CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jeangrey

Pernah Travel ke Destinasi/Negara Mana?

aku lak dah gi sket je :

1. Malaysia except sabah & swak
2. Singapore
3. Tokyo, Japan
4. Jakarta, Indonesia

Tempat yang dah pergi buat masa ni:-

Dalam Malaysia semua dah pergi kecuali Sarawak....teringin sesangat nak ke sana....

Luar Malaysia
1. Shanghai
2. Australia (Adelaide dan Melbourne)
3. Hong Kong ngan Macau
4. Europe (Paris, Barcelona, The Hague, Vienna, Salzburg, Geneva, Munich, Zurich, London --- tapi ni dulu, tahun 1994)
5. Japan (Osaka, Kobe, Nara, Kyoto)
6. UK (Lake District, Warwickshire dan Cornwall)
7. Singapore
8. Bangkok, Thailand

Memang saya dah aim kalau dah kerja nak cuba melancong sekali setahun, Insya Allah.... buat masa ni aim tu tercapai....

Saya ni teringin sangat nak ke US, Afrika, South America, NZ dan Timur Tengah..... harap ada rezeki lagi tahun-tahun akan datang nanti.... :pray:

chillychomel, kalau budget ngan plan Insya Allah boleh jejalan merata....

saya pun gi jalan tak le duduk hotel memahal.... memang nak tengok tempat orang aje.... ada gak pergi sebab ada saudara/kawan kat sana tgh belajar....

saya pun bukan suka shopping sangat, gi sana tengok pemandangan....

Reply #123 nescafekopi's post

sama la kite .. shopping tu no.2, 1st mmg nk tgk kecantikan tmpt tu & amik gamba

Reply #124 chillycomel's post

ala sama la dengan nenek gak...
tak kisah bab penginapan. yang penting dapat jejak sana dan kerek2 dengan member :lol

Reply #125 nenektua's post

tul2.. wat kenangan di hari tua nnt     

Follow Us

Reply #126 chillycomel's post

Ha ah kan chillycomel ngan nenek.... nak gi jejalan esok nanti nak cerita kat cucu cicit.....     

Reply #126 chillycomel's post

ekekkek itulah...
nanti bleh citer kat cucu cicit yg orang tuanya ni penah pi merantau seluruh donia.. :lol

Reply #127 nescafekopi's post

:lol :lol betui tu nes

Reply #129 nenektua's post

kalo xde cucu cicit.. cite kt kucing pon jadi la  :lol  :lol

Reply #130 chillycomel's post

cite kat kucing lagi best.... tak banyak komen.... hehehe....   

Reply #130 chillycomel's post

hahha kucing kan pendengar yang setia...
kat pokok2 pon bleh...:lol

Entah hapa2 sembang ... meluat plak aku baca.....

back to subject ppl

Reply #134 Enaklazat's post

meluat ke bro.. ilek la... kitorg mmg terober sket...
jom gi Matta Fair! kitorg plan nk gi UK/NZ.

Reply #134 Enaklazat's post

oopppppsss...... sorry........

will go back to subject....

just came back from Milano, Italy last 3 weeks...

going to Switzerland again next 3 weeks and will go to Spain for 3 days..

MEKAH
MADINAH
PHUKET
SINGAPORE
MEDAN
PERTH

AKAN DATANG:

BANDUNG
BALI
LONDON
NEW ZEALAND... BILE YEK..?

UMRAH SECARA BACKPACK ( KELUARGA ) SAMBIL MELAWAT JORDAN/BAITUL MAQDIS

Assalaamu`aalaikum warahmatullaahi wabarakaatuh. , Muslimin dan muslimat,

Nampaknya anda semua ingin melancung. Disini saya mengajak anda semua mengerjakan umrah sambil melihat kesan peninggalan umat silam yang telah dihancurkan ALLAH. Firman ALLAH : " Apakah mereka tidak mengembara diatas muka bumi ini melihat balasan yang ALLAH telah timpakan ke atas ummah yang terdahulu yang telah mendustakan ayat-ayat ALLAH"

Mengerjakan umrah merupakan hasrat setiap muslim dan muslimah. Namun begitu ramai yang telah mengerjakan umrah menyangka ibadah yang mereka kerjakan sudah menepati apa yang di lakukan oleh Nabi Sallallaahu` alaihi wasallam. Sewaktu mengerjakan umrah mereka telah pun membaca atau menghafaz semua doa' yang dimuatkan didalam-kitab- kitab haji dan umrah yang melambak dijual di kedai-kedai buku. Adakah ini yang dituntut ketika mengerjakan umrah sedangkan hanya sebilangan kecil sahaja doa' yang diamalkan oleh baginda Sallallaahu` alaihi wasallam,apakah doa-doa itu ? Adakah boleh kita menyaringkan suara sewaktu tawaf sebagaimana dilakukan oleh sebahagian jama'ah atau para Mutawwif  ( Pembimbing ), yang dapat mengganggu orang lain yang sedang khusyu` melakukan tawaf ? Inilah yang menjadi salah satu sebab mengapa saya mengajak anda semua mengerjakan umrah bersama saya.

Pada tahun ini, insha` ALLAH saya akan mula bercuti pada 19.3.07 sehingga 11.6.07. Cadangan saya nak mengerjakan umrah sambil melawat Jordan melihat laut mati, ashabul kahfi dan lain-lain lagi. Saya pernah ke Jordan pada tahun 1994, 1995 dan 1996. 3 Kali pergi ke Jordan dalam perjalanan ke Makkah. Saya pergi ke Jordan kerana orang-orang yang ikut saya nak melawat Baitul Maqdis. Alhamdulillah kami dapat melawat Baitul Maqdis tahun 1995 dan 1996.

Ada orang takut nak masuk Baitul Maqdis kerana tidak aman.Ramai orang yang tak faham. Sebenarnya Baitul Maqdis ialah sebuah daerah. Al Masjidil Aqsa terletak dalam daerah Baitul Maqdis Lama ( Old jurusalem ). Al Masjidil Aqsa adalah kawasan yang selamat. Kalau tak selamat awal-awal lagi ( sebelum memasuki Baitul Maqdis ) kerajaan Jordan akan menutup boarder. Bayaran untuk ke Baitul Madis ini mahal. Sewaktu saya pergi tahun 1995 dahulu saya dan 14 orang lagi jemaah saya kena bayar 200USD untuk 2 malam 3 hari di Baitul Maqdis, manakala tahun 1996 pula , saya dan 10 orang lagi jemaah dikenakan bayaran 150USD untuk 1 malam 2 hari . Yang mahal sebenarnya wang hangus, iaitu cukai masuk 27USD, cukai keluar 25USD dan bayar kepada kementerian Dalam negeri Jordan ( boader tax ) 20USD. Kalau tak ada cukai2 ini memang murah harganya.

Saya rasa amat gembira bila pertama kali dapat menjejakkan kaki ke Al Masjidil Aqsa kerana memang saya bercita-cita sejak kecil lagi untuk melawatnya , setelah tok guru dipondok saya belajar di Kelantan menceritakan kisah lawatannya ke Baitul Maqdis pada tahun 1965. Ketika itu Baitul Maqdis masih dibawah kawalan kerajaan Jordan. Hanya pada tahun 1967 kerajaan Yahudi merampasnya dalam perang 6 hari sahaja. Sungguh sayang tempat suci ketiga jatuh ketangan yahudi laknatullaah. Saya rasa sayu sewaktu berada dalam Al Masjidil Aqsa solat maghrib dan `isha`. Lama saya terpaku , amat sedih sekali, sama seperti kali pertama kita terpaku dihadapan Kaa`bah. Keesokannya saya mendengar azan sayup dari Al Masjidil Aqsa dan saya nak pergi solat di sana tetapi penjaga hotel tempat kami menginap menasihatkan agar bersolat di masjid berdekatan kerana bimbangkan keselamatan, maklumlah tengah gelap dan untuk ke Al Masjidil Aqsa kita mesti masuk kota lama Baitul Maqdis , melalui rumah-rumah lama dan lorong-lorong yang berliku, seolah-olah kita hidup beratus-ratus tahun yang lampau. Saya tak puas tinggal di Baitul Maqdis 2 malam, sedih rasanya meninggalkan Baitul Maqdis , sama sedihnya apabila saya nak kembali ke tanah air selepas tamat belajar di Madinah 20 tahun dahulu. Insha` ALLAH, saya berazam, kalau panjang umur ,sekiranya Baitul Maqdis jatuh ke tangan umat Islam kembali ,saya bercadang nak tinggal sebulan di sana. Mengikut hadith apabila yahudi di usir keluar dari Baitul Maqdis, itu tandanya amat hampir dengan qiamat.

Saya ini bukan travel agensi. Saya uruskan sendiri urusan ke Makkah, Makan minum, pengangkutan semasa di Tanah suci. Oleh kerana saya yang uruskan maka harganya murah. Dalam erti kata lain macam backpack juga. Untuk lawatan kita boleh bincang bila nak melawat ke tempat-tempat bersejarah di Makkah dan Madinah. Begitu juga penginapan, nak yang murah, yang mahal semua boleh tetapi saya syorkan yang murah kerana kita ni macam backpack sahaja.

Dibawah ini saya sertakan anggaran perbelanjaan untuk mengerjakan umrah sambil melawat Jordan.pergi ke Makkah dan Jordan . <br />

Harga tiket pesawat RJ ( Jordan ) 3200RM.
Wang untuk bayar visa 180RM .
Wang makan di Makkah dan Madinah 30/35RM sehari .
Penginapan di Madinah 80RM semalam. <br />
Biasanya jemaah dari syarikat travel agensi bermalam 2 malam sahaja di Madinah kerana mahal , semuanya hotel-hotel baharu, yang lama dan murah telah dirobohkan, kecuali sedikit sahaja dan tak dapat nak menampung permintaan. Sejak tahun 1994 hingga tahun lepas kami bermalam di Madinah 3 malam kerana tak puas 2 malam, lebih-lebih lagi saya pernah tinggal selama 6 tahun di Madinah. Pernah saya bermalam 4 malam di Madinah, rasanya sebanyak 2 kali. Tahun ini tak tahu lah nak tinggal berapa malam di Madinah. Kalau mahal sangat 3 malam sahaja lah nampaknya. Harga hotel di Makkah pula mengikut kategori, ianya lebih murah dari Madinah. Kos sewa pengangkutan pula seperti berikut:

Bas Besar ( 45 passengers ) : 2500RM
Coaster ( 25 passengers ) : 1700RM
Van/GMC : 1200RM
Ini ialah harga pada tahun-tahun lepas. Pada tahun ini rasanya tidak berubah.
Kos pengangkutan juga bergantung kepada bilangan jemaah. Kalau jemaah ramai dapat jimatkan kos tetapi kalau sedikit susah lah nak cover. Begitu juga penginapan , kalau ramai mungkin 1 atau 2 orang dapat percuma.

Sekiranya rombongan kita dalam lingkngan 18 orang ke atas biasanya saya sewa bas besar yang bermuatan 45 orang kerana ianya lebih selesa.

Tentang penginapan pula memang sejak dahulu lagi kami menginap di bilik yang mempunyai bilik air didalamnya,bermakna bilik air tidak berkongsi dengan orang dari bilik yang lain.Yang mana berkelamin saya letakkan 2 orang sebilik.

Ceramah atau tazkirah akan diadakan dan disampaikan oleh saya sendiri, insha` ALLAH

Dengan ini saya mengajak sesiapa yang berminat nak ikut serta boleh lah e mail kat saya sebelum 5.4.2007 kerana saya akan bertolak pada 19.4.2007. Setakat ini ada 6 orang nak ikut sama . Seperti yang saya jelaskan kalau makin ramai makin murah kerana boleh cover bayaran bas. Walau pun 6 orang nak ikut saya tetapi travel agensi tempat saya buat visa nak pass kan jemaah mereka seramai 11 orang. Jadi jumlahnya sebanyak 17 orang termasuk saya. Kalau anda nak tahu travel agensi ni tak akan menghantar staf mereka pergi ke MAKKAH bersama jemaah kalau jemaah mereka tak ramai. Oleh itu mereka pass kan kepada orang seperti saya ini. Kalau mereka pergi juga bersama jemaah maka rugilah mereka nak bayar tambang staf, makan minum dan penginapan.

Setelah itu pada 23 . 5.2007 sekali lagi saya akan mengerjakan umrah dan mungkin melalui Jordan juga atau berpecah, satu group ke makkah sahaja dan satu group lagi Umrah/Jordan. Walaubagaimana pun saya lebih suka kalau anda ikut saya pada 19.4.2007 ini kerana pada 23.5.2007 nanti musim cuti sekolah, selain harga tiket naik 200RM