CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5956|Reply: 23

arrange baby sewaktu ke nursery....

Salam.....

pagi tadi teh terbangun lambat gila.... kul 8.30 pagi. itupun my sis yg call. alamak!!! dah lambat..... terus bangun mandi, and siap nak g keje kul 9. angkat baby, alamak!!! haru betul, seluar bocor (mlm tadi hujan). ah.. lantak ah dah lambat. terus je turun start keta, anta nursery.....
aiseh, malu tul la.... macam tak reti jaga anak je rasanye.... agaknye baby sitter tuh duk pk aku nih pemalas agaknye.... pernah tak you all kena macam nih? coz teh kalau anta selepas kul 0815, teh akan tukar pampers dulu and mandikan first baby. so datang nursery je, terus makan. tapi lately nih, selalu sgt terlewat. and rajin gak my babies terbocor....... nursery nih tak kisah ke ha? ke deyrang aimed kita malas?

cuba le set kan jam/alarm..agar tidak terlewat lagik..

memang memula tu akan terlambat..tapi lelama..dah ok le..

tu ah snbaiti, dah try dah..... :nyorok:
tapi ntah la, tak jadi aje. jadi nye sekejap aje la.... kalau u all, mmg arrange baju baby mlm2 kan. pastu pagi th mmg hantar dlm keadaan tak mandi ke dah mandi ke? maybe ada tips utk teh....

anak saya kalu hantar nursary biasa tak  mandi.. melainkan kalu hantar tengah hari... kalu pagi pegi klinik dulu baru hantar anak.. pun tak mandi gak.. tapi lampin dia mmang tukar setiap pagi... dan kadang2 tu tukar sampai 2 kali sebab.. lepas tukar pertama lampin tu.. buang air besar pulak...

Saya tak rasa malas pun.. kiter bayar diaorg buat/ jaga anak kiter... lagi pun anak saya kalu asyik mandi awal2.. mesti selsema.. sakit pulak lepas tu.. tu pasal kalu hari minggu pun.. mandi kan dia lepas pukul 11...

macam yen, anak2 mmg hb yg hantar ke babysitter...
and biasenye mmg tak mandi pagi pon...
kecuali kalo anak2 yen yak2 atau kencing basah lencun, mmg hb mandikan terus...
tp pampers mmg akan salin dulu before hantar... cuma tak mandi jeh...

tp ms dulu mmg we all mandikan dulu anak2 sbb ms tu diorang adik beradik mmg macam berjanji berak pagi2... so alang2 dah cebok mandikan teruslaaa...

standard la kdg anto baby ngan diaper yg 6 kg beratnye :lol
aku pon selalu gak sbb x smpt nak tukorkan
kalau smpt pastu mcm berat tahap gaban aku tukokan dulu
tp mmg x mandikan sbb awal sgt, kesian dia sejok kang..

Follow Us
hmmmm.... maksud nye tuko pampers but tak mandikan tul?

well this morning, bangun dengan awalnye coz nak masak spaghetti sempena bizzday my son 3 thn. tu pun kocoh kacah lagi......
bukan ape, sbb ari tuh terserempak dey all mandikan budak area kul 8.15 pagi. pastu tanya la coz takut budak selsema. dey all kata tak pe. tu yg tertanya perlu ke mandikan bebudak nih pepagi camtu.....

my son masa lam pantang memang mandi seawal pukul 8 pagi
OK jer
dont worry too much
me pon tak mandikan dia
just tukar lampin kalau sempat
kalau x sempat, bgtau bbysitter
mintak tolong dia

hmmm.... snbaiti, teh dah set jam kul 5 pagi nih. nasib terbangun pagi tadi.... sebab mlm tadi collapse. ramadhan nanti den nak bangun kul 4.30 pagi..... yea.....

sunshinerose This user has been deleted
hehehe..im a nue mom here..

ingat kan i jek yg camtu...tapi anto baby kat babysitter mesti tukar diaper die n memang semestinye die tak mandi..tapi i lap2 kan jek supaye takderk bau aier liur basi die..hehehe..selalu i set jam kol 5.30 sebab nak driving g keje tapi slalu gak terbabas..kol 6.terkocoh2 mandi nak siap die lagik...kang kalo rengek nak susu lagik haru... i keje gomen so tak leh le lewat.kol 8 kene punch card

my son slalu terjage b4 i jage kol 5.so time tuh die dah nenen..jadik die akan tido balik so kol 6.45 i kejutkan die..tuko diaper aje...

sy biasanye pagi-pagi angkat anak ke kete dlm keadaan tido lg...emmm, dulu masa baby slalu mandikan dulu,dah besar mandi kan nursery je laa, pampers tukar kalu mlm sy pakaikan awal takut bocor, dlm kul 4 pagi tukar laaa..kalu pakai dah lewat dlm kul 10, terus hantar nursery tanpa tukar pampers...

ksian kan kat anak, pagi-pagi dah kena angkut masuk kete....

anak norsha pun send ke nursery tanpa mandi dulu..cuma siapkan jer la elok2..
baju2 lak mmg dah disediakan malam2 so pagi taklah kelam kabut sgt

anak aku mmg tak mandi pagi, gilo apa nk mandikan baby kul 6 tu!!
kalau mlm tu pakai lampin awal atau terlupa tukar sblm tido, mmg aku akan tukar la.. nk mampus antar anak ngn lampin berat gitu.. haruss kena bebel ngn mak mertua aku! korang antar nursery takpe lagi, kalau budak2 nursery tu nk kutuk ke apa ke wat dek je la.. aku ni takleh aa..karang kena kutukan tajam ibu mertuaku pedissss oo..

sorry ye.. tukar topic japs.. tumpang jgn marah ya tuan rumah.

syam nak tanya.. kat mana ada nursery yg ok kat area cheras, taman shamelin. kalau boleh nursery milik org islam la. takut plaks bila baca mcm2 kat posting pasal nursery problem tu. thanks.

cam sahira xmandikan pun, just tukar pampers je..
pasal umah tgk 4 semua baju, susu n pampers letak kat sana..
so xde la kena angkut pagi2..
cuma kesian tul kena angkat pagi2 g umah bbsitter..bile dah angkat tuh mesti terganggu tido

bam tukar pampers and basuh muka je
beg kemas malam
mmg tak penah mandikan sbb sejuk
sian plak baru bgn tido dh kena mandi

aku bkn lah nak condem org yg tak salin pampers anak2 ni....sebab MIL aku jaga budak gak...kalau pampers pagi tu cam kering lagi..ok fine tak yah salin tapi agak2 kalau pampers dah berat tu salin lah...jgn lah harap babysitter atau nursery nak salin kan once anak u ada kat tangan dorang....selalunya..bila anak2 ni smpi...dorang akan biarkan dulu sebab pagi lagi kan...anak2 mesti ngantuk dan sambung tido balik.....dlm jam 10 keatas baru mandi...bayangkan lah kalau pampers yg sedia ada tu mmg dah berat..tak ke bocor nanti...it happens byk kali kat budak yg mil aku jaga....bocor smpi kena carpet mil aku...kenkadang tu berak lah...bayangkan anak korang dlm keadaan kotor mcm tu dan anak pulak jenis yg tak pandai cakap....tak ke naya...i dun understand parent yg boleh sanggup biarkan anak dia mcm tu....bukan i nak tunjuk bagus tapi jgn sandarkan 100% tanggungjawab pad bbsitter dan taska tu even u rasa u byr dorang....we talk about our child..pls ensure they are clean..pasal mandi t u mmg tak payah lah aku rasa..pasgi sgt...takan lah nak bagi budak tu sejuk gedik mandi pepagi...n one more thing...ada juga parent yg masih sanggup biarkan anak dia yg isap botol yg mana dah berkerak sambil puting susu tu dah penuh dgn bekas susu basi yg dah keras tu....aku yg kesian kat budak2 tu...tlg lah trkar kan puting2 bila aku tgk mcm dah sakit mata aku....pls....lah...keep ur baby's thing clean.....hygiene pls......

Originally posted by cheapmon at 9-10-2006 10:59 AM
aku bkn lah nak condem org yg tak salin pampers anak2 ni....sebab MIL aku jaga budak gak...kalau pampers pagi tu cam kering lagi..ok fine tak yah salin tapi agak2 kalau pampers dah berat tu salin l ...

:setuju:cam sahira pun ader la gak borak2 ngan akak2 yg jaga baby nih..so diorg ader gak komplen mane2 parents yg xbetul pd pandangan diorg..so dr situ kita avoid la buat kan..xkan pasal dah bg duit kita serah 100% kat bbsitter.. pasal pampers tuh tukarla kesian kat anak2 kan.. kita nak angkat pun xlalu nak bau.. camne yerk parents yg bole biar je.. so far bbsitter sahira nih ok la.. xde la nak harap 100% ok.. asal die jaga anak kita elok, mkn cukup tido cukup..

my self plak..alhamdulillah lah tak perlu keluar kerja seawal 6 pagi sbb office dekat je..
boleh kata hari2 mandikan my baby sebelum hantar ke babysitter..
mandi tu kira masa interaksi jugalah..at least he starts his day with me..
lagi satu bila hantar dia dah siap mandi, wangi2 ni nampak my son pun happy..
i pun nak babysitter tu happy juga..at least sampai je dah boleh main2..

12Next
Return to list New