CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lampor

M.NASIR, BAGUS SANGAT KE?? RATE LA..

suka dengan lagu2 dia

takde sapa nak review konsert dia ke

hotmak replied at 25-11-2019 05:27 PM
takde sapa nak review konsert dia ke

I pegi 23hb Nov. Awesome hurkehh.. Konsert starts with Wayang Kulit Sabri Yunus & sorang lagi lupa la nama untuk lagu Langgam Pak Dogo. Lepas tu lagu Anak-Anak Kita & Phoenix Bangkit.

Next slot dia nyanyi lagu2 yg dia composed utk retis2 lain bermula dengan Alleycats Hingga Akhir Nanti, Sekuntum Mawar Merah Sebuah Puisi, Ekamatra Sentuhan Kecundang & Pusara Lebuh Raya, Spring Fantasia Bulan Madu, Rahim Maarof Cinta Kristal, Bercanda di Pasiran Pantai (masa ni baru i tau he composed this number too) Search Fantasia Bulan Madu & Pawana lepas tu Wings Sejati & Peronda Jaket Biru i dah menggedik2 nak bangun tau haha. Ini

lepas tuuu... start lagu2 dr zaman Kembara Hati Emas, Bikin Filem & lupa dah lagu apa.

Bila lagu2 DR Album Phoenix Bangkit abislaa satu hall naik syeikh.. Time lagu Mentera Semerah Padi ada pakcik tu siap berdiri & bersilat di aisle tu hahaha. Masa lagu Sahabat Gua paling syiok.. M Nasir kata ayuh kawan2 kita berparti liar! hahaha.

Lagu2 lain Hijab Kekasih, Suatu Masa dan Mustika as lagu pengabih. Ada lagi lagu2 lain tapi dah x ingat ..

8.30 - 11.45 yang cukuppp awesome sangatttt awesome... 62 yrs old man, 3.30hrs with only one short break (tukar baju), 28++ songs. M. Nasir is truly a legend. I tgh consider nak pi his Spore concert pulak ni.

Begitulah review dariku... banyak yang i nak cakap lagi ni tapi i msih cannot move on.. so, tada idea lagi.
Fanatic? yes. kehkehkeh

Delores replied at 26-11-2019 09:52 AM
I pegi 23hb Nov. Awesome hurkehh.. Konsert starts with Wayang Kulit Sabri Yunus & sorang lagi lupa ...

bestnya u, rasa menyesal pulak tak beli tiket ahad tu, sebab yg sabtu sold out, tulah tgk igs artis yg pergi ahad tu, best gila

yg pakcik tu bersilat takde sapa marah ye, manalah tau kot guard dtg suruh duduk ke, tapi mana boleh tahan nak duduk diam kan

hotmak replied at 26-11-2019 10:05 AM
bestnya u, rasa menyesal pulak tak beli tiket ahad tu, sebab yg sabtu sold out, tulah tgk igs arti ...

Memang tada sapa marah.. sebab muzik pon dah bikin semua audiens penasaran okeh haha. macam kena rasuk Pakcik tu (in a good way la).. mesti bini dia sebelah cakap 'dah la tu Bang..' haha..

argh.. best la. energetic la M.Nasir ni. macam umur 40.

Delores replied at 26-11-2019 10:16 AM
Memang tada sapa marah.. sebab muzik pon dah bikin semua audiens penasaran okeh haha. macam ke ...

tulah i tgk dia siap turun bawah, mcm joget lambak je dorang buat

Follow Us
hotmak replied at 26-11-2019 11:55 AM
tulah i tgk dia siap turun bawah, mcm joget lambak je dorang buat

yerrrrr sangatt.. hahaha.. i tak boleh move on nehhh....

Delores replied at 26-11-2019 11:57 AM
yerrrrr sangatt.. hahaha.. i tak boleh move on nehhh....

i faham perasaan tak boleh move on tu , cerita je u, i suka je nak baca, kat bod gossip takde pulak dorang bukak benang konsert dia

hotmak replied at 26-11-2019 11:59 AM
i faham perasaan tak boleh move on tu , cerita je u, i suka je nak baca, kat bod gossip takde ...

Itulah kan.. semalam dok cari mana thread konsert M. Nasir neh, tada la pulak. Maklumla bukan retis BBNU kan. Peduliklah.
M. Nasir mcm biasalah.. dia cakap sikit2 and dia gelak-gelak lepas tu menyanyi lagi. Mmg dia mcm tu kan. But one thing i (and audiens lain lah kot) perasan bila dia nak kluar dr pentas dia tak membelakangi audiens.. dia gerak mengundur. As a courtesy maybe, lagipon malam 1st tu ada kerabat pahang datang. and yerp, banyak kali M.Nasir ucap terima kasih kepada audiens.

Last i pi konsert dia di IB tahun 2014 cuma masa tu kan konsert kembara so mmg lagu2 dr kumpulan Kembara lah khuenn.  Personally my faveret album would be Phoenix Bangkit. Peak sgt pada i album tu very the wowww. Semua lagu dia i hafal. Hence, mmg i tunggu konsert ni lama dah.

Musicians pon best.. enjoy nampak derang bergelek2 sambil main muzik especially Romli yg main rebana & tabla. badan dia mmg meliuk lentok haha. The one yg main kompang tu pon enjoy as well as geng2 dikir barat. The rest mmg reputable lah kan ada Aznan, Rafi, Ujang Exist, Mohram, Zul Mahat dll. Lagi ada pesilat 5 orang masa lagu mentera (dah mcm mana la pakcik tu x silat sekali) & 4 org penari masa lagu Bila Rumi Menari. Oh, and also Wayang Kulit masa opening.

I dok perati audiens mostly veteran but 30++ ke atas pon ramai so bila konserts starts yg 30++ ni la start naik hantu dulu.

jadi nikmat apa yang mahu didustakan? ngeh

Nak tambah lagi,

Latar multimedia & lighting di Pleanery Hall mmg sangat terbaik. Start dr Wayang Kulit - Langgam Pak Dogo, Anak2 Kita & Phoenix Bangkit dari Abu background yg sesuai and of cos very cantik membuai2 perasaan.

Masa 3 lagu pertama ni M.Nasisr cakap 'orang melayu ni pemalu' .. i dalam hati kau tunggu lah kejap lagi haha. But 3 lagu tu mmg cantik disusun to break the ice.

Lepas tu Keroncong Untuk Ana & Sentuhan Listrik pon sgt cantik ok the multimedia background.

Sebelum lagu Rumi Menari M.Nasir ada bgtau yang dia bersyukur dapat buat konsert ni.. dapat duit sikit katanya, separuh kena bagi kerajaan sebab kerajaan tada duit, haha.

Lagu Mentera, sahabat gua, apokalips & Ada mmg dinyanyi one after another supaya pecah tembok pleanery hall tu. Rasa-rasa kalau M.Nasir lupa lirik & semput pon org dah tak kisah kot..

pheww banyak betol benda yang nak diulas ni.

Delores replied at 26-11-2019 12:44 PM
Nak tambah lagi,

Latar multimedia & lighting di Pleanery Hall mmg sangat terbaik. Start dr Wayang ...

I also pergi yg 23hb. Sampai sekarang tak boleh move on yaaa.. antara part paling havoc masa lagu Gerhana, Ada, Raikan Cinta.. masa lagu Ada tu almost semua orang berjoget ok! Dah la kebanyakannya tak berapa muda termasuklah i hahahaahhaha.. laki i kat sebelah pun dok perati je la wife dia nj macam dah tak boleh nak bertenang dah.. dah nama konsert kan.. takkan la nak dok membatu je.. haruslah kita enjoy tepuk2 tangan, sing along, joget semua kihkihkih. M. Nasir cakap sikit2 je tapi very selamba dan cukup buat penonton terhibur. Dia nyanyi lagu2 yang dia composed tu memang semuanya hits ya. He is such a performer!

oggy replied at 26-11-2019 11:36 PM
I also pergi yg 23hb. Sampai sekarang tak boleh move on yaaa.. antara part paling havoc masa lagu  ...

yaaaaa... kann cannot move on kann.. arghh hahaha

Delores replied at 26-11-2019 09:52 AM
I pegi 23hb Nov. Awesome hurkehh.. Konsert starts with Wayang Kulit Sabri Yunus & sorang lagi lupa ...

perghhh tetibe rasa hurmmm.. iols x pergi harap dia buat lagi tahun depan

Delores replied at 26-11-2019 12:24 PM
Itulah kan.. semalam dok cari mana thread konsert M. Nasir neh, tada la pulak. Maklumla bukan reti ...

iols pon suka sangat lagu phoenix bangkit tu chuollllssss

rayriff replied at 28-11-2019 08:05 AM
iols pon suka sangat lagu phoenix bangkit tu chuollllssss

ya.. mcm nak pegi berperang dengar lagu tu..

Aku umo da masuk 30an baru boleh masuk dgn lagu2 dia.. Coz aku dulu layan lagu pop ala2 ct nurhaliza n westlife je...
Melodi lagu2 m nasir yg dia nyanyi sendiri catchy n ada sentuhan etnik sikit, tp jujurnya lagu ciptaan dia yg org lain nyanyi aku xdpt agak pun dia yg compose
Kalo mcm lagu hael n dj fuzz ada mmcm signature dorg pd melodi setiap lagu  atau blh jugak ckp balik2 gitu je lenggoknye...
Tp lagu m nasir mgkin hnya peminat tegar dia je yg blh kenal pasti

Delores replied at 26-11-2019 12:24 PM
Itulah kan.. semalam dok cari mana thread konsert M. Nasir neh, tada la pulak. Maklumla bukan reti ...

Romli adalah partner sabri yunus dalam langgam pak dogo

saudagar_mimpi replied at 2-12-2019 07:18 PM
Romli adalah partner sabri yunus dalam langgam pak dogo

I thought so.. cuma x 100% pasti Romli yang berpartner dgn Sabri Y.

aku pegi masa yg 23hb malam tu..gila..memang gila hahaha..lagipun ahli kelab Sahabat xleh terlepas la kalau ada konsert hehe

last konsert aku pegi tahun 2015 kat stadium melawati s.alam..tak mencapai kepuasan sgt (sound system xpower sgt malam tu)..tapi yg konsert 1 hikayat ni memang cukup serba serbi...cuma terpikir gak kenapa xde lagu lgsg dr album sang pencinta...at least lagu Balada Seorang Teman xpun Tujuh Nafas Lagi ke...

start masuk separuh masa konsert..semua dah xkeruan termasuk aku..malam ni kita parti liarrrr jangan kasitau mak bapak kata m.nasir..

seat aku memang puas ati sebab depan aisle..gold seat...memang syok aku berjoget lambak mabuk kepayang... ruang luas..bini aku layannnnn skali wpun dia tak ikut sgt m.nasir...ni kali kedua aku bawak dia..1st masa tahun 2006 sebelum kawin showcase kat Planet Hollywood..ni yang kedua..dia kata dia enjoy habissss

aku pegi masa yg 23hb malam tu..gila..memang gila hahaha..lagipun ahli kelab Sahabat xleh terlepas la kalau ada konsert hehe

last konsert aku pegi tahun 2015 kat stadium melawati s.alam..tak mencapai kepuasan sgt (sound system xpower sgt malam tu)..tapi yg konsert 1 hikayat ni memang cukup serba serbi...cuma terpikir gak kenapa xde lagu lgsg dr album sang pencinta...at least lagu Balada Seorang Teman xpun Tujuh Nafas Lagi ke...

start masuk separuh masa konsert..semua dah xkeruan termasuk aku..malam ni kita parti liarrrr jangan kasitau mak bapak kata m.nasir..

seat aku memang puas ati sebab depan aisle..gold seat...memang syok aku berjoget lambak mabuk kepayang... ruang luas..bini aku layannnnn skali wpun dia tak ikut sgt m.nasir...ni kali kedua aku bawak dia..1st masa tahun 2006 sebelum kawin showcase kat Planet Hollywood..ni yang kedua..dia kata dia enjoy habissss