CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sue

CARA-CARA MEMOTONG DAGING/BAHAN MASAKAN & SAYURAN

nak potong daging kena melawan ira daging tu...

tapi biasanya, daging fresh tak liat

Originally posted by shidaaziz at 18-8-2006 04:20 PM
nanti shida potong daging shida amik gambar.

:clap::clap: kak shida, tangkap dekat2 ngan daging tu tau.

min pon tak tau potong daging hehehe. main hentam jek.

Originally posted by blackmore at 19-8-2006 03:34 AM
...eerrr...aku main potong jer...slalunya masak pakai pressure cooker...so...gerenti empuk...heh...

Tak sangka ada jugak org serupa dgn saya. Saya ada dengar jugak petua memotong daging ni. Kalau sesiapa yg rajin tunjuk demo, boleh paste gambar kat sini.

tengok garis-garis kat daging tu..potong bertentangan..pas tu masa masak yg jenis berkuah pulak..bila dah last nak masak baru letak garam ..kalau letak garam awal daging lambat lembut...kalau nak grill perap dengan gula sikit  memang daging akan jadi lembut.

Originally posted by Baiduri Othman at 20-8-2006 01:59 AM

Tak sangka ada jugak org serupa dgn saya. Saya ada dengar jugak petua memotong daging ni. Kalau sesiapa yg rajin tunjuk demo, boleh paste gambar kat sini.
卆laaaaa bai...apa yang nak diherankan sangat...apa yang bley kita buat...kita buat lerrr...hehehe...

...aku kalau tanya mak aku soalan nie mesti dia akan jawab gini...: apa susah2??...ko yang potong daging tu atau daging tu yang potong ko???...heh...sebab dulu aku pernah tanya dia...mak camna nak siang ikan pari  nie??...then dia jawab...ko yang siang ikan tu atau ikan tu yang siang ko???...heh...

...after that...aku dah malaslah nak tanya...aku main siang dan potong jer...agak2 serupa cam dia buat kira orite lerrrr...ekekekeke...

Originally posted by blackmore at 21-8-2006 03:56 AM
卆laaaaa bai...apa yang nak diherankan sangat...apa yang bley kita buat...kita buat lerrr...hehehe...

...aku kalau tanya mak aku soalan nie mesti dia akan jawab gini...: apa susah2??...ko yang  ...

rocks betul cara mak kak  blackmore menjawab....

Follow Us
Originally posted by shidaaziz at 18-8-2006 03:50 PM

sue, beli daging batang pinang. memang mahl sikit. tapi berbaloi le. lagipun bukan kita makan selalu. kalau yang frozen, daging batang pinang sekilo RM8. kalau yang baru, tak tahu le berapa har ...

coki kalu beli daging mmg batang pinang.. ikut pesan bapak.  mmg pun so far tak pernah masak sampai berjam2 kalo buat rendang especially Rendang Tok.  paling lama nak renihkan daging pon coki rasa kurang dari 1 jam setengah.

Originally posted by blackmore at 21-8-2006 01:56 AM

...aku kalau tanya mak aku soalan nie mesti dia akan jawab gini...: apa susah2??...ko yang  ...

uiks.. mcm jwpn mak midar gaks tu..
Pastu..mak nti demo mcm mn nk potong..
tp lepas tu.. for sure lupanyer...

p/s.. jgn kater potong daging,, potong ayam pon x lepas jugaks... :malu:

Originally posted by midar at 21-8-2006 03:12 PM

uiks.. mcm jwpn mak midar gaks tu..
Pastu..mak nti demo mcm mn nk potong..
tp lepas tu.. for sure lupanyer...

p/s.. jgn kater potong daging,, potong ayam pon x lepas jugaks... :malu:

potong ayam tu, dulu saya main bantai je... masa tu dok kat Kent, UK, where susah nak dapat ayam halal yg dah siap potong.. kalau nak ayam halal yg dah potong, kena gi carik kat London.. yg jual kat market situ, ayam sekor-sekor je.. saya hentam je potong asalkan terpotong.... tapi lama-lama tu baru lah expert sikit part mana nak potong dulu to make it easier

Tapi ayam ni potong lah cemana pun, sama je rasanya nanti..

apa yang chemp selalu buat kalau masak.......masa masak; didihkan dulu lepas tu gunakan api perlahan...sekiranya belum empuk boleh tambah air....

potong ayam senang saja.....potong ikut joints dan belah dua ikut tulang belakang....

saya ni dah buat dah semua petua2 tu-- potong lawan ira daging, masak liat jugak... beli dging btg pinang, liat jugak (sebab tak kenal mana satu btg pinang, main percaya je la pakcik jual tu cakap btg pinang).. end up liat jugak... last2 sekrang ni bila saya beli daging  je, saya campak ketul2 besar tu dlm slow cooker, letak lowest setting, lepas 3 jam, empukkkk... pastu baru potong and masak seadanya .... cuma renyah sikit la sebab kena menunggu...sori la pembukak thread, saya tak menolong

tak de gambar ke???aku pun nak tau caner nak potong daging tuh...sbb liatttttt.....

Selain potong daging..apa kata wat demo potong ayam seekor..zie kalau bab potong ayam..hancur..main hentam jer..mmg boleh makan tp bila  mak mertua nengok ..:malu: gak rasanya.

Ermm kay biasa dengar org kata nak potong daging jangan ikut urat daging ..kena berlawanan ... entah la kay masak pon keras juge ... tapi ader org cakap bila merubus daging kena taruk gula sedikit tujuannya nak bagi empuk kan daging..

Originally posted by zieA at 28-8-2006 12:41 PM
Selain potong daging..apa kata wat demo potong ayam seekor..zie kalau bab potong ayam..hancur..main hentam jer..mmg boleh makan tp bila  mak mertua nengok ..:malu: gak rasanya.

meh kkliza tolong tunjukkan..

cuba tenguk :dia: POTONG AYAM

Originally posted by xette at 18-8-2006 04:15 PM
hahhhh apa lagi....
buat laa....hehehe

aku memang tak kenal urat kat daging lembu tu..
urat kat tgn aku ni...aku kenal ler...hehehe

salam semua,

masih menunggu step by step potong daging ni.. my problem pun sama jugak, potong ikut mana pun liat.. dah 5-6 kali,tension jugak laa. tu yg maleh nak beli daging..

kalo risau selalu liat beli jer batang pinang.
gerenti x liat.
batang pinang tu takde lemak..so xde urat2 blemak tu

petua my mother-in-law,kalu tak nak liat,masukkan sekali daun nangka...insyaallah lembut aje daging tu

alinda This user has been deleted
Betul tu potong lawan urat. Pasan tak kat daging tu ada cam garis atau jalur2kan. Kalau dah tahu jalurnya tegak, ptong melintanglah. Insyaallah tak liat. Satu lagi klu nak cepat empuk masa rebus tu api slow, jgn kuat sngt. Dan satu lagi masukkkan sudu logam bagi cepat empuk.

Kalau daging batang pinang lagi sedap cepat lembut puler, tapi mahal skitlah. tambahan yang baru punya.  Memikat rasa.