CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 78801|Reply: 621

To LADIES, share sebab sebab sebenar korang still single dan tak kawin2 lagi..

Ramai org tuduh pompuan yg tak kawin lagi mcm2.. demandla.. letak hantaran tinggi la.. sibuk dgn kerja la.. takut nak make the first move dan mcm2 lagi.. tapi sebab2 sebenarnya yg korang simpan, cuba citer kat sini, supaya org2 lain yg tak sedap sedap tuduh kita sewenang wenangnye.. and lagi satu, boleh bagi iktibar kat orang2 lain supaya tak mengulangi kesilapan kita.. takde pompuan yg tak nak kawin rasanya.. semua nak.. nak ada anak, family.. dan lagi satu, pompuan kalau boleh nak cepat2 kawin supaya dpt menggunakan tempoh kesuburan sebelum menopaus.. maksudnya, pompuan ada limitation lah.. kalau lelaki.. emmm.. umur 47  sekali pon, masih boleh berkawin dgn anak dara (cth siti nurhaliza)..

kwn2 mehlah share kisah korang sama.. :ah:

[ Last edited by  hanibee at 28-10-2006 07:42 AM ]

Rate

1

EizWani This user has been deleted
Hanibee....

kiter serupa... 6 years relationship but till now nothing !!!! but my reason a bit different..
1. my family tak restu...
2. bf i punya plan i tak leh caya... selalunye tak jadi..

sometimes i think it is better for me to stay single....:|

ladies saja ke?

pria pujaan dlm ni pun ramai
leh share sekali

Originally posted by MsAnonymous at 23-9-2006 08:58 PM
ladies saja ke?

pria pujaan dlm ni pun ramai
leh share sekali

a'ah.. ladies aje :ketuk: :ketuk:

sbb pompuan asik jadi mangsa kena sindir kalau tak kawen lagi, andartu la, andalusia la.. tak penah dgr terunatu, terunalusia (ada ke perkataan ni.. hehe)

iffa_ss This user has been deleted
iffa tak kawin2 sbb semua pakwe2 kena reject dengan family...

Ha..ah btul gak..lelaki mana dpt gelaran mcm tu..
Perpun jodoh di tangan ALLAH.
Usaha mcm manapn, klu x jdoh, x jd gaks..
Jgn slhkn diri sendiri..mungkin ALLAH lebih tahu ape yg tbaik utk kita..
Cuma ms saje yg kita x tahu..

Follow Us
Selalulah bdoa spya Allah menemukn jodoh yg baik..
Dulu yg pun prnh rasa tawar hati stlh frust menonggeng , hehehe..
Tp sy cuba buka pintu hati , X de alasan utk mnolak krn bg sy die sorg lelaki yg  baik.
Alhamdulillah slps bkahwin, sy rs keputusn yg sy buat adlh btul..
Pd sy, ade kalanye kite perlu mnerima ssuatu itu w/pun hati msh bbelah bagi, yg penting akal mengiakn ianya baik..

Rate

1

tak kawin lagi sebab belum menemui cinta sejati, infact, belum pernah bercinta pun lagi.. takat admire sorang2 dan cinta sorang2 jer (angau untuk mengisi masa lapang)

anak sedara aku, umur 24 dah nak kawin by the end of this year.. makcik dia gak menten solo molo.. tambah dah berusia ni, badan pun dah tak slim macam dulu (kerana kuat makan), keja lak keja kat rumah jer, tak jumpa orang, so semakin sukar untuk dapat boifren heh heh heh

semua lelaki yang available yang menarik dah diambil orang.. kalau tak diambil orang pun, umur beza banyak lak dari aku.. tapi on the other hand, aku tak kisah sangatla, sebab cita2 aku pun tak tercapai lagi.. so aku rasa aku nak fokus pada cita2 aku dulu, yang lain tu kalau nak datang datanglah..

Rate

1

ladyvedt This user has been deleted
Sis Hanibee,

my friend pun macam u jugak 6 years++  relationship.. lepastuh break..tapi dia benasib baik..jumpa jugak ngan someone n now dah kawin da pun...in ur case..mungkin ader hikmah disebalik aper yang berlaku..sure u will find someone soon..

in my case maybe..masa time skolah/belaja dulu memang tak pikir nih semua..kekonon nak study..org pegi dating kita pi meeting..hehehe...till now..dapat pulak keje ngan surrounding semua da kawin...semua da berpunya..but still..no pressure at all..walhal kenkdg tuh  telinga sakit skit bila slalu sgt pi kengkawannye wedding...ye la even i'm still young (young at heart kot-hehehe)..kengkawan ramai btul da sampai serunya..

suspen jugak sbb i got auntie yang blum kawin jugak...nak kater memilih tak jugak..at first same like u, EizWani..family tak restu..sampai la nih still single..tapi skang dia ader la kekenal ngan somebody..tapi susah btul bercinta at her age..at certain age,takkan nak bercintan cintun sakan...diorang lebih kpd wait n see,slow n steady jee..

I nih maybe disebabkan slalu na denga rintihan kengkawan pasal awek/bf memasing..slalu na jadi adviser tak bertauliah..dan dikelilingi ngan kengkawan yang membuatkan .i'm happy being single!!..even masa time graduate dulu takder Bf..i still manage to get a dozen of roses from a guy-used to be my bestfriend-kengkwn lain yang ader Bf siap jealous!!

Rate

1

Originally posted by hanibee at 23-9-2006 06:25 PM
Ramai org tuduh pompuan yg tak kawin lagi mcm2.. demandla.. letak hantaran tinggi la.. sibuk dgn kerja la.. takut nak make the first move dan mcm2 lagi.. tapi sebab2 sebenarnya yg korang simpan, cu ...

Tak kahwin lagi... sebab buah hati ku KEKASIH org .... CT oh CT sampai ati ko ....
Keluhan ANGKATAN JEJAKA HENSEM YANG DIKECEWAKAN ...

[ Last edited by  safuan at 23-9-2006 11:49 PM ]

napa kalo pompuan kalo tak kawen..kena sindir..aku tgk dalam dalam sedara mara aku..biasa je..takkan sindir sedara senfiri..kejam betul..

[size=-2]Grow old along with me

[size=-2]say my name...say my name

Originally posted by hanibee at 23-9-2006 09:07 PM

a'ah.. ladies aje :ketuk: :ketuk:

sbb pompuan asik jadi mangsa kena sindir kalau tak kawen lagi, andartu la, andalusia la.. tak penah dgr terunatu, terunalusia (ada ke perkataan ni.. hehe)

Sape cakap takde. Telinga ni da merah hari2 kene tembak dengan pakcik / makcik kat tempat keje. :nerd:

Originally posted by EizWani at 23-9-2006 08:24 PM
Hanibee....

kiter serupa... 6 years relationship but till now nothing !!!! but my reason a bit different..
1. my family tak restu...
2. bf i punya plan i tak leh caya... selalunye tak jadi..  ...

phewww.. 6 years.. penat.. mmg penat..

Originally posted by mama_dinie at 23-9-2006 09:28 PM
Selalulah bdoa spya Allah menemukn jodoh yg baik..
Dulu yg pun prnh rasa tawar hati stlh frust menonggeng , hehehe..
Tp sy cuba buka pintu hati , X de alasan utk mnolak krn bg sy die sorg lelak ...

saya ni frust menonggeng ke mama.. ehehe.. zaman frust tu dah lepas rasanya.. cuma saya kena buka pintu hati.. mcm kena solex dah pintu nih..:lol :lol

Originally posted by ladyvedt at 23-9-2006 09:55 PM
nih maybe disebabkan slalu na denga rintihan kengkawan pasal awek/bf memasing..slalu na jadi adviser tak bertauliah..dan dikelilingi ngan kengkawan yang membuatkan .i'm happy being single!!..even masa time graduate dulu takder Bf..i still manage to get a dozen of roses from a guy-used to be my bestfriend-kengkwn lain yang ader Bf siap jealous

haha.. bestlah tu.. same here.. happy mmg happy being a single.. bole buat apa saja yg kita nak.. bila dgr masalah percintaan/perkahwinan diorg, aku ckp dlm hati  'nasib baik aku single'

rasa belum ready ngan komitment

aku nak menyumbang gak..
umur aku tahun ni 29.. tak kawen lagi sebab belum jumpe lagi kot.. tak de la kisah cinta sadis sampai 6 tahun lebih .. no offense ekk... aku dah tukar ganti banyak gaks.. tapi entah... belum jodoh kot.. either aku kena tinggal atau dia tinggal aku.. eh eh.. same laa ek? emm.. tak kisah laa.. anyway, aku pikir... jodoh la kot.. belum ada lagi.. ada la tu hikmah sebalik nyee... tapi memang sakit jiwa gak la tengok adik2 semua dah berpunya.. hensem2 plak tu.. and then makcik2 semua tanya.. awak bila lagi? emm... mak pun bising.. pegi la cari.. msalah nye tak tahu nak cari kat mana... kalau korang boleh bagi tau aku kat mana aku leh cari my other half.. tolong2 laa.. ek?

Rate

1

x kawen lg..sebab..

1) x pernah teringin nak couple
2)x minat nak kawen kot..:lol

Aku x kawen lagi...
sejak arwah bf passed away ..almost 4 years dah.Still tak jumpe lagi pengganti ......ziarah kubur dia je lah wat pengubat hati....

Originally posted by bantal_oren at 26-9-2006 07:49 AM
Aku x kawen lagi...
sejak arwah bf passed away ..almost 4 years dah.Still tak jumpe lagi pengganti ......ziarah kubur dia je lah wat pengubat hati....

sedihnye.. tabahnye ko..