CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: [azam]

All About Middle East Countries!!..Dubai, Doha, Muscat & etc

Originally posted by que_eight at 2-3-2007 02:34 AM
bro...berapa lama dok kat kuwait..dok area mana?...how do find kuwait?...citer sket

Selalunya 3-4 hari je dkt satu2 tempat..Last visit to Kuwait stay dekat hotel Swiss Inn Plaza..hotel yg connected to Al Muthana Shopping Complex..syiok jugak kuwait nih psl life agak slow skit dan arabnya flavour masih kuat berbanding dgn tempat mcm Dubai dan lain2 yang Indian banyak..

kalau ader sesapa yang nak try agency travel yg ada pakej ke negara arab tipon Kejora Travel 04-397 1100

Originally posted by [azam] at 2-3-2007 09:55 AM

Selalunya 3-4 hari je dkt satu2 tempat..Last visit to Kuwait stay dekat hotel Swiss Inn Plaza..hotel yg connected to Al Muthana Shopping Complex..syiok jugak kuwait nih psl life agak slow ski ...

oh..kat area muthana ..ok gak tuh tengah2 town..senang nak ke mana2...crowded skit kan?cuma yg tak tahan tuh kalu ari jumaat..especially kat area round abound yg besar..pergh..terasa cam kat mumbai lah plak...

sepanjang kat kuwait gi jenjalan mana?..tak gi mubarakia?...friday market kat shuwaikh or iranian shop?..bila lagi nak ke kuwait?

bro..sorry to ask...kerja ke apa kat mid east nih?..

Originally posted by que_eight at 2-3-2007 02:24 PM

oh..kat area muthana ..ok gak tuh tengah2 town..senang nak ke mana2...crowded skit kan?cuma yg tak tahan tuh kalu ari jumaat..especially kat area round abound yg besar..pergh..terasa cam k ...

Tiap2 mlm dr hotel p souq mubarakia tuh utk dinner..tapi kalau dkt shuwaikh tuh just visit customer je tak pegi pulak souq dia..Hari tu ada sorang customer nak tunjuk kilang dia dkt Doha..tukujut aku ingat Doha d Qatar..rupa-rupanya dkt Kuwait pun ada Doha..

p middle east kerja jual barang mentah perabot.. Insyaallah kalau takdak apa2 hal lagi 4-5 bulan p Kuwait lagi..kira setahun 2x visit lah..

..Doha Kuwait...abih tak gi Entertainment City ke?..kami dah 2 thn kat sini pun tak pernah jejak Doha Kuwait tuh..

ok ker bisness tuh kat Kuwait?...deal dgn local ker?...kalu dgn local berhati2 sket..depa nih kaki kencing...tak puas hati kalu memang depa screw kita abih-abihsan..dah ramai yg kena..tak leh kuar kuwait beb...

Ada nampak entertainment city tu tapi tak pulak singgah sebab memasing dah sizen punya org..

Alhamdullilah bisnes dkt kuwait bolehlah tahan sebab mcm dicakap dkt atas, arab flavour masih kuat tak mcm Dubai (motto bisnes di UAE - Belilah barangan buatan India )..Kuwait pun mostly beli thru agent..Jadi bila jumpa manufacturer mcm kitaorg ni, seronotlah depa sebab boleh dpt factory price..Bab squeeze tuh mmg common bagi pak arab..semuanya nak murah je..tapi once depa dah beli depa dah tak squeeze dah. Mintak2 lah tak kena kuncingggg...

Follow Us
Alhamdulillah kalu boleh handle dgn pak2 arab nih...

bro next time kalu dtg kuwait nih..gi la malaysia embassy..every wednesday nite kami  malaysian selalu get together..makan2..borak2...playing games...kalu tak hambar nye hidup...tak tau nak gi mana...

ok bro...all the best with these pak arab..

[ Last edited by  que_eight at 2-3-2007 05:12 PM ]

huhuhu...bosan seh kt doha nih.....

Reply #34 [azam]'s post

nih kan sheikh zayed road eh?

hmm... pak arab kuwait jek kot yang cam tuh... rasa nya kat dubai...pak arab2 derang ok... they like malaysians... they like moslems laaa.. in general yang datang dari asia... but they dont quite like bruneians...

ok... kalau pegi dubai... mana nak shopping? rite...depend apa yang kita nak beli.. kalau kain sutera... tempat yang cheaper kat souk kat deira ler... souk ada banyak... souk = bazaar... so... mana kedai2 tader pintu tuh sumer panggil souk laaaa.. macam kita kalau kat jalan tuanku abdul rahman tuh dah kira souk lah kat derang...

kalau naik teksi...cakap nak gi souk deira near police station... so derang akan drop u kat situ, and jalan sikit jek dah jumpa sumer kedai kain sutera... kalau pompuan... kalau suka laces... bukan kain lace..but lace yang letak kat tepi baju... haaaa...kat sini ler tempat nya... segala jenis lace...segala jenis buttons...

kalau nak cari kain tudung... kat souk nih pun ada...tapi mahal sket laaaa..yang murah kat souk kat sharjah...

kalau nak cari kashmir nyer goods...macam pashmina ker... sarung kusyen ker...carpet ker.. kat sharjah memang murah banyak dari kat dubai... sebab kat dubai banyak tourist...so harga dia up sket...kalau sharjah tuh... banyak local + paki + egyptians + lebanese dubai shopping kat situ...so harga dia rendah sket...

kalau nak cari electrical items... yang tak terdapat kat KL nih... yang pelik2 nyer laaa...dekat souk antara souk kain ngan souk emas... kat situ banyak electrical items yang murah ler jugak... kot nak tengok mp3 ker aper ker...bleh ler check kat situ...

hmm... kalau lagik berani... atas sikit dari gold souk tuh... tempat Indian merchants....dekat dengan ferry point...banyak jual sari yang bleh dibeli dengan harga 10DHS=10 ringgit... harga dia murah sebab harga gudang... memang betul2 gudang...baru turun dari ferry...blom sampai ker citycentre ngan burjuman.. hehehe

ok... lagik kalau nak beli apa ek? kalau nak beli kurma... kena gi pasar dia laaa...kat deira tuh... macam2 kurma boleh dibeli dengan harga yang murah berbanding beli kat supermarket...

kalau nak beli barang2 dari china... ada 2 tempat yang selalu ada latest design...satu kat karama ngan satu kat deira...

apa lagi nak kasi tau ek? jap pikir lagik...

Originally posted by Ser3ndIpIty at 3-3-2007 11:53 PM

nih kan sheikh zayed road eh?

Hah! betullah tuh..

Originally posted by Ser3ndIpIty at 4-3-2007 12:12 AM
hmm... pak arab kuwait jek kot yang cam tuh... rasa nya kat dubai...pak arab2 derang ok... they like malaysians... they like moslems laaa.. in general yang datang dari asia... but they dont quite ...

Pak Arab Dubai nih susah benor nak dijumpanya..asik-asik mamak India jugakk..negara lain ada jugak peluang jumpa dgn tokey pak arab..memang kuat betul pengaruh mamak India di UAE nih..

ada.... u have not tried looking hard enuff.... hehehe

kat kuwait nih mak arab dia hidung tinggi skit..sama lah dgn lebanese...yg pak arab nya plak Allah..gatal nya...kalu tengok paper ..ari2 ada je kes maid2 indon n pinoy..pregnant la..bunuh diri lah...

tang nipu plak sama naik la india dgn pak arab..byk kuat temberang oo...kena dah tuh depa dua...to the extend dah tak tau nak marah ke gelak..depan mata kita sah2 benda tuh salah..nak jugak kata betul...:@

Kat Kuwait racist masih menebal..especially kalu tau U from indonesia @ philiphine...kalu masuk souq or even restaurant/fastfood tuh dia tengok jer muka asean kita memang boo layan...kalu pak arab kemain lagi...pastuh sok sek sama depa..dok teka where are we from?..selalu kena cam nih dan dengan bangga nye tanpa ditanya bagitu I'm from MALAYSIA...baru ler depa respect..even indon n pinoy sendri tak leh nak tau kita dari malaysia ker atau sekapal dgn depa..

memang kat mid east nih..malaysia depa hormat lebih skit..siap bertabik2 lagi..ish kalu nak citer pengalaman nih sedey boley ...ingat cerita pretty woman masa julia nak gi beli baju tapi tak di layan tuh?..huh camtuhlah rasa..

Reply #94 que_eight's post

Kt Qatar ni pun sama gak...kalu pinoy or indon or lain2 diorg bolayan jer....tapi kalu tau kita dr mesia dilayan bak raja gitu...ader skali time naik bas..driver tuh tanya dr mana and my hubby jwb lah from Malaysia..pas tu driver bas tu suh org yg dok kt seat dpn tu pindah tempat and bg kitorg duduk kt seat tuh..sampai cam tu skali..

mie_die...yang sakit ati tuh pinoy nih pun kadang perangai double standard gak...macam ler depa bagus sangat...selalu sangat kena dgn depa nih..kat sini jarang muka2 asean drive kereta besar2..jalan2 bersantai dgn anak kat mall2 ..mula lah mereak nih tengok kita atas bawah then dgn nada sinis tanya "are you philiphine?". da tuh siap tanya kwen dgn org kuwait ker?...ckp ler kawen sama malaysia..then tanya hubby kerja apa..berapa gaji dpt...

coz rata2 depa nih yg kerja maid...kerja restaurant..driver paling tinggi ada lah kd50...dan selalu nye jugak ler I boo layan soklan camnih...come to think of it..dok sini buat tambah dosa jer..not that I'm purposely showing off..tapi mereka tuh yg membuatkan kita terasa cam nak :@ ..pah tuh tanduk setan mula lah tumbuh...mula nak nunjuk...what they think that I don't have money and I don't deserve to be treated like human?...

kalu from india..pakistan or egypt depa ok...ramah la...

apa nak buek sekapal...

aku nih slalu dicop pinoy..sebab kulit sawo matang skit..partner aku ada gelap skit jadik depa dok ingat India..jadiklah kami partner pinoy-indian .. aku ingat lepas nih tshirt aku nak pakai semua mau tulis "aku rakyat malaysia"..

Ada skali aku dalam lift dgn satu geng pinoy..semua dok pandang semacam dkt aku mungkin sebab tak tegur depa..last last aku sapa ckp aku dr malaysia terus pakat gelak reramai..tapi yang sioknya masuk klab pinoy free..syiok jugak tgk live band pinoy.

Originally posted by Ser3ndIpIty at 4-3-2007 09:36 AM
ada.... u have not tried looking hard enuff.... hehehe

Ada mmg ada but not related to what I'm there for..kalau yg kaitan dgn benda yang aku nak jual tuh susah skit..maybe harga tak sampai juta2 dirhammmmm..untung tak banyak...jadik bagik dkt mamak2 je lah yang handle..

hmmm.... rasanya kalau kat dubai... tader lak derang racist... aku dok kat dubai 4 tahun and setakat nun, ok jek laaa... tader lak derang mengutuk ker aper ker...   yang best, kalau jalan2 kat city centre pakai baju kurung ker baju kebaya... hehehe... mak2 arab ngan anak2 dia akan tahan u and tanya u from where... hehehe kalau ler aku single n available... sure dah kena pinang ngan mak2 arab tuh...suka beno deme nengok baju kebangsaan kita... hehehe... nak2 baju tuh ada labuci ker embroidery ker...lagik ler derang bekenan... kalau bukak butik baju kurung kat sana...sure leh laku punya... sebab omputeh yang kawin ngan arab pun bekenan ngan baju kita...

Reply #98 [azam]'s post

hmmm... aku rasa ko kena join exhibition ler kot... kalau nak jumpa towkey nyer... dulu aku simpan jugak contact 2 derang nih... but dah 5 tahun aku balik mesia... but aku rasa kalau ko mintak tolong konsulat... maybe they can help u ler kot...