yg mantap tapi tu la dia jenis blur kan...

Masa umur dia baru cecah 30 an dlu aku ada la suh dia apply cikgu KPLI ke DPLI ke... Kemain lagi aku support dia.... Aku nih duk jauh so selalu call la...

Aku ingatkan dia apply la, rupa rupanya hagham... Rasa nak tarik tarik je telinga dia... Tapi dia macam tu la blur je... Orangnya sweet....

Nih aku cuba nak kenenkan dia dgn kawan somi aku umur 40 tahun yg kesunyian gak... Hope berjaya la.... Aminnnnn Last edited by Syumaimah on 10-7-2014 05:58 AM

Syumaimah posted on 10-7-2014 05:57 AM
Baca kisah tt ni aku terus teringat kawan baik aku dan kawan lama aku...

Dia skang umur 37 tahun, ...

uhuhhuh...tersengih jgk w bc posting..u..
ingatkan tup2 ade la kata2 mutiara ke ape utk w..rupenye xde...
tp kira kawan u tu beruntung ade bff mcm u...& die ade kesihatan...

mcm kes w ade jgk kenalan sblum sakit dulu..nk kata bff xde la..tp ade la contact2 walaupun die duk jauh..
kira dari zaman 20s masuk 30s..ade la 2,3 org keep in touch..tp sejak sakit 2008...dh putus gitu jek..
sedih..pun sedih....nak buat mcm mana..x kan nak jadi pemintak sedekah..."jgn la tinggalkan aku time aku susah..?"

ya i stuju..patut umur 30s ni at least dh ade keje tetap..x kira la gaji besar ke kecik..
janji gaji stable..tiap2 bulan ade dpt..ongkos..ade hubungan baik dgn majikan..officemates..kawan& family makin akrab..or tetap maintain close
kira waktu bujang tu terisi dgn benda2..berfaedah/bermanfaat utk diri sndiri...at least..

w ni patut bleh bukak 5 thread 1-kes andartu, 2- kes blur2=xde keje tetap 3- kes family hanye pd name 4- masalah kesihatan 5- kes 30s xde members

tp mcm biase la..yg w bukak thread ni utk kes kronik jek..

its ok..lambat jumpe jodoh ke x jumpe jodoh ke i redha ..asal ade family support..tp bile dh family pun mcm xde family..still ok ...i redha..i masih  sihat..dpt keje..walaupun keje yg lompat2 gaji kecik ..its ok..i redha..janji halal & i x buang masa tanam anggur kat rumah...sunyi? its ok i redha....janji ade la 2,3 ketul member..lame & 2,3 ketul member chat+sms...its ok..i redha ..better than nothing..positif thinking la ni kan..

tp bile dh mula sakit..dh masuk bertahun-tahun rasa mcm x kesudahan.....lepas tu ketul2 member sorg2 hilang.....lepas tu keje yg lompat2 tu pun hilang.....lepas tu ade sorg sibling tu dulu aku ingat die la..sibling yg sayang kat aku sbb kite rapat...rupe2nye bile aku susah sakit..die jauhkan diri.....dah dgn family yg mcm xde family..so mcm xde family la..kan.....tetap andartu lepas...10 years after

mcm air..bile kite nak didihkan..ambik masa kan?..tp skrg ni i punye boiling point la...mmg kettle sedang berbunyi....kuat...tgh mengelegak..air ni..

Last edited by watever_0607 on 10-7-2014 03:13 PM

sebelum ni kalau w tertinggal solat...subuh...mmg rasa guilty...
sekarang..kalau tertinggal solat subuh..w x rasa ape2 pun dah..
hati dh tawar babe...

sebelum ni ..ok...rajin jgk buat amalan2...ape yg patut...
bile sakit tu...mmg buat amalan bc ape2 yg patut tu kira..benda2 tu la..
yg buatkan otak w ni...waras...sbb lame2 bile asyik kena tahan sakit..kadang rs nak giler pun ade..
lagi2 bile kena tinggal sorg2...

skrg..rasa mcm tawar hati kot..x tau..la..xde rasa ape2..dh..nak bc quran pun...
x baca..dah la..ttiber rs mcm depress pulak citer psl nih...

nasib baik w ni prempuan..kalau x sure rupe dh jadi mcm ni

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

watever_0607 posted on 10-7-2014 07:31 AM
nasib baik w ni prempuan..kalau x sure rupe dh jadi mcm ni

walaupun bermasalah pandai melawak jugak hang na

aii takde kawan lansung ke? kolik semua?

watever_0607 posted on 10-7-2014 03:11 PM
uhuhhuh...tersengih jgk w bc posting..u..
ingatkan tup2 ade la kata2 mutiara ke ape utk w..rupeny ...

Hehe.... Sori tt aku x bagi kata kata mutiara... Sbb dah ramai yg bagi kata kata mutiara... Cuma aki doakan agar ALLAH permudahkan urusan tt dunia dan akhirat.... Aminnn

farahsultan posted on 4-9-2006 03:12 AM
salam,
sedey betul la aku baca ko punya posts, aku boleh perasaan ko,,,, aku pun sama sebijik macam ...

Errrr... Bab kasut tu aku macam ko gak la... Ada dua pasang je.... Satu pi keja dan satu pi jalan... Dah rabak baru aku tukar tapi aku beli yang branded punya la.... Tahan bertahun tahun... Sebab aku tak suka nak shopping kasut....

Aku pun tak suka nak shopping baju, baju aku setahun dua tiga helai je aku beli.... Tu pun baju raya... Sbbnya aku susah nak berkenan kat kain kain yg ada di pasaran...

Tapi aku nih tak de la slow atau blur..... So aku rasa kasut dan baju tu bukan mencirikan yg kita ni slow dan blur... Heeee

Aku nih dlu tak reti gak nak bergaya... Dressing aku pi gheja macam makcik makcik je wp aku muda lagi....

Sampaila aku posting kat tempat keja skang nih, kengkawan seopis yg rapat dgn aku banyak jadi perunding imej aku.... Wp x de la vogue tapi ok la dari dlu...

Dah pandai bergaya, dah pandai make up sket sket.... Dah pandai berfesyen.... Hehe

So kena ada kawan yg baik hati tuk support....

kenyang_ posted on 10-7-2014 03:59 PM
walaupun bermasalah pandai melawak jugak hang na

aii takde kawan lansung ke? kolik semua? ...

nak ilangkan bosan...ma...ehehehe

w dh 7 tahun x keje....paham2 jek la..kalau 7 hari mc..tu lain la...
paham x maksud "keje lompat2"

Syumaimah posted on 10-7-2014 06:01 PM
Aku nih dlu tak reti gak nak bergaya... Dressing aku pi gheja macam makcik makcik je wp aku muda lag ...

thanx lot u..doakan i ...

ya..betul..agak2nye kalau opismate2 u..x tlg bab dress up ...tu u dapat berubah x penampilan u ?

tu la kan..sometimes in some situation kite kena ade pertolongan dari org lain..kalau xde..then..forever la the same...

mcm i sampai skrg same jek dress up..gitu2....sbb xde member...kalau i pandai bab ni lame dh i berubah..
u know some people die org mmg ade mata hati..so die org bleh dress up cantik2..xyah refer2..mag pun cantik..some people xde benda tu..

tp tu pun is ok...kalau x pandai dress up..personaliti u ade..ade karisma..bleh jek dpt kawan..dpt boyfriend...yea x?
self-esteem pun tinggi cause u know u have it girl...ahahahah...but if dua2 u xde?

so bile dh xde member...rapat..life jadi..mcm SAME SAJE...BORING...contoh..kata la malaysia..
x pernah bergaul dgn negara2 lain...negara2 lain...x bergaul dgn m'sia...so..
hari2 makan nasi lemak jek..minum teh tarik je....bosan ??...last jadi bertambah la kebimboan..

tp tgk m'sia ni...hari2 bleh makan mcm2 jenis...makanan...food dari itali...pizza,spaghetti...
fast food dari US KFC McD....fish & chips dari london...dll....best x best??....so bile u berkawan..hidup u jadi lebih interesting..
mcm2 u dapat...u dapat kongsi dgn member2..member2 dpt kongsi hobi ke apenda dgn u...dpt gi melancong ke...dll..susah snenang same2

x tau la korang paham x metafora w nih...

in short..aku ni outcast..x pernah fit in mana2..sejak zaman school dulu...

Apa kata tukar kerjaya.

jadi suri rumah sepenuh masa.

blur, slow, apa ker biasanya takde hal, boss ok jer, cuma mak boss ja la kot bagi rating rendah tapi tak perlu risau sebab, anytime boleh rasuah xox kat boss supaya dia tak kisah mak dia cakap apa.

cuma gaji rendah elaun ot takde .ok la dari dok saja,

Apa kata tukar kerjaya.

jadi suri rumah sepenuh masa.

blur, slow, apa ker biasanya takde hal, boss ok jer, cuma mak boss ja la kot bagi rating rendah tapi tak perlu risau sebab, anytime boleh rasuah xox kat boss supaya dia tak kisah mak dia cakap apa.

cuma gaji rendah elaun ot takde .ok la dari dok saja,