CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: [azam]

All About Middle East Countries!!..Dubai, Doha, Muscat & etc

Originally posted by mba at 8-5-2007 11:48 PM
kat dubai mostly barang barang mahal....ada yg murah gakkkkk

Apa benda menarik yg murah tuh?

Originally posted by mie_die at 9-5-2007 01:13 AM
untung ader restaurant melayu...kt Qatar nih x der langsung...restaurant indonesia ader lah kt sini...tapi harga mkn utk 2 org tuh dlm QR150...kalu mkn kt mesia cam tuh br dlm RM40...huhuhu...(ca ...

Aku rasa dkt Malaysia je yang surga makanan nih..dah lah sodap, harga murah lak tuh..aku mkn set big mek mekdi dkt Cairo pun dah RM12 satu set.Kalau dkt Qatar aku serik nak mkn dkt fast food. Makan dkt sterling, harga dah lah mahal tapi set dia kecek je. Siap lepas mkn set burger dia, boleh pi beli lagik roti nak cicah dgn kari berahim..

azam..ko buat aku rasa cam nk blk mesia nih....huhuhu..

Reply #177 insignia's post

boleh bagi tau area mana kat cairo ada restaurant malaysia?..mana lah tau bila cuti di cairo mid august ni bolehlah singgah kat situ..

Reply #182 [azam]'s post

fast food kat egypt ni memang mahal..baik mkn shawarma kat gerai sekitar cairo.kalau balik egypt memang jarang sgt mkn fast food dkat sana,..tak sedap & servis lembap...

setuju ngan kamu, Malaysia mmg shorga mkanan...mid June ni gue balik malysia..1st thing ku nak mkn yong tau foo.....

Reply #184 nour2001's post

hehehe...
saya dah lama tak pegi cairo...
tapi kalau restoren malaysia selalu ada di kaw. student malaysia mcm di asrama melayu di abbasiah....kaw. madinet nasr atau di hayyu asyir ( kawasan asrama negeri2 )..
nak tahu lebih lanjut kena tanya soulha...

:bgrin:

Follow Us

Reply #185 nour2001's post

hehehe..
yg best pasti di kawasan khan khalili....kebab dan hamam mahsyi(burung merpati ng nasi ).....
kalau di madinet nasr ada satu yg best iaitu牋restoren "popeye"....
shish tawook sedap...

[ Last edited by  insignia at 13-5-2007 02:27 PM ]

Reply #187 insignia's post

stuffed pigeon tu sedap kan.. mak mertua selalu buat tu setiap kali kami balik, makan ngan turshi je(mix jeruk carrot,parsnip,chili,zaitun) pun sedap..terliur tul...

Reply #188 nour2001's post

emm...
u kawin ng masrie ek....??

yup...turshi tu sedap....
tambah lagi kalau zaitun yg itam tu....

[ Last edited by  insignia at 13-5-2007 02:28 PM ]

huihh!!..seronok sembang bab makan nampak..

Shawarma murah memang murah tapi aku kureng skit sebab tak kenyang..Tuh kena carik gak nasik atau McD..

Originally posted by insignia at 13-5-2007 12:49 PM
hehehe...
saya dah lama tak pegi cairo...
tapi kalau restoren malaysia selalu ada di kaw. student malaysia mcm di asrama melayu di abbasiah....kaw. madinet nasr atau di hayyu asyir ( kawasan as ...

ya betul kalau sesapa yang biasa datang ke sini cam tu lah..restoren melayu ada restoren patani ada restoren indo ada macam sini...kebiasanya restoren ini akan dibangunkan ditempat tumpuan kawasan pelajar msia yang ramai seperti di nasr city terdapat restoren perlis dan restoren kelantan...di abbasiah restoren rumah melayu dan di hayyu asyir terdapat restoren pahang,selangor dan terengganu...

Satu perkembangan baru sejak 2-3 bulan lepas ni terdapat pula pasar minggu setiap hari jumaat dari pagi sampai malam ada makanan macam2..di dataran kompleks rumah negeri hayyu asyir..jgn risau kalau bab2 makan kat sini belambak dan byk makanan msia dan harga kira lebih kurang harga msia je..

Originally posted by [azam] at 8-5-2007 02:43 PM
aku nak pi cairo lagi...seminggu plak..date blom tentu lagik..
Aku nak tanya nih..agak2 translator brapa charge sehari aa? Aku riso engyptian nih..byk yang taktau ckp english..

ahlan wasahlan wa marhab..translator untuk apa tue? pada pendapat saya cam ni je lah kalau sapa2 nak ke mesir boleh gunakan zakaria-travel di sini link kat signature bwh..itu lebih senang..mereka ni pun berpengalaman bawa org msia sebelum nii dan dia ada berhubung dengan arab kat sini..cuba2 lah tgk price package yang disediakan dan emailkan atau SMS saja ditalian hotline 24jam 7hari di situ untuk lebih lanjut..rasanya tak perlu translator dah mereka sedia membantu insyallah..harap membantu

[ Last edited by  soulha at 15-5-2007 07:46 AM ]

Reply #191 soulha's post

soulha..nak tanya..org2 mesir ada makan tak makanan melayu kita ni...kita ada tanya ipar duai derang ckp tak pernah mkn pun makanan asia ni..rasa mcm tak femes je, i could be wrong..you know better than me sbb you dok sana...
kita tak pernah lagi masak masakan melayu tuk in laws..tapi this year inshallah balik kali ni plan nak masak nasi ayam ke, nasi goreng ke, tuk derang sbb duk rumah sendiri...nak masak kat rumah mertua tu segan sket lah.., boleh le masak2 lauk pauk melayu jamu mereka... masak lauk yg ringan2 lah tak pedas cam sambal belacan ke tu semua..takut terkejut pulak derang mknan berbau ni..

Reply #189 insignia's post

iye.. ...

Originally posted by soulha at 15-5-2007 07:33 AM

ahlan wasahlan wa marhab..translator untuk apa tue? pada pendapat saya cam ni je lah kalau sapa2 nak ke mesir boleh gunakan zakaria-travel di sini link kat signature bwh..itu lebih senang..me ...

Pergi on business trip bukan berjalan2 mkn angin. Jadik byk jumpa customers. Last experience, byk Egyptian yg kureng skit berbahsa English ni. Jadik kalau ada translator ok jugak.

Originally posted by [azam] at 15-5-2007 10:58 AM

Pergi on business trip bukan berjalan2 mkn angin. Jadik byk jumpa customers. Last experience, byk Egyptian yg kureng skit berbahsa English ni. Jadik kalau ada translator ok jugak.

ha! dah agak dah ini mesti trip business..bisnes dlm katogeri apa tu..saya akui memang egyptian ni tak lah mahir sgt  b.i  tapi  kalau  business2 besar biasanya mereka boleh lah..tapi kita kena cakap b.i yg mudah2 faham..sbb budaya mereka ni suka byk bertanya dan bercakap..mereka tak malu utk bertanya walaupun soalan bodo..tapi kalau kita dpt jawab dan mencantas idea dia pasti dia respect dengan kita..so kita kena sabar ler skit bercakap dan berurusan ngan arab ni dia ni dpt faham skit kita kena hurai satu2 sbb apa yg sy nampak mereka ada kelebihan dari segi ingatan dari segi berfikir mereka lambat skit..sbb tu budaya mereka suka bertengkar2 dan bergaduh2 mulut..kekadang saja je..pastu mereka baik2 jer...bercium pipi dan bersalaman..so..kita jgn mudah putus asa dan ghairah berurusan dengan mereka..kita kena buat2 bodo memuji..budaya dia suka dipuji..memang kena byk sabar kalau berurusan dengan mereka ni...insyallah berjaya..

kalau mengikut zakaria travel kata bayaran untuk traslator boleh juga dia dpt dlm RM150 sehari macam  MARA pakai baru ni semasa pameran industri antarabangsa beberapa bulan lepas..ke en.azam ada terlibat gak masa pameran tu kat sini baru ni.

[ Last edited by  soulha at 15-5-2007 09:47 PM ]

Originally posted by nour2001 at 15-5-2007 07:41 AM
soulha..nak tanya..org2 mesir ada makan tak makanan melayu kita ni...kita ada tanya ipar duai derang ckp tak pernah mkn pun makanan asia ni..rasa mcm tak femes je, i could be wrong..you know bett ...

haa pasai makan ni susah skit rakyat mereka nak ubah..tetap ngan roti eish dia gak..cuma ada juga segelintir saja yg dikira sbg middle class tu makan masakan patani cam nasi mutiara,nasi goreng,sup,tomyam,kari,burger dan satey..sepanjang pengalaman melayan arab ni...kebiasaanya mereka sukar skali nak makan..entah tak mau langsung mencuba..kekadang makan skit je adalah tak sampai sejemput pun pastu kata dah kenyang.. tu pun mungkin arab kat cairo dan biasa ngan org asia mereka leh makan skit..kalau arab baladi/kampung..amat susah nak ubah rasa makan...

payah2 mai makan nasi rumah aku jerlahh.. ...

kwn arab dtng sy jamu kek versi melayu..lembut jer..tu pun skit jer dia jemput..sedap lg kek dia yg keras kejung tu kot..tk faham aku..tp karipap makan plak mungkin sbb dng ingat krim puff kot...

Originally posted by insignia at 13-5-2007 12:53 PM
hehehe..
yg best pasti di kawasan khan khalili....kebab dan hamam mahsyi(burung merpati ng nasi ).....
kalau di madinet nasr ada satu yg best iaitu  restoren "popeye"....
shish tawoo ...

sembang pasai makn nie yg buat nk malaysia nie..mmg betoilah..syurga makanlah negaraku itu..tkdernya hujan2 batu dah..tp nie statmen orng duk kt middle east kot..

dekat khan khlilili @saidina hussein tu..hamam mashwi diammg sedap..tp kedai alamak ciput..mkn tepi kaki lima jer..dok sedap makan..tetiba jer kena angkakt punggung..hilang zhud terus..

kalu fas food..mmg servis lembab giler..kena2 plak tempat cam gitu mustawa skit..kita yg nampak sengket2 nie..awal2 lg terperosok..meluat betoi aku..baik makan kt rumah..

insi..kedai popeye tu kt ner..sy yg dik kt madinat nasr pun tk sampai lg nie..klu "babai" tu adalah..sedap gaklah shish towood dia..

Originally posted by [azam] at 8-5-2007 02:43 PM
aku nak pi cairo lagi...seminggu plak..date blom tentu lagik..
Aku nak tanya nih..agak2 translator brapa charge sehari aa? Aku riso engyptian nih..byk yang taktau ckp english..

azam ko nk mai mesir ker..kim maggie sekotak