CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zamz00

Cricket

Balas  #719 karambunai\ catat
setuju  

Balas #721 Gemukkkkkkk\ catat

betul kan...  jap yang mana satu ko rasa betul?

betul tang ni...

kalau ramai yang berpandangan n yang betul minat sukan ni macam ko.. aku rasa sukan ni mmg boleh fames kat mesia ni. satu lagi rasa nyer sukan ni byk org yang posh2 jer yang main....

thanx u sebab support sukan ni. sampai tuliskan utk sinar lagik

Balas #723 Gemukkkkkkk\ catat

owh yang tu ke.. mekasih sebab quote balik...

Originally posted by karambunai at 20-5-2009 08:36
kalau ramai yang berpandangan n yang betul minat sukan ni macam ko.. aku rasa sukan ni mmg boleh fames kat mesia ni. satu lagi rasa nyer sukan ni byk org yang posh2 jer yang main....

thanx u sebab support sukan ni. sampai tuliskan utk sinar lagik. aik.. xdapat bayaran? jgn buat selalu mcm tu. dah ler xdapat bayaran. nama pulak x terpampang kat dada surat kabar...

anyway posh2 tu apa dia???

nak kata berminat tu tak juga..sebab ia bermula kerana tugas. seperti yang saya maklumkan sebelum ini, saya seorang yang kaki bangku..bukan sport man. kalau nak aktif pun bila ada camping atau masa join wataniah. nak jogging pun payah. sukan yang saya pernah terbabit dan mampu mengerakkan saya bila petang-petang pun satu masa dulu hanyalah petanque. jadi bila saya masuk sekolah ini...saya cari sesuatu yang baru dan yang saya nampak adalah kriket yang ketika itu hanya ada pada nama sebab kalau koku pun hanya setakat main rounders. jadi masa saya ambil alih pun..memang hanya bermula dengan sebatang bat dan bola getah (sebenarnya bola tenis warna merah..baru dua tiga kali pukul dah pecah) saya mula mempelajari melalui bacaan dan internet serta ikut dan tgk cara permainan ketika perlawanan persahabatan. lepas tu ada kursus oleh SCA latih budak dan begitulah seterusnya...sebab tu nak kata minat tak ada la sangat..cuma kata orang tu boleh la dan tahu la juga apa itu kriket. setakat nak main bagi peluh badan tu boleh la.

bab bayaran oleh Sinar Harian memang saya tak kisah pun, nama tak ada pun tak per kerana itu adalah polisi mereka (actually saya boleh minta mereka surat pengesahan yang berita tersebut saya tulis jika perlu seperti utk isi borang penilaian prestasi dan sebagainya)..yang penting beritanya tersiar. matlamat pertama, dapat menyebarkan dan memaklumkan kepada pembaca mengenai sukan kriket kerana selama ini pun di dada akhbar hanya dipenuhi dengan brita bola sepak, badminton dan olahraga.jadi sesekali ada berita pasal kriket tak ada la bosan sangat baca benda yang sama. paling tidak pun mereka tahu yang kriket sudah dimainkan di peringkat rendah. kedua, adalah sebagai satu bentuk dokumentasi mengenai pencapaian sekolah, daerah dalam sukan amnya dan kriket khususnya. Ketiga, sebagai satu penghargaan buat pemain dan mereka yang terlibat dalam kejohanan tersebut. yerla kan...depa pun bukan artis yang tiap hari nak disiarkan dalam akhbar

off topic:
apapun..budak zaman lani beruntung..banyak cabang depa boleh sertai..zaman aku dulu harap bola sepak ngan bola baling je.. tak boleh nak serlahkan diri langsung..

posh tu ala-ala mewah kaya kot.

teruskan usaha anda charliedale.  kriket perlukan orang cam anda!

Follow Us

Balas #726 Gemukkkkkkk\ catat

iyer amat memerlukan.. teruskan

great to see cricket is alive and kicking.
saya pun terlibat juga sebagai part time coach(self declared) untuk sebuah sekolah menengah di daerah saya.

Rate

1

saya dari perak,kerja di perak,tapi asal pahang.
agak2 ada cukup orang ke di perak ni untuk kita form a decent team,boleh la main friendly dengan mana2 team.
dapat main kat ipoh padang tu,best juga.

saya kat ipoh.  kalau sudi terima saya yang oversized dan tumpul skill ni, saya sudi hehehe...

eh,saya pun oversized bah.
and main pun tak pandai sangat,setakat ajar theory and basics in cricket je.
itulah kalau ada yang nak form a team,sy pun nak juga tumpang main..

Balas #731 hadlee\ catat

size doesnt matter. yang penting kemahuan untuk bersukan. skill tumpul ke itu belakang kira..takkan la nak tunggu skill tahap pemain kebangsaan India atau Autralia kot baru nak turun kan...aku pun secara amnya tak la hebat sangat dalam main ni..agak boleh pukul jer...kalau run suka main dive..seronok oooo...sampai melecet. dalam team daeah aku pun ada juga 2 3 orang cikgu yang oversized..ok jer depa main.

saya buat team pun saya akan selit sorang dua yang oversized..sebab saya tahu depa ni tiada tempat dalam sukan lain macam bola sepak ke, sepak takraw ke...kalau ada pun saya pernah nampak dalam bola baling.. tapi jarang nak diberikan peluang kepada mereka yang oversized ni.

yang penting lani..nak dengan tak nak jer.

well,i used to be small,but age is catching up.
but age is not the factor in cricket too.
so mana orang perak ni?

country cricket...

[ Last edited by  hadlee at 11-6-2009 07:28 ]

Rate

1

By eightmile

good old cricket board.
played over 25 overs.
almost 8 runs per over that.

[ Last edited by  hadlee at 11-6-2009 07:25 ]

Rate

1

[ Last edited by  hadlee at 11-6-2009 08:33 ]

[ Last edited by  hadlee at 11-6-2009 08:52 ]

Pemain kriket MSS Selangor kemalangan

Bas terbalik: Dua guru parah, 17 pelajar cedera

Bas persiaran yang membawa pemain kriket terdiri 31 murid dan tujuh guru dari Majlis Sukan Sekolah-Sekolah Selangor terbalik dalam kemalangan di Kilometer 316.3, Lebuh Raya Utara-Selatan berhampiran susur keluar ke Tapah, semalam.

Balas #734 hadlee\ catat

Nice pic, tapi lebih elok jika diresizekan kepada saiz dalam 600x400.

Reply #738 CharlieDale's post

congrats msss.
keep it up.