CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanibee

To LADIES, share sebab sebab sebenar korang still single dan tak kawin2 lagi..

Originally posted by bantal_oren at 26-9-2006 07:49
Aku x kawen lagi...
sejak arwah bf passed away ..almost 4 years dah.Still tak jumpe lagi pengganti ......ziarah kubur dia je lah wat pengubat hati....

Bf awak meninggal..sebab aper??...
sedih n sayu sy baca thread awak~

waaaaaaaa....

Originally posted by hanibee at 23-9-2006 18:25
Ramai org tuduh pompuan yg tak kawin lagi mcm2.. demandla.. letak hantaran tinggi la.. sibuk dgn kerja la.. takut nak make the first move dan mcm2 lagi.. tapi sebab2 sebenarnya yg korang simpan, cu ...

hmmm..ternyata rupanya pompuan kawen lmbat masih lagi topik hangat di mulut org tue? yer???
hmm...scary nih'

coz sha nak kawen umor 25 tapi my bf tak nak..
alasan dier:

1)dier nak blajar lagi.
2)duit xder.
3)takut nak kawen.
4)belum bersedia.

Have to wait until 2010,my age is 30 n my relationship is already for 8years.
so patut ke sha tggu dier gak??

setuju dengan hanibee.....dah penatlah nak bercinta lagi...
pastu kita tak tau sama ada org yg kita nak bercinta tu jodoh kita ke tak....kalau tak jadi rasa mcm buang masa aje....tu yg rasa penat. Satu lagi...bila dah ada bf lak...pening nak pikir pasal dia. Bila dah single balik....lonely pulak.
Kalau ada jodoh lepas ni...malas nak bercinta lagi....kalau dia dah suka terus kahwin aje....tapi masalahnya kita tak kenal hati budi dia...perangai dia.....tu yg takutt.

kalau nak tahu i punya experience bercinta lak...lagi sadis...asik jatuh bangun jer...
anyway, i'm happy with my life now...lebih baik pentingkan diri kita dulu daripada kita pikir pasal org lain....tapi yg sedihnya kadang2 rasa lonely especially bila tgk adik-beradik keluar ngan suami/isteri masing2....masa tu memang terasa sangat kesedihannya....kita pulak terkontang sorang-sorang.
Kawan2 yg lain ramai yg dah kahwin......so kita pun tak nak ganggu.
My father pun dah passed away and my mum lah yg jadi teman i selama ni......

Tulah....ada pro and cons jadi single ni...
Pro..nya
1. lebih banyak berjasa dan tolong parents dibandingkan adik beradik yg dah kahwin...dorang semua lepas tangan.
2. dapat kumpul harta dgn duit sendiri...beli kereta dan rumah sendiri
3. dapat gi melancong ke mana2 yg kita nak.....duit sendiri...
4. bebas sikitlah....dapat gi mana2 tak da sapa nak halang...
5. dapat beli apa yg kita nak beli....taste dan pilihan sendiri
6. masa itu kita punya....tak kisah nak tidur kul baper dan nak bangun kul baper....hehehehe..
7. saham tinggi lah.....kawan2 yg dah kahwin jeles tgk kita kena tackle  ...heheheh

Cons nya pulak....
1. sunyi....takda teman nak bermanja dan berbual mesra
2. nak gi dinner/function/melancong takda teman.....kawan2 lain semua ada partner...tu yg jadi kensel...
3. selalu kena perli kenapa tak kahwin2 lagi....tensionn
4. gi mana2 selalu sorang2.....terasa cam bosan lak
5. takda anak......kadang2 jeles tgk kawan2 yg seronok citer pasal anak masing2
6. everything kena buat sendiri...bayar bil...bayar bank...gi kedai...

itu jer....sekiann

uik..ko apesal tiba2 bukak thread mcm nie? hehehehehe..
jom2..kita gi makan buffet ramadhan nak? hotel mana best ek?? mmmm :hmm:
duit byk2..jgn simpan utk kawen..tapi, pergilah makan tempat yg best2..
hehehehehe

Originally posted by liessa05 at 26-9-2006 10:21 AM
1. sunyi....takda teman nak bermanja dan berbual mesra
2. nak gi dinner/function/melancong takda teman.....kawan2 lain semua ada partner...tu yg jadi kensel...
3. selalu kena perli kenapa tak kahwin2 lagi....tensionn
4. gi mana2 selalu sorang2.....terasa cam bosan lak
5. takda anak......kadang2 jeles tgk kawan2 yg seronok citer pasal anak masing2
6. everything kena buat sendiri...bayar bil...bayar bank...gi kedai...

aku nak menjawab balik..how to cope with CONS nie..
1. ingat org dah kawen tu tak sunyi ke? hahahhaha..kalau tak caya..gi ler..jenguk2 kat FD tu.. at least..sunyi org blum kawen kurang sket lah percentage nye dgn sunyi org dah kawen. org dah kawen lagi teruk.

2. senang...TAK YAH HADIRI..JADI..HATI TAK LONELY...

3. mmm..ini bergtg lah.. sapa yg perli..
kalau kawan2 perli..TAK USAH KAWAN..PUTUS KAWAN..ABIS CITER.
kalau saudaramara perli..senyum ajerlah..NEXT TIME..ELAK JUMPA..TAKYAH JUMPA
kalau ofismate2 perli..senyum ajerlah..NEXT TIME..GUNA TANGGA..ABIS CITER..JGN GUNA LIFT..ATAU..BUAT MUKA BENGIS/SOMBONG..GERENTI TAKDER ORG NAK TEGO..
bila takder org nak tego..takder lah org tanya soalan bodoh2..atau soalan terlalu mesra alam..

4. U ALONE..LIVE WITH IT..KUATKAN HATI..HAVE TOO.. TAKPER..RAMAI SENASIB..JALAN SORANG2..

5. anak best kalau ada laki. kalau takder laki..tak best jaga anak sorang2. kalau mampu, ambiklah anak angkat. kalau nak anak sendiri jugak..takper..gi ler buat Make Love dgn sapa2 yg ko berkenaan. abis citer. errr..abaikanlah nasihat nie..ekekekekeke..aku merepek ajek..

6. U ALONE..LIVE WITH IT.. ada bini org pun kena buat keje2 mcm tue jugak ape..
dah sorang..try to minimize hal2 remeh temeh tu..org bujang selalu byk duit..upah org lah utk buat keje2 mcm byar bill.. renew insurans.. pastu..jadilah ahli AAM (kalau ade kete)..jgn lupa ambik insurans personal..
tapi. aku rasa..the best way..always cari kawan baru yg single..nnt pergi kedai sama2 laa..senang..

actuallynya main reason tuh sbb boipren aku ada hal2 tertentu yg perlu diselesaikan seblum kitorang leh kawen. hal2 apa tuh.. aku prefer rahsiakan jerla.. actually rasanya pernah tanya opinion kat forum nih dulu.. tapi ntah bila.. tak sure.

memula aku tak suka.. aku rasa tertekan sbb kitorang kena delay.. tapi lelama aku pk balek apsal aku nak tertekan lak nih.. then only i found out.. aku tertekan sbb smua org dah kawen. That is a very wrong reason to get maaried. Masa tuh baru aku bukak mata sket.. n tanya balek.. yer ke aku nih dah redi nak kawen. Dah redi nak ikot ckp husband.. bla..bla..bla. The answer is no. Not quite.

I know kalau nak ikotkan redi tak redi nih prob sampai bebila pon takkan redi coz i'm the kind of person who value my freedom, yg mana another reason why i'm very picky when it comes to potential husband.. sbb bukan senang nak jumpa org yg aku leh trust leh jaga 'freedom' aku semacam mana yg aku jaga (kalau korang pahamlaa statement nih.. kalau tak paham.. abaikan ). So bila aku dah jumpa 'that' person... aku susahlaa nak lepas.. n sanggup ja tunggu rather than grab anyone yg sukarelanya nak jadik husband aku.

Ntahlaa.. though aku nih the type yg value aku nyer freedom.. tp once aku get married.. aku nak jadik isteri yg ikot ckp husband.. ala2 isteri mithali laa.. sbb aku nak masuk syurga. Kekadang bila aku tgk sesetengah bini org nih.. aku jadik takot lak kalau2 aku jadik camtuh. Yg camna tuh.. enough said... yg terlalu moden, terlalu open minded sampai terlupa batas2 seorang perempuan yg sudah bergelar isteri. Pada aku mreka2 nih jadik camtuh sbb tak cukup redi nak lepaskan kehidupan single... tapi nak kawen jugak. Aku mintak sgt2 aku dielakkan jadi camtuh.. sbb tuh aku rs sgt penting to make sure that i really2 am ready to let go my single life.. baru get married. Tapi tuhlaa.. that is certainly not easy.. sbb aku bkn idup sesorang kat dunia nih (tannak pon ) .. parents akan bising.. plus tak elok pon kuar dating slalu2 pastuh tak kawen2.. hehehe. Kesimpulannya bila semua dah elok2 jaa.. kira the right time laa.. tak rush sgt, tak delay sgt, maka akan kahwenlaa aku.. sekian. :hatdown:

Follow Us
reason aku..aku ngan bf are not matured to take on marriage life..ade beberape perangai immature kitorg yg perlu dibuang dulu esp on his side..hehe..i guess we'll wait until we're a bit older..another reason,aku pun tak sure aku nak kawen ngan dia ke tak..org jauh la.

Reply #25 Hana's post

i likeeeeeeeeeeeeeeeeee ur answer.....

Originally posted by sha214 at 26-9-2006 08:43 AM

Bf awak meninggal..sebab aper??...
sedih n sayu sy baca thread awak~

waaaaaaaa....

Accident......

iffa_ss This user has been deleted

Reply #23 liessa05's post

Iffa setuju dengan liessa05 100%......

Life goes on... selagi kiter boleh berbakti dengan parents kiter... tu la benda yang paling berharga...
Iffa tak kawin2 lagi sbb dah janji dengan arwah ayah nak jaga mak. Then Iffa tak sure kalau lepas kawin janji tu akan hilang (takut kalau2 my future husband nak susah nak terima sbb ni)

Originally posted by iffa_ss at 27-9-2006 08:56 AM
Iffa tak kawin2 lagi sbb dah janji dengan arwah ayah nak jaga mak. Then Iffa tak sure kalau lepas kawin janji tu akan hilang (takut kalau2 my future husband nak susah nak terima sbb ni)  

jgn mcm tue..
in meantime..cuba lah cari.. slowly.. tengok kiri kanan..tengok dlm porem..hehehehe
dlm kes awak..takperlu rush2 ..sbb awak ada objective lain dlm hidup..
awak boleh cari org keje jauh2 ..
perkawenan jarak jauh.. jadi..awak boleh jaga mak awak..still married to someone..

hana teringat..lagu britney spears.."baby..one more time".. antara bibit liriknye..
MY LONELINESS IS KILLING ME...

pastu kita tak tau sama ada org yg kita nak bercinta tu jodoh kita ke tak....kalau tak jadi rasa mcm buang masa aje....tu yg rasa penat. ...

:setuju::setuju::setuju:

aku setuju sesgt..

Originally posted by Hana at 26-9-2006 10:26 AM
uik..ko apesal tiba2 bukak thread mcm nie? hehehehehe..
jom2..kita gi makan buffet ramadhan nak? hotel mana best ek?? mmmm :hmm:
duit byk2..jgn simpan utk kawen..tapi, pergilah makan tempat yg b ...

saja je.. nak tambah kredit..

pasal buffet tuh, ko nak belanja ke hana? ni lah faedah nyer tak kawin2 lagi.. bole belanja kengkawan..lol:lol

Originally posted by hanibee at 27-9-2006 12:04 PM

saja je.. nak tambah kredit..

pasal buffet tuh, ko nak belanja ke hana? ni lah faedah nyer tak kawin2 lagi.. bole belanja kengkawan..lol:lol

aku tanak belanja ko la..
aku nak belanja "anak2 ikan"...hehehehehe

Originally posted by Hana at 27-9-2006 12:20 PM

aku tanak belanja ko la..
aku nak belanja "anak2 ikan"...hehehehehe

Hana.... pekabar?!!

Dah lame aku tak masuk sini...
Thread lelaki pupus dulu tu aku minta Mod tolong cantas sbb takot terbongkar identiti.... malu, weh! Kalo kawan seopis tau... tak pasal2 aku kena buat plastic sugery ASAP!

Payahnyer nak carik jejaka2 yg available...

hi leon...
patutlah aku cari tak jumpa2...
ape perkembangan terbaru? hehehehee...

saya dah nak masuk 28 tahun, tapi jangankan nak kawen, berboifren pon tadak lagi... ihikss...

tak tahu la  nape, cuma dah takde orang nak ngorat...
yelah orang laki nak yang cun-cun dan melecun jer...
saya ni plak jenis yang huduh...heheh

Originally posted by bungacengkih at 28-9-2006 10:01 AM
saya dah nak masuk 28 tahun, tapi jangankan nak kawen, berboifren pon tadak lagi... ihikss...

tak tahu la  nape, cuma dah takde orang nak ngorat...
yelah orang laki nak yang cun-cun dan melecun ...

ko try la dressing skit..bg diaorg nmpak skit yang ko nih sebenarnyer cun

pada aku smua pompuan cun..cumer kene pandai olah jadi lagi malatop

pastu kita tak tau sama ada org yg kita nak bercinta tu jodoh kita ke tak....kalau tak jadi rasa mcm buang masa aje....tu yg rasa penat. ...

samala.............. setuju:hatdown:

Originally posted by Hana at 28-9-2006 08:45 AM
hi leon...
patutlah aku cari tak jumpa2...
ape perkembangan terbaru? hehehehee...

Perkembangan terbaru.... huhuhu....
Susah nak explain... tapi apa yg aku tau, aku bukan jatuh cinta dgn dia, tapi more to admire & minat jer....
suka la kawan dgn dia! Tapi takde la sampai terpikir nak kawin dgn dia!

Malahan hari ni aku plak yg berani step forward... bila aku layan dia lebih sket, huishhh.... kemain ligat ler dia melayan aku! Rasanya friendship kami dah naik satu stage lagi.... but not as lover la... maybe as close friend jer. Tapi takut gak org lain salah anggap... sbb dia kalo layan pempuan, dia slalu bagi aku special treatment.... perhaps dia respek sbb aku boss dia kot...:hmm: Perkara2 yg kami bualkan biasa yg just isu2 semasa, pasal kereta (sbb aku gila keta gak walopun aku pempuan!)... and pasal keja...

Tapi tak dpt dinafikan perasaan kena urat ni buat aku rasa syiok & saham tinggi.... buat aku lebih berkeyakinan & perasan diri aku ni bagus... erk!:pmuka: skali2 tak salahkan kita rasa diri kita hebat sbb selama ni aku rasa rendah diri sgt! Mmg aku berterima kasih sgt kat dia. Kalo boleh rasa nak jumpe dia haaaaaari-hari!! hehe...