CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: applegirl

deleted post

safi rania mmg bagus...kawan saya dah 2 minggu guna n hasilnya memuaskan sekali...muka makin nampak makin cerah n jerawat pun makin kecut...saya muka mmg tak ada masalah tp saja gatal tangan nak cuba tp saya hanya try dia punya serum saja,wah!!!kulit muka jadi semakin anjal n rasa lembut je...try laa tak rugi punya lagipun dia punya produk murah saja..

[quote]Originally posted by sanidazz at 12-10-2006 11:59 AM
safi rania mmg bagus...kawan saya dah 2 minggu guna n hasilnya memuaskan sekali...muka makin nampak makin cerah

:setuju::setuju: mmg besh

dulu mase blaja mmg pakai la safi yg hijau nih..
mmg best tp pk mase kat umah n mlm2 je..nanti kulit jd minyak...
cam nak cari la coz kulit mkn kusam je sekrg nih..

best ke safi rania? nak try laa...

satu set berapa rega dia? tengok ada mcm2 barang nak pakai..serum tu pakai time bila?

pernah pakai krim kecantikan tu masa sekolah...muka mmg cerah dan licin..cuma takleh pakai siang sbb minyak dan bercapuk2..pakai malam je:love:
lama tak pakai...
safi balqis pun ada pakai..mmg ok ..muka cerah dan licin gilerr...tp jodoh tak panjang:geram:
safi rania tu pun cam teruja,..tapi utk 25 keatas kan...

Follow Us
Safi rania nie ada spf ke? nak cari moisturizer lah..tapi pernah try krim safi tutup ijau tu tapi teksturnya oily sgt lah.

krim safi yg tutup hijau ni hubby kita pakai..
masa 1st kenal dia dulu kulit dia mmg teruk..
jerawat byk..itu citer 6 thn lps laa..
sejak dia pakai krim safi ni muka dia skrg dah ok..
parut2 jerawat yg lama dulu dah xde dah..
skrg ni dia still continue pakai..kita pun tumpang sama laa..

safi rania tu ader perlindungan UV , tu je yg dia mentioned
serum pakai siang before day cream
oklah, bg kita day cream x oily la...
murah pun murah...

masa study dulu aku pernah pakai cleanser safi tutup hijau tu... ekceli dia ada pati timun sbb dia bertindak mcm astringent

masa tu muka aku ada pimples.... bole tahan buruk gak la.... byk cleanser aku cuba tk tp sesuwai..... last2 aku pun try test safi ni.... memang lepas tu pimples hilang sendiri.... utk cerahkan balik part kulit kusam sbb sunburn, aku guna lotion olay whitening.... utk hilangkn parut pimples tu pulak, aku asah kulit kayu manis kt montot lesung pastu sapu.... hah terus kulit jadik bersih, cerah dan pimples pun hilang

Nanti dah abis Olay Total Effect Plus, nak beli Safi Rania le pulak since ianya ada UV protection...

dulu mase skolah menengah,dami pakai safi tutup hijau tu.kulit jd putih melepak2.tapi oily sikit la mende ni.lame2 dami rase die nyer texture,efek same mcm temulawak nyer efek.last2 tukar temulawak je,hehe..sbb pakai temulawak dami perasan scars jd makin pudar,safi ni rase mcm putih je..huhu

heheh..teringat lak mase sekolah dulu hari2 tempek krim ni sblm pegi sekolah..tp bile dah abis sekolah tak pakai dah..eksyen ler sbb pakai yg mahal sikit dr safi

time study dulu ada pakai..

safi yang penutup warna hijau..

tu pun kawan yang rekomen..

muka yang gelap bertukar cerah..serata dgn kulit tangan..

kalau keluar biasanya pakai safi tu dgn loose powder..

bila mlm apply cream tu je..

tapi nash tak pakai lama..

like my friend pakai dari zaman sekolah menengah..

muka dia sebijik jerawat pun tak ada..dari jauh nampak licin..dari dekat Masya-Allah bukan setakat licin, malah gebu betul! macam porcelain doll plak..

saya pakai serum safi rania 2kali sehari malam n siang...n hasilnya mmg memuaskan...lepas ni nak try dia punya night cream plak...nampak macam bagus je bila tengok kwn saya pakai...semakin hari makin cerah!!!!

masa zaman matrix dulu, kengkawan kat blok nunu memang giler pakai safi penutup hijauni. cam sumer orang pakai laaaa.... masa dok kat u pun. sumer yang pakai ni memang gebus n licin jer kulit diaorang. nunu pakai kejap jek sebab rasa cam berminyak sket.
ada sekali tu, tido umah my auntie then tertinggal la plak krim ni. my antie try guna... sekali dia sukaaaaa la plak. so, sejak hari itu bermula la sejarah ia pakai krim safi ni. memang nampak perubahan sangat kat muka dia. dari jerawat batu, terus jadi licin!!!

i guess sapa2 yang nak pakai safi ni kena sabar la..

sebab result nyer slow..and memuaskan hati walaupun lambat..

tapi ok la tu..sekurang2nya you all tau the ingredients dlm tu tak membahayakan seperti kebanyakkan product whitening yang menjanjikan kecerahan yang cepat! dan tak menghakis macam udang kena bakar...

yg plg best dia nyer krim kecantikan kan ?tutup hijau..yg color n tekstur dia krim n likat tu kan
takut ader yg confuse sbb moisturizer utk day use pun ada kan...

pernah pakai masa kat U.. maklom le... mana de duit nak beli mekap mahal2 kan.. hehe safi best lah... cuma utk long term xbrape bagus sbb mengandungi merkuri kan... salah satu punca cancer.. so kalo nak pakai berpada2 jek laaa...

haku pun pakai..dah 5-6 tahun dah....memang produk paling best dan boleh menyelamatkan keadaan...muka haku memang licin dan gebu..tapi produk safi ni untuk badan takde ke?...losyen ke...cream bath ke...ni muka je lawo...