CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: loveanis02

MERGED : Jalan Jalan Cari Makan (Dunhill.)

Reply #7 rezeki's post

tu nasik mandi...

Southern hospital la ni dah tukar nama jadi Putra hospital kot(?). Kat medan selera tu ada 3 gerai yang jual nasi beriani.Kena baca lebel betul-betul kalau nak makan yang gerai Mat Shah.Memang waktu tengahari and hujung minggu ramai orang esp cina.Tapi Mat Shah ni slack sikit sebab takda acar/pencuk.Kalau ada, mesti lebih kaw!

Originally posted by uda at 5-9-2006 08:29 PM
Southern hospital la ni dah tukar nama jadi Putra hospital kot(?). Kat medan selera tu ada 3 gerai yang jual nasi beriani.Kena baca lebel betul-betul kalau nak makan yang gerai Mat Shah.Memang wakt ...

Selalunya aku perhatikan ramai orang makan nasi briyani akan jamah sikt @ tak sentuh langsung acar. Bagi aku lebih baik tak ada acar dari membazir begitu saja. Oh Hospital tu dah tukar nama. Bulan puasa ni aku nak balik rumah MIL kat Batu Pahat so bolehlah aku pi beli nasi briyani Mat Shah utk berbuka.

Originally posted by kebayan at 4-9-2006 05:06 PM

alaaa.. crv! aku dah try kat ismail tu.. tak sedap la! frust aku dibuatnye. peh tu ade 1 kedai (melayu) kat ttdi gak.. lupe plak nama kedai tu.. pun tak sedap gak! terpakse cover dengan nas ...

Try lah dkt syed kelana jaya..restoran dia dkt sebelah baker's cottage dkt2 dgn giant Kelana Jaya..sdap oo..

beriani Dkt TTDI aku dah try, tak berapa power..

JM tesco shah alam pun tak best lahhh...mcm tak cukup rempah je...harga mahal pulak tu..

Originally posted by crv at 4-9-2006 02:21 PM
Kat area Tmn Tun Dr Ismail, KL ada jugak restoran yg sedap nasi bryani ni.. kat restoran Ismail (original recipe) sedap jugak...  lebih kurang cam S'pore.  Tapi tak boleh lawan yg macam I makan kat ...

Dubai kat mana???..aku nak gi dubai bulan depan...boleh bukak posa makan beriani..

Nasi beriani kat Mekah memang paling bestlah. Tak leh lawan kat mana mana. Nak pulak lauk kambing. Fuh.marvellous.

Kat KL pulak mac rasa nasi beriani yang sedap kat Restoran Tarbush, tapi yang ni style Arab lah. Memang sedap. Restoran nie ada kat Ampang Point, Jalan Bukit Bintang dan Food Court KLCC. Bila dah pekena nasi beriyani style Arab nie mesti dah tak suka style mamak.

Follow Us
Kat Batu Pahat, mac tak pernah try lagi Restoran Md Shah. Mac biasa pergi Restoran Beryani Power. Memang power beryani gam dia.

Originally posted by mac_su at 7-9-2006 09:26 AM
Kat Batu Pahat, mac tak pernah try lagi Restoran Md Shah. Mac biasa pergi Restoran Beryani Power. Memang power beryani gam dia.

Owner  Beryani Power tu asalnya di buka kat rumah dekat Hospital Batu Pahat kan lepas tu bila perniagaan dah berkembang owner Beryani Power tu beralih ke Rumah Kedai pula. Aku dah makan Berayani Power tu tapi la ni dah tak pergi lagi ke sana coz mu hubby dah blacklist pasal service yang lembab & sambil lewa pekerja dia ambil order. Nanti bila Mac_su berkesempatan Mac_su cubalah nasi Beryani Mat Shah. Tahun lepas my hubby ada tempah Nasi Berayani Mat Shah utk kenduri nyambut puasa & tahlil di rumah MIL kat Batu Pahat.

Originally posted by pee3 at 5-9-2006 10:32 AM

Di Bandar Batu Pahat gerai Mat Shah kat Medan Selera tepi sungai & berhadapan dengan  Southern Hospital.

selalu balik johor pekena nasik briyani tang ni la......... selalu amik lauk kambing.......... perrrghhh

rasanya gerai mat shah nih penah masuk jalan2 carik makan tv3 kan...
tahun lepas slipar g batu pahat carik tapi x jumpa pon pasai tak tau detail tempatnya..
melepas tul ler bulan 8 baru nih balik johor dah tak tau.. x der ler g carik lagi gerai nih...
insyallah tahun depan balik johor leh ler g...

weih dunhill... haku tak leh tengok beriyani tengah2 hari mcm nih... mule ler perut aku stat drumming... mcm nana ler aku nak kurus kalo mcm nih?

Reply #45 mac_su's post

tapi mac... ayam dia sebelah engkau... rasa macam pelahap norrr bila aku makan nasi briyani tarbush nih.. aku suka kat gombak.. briyani dia lagi best dari tarbush punya...hubby yg tapau.. tatau ler exact location kat mana.. sebungkus sepuluh hengget.. aku suka tapau pasai balik boleh makan dengan acar buah kat umah... yummyy... :love:

korang dok citer pasal nasi beriyani, terliur aku di buatnyer. terus lunch tadik aku g insafsesorang  makan nasik beriyani ayam madu....perghhh...siap tambah nasik lagi tuh. dah la aku tak breakfast,,,lapar giler, melantak aku sesorang ngan minum manggo juice,,,,

terus insaf aku masa nak bayar...kena RM15 sorang makan,,,,gilo betol,,,tapi okay la,,,teringin punyer pasal!

Originally posted by sheebby at 7-9-2006 02:55 PM
korang dok citer pasal nasi beriyani, terliur aku di buatnyer. terus lunch tadik aku g insafsesorang  makan nasik beriyani ayam madu....perghhh...siap tambah nasik lagi tuh. dah la aku tak breakfas ...

Huh kalau harga sekali makan macam tu aku rasa gaji RM3000 pun boleh sesak nafas. Tak sanggup aku.

Originally posted by pee3 at 7-9-2006 09:42 AM

Owner  Beryani Power tu asalnya di buka kat rumah dekat Hospital Batu Pahat kan lepas tu bila perniagaan dah berkembang owner Beryani Power tu beralih ke Rumah Kedai pula. Aku dah makan Berayan ...

Betullah pee3, dulu Beryani Power ni dekat rumah sekarang ni dah pindah ke Shop Houses pulak. Memang betul baru  ni mac pergi, pekerja kat situ sambil lewa je. Macam nak tak nak je. Mac pernah sekali ke Restoran Mat Shah tapi masa pergi tu Beryani dah habis, so kita orang tak jadilah makan kat situ. Kempunan habis.

Originally posted by tom_tombak at 7-9-2006 01:45 PM
tapi mac... ayam dia sebelah engkau... rasa macam pelahap norrr bila aku makan nasi briyani tarbush nih.. aku suka kat gombak.. briyani dia lagi best dari tarbush punya...hubby yg tapau.. tatau ler ...

Tom, nanti cuba kau tanya hubby kau kat mana exact location kedai ni. Teringin lak aku nak cubanya. Maklumlah tengah puasa hari nie, semua benda rasa nak makan.

Originally posted by mac_su at 7-9-2006 04:07 PM

Betullah pee3, dulu Beryani Power ni dekat rumah sekarang ni dah pindah ke Shop Houses pulak. Memang betul baru  ni mac pergi, pekerja kat situ sambil lewa je. Macam nak tak nak je. Mac pernah  ...

Ha pasal tu lah Mac_su hubby aku blacklist Bryani Power ni. Yang paling haru & buat my hubby naik angin pasal anak aku minta air yang hubby pesan lebih sejam lepas tak sampai2. Lepas tu bila tanya balik kat pekerja perempuan tu depa boleh dok tarik muka. Mahu nya hubby tak hangat. Masa nak bayar kat Cashier (kebetulan masa tu Cashier dia adalah anak saudara owner tu coz kami memang kenal coz dah 2 x makan kat situ) my hubby siap sound dia kata kalau macam ni lah service tak sampai 2 tahun boleh lingkup business. Tu lah bila nama dah terkenal sikit mulah tunjuk lagak.
Tak pa Mak_su lain kali kalau ada rezeki Mak_su pi ke gerai Mat Shah dalam pukul 11.00 pagi coz time tu orang belum berapa ramai & bekalan nasi & lauk masih banyak.

Originally posted by pee3 at 6-9-2006 08:21 PM

Ha pasal tu lah Mac_su hubby aku blacklist Bryani Power ni. Yang paling haru & buat my hubby naik angin pasal anak aku minta air yang hubby pesan lebih sejam lepas tak sampai2. Lepas tu b ...

Tumpang tanya, Nasi Beryani Mat Shah ni kalau raya berapa la dia cuti? Sbb rasanya cuti raya ni nak jalan ke Johor le.kalau dah buka time tu boleh pergi..ada no tel tak MS ni?

Originally posted by O2 at 8-9-2006 02:19 PM

Tumpang tanya, Nasi Beryani Mat Shah ni kalau raya berapa la dia cuti? Sbb rasanya cuti raya ni nak jalan ke Johor le.kalau dah buka time tu boleh pergi..ada no tel tak MS ni?

Tak pasti lah berapa lama depa ni cuti. Tapi tak pa Insyallah bulan puasa ni aku akan balik ke rumah Monther-In Law kat Batu Pahat & aku akan dapatkan no. telefon tu ya!

Originally posted by pee3 at 7-9-2006 06:38 PM

Tak pasti lah berapa lama depa ni cuti. Tapi tak pa Insyallah bulan puasa ni aku akan balik ke rumah Monther-In Law kat Batu Pahat & aku akan dapatkan no. telefon tu ya!

Thanks pee3. Wah! Koi leh minta komisen ni dr diorg.. sbb dok promok baekkk punyaa kat forum ni! hahaha jangan marah.