CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dunhill.

MERGED : All About Phuket, Thailand

Reply #139 Dunhill.'s post

yes dunhill, i isi minyak super95..

inez,
      bagitau lah tempat yang mesti dilawati masa di phuket.... aku nk pi nextmonth nie

kita pon nak ke phuket 25-28 januari ni.. naik airasia aje.. ground arrangement lak beli masa matta fair tahun lepas.. rm1680.. dapat duduk boer sen villa 1 mlm, duduk boat lagoon 2 mlm, airport-hotel transfer dan 1/2 hari trip ke pulau kut.. tapi tak tahu la cemana.. harap2 semuanya ok ler

Reply #142 Juragas's post

actually banyak tempat yang menarik kat sana tergantung pada berapa lama percutian tu.tempat yang harus dilawati selalunya adalah pantai2nya dan pulau2 berdekatan. kalau suka pemandangan yang indah2 ya, memang banyak.. pokoknya kalau sewa mobil, memang ok. ambik map, dan terus drive. insyaalah tak sesat punya.. tapi kalau kat phuket town,kena hati2 takut sesat jalan, tapi ada signboard tinggal ikut saja. u boleh ambik brosur2 tempat menarik dihotel or tengok websites tentang phuket. kalau saya, yang saya senang ialah pantai nya seperti pantai patong, kata, karon, nai harn, bangtao, kamala, khao lak, cape panwa, rawai.. semuanya cantik2.. kalau dapat sewa mobil lagi bagus barang sehari dua..

[ Last edited by  inez at 19-1-2008 01:58 PM ]

Reply #144 inez's post

kalau nak gi island hoping nak naik kat mana kat phuket.... brapa charge die... satu lagi phuket fantasea tu ok ke kalau nak masuk... dgr kata price die mahal giler.. betul ke.... kalau nak mandi laut kat pantai maner yg paling sesuai...

tumpang tnya...aku nak g phuket 5/4 - 8/4 nih..10 org

aku book pkai travel agency jek. naik air asia. airport transfer agency tuh caj aku RM60 sorang utk pegi balik....10 org dah RM600.

so korang yg dah pergi nih rasa2 berbaloi tak?? ke kat sana aku amik van/ taxi...tak pyh suh travel agency tuh sedia kan.

Follow Us

Reply #146 Jelita's post

hi jelita, i tak pastilah yang tu coz i tak pernah ambik taxi/van kat sana. i selalu sewa je keta kalau ambik flt ke HKT sebab sewa keta/van kat sana murah tapi jangan sewa di airport mahal. tapi kalau nak lebih yakin n selamat kat airportlah sewanya sebab kat situ banyak international car rental mcm Avis..ada discount lagi.. i rasanya RM60 sorang berbaloilah coz pergi-balik kalau  hotel u kat area Patong/kata/karon tu..

Reply #145 Juragas's post

hi, kalau island hopping tu rasanya mahal kat phuket tu n jauh ambik botnya kalau u tinggal di area patong. anyway i tak pernah ambik hopping kat sana tapi kalau kat krabi memng ramai yang pi island hopping kerna hopping di krabi berbaloi dan perlu. kalau tak tak lengkap cuti di krabi. phuket fantasea memang mahal. dia ada show n dinner or show aje. kalau dua2 mahal. i tak ingat harganya tapi rasanya lebihkurang 100 lebih sorang termasuk pick-up dari hotel. shownya berkisar cerita zaman dulu ngn costume yang cantik dan gajah2 yang cerdik dan pintar. dianjurkan pergi tengok show dan pasti terhibur. kalau tak pergi pun tak pa coz banyak llagi tempat yang best2.. pantai yang sibuk dan happening dan ramai orang ialah di patong.. banyak kedai, mall,resto,cafe dan sebagainya. cuma jalan kaki. karon dan kata beachj atuh nombor dua dan tiga. kalau nak lebih sunyi kat mai kao beach di utara phuket tapi pantainya tak cantik tapi kalau nasib baik datang penyu bertelur. hotel yang ada area tu jw marriot. kalau kata n karon, pantainya putih bersih.. kalau nak senang dan happening mandi kat patong, kat situ banyak hantu kopek   standby sun glasses n camera aktivity air banyak macam jet ski , beading rambut 200bht, massage 200bht, temporary tatoo 200/300bht.. sewa kerusi jemuran 50bht minum air kelapa 40bht(4hinggit) mahalnya.. tengok hantu kopek(free of charge )

[ Last edited by  inez at 22-1-2008 04:23 AM ]

Rate

1

Reply #147 inez's post

oooo...kira berbaloi la ekkk....itu airport transfer. i sebenar nya mls nak pikir2 nih. smpai2 ada org dah tunggu...best sikit. nak balik lak dah ada transport duk tunggu gak.

thx inez.

olla jelita,
same-same... enjoy ur trip to hkt...

[ Last edited by  inez at 23-1-2008 02:11 AM ]

Reply #148 inez's post

thanks alot... inez...good info... one more thing is.... byk tak kedai orang islam kat patong tu.. boleh bg nama kedai dia tak.. yg mana harganya berpatutan lah...

Originally posted by Juragas at 21-1-2008 09:19 PM
kalau nak gi island hoping nak naik kat mana kat phuket.... brapa charge die... satu lagi phuket fantasea tu ok ke kalau nak masuk... dgr kata price die mahal giler.. betul ke.... kalau nak mandi ...

kalau u stay kat patong..... kat sana byk package utk ke island hopping......u boleh banding harga yg paling murah....bersepah2 travel agent kat sana. Masa i gi last year bulan 4....harganya 1,100 Baht utk ke Phi Phi island naik speedboat termasuk lunch. Dorang akan amik kita dari hotel dan terus ke jetty point. So takda masalah lah u nak ke sana.....everything all in.

aku tgh pilih hotel gak nih.

budget dlm RM150 - RM200 semlm. nak kat area patong...nak yg dekat2 ngan pntai....other attractions..meaning walking distance aje lah. nak yg bersih dan selesa....3 star pun takper tp ok lah.

ari tuh agent tuh quote aku 2 hotel...patong inn (aku cek internet nya review....hampeh giler)....lps tuh deavanna apa menda ntah. rasa mcm tak ok jek.

budak opis aku pernah duk coconut village...dia kata ok gak.

anybody???

Reply #151 Juragas's post

kedai orang islam, kedai macammana? kalau kedai makan ada.. nama dia ghadafi.. kedai makan biasa je tak mahal n ada nasi campur opposite mesjid kat area patong, jalan dia agak ke patong town.. jauh jugak kalau jalan kaki. restoran, india , arab banyak.. agak mahal katanya halal, tapi nampak ada mat saleh togok benda alahtu..  kalau nak murah, kat area patong ada food court yang tepi laut dekat ngan impiana.. dulu ada 3/4 gerai muslim. lani tak pastilah pulak. rasanya masih ada kot. tapi gerainya bersebelahan dgn gerai orang siam. adalah nasi goreng, tomyam dan sebagainya.. waktu pagi ada roti bakar.. waktu christmas yang baruni, saya drive sendiri n cari makan kat area jauh2 dari patong macam kat kamala beach, bangtao dll.. kalau kat bangtao ada gerai makan tepi jalan dekat dgn masjid bangtao, makanan sedap sangat, orang siam pakistan yang masak, sup, nasi goreng, nasi ayam dll. makanan kat situ memnag muarah.bayangkan kami bertiga makan nasi ayam n tambah lagi ayamnya, baru rm8..  mana nak dapek kat patong  tapi kedainya comot sikitlah.. janji halal. kami tinggal kat sheraton laguna, jadi dekatlah dengan area tu..kalau kat hotel buffet b'fast dia ada vegetarian.. oklah tu coz banyak jugak matsaleh yang vege..  saya juagak bawak travel cooker jadi senanglah memasak maggi dalam bilik kalu kelaparan malam2 dihotel. kalau di patong, makan jer kfc, halal.. cuba ayam bbq dia.. sedapp.. untuk tekak sayalah..

Reply #153 Jelita's post

olla jelita, u nak pegi bila? kalau dalam bulan ni payah jugak nak cari hotel 3 star dgn rega tuh. tapi, guesthouse, resort, hotel memang banyak kat area patong. hotel location yang baik kat patonglah dan boleh tahan rega dia, cuba u check narrys hotel, royal palm resotel, safari, barnthai( ni agak mahal sikit tapi location dia superb!!) coconut village ok gak.. dia letaknya kat area patong tapi belah ujung arah jalan nak gi karon beach. dekat gak dgn beach kene jalan sket. kalau nak ke bangla soi, boleh tahan ler jalan kaki tu.. mau 20 minit kot.. tapi, jalan kaki tak boring apa, sepanjang jalan banyak toko2.. n ??   bolehlah location tu.. dekat ngan stesen bus tua ke phuket town, i tak pernah tinggal kat situ, cuma masa pusing punya pusing, nampaklah hotel tu.. macam yang i mention hotel kat atas tu, hotelnya memang depan laut i kedai2 cuma narry je kat dalam lorong2 kedai.. yang tu memang murah.. hari2 makan kari   www.narrys.com

Reply #155 inez's post

thx inez...nnti i cek

pegi 5/4 - 8/4

Sesape yg boleh tolong bagi idea..

Kami 8 orang ( lelaki ) nak pi Phuket guna airasia.. Target 4-7 Mac 2008.

Itenary -

4 Mac ke Phuket dan lepak dan ronda ronda
5 Mac pagi.. main golf Phuket Country Club  .  Petang jalan 2
6 Mac pagi ..main golf kat Laguna Phuket . Ptg .. Sauna dan Massage
7 Mac pagi.. shopping dan balik

Nak cari penginapan untuk 8 org  ( 8 bilik ) . Area mana yg sesuai
Nak sewa kete untuk 8 org

Reply #157 halimunSER's post

nape tak main kat blue canyon. bagus tempat tu n ada jual banyak t-shirt golf yang menarik dan cantik. sewa keta, kalau nak murah rm170 sehari boleh pakai toyota fortuner 3.0turbo kat sutin rent a car or tanya kat travel agent yang bersepah kat jalan tepi pantai macam kat patong, karon or kata. kalau nak lebih terjamin dan yakin sewa jer kat airport, macam avis car rental, mahal sikit tapi boleh dipercayai. van yang paling besar dan sedap (lebih besar pada alphard) ialah toyota commuter.. van tu memang cantik (12 pax ) hotel.. memang banyak hotel.. kalau nak happening gila area patong, lepas tu karon then kata. patong boleh dikatakan terletak ditengah2 antara pantai-pantai yang aada di phuket. di patong juga ada hotel2 yang cantik seperti holiday inn, burasari, safari,impiana,novotel, banthai dll. saya cadangkan anda tinggal di barnthai sebab lokasinya. karon beach ada hilton arcadia, meridien, karon beach resort dll. kata beach ada kata beach resort, club med dll. anda bisa ngecheck di websites.. di laguna golf terletak berhadapan dengan banyan tree resort n spa. juga alamanda resort, laguna, sheraton grande( saya pernah tinggal disitu) dan dusit laguna. semua nya dalam satu resort yang besar dan cantik terletak di daerah bangtao agak jauh dari patong,kata dan karon. anda boleh check alamanda resort sebab disitu  ada apartment. disini juga ada laguna resort bungalow boleh sewa per hari, minggu, bulan or per tahun..tempat disini memang exclusive. jangan lupa pergi phuket shooting club. tak sampai rm100, anda boleh mengunakan senjatapi seperti Glock 9mm, M16 dll dgn 10 biji peluru, lebih peluru, tambah sikit lagi. selamat bercuti..

Rate

1

Akhirnyaaa...sampai juga aku kat phuket nih..sekarang pun still kat phuket lagik..aku stay kat Safari beach hotel..memang best,cantik and superb location..Nak ke bangla road,jungceylon or shopping semuanya walking distance.Anyway, betul kata ko inez, macam cilaker mat bangla & burma ni letak harga kaw-kaw tinggi giler..selipar jepun bodoh2 yang ala2 macam jual kat downtown kota tu dia bukak harga sampai 400bht..gilo apo!!..tapi sebab aku tau benda tu murah giler so bertekak jugak lah sampai dia turun harga 150bht..so sebab laki aku takder beach sandal so beli jer laa..

Ermm..souvenier pun letak harga tinggi giler..ashtray yang kecik tu dia letak harga 250bht..jalan punya jalan jumpa gak tpt souvenier yg murah..ashtray yang sama harga 150bht and boleh bargain lagik..ini kat area sebelum banana disco..t-shirt phuket ada average seller letak harga 150bht tapi ada gak 100bht..shopping punya shopping sampaila kat jungceylon..walllaaaa...rupa-rupanya kat sini lagik murahhhh souvenier,thai silk bedsheet or t-shirt..thai silk bedsheet harganya 1500bht..t-shirt 150bht ada discount 10%..puas hati la jugak..at least takderla ko buang masa bertekak ngan bangla tu kan..

Halal food ada dekat Arunsum square..kalau from bangla road tu lebih kurang 20min jln kaki. Owner dia malaysian from terengganu. Dia kawin dgn orang pattani and terus bukak bisnes kat phuket. Nama stall dia Kusuma seafood.Siap jual teh tarik lagik okey..aku makan ikan baracuda crispy fried in curry sauce ..taste like rendang a bit..tp memang sedapp..harga lebih kurang 300bht..tp portion dia banyak giler..in fact kat sini semua portion besar2..air coke medium size kat phuket sama saiz dgn air coke Large kat McD..hehehe..tom yam pun saiz kecik mcm medium..Maybe sebab ramai international tourist so diaorg kena upgradekan size makanan/minuman.

Satu lagi, kat sini kalau orang Melayu masuk kedai diaorg tak berapa layan sangat sebab muka orang melayu lebih kurang mcm orang Thai jugak..hehehe..aku ni pun banyak kali orang sana cakap Thai ngan aku..ingat aku local..kelakar gak..

anyway, nanti aku sambung lagik and paste gambar2..

inez..i nak gi honeymoon in June kt phi phi island/phuket.recommend pls tempat mana..