CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3626|Reply: 5

Training Cats for Walk..any advice?

Hi..i baru je beli leash for my cat..ingat nak try bawak die jejln petang2 cam org lain bwk anjing..tp bile pakaikan die leash tu..die lari balik masuk umah..lagi tension bile die guling2 n then gigit leash tu..sabar jela..Sesape yg penah train kucing for walks, pls advise..

[ Last edited by  rubi_perez at 5-9-2006 11:54 AM ]

Originally posted by rubi_perez at 5-9-2006 11:52 AM
Hi..i baru je beli leash for my cat..ingat nak try bawak die jejln petang2 cam org lain bwk anjing..tp bile pakaikan die leash tu..die lari balik masuk umah..lagi tension bile die guling2 n then gi ...

heheheh ...
kucing i yg dulu pun mcm tu ... lepas, abaikan je la terus niat nak bawak for a walk ...
bayangkan, tengah jln2, dia nampak rama2 .. gi kejar rama2 tu ... terbelit2 tali .. geram tol!

hehehe.. try gak hari tu.. penat aku kejar dia masuk rumah orkid mak aku... ampes betul bubu ni.. tapi dia cam ok aje bila pakai leash tu.. cuma bila nak masukkan aje dia cam fobia sikit.. sebab kaler pink kot..

cuba buat cam cara mat slaeh ajar binatang. Aku tgk dia orang ajar kucing dgn wisel dan letak sedikit makanan kat sudu...lebih kurang mcm umpan kucing untk mara kedepan atau melompat. Aku rasa, kalau nak pakaikan kan leash ni kena buat hari2 sampai dia biasa. lebih kurang mcm kita pakaikan dia rantai leher, dan biasakan bawak kucing jalan2 dlm kawsan rumah dulu, sambil umpan dgn makanan. Bila dah biasa baru dicuba bawak ke luar rumah pulak......

Aku nak gak cuba, tapi masaalahnya kucing aku tu anak dara sunti dgn anak teruna, malu nak kuar rumah........:bgrin:....

Rate

1

okeh..nanti aku try..smlm try gak bawak die kuar tp she looks disturbed ngan bunyi2 anjing..die lari blk gi pintu, aku yg pegang leash kena lari gak la..nak try kasi die jln2 dlm umah dulu la..hampeh tul meow ni..ingat bile die dah biasa, nak bwk gi jln2 kat tasik coz kat c2 takde anjing..tp biawak lak byk..adik ckp nanti meow kena makan ngan biawak..huhu..1st time aku dgr..

Reply #5 rubi_perez's post

yup..biawak mkn kucing, terutama anak kucing. kat opis aku ada biawak, besar lak tu Dulu aku ingat anak kucing kat opis aku kena mkn dek ular, rupanya biawak yg mkn. So kena hati2.

Follow Us