CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rambo888

saya mencari koje kat oversea

Originally posted by rambo888 at 1-11-2006 07:06

wehhh..member hang tu..die dtg Ireland as tourist ke cmana?then die gi interview carik keje?

jobserve aku da try..tp so far takde perkembangan lagik

sampai sini ... cari kerja guna agent .. kat UK / Ireland / Australia / NZ banyak agent
mereka akan buat kerja mereka apabila kita dah dapat masuk ... negara dia ...
dapat interview ... balik semula msia ... buat work authorization bagi yg profesional
keutamaan diberikan kepada warga EU ...
dah 3 kali publish kat paper ... kalau majikan ni masih tak dpt .. org local .. baru dia advert. EU people
kalau EU pun tak apply ... baru buka kpd international ... people ...

banyak prosedur .. kena sabar la kan ... insyallah

[ Last edited by  budakjawa at 11-4-2007 01:16 PM ]

Originally posted by TipinTakTipu at 1-11-2006 02:13
ko mmg best... nanti dah sampai Dublin aku blanja minum... orait?

tipin .. ko belanja aku .. dgn bawak kan tempe dgn mi siput dari muo boleh ? :nyorok::nyorok:

Originally posted by masnizar at 1-11-2006 08:23

Budakjawa, nak tanye skit, kat Hays.ie tu senang ke dapat sebab hubby saya banyak gak cuba kat monster lah, jobsite lah entah apa-apa lagi... tapi so far semue tanye ada dah work permit ke, tap ...

hays .. ikut officer dia la .. kalau dpt yg rajin orait laa...
kebanyakkannya nak kita sampai di negara dia dulu .. baru dia carikan kerja
boleh masuk as tourist dulu

sebab tu mereka tanya dah ada work permit ke tak ?
i did try kat UK ... dia tanya :
. skg kat uk ke tak ?
. dah ada permit ?
. berapa tahun exprnce ?
. firm skg ni international ke ?

kak mas ... nanti dtg UK ... singgah la

[ Last edited by  budakjawa at 11-4-2007 01:17 PM ]

ex-wife This user has been deleted
akhirnya, ku temui info tentang nak migrate oversea nih...

I'm desperately...sgt desperate nak migrate!

Hari ni first time mac masuk thread nie. Hubby mac tengah stress dgn kerja dia. Dia dah malas nak kerja dan fikir pening pening kepala. Hubby mac attach dgn Dell Asia Pacific, so dia sekarang nak cari kerja yang less stress. Kami tak ada anak lagi so mac suruh dia pergi merantau je and buat lah kerja apa-apa macam waiter ke, kerja kat kilang anggur ke. Dia nak cari kerja yang tak payah fikir gunakan otak. He just want to enjoy his life. Nak berhenti kerja macam tu je susah gak sebab kami banyak commitment ( rumah , kereta , insurance and others ) Entahlah, mac pun stress bila tengok dia stress. So apa pendapat you all. Okay ke tak kalau hubby mac pergi merantau ?

Follow Us
Lagi satu ada tak sesiapa yang boleh ceritakan macam mana nak dapat kerja di negara negara Islam ? Senang tak dapat kerja kat sini ? Biasanya kita dengar orang kerja kat European country tapi tak pernah lak dengar orang merantau di Middle East Country kalau boleh Mekah ke ? Madinah ke ? Kalau kita ke Mecca ramai orang Pattani yang bekerja sebagai tukang masak di sana tapi macam mana ye dia orang dapat keje di sana ?

Reply #86 mac_su's post

selain suami u keje..knp u x keje sekali? lagipon anak xde lagi kan. take this opportunity.bila ada anak we tend to put anak sbg reason utk segala2nya. so sblum ada anak ni..not much reason i guess. i mcm hubby u gak...dah bosan keje guna kepala otak ni...mmg nak sgt keje guna kepala lutut..erkk..maksud i yg x perlu pk byk2..keje kat oversea le..keje low class pon xpe asalkan bukan jadi gigo dan seumpanya.janji dpt duit..skit pon x pe..asalkan dpt tampung sana sini dah ler. any suggestion for me?

u all x jeles ke tgk bangla,indon,paki,vietnam dsbnya yg dtg keje kat negara kita? i bet their mind are so tough..likewise their spirit...and the most important one..they can boast to themselves and us that dorg mmpnyai pengalaman hidup yg lebih hebat dr kita di negeri sndiri. as for me...aku mmg jeles gila..aku x tgk dorg dr sudut jenis pkrjaan dorg..tp aku tgk dorg dr sudut pengalaman dan kemampuan mereka menyesuaikan diri mereka di negara org.. for me they are great. except those who comit crimes. bab dorg melepak2 kat kl hujung minggu tu biasa la...org kita kat london pon mcm tu gak. nak jalan2. org kita kat london pon...org london tgk kita mcm kita tgk mat bangla juga..tp x kan dorg nk ckp kat kita...karg x pasal2 kita lepuk dorg...spt mana mat indon akn lepuk kita kalo kita kata kat dorg...

mac_su nampaknye kite same cite-cite, saya & hubby pun dah malas nak keje. kalau boleh nak keje yg dok lepak tak yah guna kepala otak janji cukup untuk bayar duit rumah , ni asyik nak pikir buat improvement lah kalau tak pun dok pikir camna nak upgrade technology. Saya kalau dapat keje waiter ke, packer ke ataupun jadi minah kilang tu dah kira orait banyak dah tu. Dulu pengelaman keje jadi packer (mailing) kat UK masa study dulu, lepak giler, pukul lima dah balik, tak de saper dok jeling-jeling balik awal. Kalau kat Mesia ni jgn haraplah, stress pulak tu. Saya suka cara mat salleh ni keje, janji keje siap ontime ikut schedule, lepas tu suke hati le...

tapi banyak-banyak tempat yg saya pegi, saya lebih prefer migrate ke UK. banyak sebab yg saya suka kat sini, scenary cantik, hidup relax tak yah jejar sana kejar sini, disiplin, toilet bersih, hospital service bagus, transportation bagus, trak perlu branded, kaya ke miskin ke same je tapi yg paling penting saya nak anak saya masuk U kat sana murah kalau dpt PR. Orang-orang nye pun polite walaupun dia tahu kite ni foreigner. Kat mesia pun OK cuma kalau nak ubah angin 5 6 tahun...apa salah nye try.. Mana-mana pun ada pro dan contra nye....

Originally posted by JFK at 2-11-2006 12:36 PM
selain suami u keje..knp u x keje sekali? lagipon anak xde lagi kan. take this opportunity.bila ada anak we tend to put anak sbg reason utk segala2nya. so sblum ada anak ni..not much reason i guess ...

Memanglah I pun plan nak ikut sekali tapi setakat ni kita orang plan biar my hubby pegi dulu, lepas 3-4 bulan kat sana, and dah settle down sikit baru le I join dia pulak. Tapi I tak plan nak keje, I ingat nak berniaga macam jual nasi lemak ke/kuih muih ke  ( kalau ada orang Malaysia lah yang nak beli ) , jadi baby sitter ke atau apa apalah.

Memanglah sebenarnya nak merantau ni memerlukan hati yang cekal dan I rasa seronok sebab I suka nak cari pengalaman hidup.

Originally posted by mac_su at 2-11-2006 02:37 PM

Memanglah I pun plan nak ikut sekali tapi setakat ni kita orang plan biar my hubby pegi dulu, lepas 3-4 bulan kat sana, and dah settle down sikit baru le I join dia pulak. Tapi I tak plan nak k ...

Sebenarnya I pun dah stress kerja. Nak - nak keje di KL ni, pening kepala dengan traffic jam lagi. Balik kerja pukul 5, pukul 8 baru sampai rumah. Esoknya pukul 7 pagi dah nak keluar rumah pegi keje. Mana tak stress.Nak balik duduk kampung, tak ada rumah pulak kat kampung. I dgn hubby nak cari duit banyak banyak, lepas tu boleh buat rumah kat kampung dan bercucuk tanam.Tanah dah ada, tapi duit tarak nak buat rumah. Itu yang pening kepala tu.

ramai gak yg nak migrate yer?

Originally posted by rambo888 at 2-11-2006 07:03
ramai gak yg nak migrate yer?

tu la .. aku tulis kat atas tu rambo ...
awal awal senyapppp je ... skg dah terluah perasaan rakyat malaya ...
kebanyakan kita memang tahu kerja dlm tekanan .. tapi tak yakin nak ubah nasib hidup
bagi saya .. semuanya kena ada usaha .. dgn sungguh sungguh
pertama sekali nak mula ... kena baca dan membaca ...
buang akademi fantasia ... mawi ke ... siti nurdiana ke ... siti sifir ke ...
hidup kita ...tak boleh bawa kemana pun dgn mengingati mereka ni ....
minyak petrol .. air .. tol .. etc kena bayar juga ....

langkah pertama sama spt mamat indon dan bangla buat :

cari peluang di laman web ...
hubungi agen pekerjaan
kumpul duit utk tiket kapal api
terus terbang ... utk modal cari kerja

kena ada usaha sendiri ... jgn tunggu bulan jatuh ke riba ..
dan jangan mengharapkan org lain...
cuma kita shj. yg boleh ubah nasib diri
sertakan dgn usaha sungguh sungguh  dan tawakkal ...insyallah

Originally posted by mac_su at 2-11-2006 03:54
Lagi satu ada tak sesiapa yang boleh ceritakan macam mana nak dapat kerja di negara negara Islam ? Senang tak dapat kerja kat sini ? Biasanya kita dengar orang kerja kat European country tapi tak p ...

lots my friend went to dubai ... arab saudi ... kuwait ... baharin
mostly construction ...
sy rasa ikut bidang .. mcm constr. ni .. di mana saja ada projek besar .. kami akan pindah randah ...
my next mission ... nak cool down sket .. maybe NZ ... or scandinavian country
switz. dah pergi ... tp conversion dia cuma 3.1 .... kalau euro 4.6 ... but quality life ...
need to polish up CV ...

canada pun ok ... coz birth rate and senior age .. negative
maksudnya ... org mati lebih ramai dr. bayi lahir ...
lebih senang kalau tahu bahasa peranchis ...

will share the info . to all forumers .. insyallah

at the moment .. germany economic are slow ...
france govt. got prob. with racial issue .. but not everywhere ...
arab. people ... kasar ... kita kena kuat melawan mereka ... kalau tak kena pijak
china ... pelik sket .. but better work with multinational company
like my office now .. we working together .. we are from me ...malaysia, india, singapore, thailand, italy, philipine, poland slovakia, russia, australia, iran,south africa, nigeria, UK, france, germany, ... i don't remember .. total 100 's of us ... in 3 offices

nak sembahyang .. makan pun senang ..they all very respect each other .. well prof.
alhamdulillah

satu lagi kawankawan jangan terkeliru tentang istilah visa dan passport . contohnya : passport utk masuk semua negara di dunia yang tak memerlukan visa ... macam masuk UK .. cuma memerlukan passport sahaja ... kebanyakan negara komanwell dan eropah barat mcm jerman, UK , ireland, itali , switz, perancis, sepanyol dll .. cuma memerlukan passport bagi warganegara malaysia ... kita boleh tinggal di negara negara ini selama 3 bulan ke 6 bulan ... masuk menggunakan passport atas alasan lawatan sosial / pelancong
kesimpulan : utk masuk negara ni guna PASSPORT MALAYSIA sahaja

visa pula bagi negara negara yang memerlukan kita menggunakan passport dan juga kebenaran bertulis khas iaitu VISA ... negara ni spt ... morrocco, russia, USA , eropah barat ... dll ... kena rujuk webseite imigresen negara berkenaan ...
kesimpulan : untuk masuk negara ini kena guunakan PASSPORT MALAYSIA DAN VISA

untuk bekerja pula :
ada banyak skim ... contohnya UK... ada skim working holiday visa ... sbl umur kita 30 ... dll ... permit kerja / working permit pula perlu diperbaharui setiap tahun di UK ... ni pun prosedur yg sentiasa berubah ubah ...

di Ireland ... utk bekerja ada 2 skim
1. permit kerja ... utk bukan profesional dan yg bukan dlm  kategori critical workforce .. kena diperbaharui setiap tahun ... tak boleh lompat kerja suka hati ...

2. work authorization .. utk professional ..critical workforce ... kena diperbaharui setiap 2 tahun ... lepas dapat WA ... kita boleh lompat office ... suka hati laa ... then kena daftar kat pejabat polis tempatan ...

maksudnya utk masuk ke UK .. contohnya .. boleh tinggal selama max. 6 bulan ... lepas tu keluar semula la ... ada ramai rakyat china masuk haram .. dal lepak terus ... kerja secara haram juga ... harapjgnlah mcm ni kan ... tahun lepas .. saya dpt offer kat manchester gak ... tp. tak berminat nak ke UK ... saya dah rancang nak ke dublin .. jadi saya pass la offer interview / office ke kawan lain ... skg dia dah hampir setahun di sana ... harap kawan kawan gunakan saluran halal .. heheehehe

lagi apa yek ? emmm ...
haaa ... kena sentiasa rujuk website negara ni ... sebab sentiasa berubah ...

Originally posted by ex-wife at 2-11-2006 02:04
akhirnya, ku temui info tentang nak migrate oversea nih...

I'm desperately...sgt desperate nak migrate!

emmm ... sabar kak .. bawak bertenang ... tarik nafassss ... lepassss .... tarikkkk .. lepasss .. hehe:nyorok::nyorok:

budakjawa, awak keje multinational company ke? Saya pun plan nak cari keje kat oberc gak. dah buhsan nak keje kat malaya nih. tak kisah la keje apa..janji halal dan tak perlu guna otak banyak.

mmm...kan best kalo sumer geng2 thread ni da dpt gi kje obersee..then..lepak2 minum teh..perghhh...kat mana nak carik teh?tu arrrrr...aku hope so laa dpt pegi early 2007

Originally posted by kelisa at 3-11-2006 00:36
budakjawa, awak keje multinational company ke? Saya pun plan nak cari keje kat oberc gak. dah buhsan nak keje kat malaya nih. tak kisah la keje apa..janji halal dan tak perlu guna otak banyak.

nope . cuma sykt biasa biasa je ... :nyorok:
kalau kerja kat mana mana pun boleh buhsann gak kan ...
cuma kerja dgn jujur dan ikhlas la .. kalau dah tak ikhlas .. tak sungguh sungguh ... haaa ...
:nyorok: