CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bunga_sakura

[SERAM HOSPITAL]: Pengalaman pesakit/jururawat/doktor

Zad pun nak share pengalaman adik zad... baru semalam aja habis shift malam... kejadian ni jadi pada hari yang sama...

ada mak cik nih.. dia menangis tak berhenti-henti... penat jugak anak yang menjaganya memujuk.. kemuncaknya mak cik tu mula  menjerit-jerit... Bila adik pergi kat situ.. dia dengar mak cik tu suruh buang ular yang ada kat atas katilnya... Adik cakap tak ada apa-apa atas katil.. anak dia pun cakap macam tu jugak... Pastu dia tertidur.... bila dia bangun lagi sekali dia kata ada budak kecil duk melompat-lompat atas katil... pujuk dia... dan dia tidur lepas tu... benda ni berlaku berulang-ulang kali sampailah ke pagi....

Pastu tak jauh dari katil tu... ada pulak seorang mak cik nih... panggil adik... pastu di tunjuk di bawah katil....
"Apa budak tu buat kat si tu..." adik cakap biar ja dia kat situ... suruh mak cik tu sambung tidur...

Masa abah zad kena masuk hospital dulu... adik pernah nampak nurse bawak keluar troli dan buat kerja kat luar bilik ubat... sekali nih dia terkena... masa kat dalam bilik ubat dia kata ada benda duk main lampu... kejap tutup kejap bukak... last sekali dengan dia-dia sekali bawak troli ke luar bilik ubat dan buat kerja kat luar....

Kawan satu shift dengan dia pulak nak tertidur masa shift malam tu... gaya-gaya nak terlelap.. ada suara berbisik... macam tak bagi tidur...  apa lagi dia bangun jalan-jalan pastu baru sambung balik buat report.

Rate

1

Salam semua, semasa pakcik surf FB, terjumpa lak geng staff Hospital Yan Kedah berkisah ttg gambar yang diambil salah seorang dari mereka. Pakcik dah masukkan dalam image shack. Err... camna nak letak kat sini eh?
gambar ini diambil semasa kerja malam di hospital yan....
Added June 2, 2010
•       

June 3, 2010 at 12:20am
o         
Abd Hakim Che Mokhtar ini betul2 bukan coobaan.....he.
June 3, 2010 at 12:53am
o         
Nasrul AmiEn kat dlm bilik makan l 2... klau x caya p tgu tengok

June 6, 2010 at 1:01am
o         
Nurs Syahidah Abdullah adesss
June 6, 2010 at 10:45pm
o         
Nina Zuraina ye ke ni???????
June 9, 2010 at 12:08am
o         
Zul Mohamad Nor ya la..x pecaya ke,,,cuba keja mlm pasti napak mcm maya karin....kdg2 tu cm rosminah sidek pn adaaa..
June 10, 2010 at 11:01pm
o         
Shah Ismail tu yang pakat berebut keje malam kat kecemasan..6 malam pun sanggup hantu macam maya karin..kalau tak pecaya mai kecemasan pukul 3 pagi pasti nampak...
June 13, 2010 at 12:40am
o         
Abd Hakim Che Mokhtar ada yang xnak balik pun ada.sanggup tido kat spital smata mata nak jumpa antu maya karin.kalau jumpa antu rominah sidek tuu nasib ler..

Reply 1703# azredclaw66

samo cam kat avvy tu eh?

homak aihhhhhhhhh... nasib baik tak nampak muka... kalo tak hadoyai... malam kang toringat je kang......

Follow Us
Reply 1700# PengatManess

citer la lagik... besh2 la........ bilik bedah lagik 'syok'....hehehehe......

Reply  wiezureen

nanti kalau ada masa..aku nak story masa aku keja di maternity hospital p ...
wiezureen Post at 18-1-2011 13:58

Hi...saya baru lagi kat sini....wiezureen...cerita la lagi..please...pasal hospital bersalin p.pinang...& Penang GH....saya byk kali dah admit kat hospital bersalin penang ni..tp alhamdulillah..xde apa2 yang pelik2 la...

Tumpang sekaki...

masa i beranak yg last kena caesarian..1st time, anak no 5 yg lain beranak biasa jer...sb anak tu dah lemas dlm perut..lepas operation i kena lah hantar kat wad...wad biasa jer..
mlm tu dtg nurse nak inject morphin konon utk hilang sakit dan boleh tido...lepas diinject tu..i pun tido ler....

tp yg pelik tu mata tak pejam pun, maknanya morphin tu tak power la...dlm dok mamai tu terasa ada benda menumbuk perut i dr dlm, terkejut beruk i..tak kan sb morphin tu. bila tgk org lain semua tido..pastu dlm separuh sedar tu benda tu berlaku berulang kali..

sampai hari ni tak tau ada ke sebab morphin tu atau benda lain...

Rate

1

ni kite ade gak satu lagi cerita, tapi kena kat kawan kite la...

anyway, satu malam tu adela sorang kawan kite ditugaskan untuk jaga kat emergency room, and ade sorang patient nenek ni, die cam nak tido tapi muke die nampak  resah and tangan die berpaut kuat2 kat palang katil. bile die nampak kawan kite tengah tengok die, die panggil la. kawan kite tu pun pegi tanya kenapa die paut kuat sangat kat palang tu, takut jatuh ke? Die cakap "Tak bukan takut jatuh, tapi kawan awak ni ha, asik goyang2kan katil nenek sampai nenek tak boleh tido". budak tu pun rasa pelik la sebab die sorang je kat situ, so sape pulak "kawan" yang goyang2kan katil nenek tu? huwaaaaa~

Rate

1

ade gk cter seram kt hosp ni..

benda ni terjadi kt kakak sy,die slh sorg staff kt hosp tersebut..masa tu die br pas bersalin,so staff blh dok dlm blik sengsorg..mlm p'tama die dok spital tu die kena lempang ngn antu tu baik pny..then akak sy wt bodo je..agaknye antu tu x puas ati coz tgk kakak sy orite je kn,die blh plak tarik2 kaki kakak sy..last2 akak sy ckp "aku x kcu kau,ko jgn la kcu aku" trus die  x kcu dh..huhu

huu nak tambah citer, tapi ni citer yang terjadi kat kite, kire2 beberapa bulan yang lalu (kat sepital yang sama ngan kejadian nenek digoyang kat atas)

satu tengah hari tu, ada member (pempuan) tengah tido kat bilik rehat, then tetibe je die terbangun. cara dia terbangun tu cam menakutkan la, sebab die dari tido tetibe zaaap, langsung teduduk dan muka die cam ketakutan sangat. orang2 pun tanyela, apesal cara die bangun aneh sangat and die cakap tadi masa die tido ada budak kecik (lelaki) tarik2 tangan die ajak main. die dah suruh budak tu pegi tapi budak tu cam pissed off sampai budak tu duduk atas badan die. die rase pelik sebab takde sorang pun yang tolong suruh budak tu keluar dari bilik rehat tu. ada kawan ni pulak selamba cakap "ko mimpi buruk sebab tak smayang zohor kot" tapi member ni beriya-iya cakap ada budak dalam bilik rehat tu sampai die tunjuk bekas cam merah2 kat tangan die sebab budak tu tarik2.

lpas abis time keje, sme pun balik, tinggal la kite ngan sorang kawan yang kene stay sebab on call. then time smayang maghrib, kite otw nak pegi toilet, then nampak la budak lelaki kecik tengah main lari-lari depan bilik rehat tu. kite pun rasa pelik la sebab kedudukan bilik rehat ni jauh dari wad dan tempat orang awam, so anak sape pulak yang tersesat kat sini. memule ingat anak pekerja hospital jugak so kite tanye la kawan kite, "eh ko kenal tak budak tu anak sape?". kawan kite pun pelik la, sampai die tanya "budak mana?". kite pun tunjuk la kat budak yang tengah main lari2 sorang diri tu, tapi kawan kite cakap "apa kau mengarut ni, mana ada budak kat situ?". masa tu kite ingat die melawak je tapi bile tengok muka die serius, kite pun jadi takut, langsung cepat2 blah dari situ.

(ada bbrp citer lagi pasal bilik rehat ni, kedudukan die yang dekat sangat ngan bilik mayat tu membuatkan banyak cerita2 aneh kat sni. nntla kite tambah lagi bile2, huhu)

Rate

1

dulu masa aku accident tahun 2006, dudukla 2 malam kat wad HRPB. perghh susah nak tidur. dengan bunyi orang tolak katil, tolak wilcha, bunyi besi berlaga2 (alat2 dorang la). padahal tgh2 malam tu semua dah tidur. yg berjaga pun nurse dua orang duduk kat kaunter je. seriau betul aku. dah la dengan sakitnya, tambah pulak ada benda2 ni. memang terseksa jiwa dan raga,

Post Last Edit by ChemicalRomance at 15-5-2011 00:25

Nak tambah lagi la cerita... takut lama2 nanti lupa, huhu.

So ni cerita yang terjadi masa kite buat rotation forensik kat sebuah hospital. Anyway, hospital ni kalau tengok dari luar cantik je sebab most bahagian dah renovate, tapi bahagian forensik ni je yang masih sama macam tahun 60an dulu. Maybe pihak hospital rasa tak perlu renovate sebab area ni tak dimasuki orang awam. Kerusi meja seme macam antik sangat, struktur binaan pun design lama, lampu yang malap, dan koridor yang sebijik macam cerita seram menambahkan ke creepy-an tempat ni.

Anyway, ada satu kawan kite nih (perempuan). Die ni memang jenis orang yang senang nampak benda2 ghaib ni, and time tu kitorang 4 orang on call, so sementara menunggu kedatangan "patient", kitorang disuruh duduk dulu kat bilik rehat. Bilik rehat forensik ni yang bahagian perempuan betul2 sebelah dengan bilik autopsi. Bile dah selesai autopsi, kitorang pun mula nak tidur, dan member kite ni nampak macam resah je. Die cakap die nak kuar jap amik angin dan bile kitorang offer nak teman, die kate tak payahla. Die pun keluar sensorang dan sampai pagi tak balik-balik semula ke bilik. Bile dah pagi baru die muncul semula kat bilik rehat tu. Kitorang tanye la die "ko pegi mana semalam?". Memule die taknak cakap tapi last2 die mengaku juga yang sebenarnya die tidur dalam kereta sebab die nampak banyak "patient" kat dalam bilik tu. Ada yang bergentayangan kat siling, ada yang diam je kat satu sudut dan ada yang merayau2 tak tentu arah. Dan benda2 ni bila sedar yang member ni nampak diorang, so sepanjang malam menganggu kawan ni sampai die takbleh tido. Kitorang masa memule dengar pun pucat lesi jugak, tapi lama2 dah biasa. Kite pun kalo kene oncall sensorang terpaksa jugak tidur kat bilik tu, tapi pintu kite bukak la, tak kisahla kalo sesape pun nampak kite terbongkang kat dalam, yang penting tak rasa sensorang kat situ, huuuuu

Rate

1

Reply 1614# pinktriangle

adoiyay kak pink, celik IT sungguh hantu2 zaman skrg ni
boleh pulak dikatanya printer problem, kalau hantu yg baru jadi hantu dlm setahun dua ni entah2 dah pandai bukak FB pulak

bulan pose tahun 2010 tunang aku di serang demam panas..so doktor tahan die.disebabkan ward untuk pesakit lelaki dah penuh, doktor masukkan tunang aku kat wad kanak-kanak hospital ampang puteri.. hari pertama di wad, aku teman tunang aku dr pukul 8pg sampai kul 11 mlm.. tunang aku duk 1 bilik 4 org..hari pertama 3 org dlm 1 bilik..hari ke-2 tinggal tunang aku sorg je dlm bilik tue coz yg lain sume dah boleh discharge.. so, aku pun teman la tunang aku dr pukul 10pg.

lepas bukak pose, mak tunang aku nak balik umah.aku n mak tunang aku kuar bilik berjalan nak ke parking.. lepas antar mak tunang aku, aku pun g semula kat hospital ampang puteri nk lepak dgn tunang aku dulu sebelom balik.. mase tu dah around 9pm. tunang aku tanye aku, td lepas kuar dr bilik ade x aku masuk semula n terus g bilik air..aku ckp la x de..lepas kuar nk hantar mak mertua aku balik umah mmg aku x patah balik masuk bilik air..

tunang aku ckp, lepas je aku tolak pintu bilik wad nak kuar,elok tertutup je pintu bilik wad, tunang aku nampak aku masuk balik n terus masuk toilet..dlm 15 minit tgk aku x kuar2 dr toilet,tunang aku pun g la tgk aku kat toilet kot2 aku pengsan ke sbb lame sgt dlm toilet..die bukak je pintu toilet, tgk toilet x de org..

aku dgr die citer, meremang bulu rome aku..

scary mery cite kt sini...argg...

kekeke...aku tak tau lah kisah aku ni seram ke tak .tp ni kisah yg aku lalui la.
tahun 2007.aku bersalin c-sect kat HTAR.kan kena stay 3 hr kat wad.dlm 3 ari tu ok je.takde ape problem..aku takut gak..sapa yg penah duk wad kelas 3 htar tu tau lah jauh mana toilet dia kan..mmg cam seram je kalau org tak berani nk p.

masa ari last tu..dlm subuh lah kot.aku tgh baring.baring.aku terasa kaki aku kena cuit cuit.

aku duk tgk mmg takde ape yg boleh mencuit kaki tu.aku ignore je la..
ptg tu alhamdulillah aku boleh balik umah

kisahnya bila sampai umah..aku tengah mlm boleh terdengar bunyi troli mcm kat spital tu..kan biasa org tolak katil troli bagai ..tu.mmg siyes aku dgr ..
pastu asal aku nk tido je..ada benda nk hempap aku...pastu aku mcm menjerit la nk tolak dia..tp mmg betul aku menjerit kuat gila..sampai laki kena kejut kan aku masa tu... siyes takut .nk tido pun takut

kite nak tambah cerita lagi ah, sebab skang tengah round obstetrics so banyak la cerita kat wad bersalin ni.

anyway, last week, dalam pukul 1 tengah hari, ade la sorang patient ni tgh bersalin. so time bidan tengah motivate die untuk meneran, tetibe je die stop meneran and start berpeluh2. then bile bidan tu paksa2 die meneran, die tetap taknak padahal kepala baby die dah nak keluar sangat2 dah. lama jugak la die macam tu sampai kitorang risau takut baby die meninggal. then at the same time, tetibe kitorang kat situ sme rase seram sejuk tanpa sebab. tak lama lepas tu,  datang la sorang bidan ni, nama die Kak T, and die suruh sme orang kat situ baca ayat Kursi. Then lepas baca ayat Kursi, pempuan tu tetiba mulai meneran balik cam biasa and perasaan seram sejuk pun hilang.Then lepas selesai uruskan patient tu, Kak T pun saje la cakap yang sebenarnye kat katil sebelah tu ada something yang tengah stare kat pempuan tu supaya anak die tak dapat lahir, if tak dapat lahir kan meninggal, so dapatla benda tu satu korban...

Anyway, Kak T ni memang slalu la nampak benda2 kat wad bersalin ni. Kat wad ni ada 4 bed untuk bersalin, dan bed 1 dan bed 3 kengkadang ada "penghuninya", especially bed 1 la sebab posisi die tepi toilet tempat cuci darah2 sme...

Reply 1719# ChemicalRomance

aiyak takut nyer