CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

KERJA KUAT...terus buat...

pastikan kita betul2 berpijak di alam logik.... diluar alam sana tu... itu adalah kejadian berasingan... jgn samakan..

wujudkan dalam diri KEYAKINAN.... insyaALLAH pasti berjaya.... rancang betul2 sambil berjalan ... korbankan sikit waktu... teruskan... jgn takut.... kalau takut tak dpt buat apa2.... hanya dapat sembang kosong sahaja...

semangat aku membuak-buak bila masuk kat sini...terima kasih semua....

Originally posted by mamulamoon at 17-9-2007 03:47 PM
semangat aku membuak-buak bila masuk kat sini...terima kasih semua....

semangat dan terus berusaha... semoga maju jaya... insyaALLAH

Originally posted by faridali at 9-7-2007 12:25 PM
byk bisnes yg bleh buat...klu ada modal tp xde idea nk wat pe..xpe..blh bwk bincang...blh refer kt topic konsortium brg2 china n koperasi....Insyallah nnt ada yg sudi membantu...

cam saya, modal ada, tapi tak le besar....masa je takde.. sesuai tak joint konsortium ni?

bleh dibincangkan dengan perinci...

Follow Us
kalau dah semangat... ada modal sikit2... tau nak bisnes apa.. kalau tak tau bleh tanya sapa2... dan minat... dah ada rasa nak usaha... teruskan lah...jgn lengahkan lagi.. jgn tangguhkan lagi...

peluang mmg datang menggolek.. cuma kecepatan seseorang tu merebut peluang tu....

teruskan berjuangan wahai kawan2 aku....

saling bantu membantu...

cara marketing sikit2...

contoh baju bajan...

ada 10 pasang.... past kat sedaramara atau kawan 2 pasang sorang utk jual...

kalau 80% laku alhamdulillah depa akan minta lagi.. pastu depa akan tanya produk lain plak....

gitu lah secara mudahnya marketing guna network terdekat...

pastu masa tu juga kita sambil2 cari produk lain... kalau network kita tu dah rasa ada untung..depa akan nak lagi tolong jualkan utk kita...

masa tu jugak kita kena kerja keras sikit utk cari modal utk dapatkan produk yg terkini dan ramai permintaan...

kadang2 satu produk tu tak ramai permintaan.. tapi kalau start jual.. aik.. ramai plak yg nak.... pikir2kan lah...

antara yg perlu utk kita terus maju adalah sifat berani dan sabar... insyaALLAH... cari kawan yg betul utk terus maju... insyaALLAH sekali lg...

kekuatan yg ada.. dengan kajian juga perlu sambil terus buat bersama perhatian yg betul.. tidak susah walau pun bukan senang... teruskan

work hard n then word smart....klu betul2 sabar insyallah ada ganjaranya...nak2 sabar time kita down...mmg betul2 kene keja kuat..sekuat kuatnya....

ibarat macam nk lemas dlm air...dah tenggelam ke dasar pastu cuba sekuat2nya push badan utk timbul ke permukaan air...

aku ni jenis men redah jek...
mase bukak kedai beger pon same..
mintak parent duit trus g bli stall n meniga kat depan umah...
pastu tutup sbb aku xleh nk merayap mlm2...
then,aku mula meniaga kat tenet witout modal..
sesen pon xder....
so bila ader org order 1 barang..contohnye PS2..
dorg byr..baru aku g kedai then beli...
secara x lgsg..buyer bg aku modal...
n aku trus dpt untung dr pengiraan aku..
yg x bestnyer..untung ciput mase mula2..abes buat beli rokok n makan jek...
skg alhamdulillah..dah ok sikit...

teruskan buat.. jgn terlalu byk alasan yg membuatkan anda terbantut dlm usaha berterusan....

utk berjaya.. jgn cipta alasan walaupun sememangnya alasan sudah dicipta.. kurangkan alasan.. teguhkan usaha.. insyaALLAh berjaya...

kita bantu membantu... insyaALLAH kejayaan hampir tiba tak lama lagi walaupun tak tau bila.. hehehe

bisnes utk musim perayaan..bulan puasa....kene start cari market skrg...buat network n cari dealer...dah xlama dah..skrg usaha betul2...

Good topic..

PAda saya dua2 penting iaitu kena ada ilmu dan juga kena usaha..

Kalau ada ilmu sahaja tapi x ada usaha dan tak berani ambik risiko x boleh jugak..

Ada usaha x ada ilmu pun bahaya jugak sebab risiko dia tinggi and maybe we cannot see the whole picture..

Saya dulu pun nekad gak resigned dari post sebagai manager buat kelas2 English ni tapi saya dah pernah le buat kelas2 tuition sebelum tu..and saya tengok mmg banyak opportunity samaada:-

1. Buat tuition di rumah
2. Pergi rumah orang buat tuition
3. Kerje di tuition centre

Tiga2 saya dah buat and selepas dua tahun saya cuma buat kelas dewasa sahaja di rumah saya..Alhamdulillah..

Originally posted by cikgutuition at 21-4-2008 01:38 PM
Good topic..

PAda saya dua2 penting iaitu kena ada ilmu dan juga kena usaha..

Kalau ada ilmu sahaja tapi x ada usaha dan tak berani ambik risiko x boleh jugak..

Ada usaha x ada ilmu pun  ...

bagus2....service oriented business...teruskan usaha...semoga terus maju n berjaya...

huhuhu.... saya skrang ada masalah takot2 was2 jugak nih...

skrang meniaga baju online.. sambutan alhamdulillah.. so far cam ok and cam menggalakkan... tapi stok slalu tak byk sbb takot2 tak laku.. so saya slalu amik sket2... so skrang nih stok kat tgn sket je...

alkisahnya... ada peluang utk bukak booth seari bulan mei nnt... saya cam teringin sgt even though bayarannya agak mahal (RM250 utk booth 5'x5') tapi sbb target crowdnya cam bersesuaian ngan apa yg saya jual.. tuh yg excited sgt tringin nak cuba jual live plak... tapi hubby cam tak brapa menggalakkan sbb kalau nak bukak booth sah2 kena amik stok byk... takkan nak letak 15 helai baju je..
so dia takot laa kalau tak laku ke or byk lebih ke... dahlaa umah kitorang tuh kecik je... jenuh laa nak menyumbat karang... huhuhuh

so nak tanya pendapat korang semua... perlu kah saya pejam mata and terus buat bukak booth tu and cuba yakinkan hubby or tunggu kot2 ada peluang bukak booth yg lebih murah?

ah yer.. hubby tak berapa galakkan sbb dia risau nnt abis duit saving... sbb bulan 8 nih insyaAllah saya deliver... nak pakai byk duit sambut ahli keluarga baru...

susah nak cakap mcm tu..kalau takut2.. sebab tak berani mencuba lebih besar..

bagi saya baik amik booth tu utk percubaan kearah keberanian itu.. tak cuba tak tau.. mana tau rezeki lebih kat situ... dan juga kalau tak laku gak atau tak abis... bleh je jual murah2 kat kawan2 atau jiran2.. amik modal balik....

kena berani utk mencuba.. tak besar lagi tu .. sikit je tu... teruskan usaha dan semoga berjaya

kerugian tu 1 pengalaman yg amat berharga..jgn takut mencuba...

aku bangga ada sorang forumer kita yg berasal dari dungun... sangat berani amik risiko utk jadi usahawan... dengan kecekalan dan perasaan berani beliau mampu melakkukannya... walaupun ada beberapa ujian dipertengahan jalan...

tahniah saudara/ri ...............

mari kita kongsi maklumat..samada logik atau tidak...

cuba kita pikirkan ttg 2 perkara...dua persoalan

1. kenapa kita masih miskin ?

sila jawab.. ada berapa jawaban?
1.
2.
3.
4.
5.
6.

dan soalan kedua
2. kenapa kita perlu kaya

jawaban :
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.

cuba cari jawaban yg tepat...

semoga mendapat petunjuk dengan betul...

tk de jawapan.... cepat atau lambat itu kerja yg Berkuasa...