CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: [azam]

All About Middle East Countries!!..Dubai, Doha, Muscat & etc

hmm...Aku nak pi Bahrain ahad ni dan lepas tu ke UAE..2 minggu..

eerrmmmm...good info...coz pas ni aku lak nk g sana!!! x saba rasa..

Sekarang flight dgn hotel agak susah nak dapat..dan rega mahal..peak season..
Mungkin sebab Sukan Asia dgn Musim Haji..Return flight ke Dubai dgn MAS pun dah cecah RM7K kalau book last minute thru online..Sib baik aku dpt thru EK pakai travel agency harga 3K. Hotel pun dah mencanak2 naik..

sapa-sapa nak pi bahrain best waktu skrg..sejuk..sekarang nih agak2 aku dlm 22 degree celcius..pukul 12tghari...

sejuknya 19 degree celcius..malam2 meriah jugak bahrain nih..kelab dkt tkt satu hotel main muzik sampai 2am..sib baik dok tkt 6 taklah bising sgt tapi kacaulah jugak tidur sikit2..

Ok..Travel itinerary kali  nih..

10 Dec 2006 PEN-KUL-DUBAI-BAHRAIN
15 Dec 2006 BAHRAIN-DUBAI
23 Dec 2006 DUBAI-KUL-PEN

Susah nak dpt tiket balik nih..masa check-in hari tuh beratur panjang ooo..dekat sejam jugak..tak sempat nak soruu dulu..cheh..flight delay sikit nak tunggu kaunter check-in tutup..dah lah delay dkt situ, dkt dubai ke bahrain pun delay sejam..kapal terbang beratur nak take-off..satu jam dlm flight tunggu nak take-off..beratur mcm budak darjah satu..hahaha..
Aku tengok arab2 nih mcm tak skolah jek..main duduk je seat macam naik bas. kalau sekali kena tukar tmpt ok lah jugak..nih 3-4kali kena halau salah seat..aku rasa depa tak reti baca rumi kot..sib baikkena halau pun bangun tukaq tempat..ada sekali tuh flight sblm nih lahh, mati2 pak arab tuh aduh takmo tukaq seat..dia nak dok dgn kawan2 dia...bodoh tul..
sampai manama, bahrain jam 9.45am 11/12/06. check in dkt baisan tower hotel..rate dia BD41..hotel taraf 3 star je..tapi oklah sebab internet free..ada bfast lagik..tapi best aaa dok bahrain time sekarang..cuaca sejuk 19C..smlm ada hujan sikit..siang2 pun panas yang cool punya..

nanti aku sambung..nak pi mandi jap lagi nak turun bfast. hari2 telan american bfast..penat aku..

Follow Us
Teksi di Bahrain tak sukar kalau anda berada di kawasan Manama..Keluar sahaja dr kawasan Manama, ia agak sukar sikit..teksi disini hanya Bahraini saja yang bawak..Condition teksi ikut nasib, ada keta baru, dan ada kereta lama..teksi kena bargain dulu sebelum naik..pastikan anda tahu tempat yang nak pergi tuh dgn bertanya reception hotel brapa estimated fare atau jarak ke tempat yag dituju...dkt tingkap ada sticker tambang ikut kilometer tapi takleh pakai punya

Currency Bahrain Dinar..BD1.000 lebih kurang RM11...kecik dr Dinar adalah Fils dlm denomination 100.. 1000Fils = 1 Dinar. 100Fils dia aku lom jumpa lagi note..syiling je aku dpt..

Makan kena pandai cariklahh..aku kat sini hari2 pekena beriani kambing atau ayam..Banyak restoran ada cuma harga je jadik faktor..ada tmpt BD2 sepinggan dan ada tempat 700Fils sepinggan. aku makan yang murah punyalah..banyak gilosss..mkn sekali je takyah mkn terus sehari..hahaha..

Mari nyummmm nyummm nyummmm....

Pemandangan Manama dr tingkat atas hotel..

Ada sesiapa nak pergi memancing??

[ Last edited by  [azam] at 18-1-2007 01:26 AM ]

hari khamis mlm jumaat banyak keta plet saudi masuk bahrain utk bersukaria..nampak mcm bahrain ni utk saudi mcm danok atau songkhla bagi rakyat malaysia...nak entertainment pi bahrain..surga..surga..
Dlm GCC Saudi dan Kuwait tarak entertainment mcm disko atau pubs...kira tak happeninglah dkt sana..dkt area Hoora nih boleh nampak out of 10, 5-6 keta plet dr saudi..rosaklah anak2 arab nih...keja takmau..nak enjoy saja..masuk disko dgn berjubah sambil kat tgn pegang buah tasbih..yang ni aku tak taulah sama ada bahraini atau saudi...haha..

Dlm gambar tuh aje ada 5-6 disko dan pubs..

[ Last edited by  [azam] at 18-1-2007 01:28 AM ]

hehehe...jgn tak tau..org saudi suka berlibur ker bahrain...
kat saudi tak der apa yg menghiburkan. nak tengok wayang pun tak der.
that why org saudi suka pegi ke bahrain or dubai.
anak2 saudi ramai dah yg rosak. dah lah malas kerja. asyik nak berlibur jer. klu mlm minggu
punyalah ramai anak2 saudi keluar, pakai kereta yg mewah2 lagi. siap pasang lagu arab dlm kereta, dgn bising nye..klu dah geram sangat tu..time berhenti kat lampu isyarat tu sementara tunggu lampu hijau
boleh menari2 lagi kat tengah2 jln. bergelek2.
kat saudi tak panggung wayang, disko,yg ada tempat main snooker.

Huh!..sampai  dkt Dubai hari Jumaat 10mlm..lepak hotel Grand Palace dekat Al-Karamah depan BurJuman..hotel 4 star katanya..Dhs600 semalam..cekik darah betoii..taraf dia sama mcm hotel 3 bintang je dekat Penang...

Duit Dirham UAE lebih kurang Dhs1.00 = RM1.00..
Visa utk Rakyat Malaysia = PERCUMA!!! ...hehe

Dkt Dubai nih semuanya about duit...duit...duit...naik teksi short distance pun +/- Dhs30..Baru lepas balik drp Gold Souk dekat Deira..pinau mata aku nengok kilau emas..gilo betul..kalau geng mamak pi rompak dkt situ mau bersara terus dr merompak emas..aku yang lelaki nih pun boleh pinau mata..nanti aku uploadkan gambor emas-emas dkt gold souk nih..naik bot 50sen tambang...kalau naik teksi mau Dhs20..Nantilah aku cerita lagi panjang bila balik nanti hari..Malas nak naip sekarang...

Emas..!!Emas..!!

Lagi..

Dan lagi...

Naik bot pi balik..kalau teksi mau dia mintak Dhs15 one way..naik bot nih 500fils je..lima posen aa tuhh...

[ Last edited by  [azam] at 18-1-2007 02:21 AM ]

BurJuman depan hotel aku  lepak best ooo...besau nanti aku upload gambar..sekarang ada SALE..sempena Dubai shopping festival..Diskaun sampai 70%...Mari SHOPPING!!!

[ Last edited by  [azam] at 18-1-2007 12:57 AM ]

ishk!!..photobucket tengah penin ke..aku nak upload gambo emas-emas i gold souk pun tak dapek...

Welcome to Abu Dhabi

Nih aku pergi naik bas..Abu Dhabi nampak tak hectic sgt mcm Dubai dan tadak jemmm..masa aku pi itu harilahh..kalau masa2 lain tak tau lahh..perjalanan pi sangkut dlm Dubai saja nak lepas dr Sheikh Zayed Road tuh ambik masa 1 jam..lepas2 je dr jem tuh ambik masa 45min utk sampai Abu Dhabi...Balik lagik best..45 min sampai ke emirates tower tuh..lagik 2 jam baru sampai ke hotel..padahal kalau tak jem cuma 15-20min je dr emirates tower tuh nak ke al karama..

Yang best nih aku rasa bas hanya disediakan utk expat je kut..sebab dkt stesen bas semua muka India, Paki atau philipino..Emirates kaya..tak mainlah naik bas..haha..

Mengikut planning, Abu Dhabi akan dibina bangunan2 tinggi sama mcm Dubai..So, bagi penjual mcm aku nih peluang sgtlahhhh byknyaaa utk teroka Abu Dhabi..:hmm:

Kitaorang naik bas ni je..Dhs15 one way..Kalau naik teksi mau dia ambik Dhs200..

[ Last edited by  [azam] at 18-1-2007 01:21 AM ]

:love:  x saba aku nih nk pegi sana!!

Aku pun nak p Dubai jumaat nih...Memula pi Kuwait dulu 3 hari..lepas tuh baru pi Dubai sampai 29/1 baru balik..naik emirates lagikk..

Kuwait ni 1st time aku nak ke sana..Nanti aku update pasal visa dgn apa2 info pasal Kuwait..

Dubai Shopping Festival sampai ujong bulan ni je..sempat aku nak pi nengok-nengok nanti..haha..:pmuka: :pmuka:

Hotel mahallahh..biasa dpt RM550 dah jadik RM650.. 27-29/1 nih ada exhibition arab health..rate jadik RM1200..

Tambah lagi gambar bangunan dkt Dubai

[ Last edited by  [azam] at 18-1-2007 01:01 AM ]

Reply #34 [azam]'s post

byk btul duit hang...makan angin x hingat nih nama yer!!!!:hmm:

Reply #30 [azam]'s post

emas kt sini sama quality x dgn emas kt malaysia nih???
berpinar jap mata aku nih...emas..emas..emas...

Originally posted by mie_die at 17-1-2007 09:55 AM
emas kt sini sama quality x dgn emas kt malaysia nih???
berpinar jap mata aku nih...emas..emas..emas...

Aku pun tak tahu emas tuh emas brapa...tak nanya pun..tapi rasanya emas 916 kot..

Mak aku nengok pun berpinau-pinau..tuh aku tambah gambar lagiii..nanti aku upload gambar naik bot lak..sekarang nih tgh bz prepare nak p kuwait..

Aku gi keja..bukan gi jenjalan..duit company..tapi ada lah jugak masa nak jalan2 tuhh..hehehe..

huhuhu....nk nangis aku nengok emas tuh..x per..sabar...lg 2 mgu jerrrr..nnti aku borong habis-habisan...

tapi lagik 2 minggu nak pi mesti DSF dah abiss..tak syioklahh..dah tarak diskaun nak shopping..hehe

Reply #39 [azam]'s post

x per..tahun ni abis...aku pegi yg thn depan punya...aku dok lama kt sana!!!!!:music: