CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bunga_sakura

[SERAM HOSPITAL]: Pengalaman pesakit/jururawat/doktor

mamaezah posted on 24-7-2012 02:24 PM
haaa...sentuh pasai hospital kajang, ha mama ada pengalaman paling S**l kat sana, time bersalin an ...

Fuhhhhhhhhhhhhhh...seram weh ..Kak Lang tuh.....adesssssssssssssssss

fatehana posted on 16-7-2012 01:35 PM
citer kedua nie berlaku 2 hr lepas

masa awal pagi si bangla tue meninggal ada seorg lelaki nie di ...

bertuahnya kamu dapat melihat kejadian itu.
mungkinkah para malaikat yg datang menjemput Roh org alim itu pergi...
teringat kisah Uwais Al Qarni,malaikat yg uruskan jenazahnya.

kak lang tu datang dari arah tandas dan tempat para ibu buang baju pink yg ada darah dalam bakul laundry...mama dah perasan cuma masa tu kepala ini semi concious, until la mama bangun duduk, dan perasan dalam nyata..itu bukan mop tp entiti jahat bergelar kak lang, mungkin dia jugak kawan baik si misi harem tu!! tu yg dia selamba ckp kat mama, depa ni tak suka balik rumah!!!
alhamdulillah mama menjerit allah Hu akbar sekuat kuat nyaaaa...benda tu berdesup hilang ko!!! kot mana mai kekuatan mama masa tu tah la...mungkin kerana fikirkan baby mama yg ada di tepi ni...nak tambah sket...malam sebelum mama caesar, katil depan mama ada sorang banduan ni. dia dalam awal 20 an, dia gari di katil, perut dia dah nazak nak bersalin...duduk pulak terkangkang, dan tarik muka 300 ela..mama duduk berhadapan dgn dia...warden ada menemani dia...mama cuba senyuum tapi di palingnya muka, mama faham...dia tak minta jadi mcm ni...sekali warden tu mai kat mama, dia kata....tak yah la adik senyum...dia masuk dalam, sbb dia bunuh laki dia, so tension tu...sakit nak bersalin pulak.....(sorry off topic) just nak share.....

Rate

1

Sblm deeja masuk thread seram ni dulu, masa deeja admitted mana2 sepital, deeja rileks je. Nak ke toilet pun xde fikir yang bukang2. Last saya admitted dulu, boleh pulak takut nak p toilet kat sepital selepas masuk thread ni. Nasib baik x terserempak dengan makhluk2 seram ni..kalau dak, bolih pingsan dong..

Last edited by deejavu01 on 26-7-2012 04:22 PM \n\n
mamaezah posted on 26-7-2012 03:20 PM
kak lang tu datang dari arah tandas dan tempat para ibu buang baju pink yg ada darah dalam bakul lau ...

Ape peranan Cik Lang ni sebenarnye? Cik Ponti lak peranan dia ape? Yang aku tau, dua2 nya, suke pakai baju putih, suke bela rambut panjang2, x bersikat lak tu.. Aku konpius dengan cik berdua ni..

Kenal pulak ngan Cik Pon ngan kak Lang...

Follow Us
Setahu aku Kak Lang hanya bergayut di pokok pokok...
Hospital tahap lelama selalunya ada pokok pokok besar di taman dan kerapa di tanam di wad bersalin dan wad kematian.
Hanya menggunakan deria bau. Selalu terkejut dan panik . Akan bergayutan di satu dahan ke satu dahan dan pokok sambil mengilai dan mengeluarkan kencing asid.
ngilai dia tak ada dalam muzik...dB tinggi...hingga sekarang aku tak leh bandingkan kesamaan ilai dia ngan mana mana bunyi mungkin kerana ianya disertakan dengan aura.

Cik Pon ni mempunyai perasaan ingin tahu...pastu dia ni macam agak rabun , nampak kelam kelam penglihatan dia, tu sebabnya dia selalu datang dekat nak tengok lebih clear lagi..
Kalau adalah korang pi berkelah dan duduk bawah pokok besar reramai dan adalah pulak cabut rumput yang tumbuh di bawah pokok tu, pasti satu masa nanti korang akan dilawatinya...

Rate

1

Aku pernah kena masa si wadkan di hospital besar KL.
Wad 2 ...jam dua setengah pagi...
Kena lipat.
maknanya aku lihat ada paha lipat aku macam wrestler lipat kat tengkuk ngan kaki.
Peha, betis dan kaki nya bersih, mulus...

Aku hanya dapat melihat tetapi tak der pula rasa tercekik lantaran diriku telah dibekalkan ilmu untuk perkara begini.
Yang buat aku terkilan tu sebab masa tu aku tak terfikir pulak nak mengesek ngesek kaki tu...

mamaezah posted on 24-7-2012 02:24 PM
haaa...sentuh pasai hospital kajang, ha mama ada pengalaman paling S**l kat sana, time bersalin an ...

mama saya pun beranak kat sepital kajang gak tahun 2008 seminggu sblm raya..saya failed vacuum,taklepas nak push kuar baby besar maka kena emerjensi bedah..lepas bersalin depa letakkan kat wad sementara dekat ngn wad kelas 3 tu..rasanya wad utk yg menanti di ceasar..misi memang garang kecuali yg shift petang yg lawa2 dan muda org ganu  yg tu baik je sampai xsedar dorang siap cuci mende bawah kalo yg shift pagi sampai sy kena tengking sbb saya tkut dorang nk cuci tang bawah tu kan yelah walopun sy beranak bedah tp tang bawah rabak gak di gunting dokter..

dlm tempoh 24 jam lepas bedah sy xleh makan apa2 memang kebulor sbb tenaga sy dah abis meneran yg xlepas tu kan..bangun pun dorang xbg..esoknya baru leh bangun tu pun sy usaha sendiri sbb dorang mmg xkan tolong..sekali dpt berdiri darah berjujut mengalir sampai abis lencun baju segala sampai ke kaki drh mengalir cam org gugur..so minta misi amikkan baju sbb sy nk pi tandas.dah la tandas jauh itu pun dorang xtolong semua kena wat sendiri katanya maka berdengkot2 la sy berjalan dgn darah nifas yg membasahi selipar saya,sambil pegang dinding sbb ammah tgh cuci lantai..bygkan sy selamba je redah lantai yg licin penuh buih ituuuu..

pastu saya di tukarkan kat wad kelas 2 dekat bangunan yg baru kot..wad ade ekon 4 katil tp sy duk berdua je dgn sorang ibu peknen yg ade mslh berat xnaik2..alhamdullilah xde gangguan plak..lg pun baby xdok ngn saya dok kat NICU ke apa tah..tp bila lama je sy dlm bilik air rakan sewad akan jerit2 panggil sy dia risau takut sy jatuh ke apa..
gamaknya bulan posa kot xdela gangguannya tambahan plak sy langsung xterpikir tentang menda alah tu huhu..

mamaezah posted on 26-7-2012 03:20 PM
kak lang tu datang dari arah tandas dan tempat para ibu buang baju pink yg ada darah dalam bakul lau ...

erkkk dia bunuh suami ketika dia sedang hamil ke?saya sebetulnya simpati gak ngan banduan walopun tahu diaorang wat salah..sbb sy rasa kalo yg pompuan tu jarang yg salah berat2 kot huhu..selalu gak terserempak kt klinik kesihatan kajang..siap ade yg dukung baby sambil tgn sebelah bergari.

fatehana posted on 16-7-2012 01:35 PM
citer kedua nie berlaku 2 hr lepas

masa awal pagi si bangla tue meninggal ada seorg lelaki nie di ...

bertuahnya ana dpt tgk benda2 ni semua..
tk semua org dapat keistimewaan mcm ana ni

Suchi posted on 27-7-2012 12:07 PM
mama saya pun beranak kat sepital kajang gak tahun 2008 seminggu sblm raya..saya failed vacuum,tak ...

terasa beruntung badan sebab bersalin bulan ramadhan...

syahoney posted on 27-7-2012 12:26 PM
terasa beruntung badan sebab bersalin bulan ramadhan...

dah bersalin ke belum ke bersalin dekat2 nak raya gak.. dulu walo xkena ganggu masa kat sepital tp seminggu lepas raya ms pantang kat kg kena tau time kul 4 pg kot tido atas katil kat ruang tamu,ade kakak sulong ngan anak dia tido kat toto berdekatan ..mende bulu2 lebat 2-3 kali nak peluk tindih igtkan suami rupanya mende lain..anehnya masa dok terkial cuba nak jerit ALLAH huakhbar tu kakak sy nampak sy cam meracau tp xnampak apa yg berlaku sedangkan waktu tu sy sbenarnya tgh cuba melawan 'mende' alah tu..sy pelik puas dah sy jerit kuat2 napa xde sapa dengar tup2 bila dah ilang gangguan kakak sy membebel tanya
'' ko apsal tadi..cam ngigau je''
pastu sy ckplah ''la napa xtolong aku napa tak kejutkan aku..aku kena tindih ngan mende itam berbulu lebat..sekor yg kecik dok tepi anak aku''.

Suchi posted on 27-7-2012 12:42 PM
dah bersalin ke belum ke bersalin dekat2 nak raya gak.. dulu walo xkena ganggu masa kat sepital tp ...

sedang menunggu waktu nih...bila2 masa je dari skang..hehehehe

rdzaccess posted on 26-7-2012 07:56 PM
Kenal pulak ngan Cik Pon ngan kak Lang...

Kenai tu xdok la. Dgr2 kabar angin je.

rdzaccess posted on 26-7-2012 08:13 PM
Aku pernah kena masa si wadkan di hospital besar KL.
Wad 2 ...jam dua setengah pagi...
Kena lipat. ...

ke situ pulop..

thread ni seram,tp once da start baca..tak ble nak stop
punyela lama tak baca thread ni,sekali ada cite baru..terus berkampunglah kt sini

Kekadang kena check jugak nama dan muka staff nurse yang bertugas..

Malam semalam staff nurse Limah yang bidankan anak dia..

Hari ni staff nurse Limah tamat shift...esok mungkin dia ada bekerja...

Tapi kami tak der jururawat yang bernama staff nurse Limah atau Halimah....

mek_ja posted on 27-7-2012 12:23 PM
bertuahnya ana dpt tgk benda2 ni semua..
tk semua org dapat keistimewaan mcm ana ni

tuelah mek dapat tgk benda mcm tue rasa bersyukur dan beri keinsafan jugak