CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 22770|Reply: 144

Bisnes Nasik Lemak... Luar Biasa Pendapatannya..

Saper sini pernah jual nasik lemak... Leh kongsi citer pasal teman pun ada jual nasik lemak... KOt kot ada idea baru timbul dari cerita korang..

jual x pernah tapi tau tibai je...pendapat aku la, nasi lemak xde kacang seumpama makan satey xde timun...masuk gak tapi kureng laa...

hantap This user has been deleted
Originally posted by Uncle_K at 6-10-2006 04:41 PM
Saper sini pernah jual nasik lemak... Leh kongsi citer pasal teman pun ada jual nasik lemak... KOt kot ada idea baru timbul dari cerita korang..

Saya pernah jugak dulu meniaga nasik lemak kecil kecilan. Bawak kat ofis..laku gak.

Kalau nak lagi cepat laku, pasang pengedar kat sekolah asrama atau student itm. Supply nasik lemak siap bungkus malam mlam kat Asrama sekolah atau student IPT. Diorang ni tgh malam kekadang macam singa lapar. Kalau bungkus kecik kecik jual dlm 50sen - RM1, bubuh dlm kotak dlm 50 bungkus. pastu pas le kat kaki kaki pengedar. Rasanya cepat laku tu.

Sekadar cadangan jer.

Aku taruk... kacang 10 bijik... timun 2 potong... telur rebus separuh.. ikan bilis goreng.. ikan bilis sambal tumis...

Sekarang nh sempat buat nasik lemak sambal udang, kerang dan sotong.. insya allah lepas nih aku akan buat ngan ayam goreng berempah .. hidangan spesel makan tengahari...Aku jual RM 2.00 jer untuk bebudak kolej...

dulu zaman study kat itm..aku suka mkn kat sec 2..best gak nasi lemak dia...dulu aku mkn singgit je sepinggan..satu lagi kat pasar jawa klang..best gak...nasi lemak ni best kalu dapat ayam yg panas2 tu..sekarang ni dah susah nak cari yg best..

kak noor tak pernah merasa lagi nasi lemak yg sedap kat KL ni.. kalau sedap sikit2 tu ada lah.. tapi kat kg suami kak noor.. mmg ada sorang ni jual, 50 sen je sebungkus.. punyalah sedap sambal dia.. kalau makan mesti 2 bungkus sorang.. sini takkan dpt sambal sedap mcm tu..

Follow Us

Reply #6 noor_hannah's post

nak yg sedap ada....tp kena rajin cari la....

contoh kat psr mlm sri serdang....
ada satu yg sedap...gerai catering katijah...nasi lemak daun pisang...
RM1 sebungkus.. (dahla murah giler,awek cun plak yg jual)...tp yg tu standard je la...
nak tambah ayam pun ada...

mmg kalau pergi lmbt confirm habis punye...cina dgn india pun beli gak...
tp mkn mmg puahati...dahla murah sedap lg..
tp bulan pose ni dia tak niaga....lps raya ada balik kot...

Originally posted by t@t at 7-10-2006 11:45 AM
nak yg sedap ada....tp kena rajin cari la....

contoh kat psr mlm sri serdang....
ada satu yg sedap...gerai catering katijah...nasi lemak daun pisang...
RM1 sebungkus.. (dahla murah giler,awek ...

t@t.. yg sedap2 ni selalu nya murahkan?? kalau kat area bangsar.. ada beberapa gerai yg laku dan ramai org.. tapi entahlah.. tekak kak noor ni cerewet sgt.. lagi satu kat kg baru n kelana jaya.. yg femes tu.. pada kak noor takde apa yg sedap.. nasi lemak ni.. kalau sambal dia sedap.. maka sedap lah nasi lemak tu.. selalu diorang ni kalau buat sambal.. sambal tu mcm tak cukup masak.. lagi satu.. diorang suka guna cili boh instead of cili yg blender sendiri..

yg kat sri serdang tu kena cubalah dulu ye t@t.. baruleh tau sedap ke tak...

uncle k,
boleh explain kenapa :"luarbiasa pendapatannya"?

Huh..aku kat sini mkn nasik lemak 50sen je sebungkus..sedap pun sedap...

Tapikan harga murah 50sen jadik expectation taklah tinggi bebenor..bayangkan kalau kena bayar RM5-6 hinggit sepinggan, mesti expectation mesti sedap tu tinggi...dapat pulak yang mahal dan tak sedap mesti kena komen kaw kaw punya..

Originally posted by batricia at 7-10-2006 02:20 PM
uncle k,
boleh explain kenapa :"luarbiasa pendapatannya"?

Uncle dapat BERSIH seminggu RM 2 K......

Originally posted by Uncle_K at 7-10-2006 03:25 PM

wow....bagus tu uncle...seronok nya.....

patutla ada kawan saya cerita sedara dia punya income RM5k sebulan, jual nasi lemak pagi2 je...pukul 10 pagi dah settle...saya masih lagi try nak imagine, mcm mana production nya ya...periuk besar mana? berapa kali masak? dalam kepala saya ni mcm susah je, kena potong timun tak tau berapa banyak, rebus telur ratus2 biji lagi, nak masak sambal lagi, goreng ikan bilis, masak nasi, potong suratkhabar...

uncle cerita la detail sikit, satu hari berapa banyak production nya? mesti kena bangun pagi pukul 3 dah start masak nii...
kalau guna daun pisang, senang ke nak dapat supplier daun tu..
bagi setiap bungkus tu, profit margin nya berapa?
uncle jual kat mana, jual sendiri ke ataupun bagi kat orang jualkan..
buat sorang je ke atau ramai assistant..

seronok betul dengar org business berjaya ni...

[ Last edited by  batricia at 7-10-2006 05:54 PM ]

assalamualaikum uncle..

seronok dgr uncle berniaga untung mcm ni.. teringat jiran kak noor jual nasi lemak n kuih muih.. siap beli van, beli rumah.. kalau emas kat badan berselirat.. mmg org kata untung berniaga makan..

kak noor pernah berniaga nasi lemak, masa time gawat dulu.. mmg laku.. start dari 7am sampai 10am.. mostly client kak noor org cina saja2.. sekali beli dekat RM10.. tapi kak noor tak jual lama.. dlm 2 bulan je.. tak larat.. sehari tidur 2 jam saja.. pukul 12 tidur.. pkl 2pagi dah starmasak sorang2 .. suami tolong2 juga lah siapkan apa2patut.. tapi bila fikir takde masa dgn anak2.. kami terpaksa lupakan bisnes ni..

kak noor ada niat nak buka ala2 deli.. tapi kalau kak noor buat.. nak cari tukang masak satu hal.. masa kak noor berniaga dulu.. kak noor buat style home cook.. sama mcm kita masak untuk kjeluarga kita.. kak noor mmg tak pernah pakai aji nomoto atau perisa tiruan.. itu yg jadi masalah kalau nak cari tukang masak..

and kalau kak noor nak kena masak sendiri.. boleh juga kot.. cuma masa ni kak noor dok fokus bisness sedia ada.. fokus lebih di sini.. tapi tgk lah.. insyaallah.. mana tau.. kalau tak cepat.. esok2 ke ada lah deli kak noor.. hohoho.. berangan je lah dulu ye..!!

Bukan begitu pengiraannya. Cara mudah. Jualan kasar tolak  barangan semasa yang dibelinya ( seperti beras, santan dsb) dan tolak perbelanjaan  semasa yang lain  ( seperti upah buruh, kertas pembalut dsb. Lepas tu tolak modal semasa ( seperti belian meja dsb) . Baru dapat umtung bersih.

uncle berniaga kat ne...??
nak rase la... aku ni peminat nasi lemak...
NAK RASEE.... !!! :pmuka:

BeruangKutub This user has been deleted
besh la bisnes cenggini. nampak cikai...tp untung besar. Bersih 2k, best tu. penah bacer dlm paper, org tu jual goreng pisang, sehari untung bersih rm200-300. seminggu dlm 2k. tu jual ptg2 jer.keluar topik masuk bab goreng pisang le pulak...jgn marah.

Kirawang pernah jumpa nasik lemak sedap yang betul betul rasa`nasi lemak . Masa tu on the way dr Kuala Trg nak ke KB. Singgah breakfast depan pantai Merang. Kedai makcik yang menjual tu buruk aje, style kampung kampung..dah nasi lemak sedap, makan pulak tepi pantai..dengan tiupan angin pagi, best gila...

Next time, cari lagi..

Originally posted by kirawang at 8-10-2006 06:05 AM
Kirawang pernah jumpa nasik lemak sedap yang betul betul rasa`nasi lemak . Masa tu on the way dr Kuala Trg nak ke KB. Singgah breakfast depan pantai Merang. Kedai makcik yang menjual tu buruk aje,  ...

mmg kirawang.. yg sedap2 ni selalu kita jumpa kat kampung2 je..

tapi masa kak noor berniaga dulu, pun kak noor kekalkan kekampungan dia.. nasi lemak kak noor agak gelap sikit warnanya.. sebab selain santan yg mencukupi.. kak noor suka masukkan "hitam" yg ada kat santan tu.. customer kak noor pun suka..

ppsstt:  ada org yg berniaga nasi lemak ni.. dia guna lemak ayam je tau buat nasi lemak..!!

ala kak noor, sekarang yg banyaknya tak ada lemak langsung.....tak ada rasa kat mana lemaknya....

sambal pulak...asal nampak merah je, ikan bilis sebatu satu.....timun kalau ada pun nipis jarang sangat...telur pun dr 1/2 sekarang 1/8, yg nak lagi untung, dia buat telur dadar lepas tu potong 1" x1", laaaaagi untungg.

memang dalam 10,000 satu baru jumpa yang sedap...tapi maybe uncle punya memang power ni....tu yg untung rm 2k seminggu...

Originally posted by entrepreneur_78 at 7-10-2006 18:41
uncle berniaga kat ne...??
nak rase la... aku ni peminat nasi lemak...
NAK RASEE.... !!! :pmuka:

samer ler...
nak gak merasa