CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 11460|Reply: 23

apakah tanda2 Pundi Kencing rosak ?

apakah tanda2 nya ?..saye ni kencing selalu sangat...

ko kena urinary tract infection kot. cuba gi jumpa doktor

Nak tanya.. smlm i tahan kencing selama 1 jam setengah.
pastu sampai rumah liz tak boleh nak jalan. Rasa bawah rahim/ari2 tu mcm nak terjatuh.. liz terpaksa pegang supaya tak sakit.

ini tanda2 kencing kotor ke atau appendix.

Now ni sakit lagi. Especially batuk.

maaf mencelah...

saya kurang pasti la pe sebab kencing kerap...maybe disebabkan buah pinggang....kena berwapada jgn samapi terkena sakit pinggang lak..

mix...kl leh jagn tahan sangat kencing....ade risiko utk mendpat batu karang...

kl salah, tolong betul kan..

nak tahu jugak

aku pun nak tau jugak tanda 2 pundi kencing rosak
aku tak kencing mlm kerap
tapi siang kalau amik air banyak, kdg dalam 1 jam aku pernah gi ulang alik tandas dekat 7-8 kali
apsal ek?
tapi kengkdg ok jer
lagik satu kalau duk tempat sejuk, sejam sekali mesti aku kene keluar buang air kecil

saye pun kerap kena kencing kotor... dun know why...bile nak buang air tu sakit sangat...

Follow Us

Reply #6 klopis's post

ntah2 batu karang kot?
maybe jugak buah pinggang tak berfungsi dengan elok....
cuba la check nga doktor...

Reply #3 mix_chinese's post

batuk2 berpanjangan tak?
kdg2 bila batuk berpanjangan pun akn rasa sakit2 kat dua2 belah pinggang,dada dan ari2,,,

Reply #6 klopis's post

u minum air banyak tak? kalau tak....mmg akan kene UTI la.urinary tract infection

sbb bile kite minum air,akan kerap kencing...bacteria yg ade kat pundi kencing tu disingkirkan sekali. so kene rajin minum air.flush out bacteria

sbb lain pun ade jugak.ni salah satu

sy pun slalu gk thn kencing...bl dh abis kencing mcm tak puas lagi..rs ader lg nk kencing.
sebab pe ek yg tu

Reply #10 ekane's post

Semua nih terjadi sbb (mtk maaf klu ada yg terasa) tabiat menahan kencing terlalu lama dan kurang minum air...
apabila kita kurang minum air, proses kerja kidney (buah pinggang) / ginjal sedikit terjejas..
adakala smpi seseorang tu blh terkena infections / jangkitan pd pundi urin (bladder)..
Klu rasa kencing kotor lbh baik trus pi jumpa pakar urologi..lebih2 lagi klu wanita yg preagnant...

ANTARA TANDA PUNDI KENCING SIHAT  KORANG MINUM TEH ATAU KOPI TERUTAMA TONGKAT ALI ESTRAK,ADA BAU AIR TU MASA KENCING ITU KIRA OK.TAPI KALAU HANCING JE TAKDE BAU TU PI LA CHECK CEPAT.SEBAB TONGKAT ALI MENCUCI BUAH PNGGANG.TAPI TAK TAU LA SEKARANG NI DAH KELUAR MAJALAH 3 KATA BAHAYA MINUM AIR T.ALI NI..

Originally posted by mix_chinese at 23-3-2007 05:32 PM
Nak tanya.. smlm i tahan kencing selama 1 jam setengah.
pastu sampai rumah liz tak boleh nak jalan. Rasa bawah rahim/ari2 tu mcm nak terjatuh.. liz terpaksa pegang supaya tak sakit.

ini tan ...

saya masih kena mcm ni. tapi mungkin saya buat laparatomy sethn yg lalu, so tak boleh tahan ari kecil kalau tak, sakit sgt mcm nak nangis.

lagi satu...beberapa hari lalu saya ada sakit kat ari2 and lepas buang air kecil pun still rasa sakit/tak comfortable. saya beli nenas, lepas tu alhamdulillah, buang air kecil byk dan rasa lega/tak sakit lagi...

aku pun serupa....asyik nk kencing jerr.....bila  byk minum byk kali nk p kencing..kkdg aku malas nk minum..penat asyik nk ketandas....huhuhuhu

Teman masa mengadung anak ke 3  bila cek air kencing selalu ok je, sebelum ni kalau masa mengadung anak pertama dan kedua bila time nak cek air kencing mesti risau, kekadang minum air banyak2 dulu  biasa berselang kekadang ok kekadang kotor............ tapi masa anak ketiga ni teman dok amal herba rg dan gl pecah rekod tak pernah kena tanda merah........urine ok je.

Reply #11 apit_skynet's post

Saya nak cadangkan those yang ada masalah dgn buang air kecil cuba water theraphy. Kalau ikut theraphy tu you minum 1.5 liter (bersamaan 6 gelas) air selepas bangun tidur. Hendaklah minum air tu sebelum gosok gigi dan habiskan kesemua 1.5 liter air tu. Banyak penyakit yang boleh dirawat dengan kaedah ni sebagai contoh kencing manis, tekanan darah tinggi, dan termasuk masalah kencing. Untuk keterangan lanjut please buat search di yahoo atau google.

Satu lagi you all boleh beli supplement Saw Palmetto & nettle root. Ini untuk those yang ada masalah dengan prostat dan pundi air kencing. Those yang kencing tak lawas amat digalakkan mengambil supplemen ni. Tapi supplement ni khas utk lelaki because perempuan tak ada kelenjar prostat. Nanti saya check kalau perempuan boleh ambik jugak.

aritu doc advice rendam punggung dlm air garam.. dalam 10 min. tiap2 ari..

Reply #1 Medium_Term's post

APAKAH TANDA DAN SIMPTOM MASALAH PROSTAT?
Penyekatan pundi kencing boleh membawa kepada masalah pembuangan air kencing seperti kerap kencing, kencing di waktu malam, rasa mendesak untuk membuang air kencing, aliran air kencing yang lemah terpaksa meneran untuk memulakannya dan air kencing menitis selepas membuangnya (air kencing tidak lawas).

BAGAIMANA SAW PALMETTO DAN NETTLE ROOT MEMBANTU?
Saw Palmetto menggalakkan prostat dan sistem yang berkaitan berfungsi dengan sihat, Akar Nettle terutamanya membantu menggalakkan kesihatan salur air kencing. Bersama dengan Saw Plametto, kombinasi herba ini membantu meningkatkan jumlah air kencing dan memaksimumkan kadar aliran air kencing.

BERAPA BANYAK SAYA HARUS AMBIL?
Penilaian klinikal telah menunjukkan bahawa 320mg Saw Palmetto dan 240mg Akar Nettle sehari boleh memberi menafaat kepada penggunanya.

Reply #1 Medium_Term's post

untuk sapa yg selalu sukar,sakit,urgent urination,ada drh dlm kencing,dan sakit masa kencing,org tu mgkin ada cystitis,tp biasa pd wanita la,coz saluran uretha wanita saiz kurang dari 2 inci,senang bakteria nk msuk.lau lelaki ada tp jrg,,lau ada pun akn melibatkan kelenjar prostat la,lau tak dptkan rawatan boleh jangit kat ginjal tau.

pastu,,sapa yg sakit nk kencing,ada drh dlm kencing,dan sakit belakang abdomen,,dia mgkin ada pyelonephritis,,iaitu inflamasi pd buah pinggang dan komplikasi dari cystitis jgk lah.lau urin ada drh itu tandnya kerosakan pd ginjal tau.

untuk pengetahuan korang,,toilet duduk tu bahay untuk wanita tau,,coz if sebelom korang guna toilet tu,,ada pompuan yg dah kena penyakit kt tmpt sulit ni,,pastu korang plak guna,,kemungkinan bsr korang akn dijangkiti dgn bateria yg ada kat pompuan tu tau,,so,,hope u all tak yah lg la nk guna toilet mcm tu lg,,bahaya la,,,

tul ke kalau slalu kencing ni antara satu faktor penyakit kencing manis?

12Next
Return to list New