CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dunhill.

MERGED : All About Phuket, Thailand

Reply #159 lilo1979's post

selain kedai makan halal food kat arunsum square tu kat mana lagi ada kat patong tu...

Reply #159 lilo1979's post

lilo...

murah ehh kalo beli bedsheet thai silk tuh...cantik x...
nanti senang2 leh larr paste gambar kat sini ehh..kalo cantik ingat nak
beli arr...  satu lagik dia ader saiz ker or memang standard size jer...

lilo...aper lagi brg2 yg best eh kalo nak soping...

tengkiu

Reply #161 Juragas's post

kedai arab banyak jugak..kat depan jungceylon ada 3-4 kedai pak arab...kalau pagi2 nak breakfast kat jln taweewong ada gerai thai muslim..betul2 depan pantai..dekat2 dgn hotel impiana..gerai dia ala2 gerai mara..takpun kodah sampai dekat2 situ boleh tanya kat mana2 gerai thai situ..diaorg memang tau gerai muslim yang mana satu..tak silap aku gerai no 18..ada jual roti canai, nasi lemak ayam..

Reply #162 marisa_anuar's post

Memang cantekk..tp design dia lebih kurang mcm jual kat malaysia..so aku takder la beli..aku beli bed cover jerr..rm60 utk queen bed..yg ni design dia memang classic thai..kat kedai sederet ngan burasari hotel boleh dapat thai silk cushion cover 2 for 150bht..siap ada beading lagik..tp sebab aku dah melambak cushion cover so tak beli laa..

Hari tu aku beli fridge magnet. Kat sini magnet mahal sikit..takleh dapat harga 20bht like at Chiang Mai..dah abis bargain pun leh dapat 100bht for 2 pieces..sama jer harga kat jungceylon..takyah bargain pun memang harga tu jugak..aku rasa klu pergi time low season maybe murah kot barang sumer..

Originally posted by lilo1979 at 2-2-2008 05:22 PM
Akhirnyaaa...sampai juga aku kat phuket nih..sekarang pun still kat phuket lagik..aku stay kat Safari beach hotel..memang best,cantik and superb location..Nak ke bangla road,jungceylon or shoppin ...

lilo, safari beach ni rate dia brape ek? takjauh dr beach kan. Aku nak cari hotel/lodge yg dekat2 pantai je, but at the same time tak jauh dr tpt2 mkn, tpt2 liburan.

Reply #164 lilo1979's post

tengkiu lilo...
actually marisa suka bedsheet yg design dia lain dr tmpt kita nih...
kalo yg cam lilo kata tuh classic thai..marisa ble agak mesti cantik kann...

Follow Us
Originally posted by arwien at 4-2-2008 12:28 PM

lilo, safari beach ni rate dia brape ek? takjauh dr beach kan. Aku nak cari hotel/lodge yg dekat2 pantai je, but at the same time tak jauh dr tpt2 mkn, tpt2 liburan.

aku spend about rm1041 for 4 days 3 nights. Me and husband ambik Safari deluxe room. Ada yang murah lagik..kalau ko memang nak budget hotel tp dekat ngan beach pun melambak tp high season ni susah sikit sebab memanjang full booked. Ko cuba try tgk kat link yg aku bagi tuh..Safari ni memang tak jauh ngan beach..agak2 2 minit jer jalan kaki..dia ada gak yg beach wing tp pricey sikit laahh..Patong inn(rate 1900bht) pun dekat ngan beach & bangla road area(kat sini la yg banyak a-go-go bar,tiger show,disco and pub)..

wahhh.. lilo, hepinya u.. jalan2 kat hkt   selamat ya.. enjoy ur holiday..

p/kalu tak silap, kat safari tu ada free wifi kan? take care

Reply #160 cikcookies's post

hi cicookies, haa, bulan jun memang bulan yang paling baik untuk ke hkt coz pada waktu ni hotel rate adalah yang paling murah. cuma yang tak bestnya waktu ni adalah musim hujan atau monsoon season.. wet season. boleh dikatakan hujan tiap2 hari tapi selalunya bukanlah sepanjang hari..  i tak faham apa maksud you tempat mana, adakah hotel mana or tempat yang best dimana.. saya ni taklah terror sangat tapi ingatlah sikit2.. kalau nak tempat yang tenang dan damai, hendaklah jauh dari area patong. kalau nak yang happening, area patonglah tempatnya.. u boleh klik kat website untuk dapatkan senarai hotel.. memng banyak hotel dipatong dan u cuma jalan kaki jer kalau nak kemana dalam area tu..

Just sharing

Nice link for Thai maps and places of interest + links to online resevervations (Java needed).

http://www.siammaps.net/patong/patong.html

[ Last edited by  dvpro at 4-2-2008 10:52 PM ]

Reply #168 inez's post

hahaha..inez..Thank you very much for the info yg ko bagi tuh..memang best gilerr gi phuket..dah balik KL pun teringat2 lagik..yup, safari ada free wi-fi..tp sebab aku tak angkut laptop so surf internet through cyber cafe..ambik ko setengah jam rm6 kat sana..

[ Last edited by  lilo1979 at 5-2-2008 04:10 PM ]

Reply #171 lilo1979's post

hahaha jugak, mesti best gilakan gi sana, emng tak puas gi 3/4 hari, kurang2 seminggu beb!! yach, i pun baru tau ada free wifi kat area tu.. i bawa laptop n maxis 3G data card untuk roaming..kebtulan waktu tu payah sangat nak cari prepaid card untuk surfing, i pakailah roaming cuma untuk fund transfer n baca newspaper online. i pakai cuma 5 minit, i ingatkan adalah rm20 ka or rm30 untuk 5 mins tu, balik2 kl tgk bil untuk roaming tu saja makk oiii, terkejut beruk jadinya..RM159.00 untuk 5 mins internet..belum campur bil tetap RM99 sebulan, mahal gilerrr... satu pengajaran untuk aku.. nasib baik fun transfer yang aku buat tu balik modal.. aku cadang nak gi phuket this june time cuti sekolah. kami akan drive kesana lagi via penang/hatyai/trang/krabi/phang nga/phuket. kali ni trip tu maybe hampir 2 minggu. n kali ni maybe nak duduk kat holiday inn pulak coz selalu kat area laguna.jauh sangat.. takut drive balik hotel malam sebab jalan bengkang bengkok n berbukit. kalau dari patong balik ikut phuket town boleh jugak, tapi ada bukit jugak, curam lagi.. anyway lilo, selamat beristirehat..

Reply #167 lilo1979's post

nak tanye.. airport transfer mmg rate dia 600 baht ek ke ade lagi yg murah ?

Reply #173 arwien's post

hari tu masa baru sampai di phuket aku ambik minibus..minibus to ala-ala van tp cun sket..sorang kena 150bht jer..and sharing ler ngan orang lain..tp time balik kena 200bht sebab aku suruh travel agency kat area Patong yang arranged..maybe dia dah tolak dia punya komisyen..tp ko boleh jer tanya mana2 minibus or taxi kat beach area..banyak transportation kat situ ..jgn risau..

[ Last edited by  lilo1979 at 7-2-2008 01:32 AM ]

Originally posted by inez at 5-2-2008 07:16 PM
hahaha jugak, mesti best gilakan gi sana, emng tak puas gi 3/4 hari, kurang2 seminggu beb!! yach, i pun baru tau ada free wifi kat area tu.. i bawa laptop n maxis 3G data card untuk roaming..kebt ...

I pun teringin nak drive to phuket... ada idea macam mana.. apa yg perlu disediakan... nak bawa UNSER ni..

Originally posted by lilo1979 at 7-2-2008 01:30 AM
hari tu masa baru sampai di phuket aku ambik minibus..minibus to ala-ala van tp cun sket..sorang kena 150bht jer..and sharing ler ngan orang lain..tp time balik kena 200bht sebab aku suruh travel ...

thanks. oo ade mini bus ek dr airpot.
hmm, mmg la transport byk, tp definitely nak cari rate yg murah. .  Lagipun aku pi early march, still lagi high-mid season, nak kena bajet2 gak ni. Check accomodation pun double rate je season camni.

Reply #175 halimunSER's post

no problem, cuba baca thread inez Pengalaman memandu kereta ke hatyai, phuket, bla..bla.. kat situ ada sedikit info.. kalau tak faham boleh tanya.. insyaalah apa yang inez tau inez jawab

[ Last edited by  inez at 7-2-2008 01:42 PM ]

Reply #176 arwien's post

actually ada yang murah lagik..naik bus lagik murah..kalau tak silap 20bht jer tp bus from airport.. takder yg direct to Patong,Karon or beach area. Ko kena stop kat bus terminal at Phuket town dulu pastu baru naik bas ke beach area.

Reply #178 lilo1979's post

naik bus agak leceh pusing agak jauh sampai phuket town. tapi kalau tak kisah, oklah. tak salah, tapi bolehlah tengok pemandangan secara tak langsungkan..kan lilo kan..kan... tapi kalau tak silap inez bus dia macam bus perang dunia kedua   yang warna biru tu..

Reply #179 inez's post

hahaha..yupp betul..kaler biru and takder air-cond...