CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bunga_sakura

[SERAM HOSPITAL]: Pengalaman pesakit/jururawat/doktor

Reply 1719# ChemicalRomance

Huh. Yang ni memang seram. Dan hati panassss! Macam benda tu berkuasa untuk tentukan hidup mati bayi nak lahir....

Post Last Edit by eyansss at 7-8-2011 22:21

pengalaman aku kat Tawakal Hospital - bangunan yang lama tu...  skang dia dah tuko ke bangunan baru...  kalo siapa yang biasa ngan Tawakal, tau la kat sini bilik2 dipecahkan pada beberapa bahagian n diasingkan dengan pintu utama...  so, setiap bahagian consist of one single bed room, satu double bedded room n dua four bedded room...  each bahagian tu dipanggil ward 1A, 1B n so on...  setiap ward tu ada nurse counter masing2...

insurance company aku plak entitle untuk bilik sorang...  aku lagik suka sebenonye sebab aku kalo sakit memang emosi unstable...  judgment pun kero...  ekekeke...  so, kalo sensorang senang sket sebab tak ganggu orang sebelah...  kena plak bila aku terpaksa gak masuk double bedded room, aku kerap gak dapat 'roommate' yang tak respect jiran tetangga...  tekanan jiwa wooo...

ada skali tu, bilik sorang takde...  yang aku ni lak dah terkulai...  dah lembik...  aku memang tanak ah sebab aku tanak terkena dapat jiran yang kero...  aku pun mintak gak nak bilik sorang...  aku soh diorang up kan nama aku dalam waiting list n masa tu aku cakap aku nak tunggu kat emergency sebab aku tanak masuk bilik dua orang tu...  ngengada kan aku

akak nurse kat situ memang dah kenal aku sangat...  diorang memang tau aku tanak dok berjiran mostly masa aku sakit trok...  jadiknya, diorang pun cakap tapi aku nampak la masa tu diorang cam cakap ala2 serbasalah...  dia cakap ada satu bilik sorang tapi kat maternity ward...  diorang tanya aku nak ke...

aku cakap la opkos aku nak...  masa tu akak tu dok tanya banyak kali...  btol ke...  aku cakap la aku nak...  aku tak kesah...  then diorang pandang sesama sendrik...  pastu akak tu cakap : ok la...  kita kasik la...  nanti aku soh diorang slalu usha cik eyansss ni...

aku masuk la bilik tu pas dipanggil...  masa tu takde la rasa pape...  dah terbaring tak larat kan...  aku tengok billik2 double bedded and four bedded tu takde orang...  counter nurse tu kosong jek...  takde file takde apa... nampak suram jek bahagian tu...  kena lak ward tu bahagian hujung skali...  tapi aku wat bodo jek ah...  dah sakit sangat kan...  pikir katil jek masa tu...

then aku notice yang nurse kerap masuk usha aku...  aku ingatkan sebab sakit aku agak kritikal...  aku buat bodo la lagik...  skali bila doc aku masuk, dia tros cakap : nape u nak jugak bilik ni...  kan u bley tunggu sampai single bed room yang lain clear...  tunggu je la kat double bedded room...  nape nak bilik ni gak...

pastu aku gelak jek ah...  aku cakap macam la dia tak kenal aku kan...  pastu dia pusing kat nurse tu sambil cakap : nanti u slalu check dia yeak...  aku gelak jek ah...  masa tu aku ingatkan biasa je sebab doc aku ni memang concern pasal aku...  ye la, dok jaga aku darik kecik kan...

sampai la malam tu...  pas isyak tengah aku syok2 tengok tv tetiba aku dengo munyik orang lalu lalang...  aku budget maybe ada orang datang melawat...  aku still wat bangang lagik...  tetiba aku dengo ada munyik baby nangeh...  wah...  aku suka gila...  aku memang suka budak2...  aku hepi masa tu sebab aku tau ada orang baru dapat baby...  pastu munyik tu makin lama makin kuat...  makin lama makin kuat...

Rate

1

pastu aku dengo orang lalu lalang makin kuat...  pastu baby tu makin kuat nangeh...  pastu tetiba suara baby tu sayup jek...  owh, maybe nurse datang n amek baby tu sebab tanak orang terganggu kot...  tapi suara baby tu masih lagik sayup2...  tetiba ada 3 nurse rempuh pintu bilik aku...  tanya aku okek ke tak...  aku cakap la aku okek...  diorang dok pusing2 bilik aku...  check bilik air...  pastu buat2 check badan aku n all...  amek temperature la kunun...  aku ingatkan check up biasa...

pastu ada sorang nurse ni pesan manyak kali tekan butang kalo ada pape hal...  walaupun menda kecit...  aku sengih jek...  masa tu aku pikir aku nak layan katun sampai tertido...  last2 nurse tu pun kuar...

tak sampai seminit nurse tu kuar, munyik baby nangeh tu tetiba jadik kuat...  pastu dengo la kecoh2 kat luar tu...  aku wat bodo jek la walaupun masa tu dah mula trasa nak emo...  sebab aku dah mula pening pala dengo bingit2 tu...  tapi aku diamkan lagik sebab bagik aku, biasa la orang baru dapat anak...

makin lama makin kuat...  makin lama makin kecoh...  tetiba nurse2 tu datang balik...  tros cakap : cik eyansss...  kita ada bilik kosong kat ward depan...  ada orang dah kuar...  jom pindah bilik jom...  aku cakap la aku tak larat nak tuko2 bilik ni...  tapi diorang insist gak nak aku kuar...

aku malas nak layan, tros naik wilcha, diorang sume amek barang2 aku n tros anta aku ke ward dedepan...  masa tu dalam ati aku terdetik, ada plak orang nak kuar memalam buta ni...  masa tu dah nak dekat midnite...  so, malam tu aku pun tido la ngan tenangnya di bilik baru...

esoknya, masa nak mandi, aku tengok ada barang aku tertinggal...  ni mesti diorang terlupa nak amek...  aku pun jalan la ke bilik lama...  masa tu malas nak nyusahkan nurse sebab masa tu aku tengok sume bz....  aku pun menapak la ke ward lama tu...  bila masuk jek aku tengok sunyi jek...  bilik sume takde orang...  aku wat bangang ah...  pastu aku ketuk bilik aku...  takut ada orang kan...  bila kompem takde orang, aku pun masuk amek barang aku...

elok jek aku kuar darik bilik, ada nurse tercegat...  tanye napa aku masuk bilik tu balik...  aku cakap la aku nak amek barang aku...  pastu dia membebel nape tak mintak dia amekkan...  aku cakap la aku leh amek sendrik...  pastu cecepat dia soh aku jalan balik bilik...

masa nak jalan, tetiba aku dengo ada orang gelak kat blakang aku...  datang darik satu bilik ni...  aku pun pusing ah...  tengok takde orang...  tapi kan, mata aku tertancap kat tulisan pintu tu...

BILIK POST MORTEM FOR BABIES!!!!  GILA KO!!!

masa tu tetiba dengo ada manyak suara gelak2 n suara baby ramai2 nangeh2 kuat2...  masa tu goyang lutut aku...  berlari aku tak jejak kaki...  adeh....  masuk bilik baru aku tros rasa nak pitam...

petang tu ada sorang nurse yang rapat ngan aku bocor rahsia...  malam semalam tu diorang dah dengo dah memenda tu sume...  tu yang diorang kerap check aku...  bila makin trok, diorang pujuk ada sorang patient ni untuk letgo bilik dia n move to double bedded room...  sebaek patient tu nak...

dia cakap la tempat tu memang haunted...  sebab tu bilik2 kat situ tak pernah berguna...  sebab kerap kena kaco...

aku marah la apsal tak terus terang jek ngan aku...  aku bley je consider...  lebih baik dapat roommate yang harek daripada dapat peneman camtu...  demn...

Rate

1

Reply 1723# eyansss

menarik gak ni....bilik bedah mayat baby erk.....

Adeh seram gila citer kat sini..

Reply 1724# ruffleen

yup yup...  kiranya untuk check baby yang mati masa lahir atau semasa lahir...  pastu tempat simpan sume file dan macam2 lagik yang berkenaan ngan baby...

terkedu btol masa tu...

Follow Us
pastu aku dengo orang lalu lalang makin kuat...  pastu baby tu makin kuat nangeh...  pastu tetiba su ...
eyansss Post at 7-8-2011 22:35

x de perasaan takut n aneh ke masa tue ?

nasib baik masa baby saya "past away", saya x bagi post mortem !! masa tue ada 2 doctor, lelaki n perempuan ... dua2 tanya soalan yg sama sebanyak 3 kali kat saya  n ex-hubby ... walaupn saya  dh bgtau dgn tegas yg saya x nk post mortem dilakukan terhadap baby saya...

x de perasaan takut n aneh ke masa tue ?
BERRY27 Post at 8-8-2011 20:13

takde plak rasa pape sebab masa tu memang tau kita ni tumpang maternity ward kan...  rasa pelik pun kejap jek sebab masa masuk bilik tu, memang nampak bilik2 lain kosong...  tapi terpikir balik, maybe ada orang bersalin malam kot...  baru masuk...

bila dicerita dek nurse tu baru la tau...  aduhai...

nasib baik masa baby saya "past away", saya x bagi post mortem !! masa tue ada 2 doctor, lelaki n pe ...
BERRY27 Post at 8-8-2011 20:16

takziah dengo...  baby awak meninggal masa umur dia bape bulan?

thanx mod santeira

pastu aku dengo orang lalu lalang makin kuat...  pastu baby tu makin kuat nangeh...  pastu tetiba su ...
eyansss Post at 7-8-2011 22:35

lepas nie,kalo sakit nk lg ker bilik sengsorang puan eyansss?

Reply 1730# eyansss

baby saya meninggal dlm kandungan... masa tue dh lapan bln 2 mggu...sedih sgat masa tue ....sebab lagi 2 mggu dia dh nk lahir,brg semua dh siap,alih2 saya berpantang sorang2... x pe lah Allah lebih syg kn dia ... insya'allah saya jumpa lagi dia nanti ...

off topik jap....
aku ucapkan takziah kpd ibu2 yg anaknya meninggal semasa bayi...sesungguhnya bayi itu suci dan tiada dosa, insyaAllah dia akan menanti ibu bapanya di pintu syurga

Reply 1733# BERRY27

sorry to hear that...tabahkan hati ya...

Reply 1735# ruffleen

alhamdulilah.. hati masih kuat... Allah masih sayang kn saya... saya kena kuat untuk anak2 yg lain ...

Reply 1736# BERRY27

arwah tu anak yg keberapa beb?

thanx mod santeira
eyansss Post at 8-8-2011 21:46

aku rekmen soh beliau bagi tacang kat ko

nak cerita pengalaman beberapa kali tido kat hospital.. pengalaman bersalin je la.. masa tido temankan orang aman damai je..
masa anak pertama alhamdulillah x de apa2 yang berlaku even malam pertama lepas bersalin tido sorang kt single room.. mungkin hantu2 pun tau dia ni tengah bersedih hati, kite jangan kacau dia
hubby x dapat nak balik kl terus masa tu, penat sangat katanya.. dia balik kg tengahari tu uruskan jenazah arwah anak.. nak x nak tawakal je la.. eda x ditempatkan kat maternity ward pun atas request gynea.. letak ward biasa.. nurse kejap2 masuk tanya ok ke.. if nak apa2 panggil tau.. tp x banyak songeh pun.. just layan kartun je lepas penat push siang hari... tp 1 je la.. malam nak tido tu ngantuk, tp if eda on tv try lelap kan mata memang x leh.. on balik tv, ngantuk lagi, off balik xleh lelap.. last2 eda decide on je tv sampai pagi.. dapat la tidur2 ayam.. nurse yang datang cek pagi2 subuh pun pelik pandang tv cite kartun tp suara xde

anak kedua plak ada peristiwa.. malam pertama hubby x dapat temankan sebab belum dapat single room.. terpaksa dok 4 bedded dulu.. panas yg amat, berpeluh2 eda.. langsung xleh tido.. orang lain sume berdengkur.. esok pagi2 lepas breakfast dapat single room.. malam ke-2 ok xde apa2.. baby pun ok.. nyaman lagi dapat on ekon sekuat hati.. masuk malam ke-3 (nasib esok leh balik dh) nurse hantar baby tuk susu.. mula2 ok je.. lepas tu ntah napa tiba2 baby nangis kuat sangat.. nak kata sejuk ekon dah off.. susu xmo dah.. eda pujuk x jalan, hubby pujuk x jalan.. masa hubby tengah pujuk tu eda nak masuk toilet.. memang terhegeh2 la skit pasal ceaser this time.. duk dalam toilet bukan lama pun.. baru nak bangun basuh tangan tiba2 pintu toilet kena ketuk few times, lepas tu bunyi tapak kaki cam berlari pakai selipar jepun.. eda x saspek apa2 pon.. ingatkan hubby, eda siap ckp lg kejap2... sekali buka pintu tengok hubby duk hujung bilik, mustahil dah sampai sana.. laju sangat.. eda xde la tanya hubby dia ada ketuk pintu x.. eda letak surah yasin kt bedung baby, sambil hubby baca apa yg patut. x jalan gak.. lama2 kitorang g hantar nursery bagi kat nurse.. sampai nursery tu terus senyap.. balik rumah baru otak berfikir, bunyi tapak kaki berlari tu cam kaki kids.. kot ye pon hubby apa jadah nak lari sampai pegang baby lak.. lama lepas kejadian baru tanya hubby, dia ada x ketuk pintu toilet masa tu.. hubby cakap xde pon nasib la xde kemunculan takat sakat camtu je.. nasib gak masa teman kan anak sakit kena warded xde pengalaman lagi walaupun sume kat hospital yg sama.. level je lain2

Rate

1

nasib baik masa baby saya "past away", saya x bagi post mortem !! masa tue ada 2 doctor, lelaki n pe ...
BERRY27 Post at 8-8-2011 08:16 PM

doc ada minta ye wat post mortem.. arwah anak eda gynea xde cakap apa pun masa bersalin tu.. lepas cek up sebulan lepas bersalin tu cerita2 la dengan gynea, sambil tanya napa leh jadi camni.. gynea xleh cakap, xde jawapan.. dia cakap if nak tau kena wat post mortem, tp dia sendiri pun x sampai hati.. tu yang lepas je bersalin tunjuk kat eda, terus bawah turun uruskan sume sampai selesai baru ustaz ngan hubby nak naik tunjuk kt eda lagi... sampai hari ni dah 2yrs++ masih misteri lagi..