CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15343|Reply: 82

apa benda 'emO' tu????

assalammualaikum wbt..

aku musykil tentang remaja2 skang yang terbabit dengan emO... sOrry kalau thread ni penah dibukak sebelOm nie..

neway, apa benda emO tu?? sejak bila ia berkembang?? aku tau suma nie sejak aku menggunakan nick emOt.. aku dicemuh di maki Oleh bebudak emO nie dlm satu website bersantai versi melayu punya.. padahal ni memang nama panggilan keluarga aku kat aku..

aku semacam tak berkenan sangat dengan penampilan dan cara mereka berkOmunikasi dengan Org yg lebih dewasa dari dOrang..

ada sapa2 mempunyai infOrmasi tentang grOup2 emO ni?? share la kat sini..

ni antara gambar2 bebudak emO kat malaysia nie.. yg aku tau dOrang nie terdiri daripada bebudak sekOlah..

[ Last edited by  emOtsuXX at 19-9-2006 10:41 PM ]

Rate

1

they are better than hip hoppers

jujur la aku ckp.. bende bende nih smua kes terbang kat awan mencarik identiti diri.. org barat pakai mcm tu diorg pun balun skali.. org barat solek cam mayat diorg balun skali.. padahal bayang england pun tak penah jejak..speakang pun usah citer ar, aku kekadang naik muak dah bende yg tadek faedah nih..konon2 kewl la duduk mencangkung lantai pakai tie santa klaus kat shopping mall.. girls emo/gothic nih aku tengok banyak muka muka blakang lorong,stok kotak itam,kononnya join geng2 tuh bleh la naik saham,nampak la seksi skit.. fak of la.. bukan nak kata aku budak inosen, anak mak, anak soleh, blablabla.. tp bende nih smua buat org naik muntah jer.. ada plak minah nih siap emo pakai tudung pakai skirt lagi.. konon2 emo islam la tuh.. harkttuuiiihh.. munafik punyer budak.. bukan nak mengata bangsa sendiri la, tp bangsa lain duk sibuk lari berkejar2 nak berjaya kita plak layan bende bodoh mcm ni..emo suxs

kalo kat landen/u.s diorg ada cara life diorg.. pepaham la life camner kat barat.. pastu keje sendirik.. layan muzik gig sendirik.. tadek la diorg nak lepak kat shopping mall jual muka jual aset kat sana.. diorg dah buat gothic nih mcm fahaman sendiri la.. pastu budak budak selenger kat mesia nih kejor kejor nak ikut.. padahal haper ker bende pun taktahu.. nampak kewl skit tiru.. nampak gengster skit tiruu.. jentik telinga panggil geng jugak.. emo still sux

[ Last edited by  okb at 10-9-2006 12:51 AM ]

Reply #3 okb's post

:clap: :clap:
okb..for the first time aku respek giler ngan pendapat ko..caya laa bro...:clap:

Originally posted by lily_daisy at 7-9-2006 04:39 PM
they are better than hip hoppers

wtf?xyahle nak kutuk2 benda lain..sini di anak tanya emo ja..kecoh btul konih

emo ni apekejadahnye..sama ngan gothic yg kuar kat mastika tu ke?
haku takde idea langsung XD

Follow Us

Reply #3 okb's post

mmg dlm apa2 bnda..kena jujur..:ah:

emo tu aku rasa emosional agaknye

dieorg nie sakit otak.. semua nak itam jer.. ish3.. ikut sgt la org barat tueh...

aku dapat skit infOrmasi dari kawan aku.. tapi skit je la tak banyak... ni apa yg dia email kat aku laa...

>>>ni la pesen terbaru anak2 muda rumaja kita?? gambar2 ni ada yang diambil di sekitar taman klcc.  Yang pakai rose merah tu maknanya bercouple sesame mereka, rose putih maknanya single dan rose hitam tak silapnya dah clash.  Yang rose purple tu aku tak tau??.. amacam??   Oh ya, aku tau sikit2 sebab aku baca mastika, memang aku suka baca mastika.  (otak gua tak leh terima kalu baca magazine business week ke, economy atau yang sewaktu dengannya?.otak jammed oooooooooo??. Dah tua la katakan).  

Ape la depa ni, dah macam mayat idup la pulak??.. bukan ghotic je, ada emo, ladies dan entah ape2 lagi.  Oh ya, ada gak ghotic yang pakai tudung?.hahahhaha, jgn main2!!!!!!    Depa ni canggih??.

fesyen ghotic . 2 minggu lepas kat tv 9 ada rancangan yang tunjuk bebudak ni.. selalu lepak kat bukit bintang..gambar2 ni eden amik kat zth... kalau korang semua tengok mastika bulan ni pun ada gak.. <<<

aku tak ley nak paste gambar kat sini pasal bila aku paste jek dia jadi 'x'.. tatau laaa..

nie plak petikan ari website utusan karya..

>>>Kah! Kah! Kah! Macam kuda belang!
Hari Sabtu, minggu kedua dalam bulan Julai lalu, Mastika mengikut Abang Long dan anak buahnya mendekati remaja melepak di sebuah kompleks membeli-belah terkenal di Kuala Lumpur.
Sambil berjalan-jalan dalam kompleks di Bukit Bintang itu, Mastika berbual-bual dengan Abang Long tentang peranan badan dakwah itu. Dalam perbualan itu Abang Long memberitahu antara peranan Pekida termasuklah membanteras gejala sosial remaja Melayu.  
Pembaca Mastika mahu majalah ini selongkar kisah budak-budak gothic, punk, skinhead, bohsia, bohjan, black metal dan entah apa-apa lagi yang berkeliaran di pusat beli-belah tersebut. Kata pembaca itu, budak-budak tersebut tidak senonoh perangainya. Buat malu bangsa aja.
  Betul ke remaja di Bukit Bintang teruk?
  ?etul! Memang teruk!? kata Abang Long.
Mastika diberitahu, Sabtu adalah hari paling sesuai melihat segala macam spesies remaja berkumpul. Pukul 2.00 petang remaja itu mula berpeleseran. Cari geng, cari port, cari perempuan, cari jantan, cari kawan, kadang-kadang ada yang bergaduh, ada yang berasmara.
Mulai pukul 6.00 petang, mereka akan berkumpul pula di luar bangunan kompleks. Ada yang minum di gerai mamak, hisap rokok dan minum arak. Yang berasmara di depan orang ramai macam kambing di musim mengawan pun ada. Langsung tak tahu malu.
Spesies apakah ini? <<<

[ Last edited by  emOtsuXX at 8-9-2006 06:16 PM ]

Rate

1

Nice info. Kalau org barat tak buat diorang pun tak buat. Bangang betol..

Reply #10 emOtsuXX's post

ic..
so bende yg sama la ngan yg dlm mastika tu
kalo gitu dah paham la pekebende emo nih.
ntahler..takde mende lain nak wat agaknye
atau sbb mudah sgt terpengaruh? ;)

Originally posted by emiko at 9-9-2006 03:26 AM
ic..
so bende yg sama la ngan yg dlm mastika tu
kalo gitu dah paham la pekebende emo nih.
ntahler..takde mende lain nak wat agaknye
atau sbb mudah sgt terpengaruh? ;)

2-2 kot...

apa la yang budak2 emo/gothic tu nak tunjuk sebenarnya...:hmm:

sepatutnya majukan diri untuk hidup...bukannya majukan diri ikut benda2 tak berfaedah camtu...:geram:

ako still x paham la.......emo????....setahu ako emo 2 means.....>>> EMOTIONAL....betul x????....:hmm:

gambo 2...ako x nmpk....so.....yg ako boleh imagine....
teens nowadays yg pakai baju belang2......(cam zebra la pulak)....n ada bunge rose???....
ada cam punk sikit ker???....

kt london, x de pulak jumpa kumpulan cam ni....stakat kump punk yg rambut cam berus penyapu 2 ada la....tp diaorg still baik lagi....ramah gak la klu ako tanya jln kt diaorng.....

so....ada sesapa yg leh letak kn gambo x???.....t'ingin gak nk nengok style zebra ni.....

McdCPc This user has been deleted
mastika bulan nih ada citer pasal emo...
ilang identiti kot diorang nih...tu kene cari bende baru...

kumpulan muzik emo ... muzik emo nehh ader cam hardcore arh skett skett ... subgenre of the hardcore punk ... diorang cam nak luahkan segale ape jenis mende yg tak puas hati dlm diri diorang ... kalo takder mende yg diorang tak puas hati ... diorang akan create satu imaginasi yg membayangkan diorang tak puas hati ... selalu nyerh bebudak muda laa yg form grup grup emo nehh meninggalkan otai otai jerh yg still fanatik ngan muzik metal diorang ...

contoh contoh group? emo nehh cam my chemical romance ... the used ... story of the year ... taking back sunday ... fear before the march of flames ... the fall of troy ... alexisonfire ... funeral for a friend ... the academy is ... saosin ... bla bla bla malas aku nak list down suma ... sampai musim tengkujuh tahun depan tak habih lagik ... banyak lirik diorang berkisar pasal putus cinta (disampaikan secara ganas) ... mengutuk sistem kerajaan ... lawan kemiskinan

ciri ciri muzik emo nehh diorang jerit jerit sampai kita tak ley decode ape yg diowang jeritkan (tapi lain dari jeritan bdak bdak metal ... emo tak growl sangat) ... pastuh diorang ketuk dram tak benti benti ... pastuh bunyi gitar diorang cam nyamuk ... berdengung tak habih ...

ape yg bwat bebudak emo nehh dibensi org (lagi lagi bdak metal memang benci kat emo) ialah almost all of them cam okb cakap just a poser ... diorang bukan true emo ... cam lalang gitu ... pastuh dressing pong biasa arh ... memasing angkat diri yg paling best ... bebudak grunge ckp they are they best (grunge is dead mate!) ... bebudak metal ckp dressing diorang kira okaylaa ... bebudak hiphop lak bangga ngan dressing diorang (walaupong nampak bodoh ngan sweater tetengah iklim khatulistiwa) ....

ape ape laa emo woih ... baik aku layan ebiet G'ade lagi best ... chiowz!

huhuhu aku nampak bebudak emo neh ramai lepak kat times square.......
pakai belang2...
pompuan slalu pkai skirt....
laki dgn kot lagi......
siap pakai celak......
ble diorg dok ramai2 nmpk cam cool gak....
comey ape...hehehe

erhh.. pendapat memasing kan.. aku percaya ada ramai lagi yg tak tau akan kewujudan kuda2 belang nih..