CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sibel

aku rasa .... macam tahun lepas jugak...

better travel la... nak syok bwklah sorang kawan (atau anak yatim). Tak pun duduk je kat umah tgk tv sambil main PS2. Ko suka ape (hobi)? Masa nilah nak gunakan sepenuhnye hobi tu.

Carilah sorang kawan yang sama2 kesunyian, takdelah ko sorang2... Pagi raya pertama umah PM ada open house ape... sibukkan diri anda...

sibel takdek adik-beradik ke?

Mr.Forensics This user has been deleted
sibel kalau datang beraya kat aku mesti ok:love:

Originally posted by sibel at 30-9-2006 08:41 PM
aku? err awek tak de ... bini pun x de ... mak ayah tak de ... malas laa nak gi raya ruma pakcik makcik .. dulu time ayah mak ade .. ok gak .. skang ni .. rasa lain nak gi raya tempat dema

Sedihnya Sibel.....  

Jom larr kita raya sama2 kat CARI....

Reply #1 sibel's post

sedih nya kena raya sorang2...

Originally posted by sibel at 2-10-2006 05:10 PM
senang cakap weih .. time ade mak pak .. aku pun pena cakap lebih kurang arr bende ni ngan kawan aku ...
skang ni sendiri rasa ... hari tu birthday huuuuu ... staff aku yg tolong sambutkan .. tak  ...

kesian kat hang..
pe kater ko cube2 la pi bercuti ker,pi sambut raya ngan member2 ke..amcam?
plg x pon,pintu umah aku sentiasa terbuka utk ko..:nerd:

Follow Us

Reply #22 yen_mamayen's post

ade adik beradik .. tapi depa kat uitm sabah ... nak gi sana . huu jauh .. lagipun tanak kacau .. sbb depa ade exam 3 hari ke 4 hari lepas raya ...

Reply #21 eiyoei's post

kekeke kawan seme sibuk nak raya laa .... anak yatim la pulak bukan cam anak ayam .. nak main ambik aje ...
hmm .. tah laa .. aku x plan lagi mana nak pegi .. sibuk ngan kije kije dan kije ... bila dah dekat raya .. baru nak pk .. ape nak buat ... susah sangat ... lepas solat aidilfitri .. tido aje laaa

i lak, popular time raya esp dgn anak2 sedara... mak sedara loaded la katakan... derang time raya la asik senyum2 nk duit raya... budak2 raya nak salam $$ jugak...seminggu sebelum raya nanti ada lag abang kakak pas sorang, sorang tanya bila balik raya, cuti brp ari....aaaaaaaaaaaghhhh leceh nak kena beli barang la pulak...  ikut ati nak g jejauh raya ni... kasi la duit raya 500 kat mak beli apa patut & sedekah kat bebudak.. i nak gi bawa diri ...i pun macam Hana kot nanti, raya pertama g solat raya... pastu raya ke2 balik umah bujang tgk astro & main tenet... eheee ...

Originally posted by sibel at 30-9-2006 08:41 PM
aku? err awek tak de ... bini pun x de ... mak ayah tak de ... malas laa nak gi raya ruma pakcik makcik .. dulu time ayah mak ade .. ok gak .. skang ni .. rasa lain nak gi raya tempat dema

apa plak yang lainnya..bila mak pak dah tak dak..pakcik makcik ler jadi ganti mak ayah
janganlah makin dijauhkan hubungan kekeluargaan...
esok2 kalau nak kahwin, mungkin akan perlukan bantuan mereka juga... tak gitu..

kalau agak2 dah patut nak berteman tu....carilah pasangan yang sesuai..
tak ler boring sangat..

Rate

1

warna setuju dgn awan..

bila mak ayah dh x ada.. adik-beradik depa (pak cik, mak cik) jd penganti mak ayah. Mesti pak2 & mak2  sedara kita suka kalu kita jumpa diaorg. Tambah2 dpt jumpe sepupu sepapat yg kecik2 comei...hehe

nanti bila kita dh nak kawin, kene mintak bantuan diaorg jugak.. ye la, x kan kita nak pi minang sendiri. mana tahu masa tgh2 beraya bertemu jodohkan... :nerd:. Ini semua kuasa Tuhan...

satu lagi.. ini pndapat warna saja... warna sebagai prempuan, kalu nak suka seseorg lelaki mesti tgk dia rapat atau tidak dgn family/sedara2.... x tau la prempuan lain mcmana... (apa warna melalut ni) :geram: sory yer..

Rate

1

kalo kita dengan diri sendiri pun susah nak happy..mai satu dunia beraya pun tak kan happy..

kalo seronok pun masa depa ada saja..abis depa balik kita kembali sunyi

but kalo kita pandai hiburkan hati sendiri walo soang di bulan..ada kaa tadak kaaa..tetap happy gak

self education ni..diri sendiri jek bleh ajor

kita , dari diri sendiri yang bubuh syarat or kondisi , untuk happy kene macam ni kene macam tu raya macam ni raya macam tu so bila syarat tu tadak maka tak jadik..so susah lah kan?

dunia makin hari makin tua..setiap saat jarum jam bergerak, kalo kita berjalan di pantai , berbekas pantai tu dengan tapak kaki kita kalo kita pusing balik dan pijak semula tapak tu..takkan sama punya apa lagik masa setaun berlalu..it is pure the interpretation of mind, the perception of mind about surrounding, not the actual surrounding itself, maksud saya decision di buat bukan ke atas hakikat kenyataan sebenar di sekeliling tapi terjemahan dari minda yang juga dari pengaruh emosi memori sentimen nostalgia etc.

Rate

1

Originally posted by Mia_Sara at 3-10-2006 12:26 PM
hemmm...cool ok.

Mehla raya ngan mia

lamanya tak nampak mia
sori,off topic sat:bgrin:

Originally posted by sibel at 5-10-2006 11:08 AM
kekeke kawan seme sibuk nak raya laa .... anak yatim la pulak bukan cam anak ayam .. nak main ambik aje ...
hmm .. tah laa .. aku x plan lagi mana nak pegi .. sibuk ngan kije kije dan kije ... bi ...

pegi la beraya rumah saudara mara dan sahabat handai...
tak la rasa lonely sgt...dapat juga pahala...itukan amalan yang mulia...tak rugi ziarah menziarahi ni...

ladyvedt This user has been deleted
sibel...
u kena built up ur relationship with ur auntie n uncle..even last time masa mak ngan ayah ko ader korang memang tak baik ke among each other?..emmm seeloknya-eloknya jangan putuskan gitu aje..sooner or later sure ko tetap carik diorang..takkan nanti ko da kawin..rombongan sibel sorang je ke nanti?..da beranak pinak takkan ko nak menyambut ngan anak je.. lopeh semayang raya tido je ke..cian anak ko nanti tak rasa feel raya pun..(gua tak leh terima raya sesorang seh sbb selama raya yang lepas memang nyambut meriah ngan sedara mara..-even this year raya ke tiga da keje..gua pasrah!!pastinya 1st&2nd dpt gak beraya)

Reply #35 ladyvedt's post

aku sempoi je ..... bila dah tiba waktu nak kawen ... nikah aje kat masjid .. tak yah laaa naik pelamin ... skang ni bab naik pelamin pun dah mahal giler .. kekadang aku pk .. membazir betul ... sampai ribu2 ...
nak kawen ngan aku ... buat paling simple .... nikah .. pastu kenduri sket nak bagi tau orang keliling kita ni dah kawen ... pastu .. jalani hidup cam biasa ... aku sebenarnya x suka sangat nak jumpa worang ... aku suka simplicity .. x suka complexity ... tau laa obstackle tu gerenti datang daripada mak mentua atau pak mentua yang beria2 sangat nak buat pelamin laa itu la ini laa ... tapi rasa aku ... x berbaloi belanja beribu2 pastu hutang ... ade baiknyer duit tu guna untuk bakal orang baru yg lahir kelak ...
tah laaa ...

Originally posted by sibel at 9-10-2006 09:42 PM
aku sempoi je ..... bila dah tiba waktu nak kawen ... nikah aje kat masjid .. tak yah laaa naik pelamin ... skang ni bab naik pelamin pun dah mahal giler .. kekadang aku pk .. membazir betul ... sa ...

cewah sibel...cm dah ade jodoh jer...uhuhuhuuhks...:nerd:

hhmm..W pun mcm sibel... tak suke jumpe orang..Tapi kalu org tu suke jumpe W,W suke aje..uhhuhuhh..

member2 semua ade bg cadangan kan utk braye kat rumah saudara mara lain..eratkan silaturrahim..tu semua memang bagus..Tapi its not dat easy 4 some people...Lain la kalu u memang close ngan family members yg lain pastu kwn ramai yg close friend...mesti la seronok nak beraya..ramai yg rindu kat kite..takyah gi solo at least bleh ajak kwn ke teman kan?...Tapi kalu gi raye sorang2 dah la prempuan...at least kalu laki takde la rase janggal sgt...pastu kata la...sejak azali sampai skarang...tak pernah pun close ngan family...saudara mara pun tak pernah rindu kat u...seronok ke cm tu??....:puke:Tak semua yg bertuah mcm u all tau...ehehheheks...:siok:...sori la W melalut ni...ntah2 takde kene mengena ngan sibel pun...cume luahan pendapat jer..kot..:jeling:

bagus la korang ni ..ingat kan W jer yg main tenet masa raye nanti...sure ramai jugak yg tgk astro nanti...uhuhuhhuks...

[ Last edited by  watever_0607 at 10-10-2006 08:48 PM ]

Originally posted by awan at 6-10-2006 08:32 AM

apa plak yang lainnya..bila mak pak dah tak dak..pakcik makcik ler jadi ganti mak ayah
janganlah makin dijauhkan hubungan kekeluargaan...
esok2 kalau nak kahwin, mungkin akan perlukan bantuan ...

kalau mak aku dah takde, aku taknak gi beraya ngan pakcik aku.setakat ziarah dia anak beranak cukup la.
baik aku beraya ngan adik beradik aku je.
masa aku nak kahwin, sibuk pakcik aku tak bg. rupa2nya nak kahwin kan ngan anak dia.
lepas aku dh kahwin, sibuk nak pinang adik aku yg no 2 pulak, padahal adik aku ni dh ada org merisik.
pas tu, rupanya anak bujang dia suka adik aku yg no 3, tp mak aku tak bg sebab adik aku tu kecik lg time tu.
Now adik aku tu dh besar, tp dia ada bf, siap gaduh2 lagi cousin aku ni ngan adik aku.
Raya pun cousin aku taknak ziarah mak aku.sampai mak aku merajuk.
tak habis2 buat mak aku susah hati.

Reply #30 awan's post

guys and gals .. .thanks a trillion la pasal bagi idea tentang ..bila parent tak de .. pakcik makcik ganti parent ... tah laaa ... aku ingat nak try laaa raya ni .. saja le .. lawat pastu tengok response ... nak tak nak kene tebalkan muka laaa ... dah la aku x rapat ngan depa ...

nak cari teman rasa aku .. dah tak sempat dah .. pasal .... huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
raya is around the corner .... mana sempat nak cari teman .. nak kawen lagi .. huuuuu .... ambik bau je la kuttt sempat

ooo...nak kahwin dah ke sibel ni?...SERIUS??