CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bunga_sakura

[SERAM HOSPITAL]: Pengalaman pesakit/jururawat/doktor

nak2 kene kerje kat hospital lady templer

Reply #12 bawanghitam's post

ce cite apa berlaku kat hospital lady templer tu

tak sanggup aku jadi jururawat... x minat n x mampu

Originally posted by miftahuljamilah at 24-12-2007 08:22 AM
Cerita aku ni ialah kisah jiran aku yang menjadi jururawat di HKL.Sepanjang kerja di hospital macam2 pengalaman yang dia dapat,daripada melihat perkara ngeri tak kurang juga yang seram dan menaku ...

x brani looo

HOSPITAL LADY TEMPLER KT kLANG KE YG KO MAKSUDKAN BAWANG HITAM?

aku minat dengar citer2 dr hospital nih....

Follow Us
my auntie ada 2 org yg kerja nurse pangkat sister.. i tanya jugak tak takut ke kerja graveyard shift.. diorg kata dah biasa.. kalau dah pakai uniform tak rasa apa pun.. lagi pun dah kerja mcm tu.. nak tak nak kenalah beranikan diri jugak..

tapi i mmg tak suka masuk toilet hospital.. rasa seram semacam..

lady templer kat cheras kan ... yang hospital kena tutup sebab ada wabak.. taun ke apa ntah

Di senaraikan kawasan-kawasan berhantu di seluruh Semenanjung Malaysia:

1. Kondominium runtuh di Highland Tower, Kuala Lumpur
2. Institut Victoria, Kuala Lumpur
3. Kediaman Elit Bukit Tunku, Kuala Lumpur
4. Jirat Cina Ampang, Kuala Lumpur
5. Jirat Cina Brickfield, Kuala Lumpur
6. Perkuburan Islam Jalan Ampang, Kuala Lumpur
7. Hospital Lady Templer.<------

Top hospital lady templer ni ye..mak aku dulu pun pernah cite yang dia takut pi hospital ni,dulu hospital ni memang top buat check up

Originally posted by bettyboops at 24-12-2007 01:56 PM
my auntie ada 2 org yg kerja nurse pangkat sister.. i tanya jugak tak takut ke kerja graveyard shift.. diorg kata dah biasa.. kalau dah pakai uniform tak rasa apa pun.. lagi pun dah kerja mcm tu. ...

betty, ape maksud pangkat sister nie yer? macam sister2 dekat gereja tu ker?

cerite pasal nurse n spital ni..aku ada 1 cerite seram..(sorry ye mod kalo out of topic)..ms tu aku umo 20thn..masuk spital nak buat operation..mula2 aku dok bilik 1st class..pastu aku mtk tkr sebab aku taknak sorang2..nurse tukarkan aku kat bilik 2nd class..bilik aku betol2 dpn toilet..kebetulan plak member bilik aku ni sakit dia cuma terseliuh kaki je..so malam2 dia balik umah..at last aku memang sorang2 je kat bilik tu..1 pagi tu dalam ko 5 cmtu..nurse pon dtg la amik temperature aku(mmg tiap 4 jam kalo xsilap..dia dtg buat cekap)..aku pon ok la..pas dia buat cekap tu..aku pon nak sambung la tdo..tiba2 aku terasa ada 2 tangan yang mana 1 letak atas kepala aku n 1 laie dalam selimut n pegang tangan aku..tangan tu berbulu2..aku terkejut trus nak tekan butang panggil nurse..masa nak capai button tu...dia tarik tangan aku..aku gagakan diri jugak capai button..pastu trus tangan tu ilang..bila nurse dtg aku tanya la..ada org mask dalam ke..dia ckp xde..bila aku cerite dia kata..biasa la hospital..sampai pagi aku xtdo..seb baik esoknye aku cek out..huhuhu..seram sehhhh..

mak aku cite lak,dia penah jumpe orang yang bertanyakan bilik mayat....masetu jam 3pagi...mak aku kt kounter...skali pandang,takde kaki tu.........hehehehehe

kisah ni terjadi di hospital universiti(skarang dh jadi ppum)

citer la lagi.. nk denga...

**sy ni bab2 denga citer antu mmg teror.. tp bile da abis citer, mula la asyik tringat2..

hmm sebenarnya orng yang terpilih jer yang boleh jadi nurse ni.. i mean kena berani n kuat semangat.  kalo berani tapi tak kuat semangat tak cukup.  aku cakap ni sebab adik aku nurse.. dlu belajar kat kolej kejururawatan HKL.  mak sedara aku pon nurse gak... tapi tak dak la plak cite bukan2 tentang hospital.

Adik aku nih dari kecik memang berani.  badan kecik, tinggit tak sampai 5 kaki dalam 4 kaki 10 inci kot.. dia ada gak cite2 kat aku pengalaman dia time praktikal n keje.  dia kata sebenarnya tak ada apa di hospital... dan menda2 tuh takkan kacau kita kalo kita kuat semangat.  ada la senior2 dia citer kena kacau tapi dia tak penah lagi kena.  cuma ada satu ari tuh dia kena mandikan mayat lelaki india buat sesorang first time kena mandikan mayat.  peh tu balik kg kena cam gegata... bengkak2 gatal satu badan.  mak aku dah risau dah peh tu soh nenek wat air doa mandikan dia peh tu ok la sampai la sekang nih.  

lepas dia habis diploma, terus kena assign ke Hospital Klang.  Time situ pon dia tak ada la kena apa2 (sebab dia nih memang kuat semangat n berani)  tapi ada la senior  dia cite yang ada kes kena tolak troli pesakit nak amik pesakit.  sekali masa dok ulang2 alik tuh ada la sorang MA/atendan tegur... siapa yang dia dok sorong... dia kata tadak sapa... peh tu orang tuh kata nampak ada cam mayat kat atas troli dia sorong tuh.  

Sekang nih... dia dah kat Hospital Melaka... tadak plak dia citer kat aku apa2 yang luar biasa... nanti la balik nanti aku tanya dia citer terkini.

sorang kakak pangkat cam mak aku dah cakap, hospital nih memang la tempat yang keras... sebab di situlah tempat antara hidup dan mati... orang sakit... orang eksiden... orang beranak... jadi roh2 yang nak keluar dari jasad kan syaitan suka mengganggu.  sebab tuh kalau nak ke hospital tuh kena jaga adab.. adab melawat orang sakit.  Dia pon penah terkena masa lepas operation.  Time tuh kol 3 pagi dengar cam ada kenduri kendara riuh sangat orang basuh periuk la apa la.  Then esoknya dia tanya la nurse ada apa malam tadi then nurse cakap tak ada apa2... so dia tau la menda tuh mengganggu dia.

tetapi kerja nurse ni la yg paling mulia. jaga org sakit tau...
aku ada cerita la kat anak2 kawan, kalau nak kerja yg baik, kerja jadik nurse, mulia sungguh. kalau kena kacau tu, insyallah kita kan ada DIA, minta tolong dgn DIA, minta di lindungi kita dari perkara2 yg tak elok. Tapi kalau tak nak kerja dgn pesakit2 yg kronik, pilihla bidang Histology, physiotherapy,dentistry atau farmasi. apa2 pun memang menjadi nurse adalah kerja mulia, cuma kurang exposure saja...

mcamana dgn Hospital Sg Buloh? ada sesapa tau citer?
last week aku gi melawat member aku kat sana wad neurosurgeri..

masa aku balik satu lif ngan 3 org nurse, dgr la skit2 dorang citer tp tak jelas sgt sbb dorang ckp slow jer..
aku dgr tingkat 9, wad mana dan bangunan mana aku tak tau, ada la org terserempak something..

kalau sesapa yg tau citer la..

Adik ipar aku baru nak daftar kursus kejururawatan bulan 1 nih... kalau dia baca nih, sah kansel terus. hahahaha...

teringat kat kawan aku sorang dulu. dia masuk kursus nurse sebab suka cara pakaian nurse tuh. sekali masuk, masa minggu orentasi dia dah pengsan bila tgk darah dan orang gile yang bekuku panjang cam hantu. Doc panggil dia dan terus dia stop.

Originally posted by hanna1905 at 25-12-2007 08:56 AM
mcamana dgn Hospital Sg Buloh? ada sesapa tau citer?
last week aku gi melawat member aku kat sana wad neurosurgeri..

masa aku balik satu lif ngan 3 org nurse, dgr la skit2 dorang citer tp tak ...

Aku penah kena tahan kat wad spital sg. buloh dulu sebab kena demam denggi. tahun tu aku lupa plak. Rasanya tahun 2001 gitu. Aku dok wad tu dalam 3 hari jer. Masa tu bangunan yang baru tu blom siap lagi. Masih dalam pembinaan. So dok la bangunan lama bekas tempat pesakit kusta.

Katil yg aku dok tu cam katil budak sebab ada pagar di tepi dia tapi saiz dia besar. mungkin sebab katil tu katil jenis lama. masa sian hari ok la. malam tu masa aku nak tido, bila aku pejam mata jer aku cam nampak ramai budak2 pelbagai bangsa dok menari keliling aku. Bila bukak mata tak ada apa2 plak. pesakit sebelah aku tido mampos tapi lom mati lagi la.

Siang tu misi kata kalau aku nak cepat sembuh aku kena minum air banyak2. aku pun minum la air banyak2. dah minum air banyak tu, korang tau la kan. asyik nak terkucil jer. tandas plak jauh dok kat luar. aiseh... kalau siang no problem... nak kalau nak terkucil tgh malam2 nih. pastu time lepas kul 12.00mlm plak tuh. sume misi tadak. seram siot masa aku kuar g tandas. bunyi anjing menyalak sayut2 kedengaran. dek seba nak terkucil aku tahan jugak ler... tapi bukan sekali. setial 15 minit aku g tandas. ingat nak kencing je dalam botol. takut orang sebelah aku tersedar plak. adush...

bila nak tido, aku baca segala ayat yang aku tahu. baru ok. bayangan budak2 tadi hilang tapi bunyi anjing menyalak sayut2 masih kedengaran di luar...

aku tak sanggup.......tgk darah pun dah takut...........

dulu pernah gak masuk spital.....tapi tak pernah lak alami benda2 seram .................