CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Uncle_K

Bisnes Nasik Lemak... Luar Biasa Pendapatannya..

aku tgk 80% org yg jual NL ni pengotor, ya pengotor
pegang timun, pg ikan bilis, lpas tu pg hidung,
sudu masuk dlm sambal celup tangan ambik.

setiap bulan dpt ribu2 tapi tapewer mcm10 thun
persekitaran pun kotor, pembeli tau. lalat all over
yg bestnya laku pulak tu
sbb pembeli pun sebakul dgn sipenjual -pengotor-yek

NLP namanya.

Originally posted by bizsari at 9-11-2007 11:23 PM
aku tgk 80% org yg jual NL ni pengotor, ya pengotor
pegang timun, pg ikan bilis, lpas tu pg hidung,
sudu masuk dlm sambal celup tangan ambik.

setiap bulan dpt ribu2 tapi tapewer mcm10 thun
...

hmmm..... ko buat kajian sendiri ke keluar angka 80 peratus tu?

Originally posted by ateeff at 9-11-2007 11:00 PM

hehehe... kena saman ker,sambil tu promote tudung datuk k sekali..,walhal tk bertudung pun datuk k,or .......ker unkel tkder misai.

tudung datuk k tu ada kena mengena gak dengan dia,sbb elemen misai dalam tudung bawal tu, yg herannya tudung angkasawan, tudung sheikh muzaphar, tudung miela AF, yg tak pakai tudung lgsung tu, takde kene mengena pun, apehal,hehehe

Originally posted by Uncle_K at 9-11-2007 08:11 PM
Awal tahun depan.. aku akan bukak Gerai Nasik Lemak kat satu tempat di Kubang Kerian.....Nak sewa kedai rasanya belum tiba masa lagi...Just buka gerai tepi jalan...Take Away..Kalau perlu di letak ...

uncle buat gerai sama utk murtabak raja tu, pasti ct yg hari2 duk beratur buat ggori, heheh

Originally posted by Uncle_K at 9-11-2007 08:11 PM
Awal tahun depan.. aku akan bukak Gerai Nasik Lemak kat satu tempat di Kubang Kerian.....Nak sewa kedai rasanya belum tiba masa lagi...Just buka gerai tepi jalan...Take Away..Kalau perlu di letak ...

pening palo budak Allieysa nak 10 butir murtabak delivery ke KL.. nok hantar guano la dengan ICE box.. kalu kebetulan gi KL,.. takpo la

allieysa..forumnist  WMDC

Follow Us
ASKUM
DAH TERLANJUR BINCANG PASAL NASI LEMAK NI
ADA X SAPA SAPA YG SANGGUP SYER ATAU IDEA ATAU RAHSIA
BAGAIMANA NAK BUAT NASI LEMAK TU SEDAP ATAU SAMBAL
NASI LEMAK TU SEDAP DAN MENARIK
KLAU X BUAT UTK BISNES PUN KITA BOLEH MASAK NASI LEMAK YG SEDAP UNTUK KELUARGA KITA MKN KAN
LAGI BERKAT
KONGSILAH SIKIT ILMU
INI ADA ORG CAKAP LAH
KLAU NAK WAT SAMBAL DIA SEDAP TAMBAH SEDIKIT MADU....
X TAHU LAH BETUL KE X.........
SBB AKU PUN X PERNAH CUBA
WS

nak makan nasik lemak yng betol2 berlemak dkt area2 klang nie saya rasa nasik lemak melor dkt taman melor depan bangunan tm klang nie.
memang sedap,
dengan ayam goreng yang digoreng panas dekat tempat kita beratur nak bungkus nasik lemak tue..
nyum nyum,

smiley_eyes This user has been deleted
nak share jugak..hiii..my mum pun jual nasi lemak part time..jual kat ofis. tp ckit jer..1 hari dlm 20 bungkus je.tp dari c2, slalu plak dapat order.skang ni kalo ada meeting@jamuan kat ofis mak, mmg dorg order kat mak jer..alhamdulillah, mak slalu kata yg bisnes part time ni la yg byk tlg kewangan family. kiter xtau sgt, sbb x tau brp kos nak buat ns lmk tu. mak yg beli, so mak lbh tau. Rahsia mak senang jer..mak masak macam mana mak nak bagi anak2 mak makan..

Kedai Nasi Lemak Uncle K bolehlah di namakan (cadngan aje )

GERAI NASI LEMAK UK ( UNCLE_K)

GERAI NASI LEMAK OK..( Orang Kita )

berehhhh..

Aku masih ingat dolu-dolu Mak aku buat nasi lemak, daun pisang di layurkan dulu sebelum bungkus (nak bagi aroma kata dia), sambal pun bungkus dengan daun pisang gak.

1. Jangan guna cili boh..gunalah cili kering
2. Kalau boleh jangan guna blender letrik...pakai batu giling...
3. Jangan lupa belacan penang atau melaka
4. Biasa aku pakai gula merah sikit di samping gula pasir..
5. Pakai asam gelugor (keping)..jangan pakai asam jawa

Cili tu tumis bagi masak-masak betulll.....kalau jadi bau sambal aje dah terangkat.

Bila makan dengan teh tarek atau kopi panas..baru telentang...

Ini resepi mak aku le...Sekarang mak dah tak de...uwwwaaahhhh
Al-fatihah untuk mak aku..

Yang lain-lain pandai2lah tambah..

kecur ayaq liyoq aku nooooooo sambal sotong....alamak sodapnya

Thread digest

waaaaa... dah digestkan thread nasik lemak aku nih...timo kasih timo kasih...

nasik lemak yang aku punya nih... taruk halia dalam nasik tu..... then... lepas masak je nasik tu.. tutup nasik tu dengan daun pisang.. sekali dengan tudung... masa tu aroma daun pisang meruap dalam nasik....

Nasik nih... paling best kalau pakai beras macam beras nasi dagang.....ia berbutir sebijik bijik dan tak melekat...

saper sini duk kat GOmbak...? area Balai Polis Gombak... DUlu dalam 10 tahun lebih... kat area Pasar Malam Line Petronas depan masjid as syakirin tu... ada abang dengan makcik tu jual nasik lemak betul betul tepi pagar balai polis... Nasi lemak biasa 50 sen je masa tu... Punyalah sedap sambal tumis nya....Aku sekali makan 4 bungkus.. kalau 6 bungkus pun aku larat lagi..

sekarang nih.. kat tempat tu dah berubah.. dah takder dah abang jual nasik lemak tu... mana dia pi aaa.. kalau ada... aku sanggup turun KL sekarang.. cari dia...

Pun dekat gombak jugak.. dekat Kedai Mamak..... depan jabatan pertanian gombak tu... Ada sorang tu akak nama kak Ani.. Cara bungkus nasik lemak tu.. 3 segi... nasinya wangi je..walaupun sambal sikit... tapi sedap... Sekarang nih pun rasanya takder

Pun dekat gombak jugak.... on the way nak gi Gombak setia...dekat sekolah menengah tu.. ada kedai makan tepi balai polis... ada pakcik yang jual kuih bawak basikal tu.... dok menjerit jerit pagi pagi jual kuih dengan nasik lemak...KUIH BADAK.. KUIH KODOK... NAAAASIK Lemaakkkkk.... ( cara dia menjerit ) .. Nasi lemak pokcik nih pun sedap.. pedasaaaa...  teraangkat.....

saper saper.. kirim salam kat diaorang ye.. aku rindu nasik lemak diaorang

waaaaa... dah digestkan thread nasik lemak aku nih...timo kasih timo kasih...nasik lemak yang aku punya nih... taruk halia dalam nasik tu..... then... lepas masak je nasik tu.. tutup nasik tu dengan daun pisang.. sekali dengan tudung... masa tu aroma daun pisang meruap dalam nasik....Nasik nih... paling best kalau pakai beras macam beras nasi dagang.....ia berbutir sebijik bijik dan tak melekat...saper sini duk kat GOmbak...? area Balai Polis Gombak... DUlu dalam 10 tahun lebih... kat area Pasar Malam Line Petronas depan masjid as syakirin tu... ada abang dengan makcik tu jual nasik lemak betul betul tepi pagar balai polis... Nasi lemak biasa 50 sen je masa tu... Punyalah sedap sambal tumis nya....Aku sekali makan 4 bungkus.. kalau 6 bungkus pun aku larat lagi..sekarang nih.. kat tempat tu dah berubah.. dah takder dah abang jual nasik lemak tu... mana dia pi aaa.. kalau ada... aku sanggup turun KL sekarang.. cari dia...Pun dekat gombak jugak.. dekat Kedai Mamak..... depan jabatan pertanian gombak tu... Ada sorang tu akak nama kak Ani.. Cara bungkus nasik lemak tu.. 3 segi... nasinya wangi je..walaupun sambal sikit... tapi sedap... Sekarang nih pun rasanya takderPun dekat gombak jugak.... on the way nak gi Gombak setia...dekat sekolah menengah tu.. ada kedai makan tepi balai polis... ada pakcik yang jual kuih bawak basikal tu.... dok menjerit jerit pagi pagi jual kuih dengan nasik lemak...KUIH BADAK.. KUIH KODOK... NAAAASIK Lemaakkkkk.... ( cara dia menjerit ) .. Nasi lemak pokcik nih pun sedap.. pedasaaaa...  teraangkat.....saper saper.. kirim salam kat diaorang ye.. aku rindu nasik lemak diaorang

waaaaa... dah digestkan thread nasik lemak aku nih...timo kasih timo kasih...nasik lemak yang aku punya nih... taruk halia dalam nasik tu..... then... lepas masak je nasik tu.. tutup nasik tu dengan daun pisang.. sekali dengan tudung... masa tu aroma daun pisang meruap dalam nasik....Nasik nih... paling best kalau pakai beras macam beras nasi dagang.....ia berbutir sebijik bijik dan tak melekat...saper sini duk kat GOmbak...? area Balai Polis Gombak... DUlu dalam 10 tahun lebih... kat area Pasar Malam Line Petronas depan masjid as syakirin tu... ada abang dengan makcik tu jual nasik lemak betul betul tepi pagar balai polis... Nasi lemak biasa 50 sen je masa tu... Punyalah sedap sambal tumis nya....Aku sekali makan 4 bungkus.. kalau 6 bungkus pun aku larat lagi..sekarang nih.. kat tempat tu dah berubah.. dah takder dah abang jual nasik lemak tu... mana dia pi aaa.. kalau ada... aku sanggup turun KL sekarang.. cari dia...Pun dekat gombak jugak.. dekat Kedai Mamak..... depan jabatan pertanian gombak tu... Ada sorang tu akak nama kak Ani.. Cara bungkus nasik lemak tu.. 3 segi... nasinya wangi je..walaupun sambal sikit... tapi sedap... Sekarang nih pun rasanya takderPun dekat gombak jugak.... on the way nak gi Gombak setia...dekat sekolah menengah tu.. ada kedai makan tepi balai polis... ada pakcik yang jual kuih bawak basikal tu.... dok menjerit jerit pagi pagi jual kuih dengan nasik lemak...KUIH BADAK.. KUIH KODOK... NAAAASIK Lemaakkkkk.... ( cara dia menjerit ) .. Nasi lemak pokcik nih pun sedap.. pedasaaaa...  teraangkat.....saper saper.. kirim salam kat diaorang ye.. aku rindu nasik lemak diaorang

Originally posted by AniSani at 10-11-2007 07:32 AM
ASKUM
DAH TERLANJUR BINCANG PASAL NASI LEMAK NI
ADA X SAPA SAPA YG SANGGUP SYER ATAU IDEA ATAU RAHSIA
BAGAIMANA NAK BUAT NASI LEMAK TU SEDAP ATAU SAMBAL
NASI LEMAK TU SEDAP DAN MENARIK
K ...

nak nyibuk gak..boleh?

ni antara petua yg kita bleh kongsi
untuk nasi lemak yg cantik n sedap..
santan kene fresh n cantik..tak perlu byk sgt, rasa lemak dia just nice aje..terlampau lemak nanti muak
pastu taruk minyak masak skettt je utk bagi nasi tu peroi n cantik berkilat[tapi bukan oily tau]
mesti cukup rasa garam n herbs yg kita taruk tak terlalu overpowered bau/rasa dia
nak cantik n tahan lama...sila kukus dlm kukusan yg dialas daun pisang yg telah dilap [preferably pisang abu/raja/awk]

untuk sambalnyer plak..
mcm kawan kita cakap kat atas tu..gunakan cili kering yg dibuang biji n diblend instead of cili boh
bwg putih taruk sket aje
bwg besar kene banyak n tak perlu dikisar terlalu halus, the best kalau chop guna food processor je.. rasa manis bawang tu akan melemakkan sambal
masa  tumis me suka masukkan daun pandan untuk mengharumkan tumisan
tumis mesti sampai cili tu masak[hilang bau cili/rempah]..n tak perlu api kuat sgt...sambal yg sedap biasanya di masak lama [kita renih sambal dari lewat pagi sampai petang]
jgn kedekut minyak..lebihan minyak nanti bleh kaut sebelum sambal digunakan
garam n gula mesti taruk secukupnya..bleh taruk gula melaka sket jika suka
gunakan belacan yang berkualiti [tapi sesetengah org tak taruk belacan langsung]
biasanya me akan masak sambal tumis ni bersama sedikit ikan bilis yang telah dibersihkan n dikisar halus untuk membangkitkan lagi rasa sambal tumis
apart from asam keping/asam jawa..me akan bubuh cuka sedikit utk adjust rasa n mencantikkan sambal
[gula, garam n cuka akan menjadikan sambal tu tahan lama n tak mudah rosak/basi...letak kat luar 3 hari pun takde hal..tp kene tutup la..kang cicak terjun lak]

kalau lagii rajin..tumis la sambal guna dapur kayu

ape lagi eh?
nanti la kita pikir2kan eh...

tambahan..

berniaga nasi lemak kalau nak untung banyak..kene jual aneka lauk sekali..kat situ yang untungnya berganda [tapi dgn harga bahan mentah menaik  jek n tak turun2 macam yoyo rosak nih jenuh gak nak adjust harga]
kalau nak jual nasi lemak kosong je..kene make sure volume permintaannyer besar

aku suke ns lemak kt Kg Baru, City Garden yg kt skolah tu..cedap sambal dia..
tp klau amik lauk, mak aii mahal kemain