CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zamz00

Cricket

Reply #539 Gemukkkkkkk's post

Budak jenan tahun ni 3rd place, syed putra 4th place. Coach Jenan, cikgu azmi tu dah tua, hampir bersara. Maybe tak de capable replacement. Bulan lepas, masa abang tengok Central Zone tournament kat SMAP Kajang, lagi menyedihkan. Equipment cantik tapi tengok performance and skills memang below par. Bila borak dengan guru pengiring/manager SBP tu semua abang tahu dia orang tak berapa tahu  dan tak minat kriket sebenarnya. Ada batsman yang main macam nak putting golf. Bowling semua -line & length out. Gaya OK. Fielding pun lemah, field placement tak cantik, tak walk in, banyak drop catches etc.

Reply #540 ecam's post

he he abang saje bagi kau relax dulu, kalu jadi slip macam abang hari tu -telan pasir masa dive, lapas tu tangan semua calar, nasib baik bini tak marah. Kalau kau bowling hari tu, confirm kena full body massage, body akan strain dari leher sampai ke tumit .Itu saya quote abang Ridzwan kau -lepas bowling  4 overs- dia cakap "tak nak dah ! saya dah penat ni!". tak pe nanti next game abang letak kau posisi lebih mencabar.

Reply #542 airymad's post

ok gak dok 3rd man/long on... rilek sket... kalo nak switch gi tmpat lain pun ok.. jagn soh dok kat silly dah la... kuar peluh jantan karang

dedulu, selalunya kalau sebut bebudak jenan, mesti power gile.  tak konpiden je kalau nak lawan team diorang.  dah la team kitorang takde coach.  rasa cikai je diiri bila tengok team lain ada coach/cikgu yang ajar macam-macam.  strategi, teknik, taktik, etc.

main belajar sendiri-sendiri ikut buku je.  fikir-fikir balik, bangga jugak.  equipment hancusss, sponsor takde, funding ciput, coach takde, buku kriket pun cilok dari perpustakaan...  tapi minat punya pasal, tetap redah sampai habis.

Balas #544 Gemukkkkkkk\ catat

Itu baru semangat kriket sejati! That's the spirit! Kita tak boleh harap  & bergantung pada orang lain. Kena ada inisiatif. Itu yg abang buat masa kat Klang dengan kat Sarawak dulu. Cricket club abang set up kat sekolah Dayak yg abang ngajor tu ada female members lagi. nak harap kat sistem, tak berjalan. Abang rasa ada cikgu pelatih yg tau main ragbi pun dihantar ke sekolah convent walaupun di dalam borang posting dah isi kokurikulum punya specialty. Sama macam kriket, abang kena hantar ke pedalaman yg bukan saja kriket, hoki pun takde.
Tapi abang tetap syukur la, sebab these challenges bring out the best in you. kalu tak de conviction jadi le macam some people- net & oval depan rumah pun malas nak turun.

[ Last edited by  airymad at 24-4-2008 11:17 PM ]

Reply #544 Gemukkkkkkk's post

sama la nasib kita mukkk... skolah x kasik peruntukan utk beli equipnment
cam skolah aku dulu cuma ada 3 bat yg boleh digunakan utk main, termasuk satu yg dah xde grip, tinggal tali je   glove pun ada 2 je yg elok, kalo time lawan & x pinjam glove, time outgoing batsman tu keluar, tahan dia sekejap utk amik glove

stump ada 3 btg je, kena potong kayu penyapu skolah utk buat lagi 3
mat pun xde, bowl atas tanah yg x penah digelek utk dipadatkan
fuhhh seksa...

pastu masa 5-6 org dpt join budak2 la salle klang ngan acs prektis, bukan stakat equipment, diorang main kriket tu mcm kita main bola petang2 je.. complete ngan pad/bat/glove etc

semangat nak kena ada.. kalo tak, kasik complete set pun x jalan gak

p/s jenan tu skolah mana?

Follow Us
kalau kat zon utara, jenan = smsah, soksek = stsss, koleq = mckk, darat = smtsp (ye ke?)...

kitorang dulu ada le kummpul-kumpul duit sesama sendiri beli equipment murah-murah macam bola practice dan gloves.   nasib baik ada yang anak orang kaya jugak.  batsman punya pads, dijahit atau kitorang pinjam team lawan, kalau tak cukup.  bat, kalau dapat duit sekolah, beli yang cikai je.  bila contact dengan bola pun bunyi kosong macam bat dah retak/patah.  grip, pakai tiub basikal, kalau takde duit nak beli grip betul.

tapi kalau muka tebal, kitorang pinjam bat team lawan jugak.  especially kalau tengok diorang pakai brand mahal-mahal.  nak la merasa...

keburukan team camni, yang belajar sendiri-sendiri, ialah tak akan ada basic yang kuat.  crossbat, tak reti drive elok-elok, bowling ikut suka (grip macam spin tqpi ambik pace dan speed macam ala-ala nak bagi bouncer), stance tak betul, etc.  tapi kitorang make do la with apa kitorang ada.  asalkan keseronokan tu tercapai.

mungkin sebab tu, no matter what, biasanya yang make it to national level biasanya dari sekolah yang dah established dan ada good support/mentoring.

Rate

1

Reply #547 Gemukkkkkkk's post

mukkk aku join kawan aku main hari tu - dia coach sek menengah  kat KL - dan dia memang terrer gak main (indian) so aku kena turun KL...  tapi okay la  aku bukan team depa tapi sbb aku nak join practice  dia bagi .. sonok memang sonok.. tangan aku kebas lepas main..!!   kalu ko turun KL  contact la..  tapi aku jarang dapat turun KL sebenarnya  - jam nak drive dari s alam !!

salam,
sapa tau kedai mana yang ada jual barang2 kriket? area kl/selangor
tq

Reply #536 airymad's post

Nak tengoookkkkk gambar!

Reply #550 hamizao's post

Tak dapat upload lagi la, tengah training in Kota Baru , nanti next week boleh tengok gambo.Tapi kat KB ni panas terik tak hujan langsung . Kalu main kriket mesti best.

Reply #551 airymad's post

OK....kita tunggu ni.

Uik, training apa sampai ke KB?

Reply #552 hamizao's post

Walaupon koje ket unibersti Teman kan cikgu, training buat kurikulum dan ngajor le.
Saje, komiti tu buat jauh nun, sebeb diaroang kan makcik-makcik, mesti le nak bershoping sakan. Tapi KB ni best very laidback. hari tu teman skip lunch kat hotel pegi pekene deghoyan kat Siti Katijah market lepas tu melantak nasi lauk udang harimau besar, sotong besar ngan limpa, kena enam riggit je !

Reply #553 airymad's post

Hmmm...macam dah raso mesti profesore! Time school term pun ado training ko? Well, have a wonderful time.

Paneh-paneh kau bantai deghoyan....! Camno ni, kek kampong den air sungai naik kek pokok gotah lak.

musim banjir ke kat kampung tu?

Reply #555 Gemukkkkkkk's post

Ontahlah, diorang report. Tanah gotah kan kek topi sungai. Ujan bosarlah agak eh!

aku dah dpt gambo game kitorang lawan alam shah aritu.. akan diupload secepat mungkin.. smalam try tapi multiply aku slowww bangettt lak

otai dengan swing bowlingnya

fastbowler from unikl

ever alert slips

another fast bowler from unikl

wicket!!!

another wicket

Batting time!!

whackkkkkk!!!

facing the ball.................................. and

a hit from bro airymad

the veteran from MAS

cover drive x jadi from me

facing the ball...... (take a look at the pitch )