CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xeo

Nigeria - bahaya?

Originally posted by Tweedy at 13-9-2006 02:56 PM
Betul cakap ko Xeo. Lepas Nigeria tak kisah dah gi mana2. Yg aku perasan sesapa yg pernah dok Nigeria ke Angola ke, dah biasa dapat habuan lumayan, tak sanggup nak kerja semula di Malaysia. Gaji ciput, harga barang2 di Malaysia pun makin naik gak especially harga rumah.  Ramai aku dengar ex-Malaysian expat di Nigeria tak balik Malaysia. Kerja kat negara lain pulak....ramai target middle east (siap la ko Banana). Tapi ade gak nak terus extend dok Nigeria. Ni mostly ke Nigeria masa dah dekat pencen, pencen dari company Malaysia terus sambung kerja di Nigeria as contract staff.

So Xeo confirm ke nak ke Nigeria...I wish u & familly  all the best and have a safe journey
...

Mailah dok Oman lak Tweedy weiiii tapi offer taklah baguih mana ;)  tapi U dah millionnare so tak kisahlah kot :bodek::bodek::bodek:

Originally posted by Tweedy at 12-9-2006 05:57 PM

mrs_livinstone, how know? (how r things). How body? (How r u?) Memang aku mula2 garu kepala dengar dia rang cakap pidgen language ni. Lama2 aku pun terikut2. Kalau budak2 jatuh, dia rang sebu ...

rege tiket ngan itinerary tak jawab lagi tuh.....:bgrin:
bukan ape,saje nak compare

Reply #146 Tweedy's post

Apa2 pun sebelum buat apa2 keputusan elok buat solat istikharah dulu eh, Tweedy.

Rasa-rasanya, bila hang akan balik Malaysia? For retirement ka?

Originally posted by Banana at 13-9-2006 04:48 PM

Mailah dok Oman lak Tweedy weiiii tapi offer taklah baguih mana ;)  tapi U dah millionnare so tak kisahlah kot :bodek::bodek::bodek:

Takleh deny la, Banana. Oman memang hot spot sekarang.

Originally posted by xeo at 14-9-2006 08:12 PM

Takleh deny la, Banana. Oman memang hot spot sekarang.

Dah suam2 kuku jerk skrg byk tempat lain yg lagik best arrrr XEO :cak:

Tweedy This user has been deleted
Originally posted by mrs_livingstone at 13-9-2006 11:59 PM

rege tiket ngan itinerary tak jawab lagi tuh.....:bgrin:
bukan ape,saje nak compare

Serius aku tak ingat harge tiket. Route  KL-Amsterdam-Lagos, or KL-London-Lagos or yg murah sikit KL-Dubai-Lagos. Boleh gak guna KL-Cairo-Lagos.  Rasanye business class hampir USD4000-5000 kot sorang.  Soory yea Mrs....tak da[at bagi detail sangat. Dulu bab2 tiket ni hubby yg uruskan, den busy ngan anak2.

Follow Us
Originally posted by xeo at 14-9-2006 08:10 PM
Apa2 pun sebelum buat apa2 keputusan elok buat solat istikharah dulu eh, Tweedy.

Betul tu. Apa2 hal mana2 tempat ko nak pergi, family mesti suka jugak. Ade kawan husband posting ke Nigeria, tapi wife dia tak suka,  selalu depress wife dia. Tak dapek den nak nolong. Selalu jek ingat nak balik Malaysia.

Originally posted by xeo at 14-9-2006 08:10 PM

Ooops belum habis jawab. Tak tahu lagi bila balik Malaysia. Hubby masih nak kerja oversea. Tak pe kita pun tak kerja dah. Tak kisah la pergi mana2. Lagipun anak2 sekolah international, so kalau dia rang sambung sampai degree kena pakai duit sendiri...banyak tu perbelanjaan kalau belajar di UK ke. So perkara2 ni kena la consider. Once u decide nak kerja oversea, walaupun kita dapat income lumayan, tapi later kena ingat perbelanjaan utk education anak2.  Tapi aku masih blur la, kalau anak2 kita belajar di oversea, boleh ke dia rang masuk mana2 local U di Malaysia?

Originally posted by Banana at 13-9-2006 04:48 PM

Aisey...jgn sebut2 milliionaire ni. Apa2 hal pun, rezeki datangnya dari Allah. Bersyukur. Yg pasti sekarang ni kami fikirkan  anak2. Mama and daddy semua dah ade, fikirkan masa depan anak2 je sekarang ni. Ialah kena la bersedia dari sekarang budget perbelanjaan pelajaran dia rang nanti. Then jgn  lupa kewajipan/tanggungjawab  kita pada orang tua kita di Malaysia.   
Nanti den tanya hubby. Boleh tak pindah ke Oman lepas ni.

[ Last edited by  Tweedy at 29-4-2007 02:37 AM ]

Originally posted by Banana at 15-9-2006 02:08 AM

Dah suam2 kuku jerk skrg byk tempat lain yg lagik best arrrr XEO :cak:

Belum suam sangat agaknya Nana. Kalau tak, takkan berebut orang nak pegi wei. Lumayan. Keselamatan di sana is a big plus.
:bgrin:
But it seems Iraq pun tgh naik sekarang. Yg ni susah sket aa.

Originally posted by Tweedy at 15-9-2006 02:49 AM

Yg pasti sekarang ni kami fikirkan  anak2. Mama and daddy semua dah ade, fikirkan masa depan anak2 je sekarang ni. Ialah kena la bersedia dari sekarang budget perbelanjaan pelajaran dia rang nanti. Then jgn  lupa kewajipan/tanggungjawab  kita pada orang tua kita di Malaysia.   

Ha, ni confirm. Tambah2 lagi anak2 dah biasa dgn international curriculum. Bila depa dah biasa dgn int. school, cuba bayangkan macam mana keadaannya kalau kena masuk sistem sekolah Malaysia. Bole pening kaplaaa.
Yg pasal local univ., aku tak pasti. Tapi sekarang ni banyak options in education, Tweedy. Hang tak perlu settle untuk local univ. saja kalau tak mahu. Aku rasa yuran univ. swasta bertaraf antarabangsa di Malaysia takkan jadi masalah untuk hang.
Kewajipan kpd orang tua mmg takleh lupa arr. Kita bermusafir berapa lama pun, wajib balik Malaysia jenguk parents. Orang yg dah migrate pun selalu cerita pasal ni. Inikan lagi orang yg hanya menetap di negara orang utk sementara.

Dua topik ni memang bole bukak thread asing. Panjang berjela-jela weh.

Rate

1

Originally posted by Tweedy at 15-9-2006 02:49 AM

Aisey...jgn sebut2 milliionaire ni. Apa2 hal pun, rezeki datangnya dari Allah. Bersyukur. Yg pasti sekarang ni kami fikirkan  anak2. Mama and daddy semua dah ade, fikirkan masa depan anak2 je sekarang ni. Ialah kena la bersedia dari sekarang budget perbelanjaan pelajaran dia rang nanti. Then jgn  lupa kewajipan/tanggungjawab  kita pada orang tua kita di Malaysia.   
Nanti den tanya hubby. Boleh tak pindah ke Oman lepas ni. Sekarang ni kami berada di Qatar.
...

:setuju:  Yg paling penting skrg ni aku nak pastikan dana utk education anak dulu....  coz anak aku mmg tak pernah sekolah di Malaysia jadi aku harap sgt2 supaya dapatlah aku stay overseas sampai depa grad kalau tak peninglah weiiii :geram:  Mehlah join kami di Oman...  :pompom:

Originally posted by xeo at 15-9-2006 06:29 AM

Belum suam sangat agaknya Nana. Kalau tak, takkan berebut orang nak pegi wei. Lumayan. Keselamatan di sana is a big plus.
:bgrin:
But it seems Iraq pun tgh naik sekarang. Yg ni susah sket aa.

Ya ke belum suam atau dah sejuk pun  :jeling: coz ada 2-3 org kawan hubby dapat offer depa reject weiiiii mesti offer tak menarik tuh :nerd:

Originally posted by Yasmine at 12-9-2006 04:05 AM

Mungkinla Alahai, sebab dia single lebih kurang 40% tax. So far yg I tahu sama je tax local dgn foreigner, kalau yg single tu kena byr lebih, kalau lagi ramai anak lagi kurang percentage tax  ...

betul ka salah satu sebab kerajaan US naikkan tution fees sebab tak mau bagi student luar datang ramai2, specially dari islamic country?? hb baru bagi tau 2-3 hari lepas, U sini nak naikkan lagi fees, tapi nasiblah kami dah nak balik

hari ni dlm the star news - abt nigeria

Malaysian in Nigeria held hostage

By EDDIE CHUA

PETALING JAYA: A Malaysian was among seven expatriate oil workers kidnapped on Tuesday in Nigeria following clashes between militants and government troops.

Malaysia High Commission third secretary in Abuja Mohd Yusof Meerajadin said that the embassy had been informed of the incident and was now trying to verify the man's identity with the Nigerian authorities.

揙nce we have the details we will try to secure his release,

Rate

1

Originally posted by mias_2004 at 6-10-2006 10:38 AM
Malaysian in Nigeria held hostage

By EDDIE CHUA

PETALING JAYA: A Malaysian was among seven expatriate oil workers kidnapped on Tuesday in Nigeria following clashes between militants and gover ...

Exxonmobile.........aku tahu camp dia rang. Dah berani masuk camp pulak. Dulu ade dapat info pasal militants ni, dia rang hantar through email la.......Dia rang cakap dia rang tahu kat mane kita selalu shopping, kat mana hantar anak2 sekolah..masa tu berkurung je la dalam rumah. Rasanya Nigeria dah tak selamat lagi, militants dah berani masuk bandar. Dulu time aku, dia rang lepak2 kat kawasan delta jek.

Reply #156 Tweedy's post

Takut nyer baca experience you kat sana tapi you so lucky sebab tak semua ada peluang mcm ni.

skrg musim arm robbery kat lagos...

last few weeks rumah mat saleh kat compound kena masuk then segala brg curi.. then ada yang kena tembak... takut aku... so aku duk rumah jer tak kuar...

caranya: depa follow kete mat saleh itu sampai compound, then pak guard semua jadik tebusan. then masuk curik. then dgrnya amah mat saleh tu kecoh2, so depa tembak... sepanjang bulan 3 dgrnya 40 kejadian arm robbery membabitkan expartriate.. takut aku...

hati2 Lilo....

Reply #159 zentex's post

tu la psl... baiklah ku duk rumah tak penting tak yah kuar... menakutkan jer lah. tawakal jer sini...