CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puterikhaleeda

Dryer

aku pun bantai pakai dryer electrolux aje sekarang.. aku suka basuh baju pepagi.. so sambil2 mandi bersiap2 tu biar aje washer machine tu habis basuh baju.. sebelum bertolak ke office, baju dah habis basuh n spin.. pastu terus aje sumbat baju2 tuh dalam dryer.. set masa 60-80 minit.. pastu tinggalkan terus gi opis.. balik opis kang baru kuarkan pastu lipat.. setakat ni takde pulak aku tengok baju rosak atau renyuk.. elok aje condition nye.. ni kes malas nak jemur baju le ni jugak..

nyampuk jap..
seluar jeans.. baju sejuk tebal boleh pakai dryer gak ker...

Originally posted by PurpleRay at 18-1-2008 10:48 AM
nyampuk jap..
seluar jeans.. baju sejuk tebal boleh pakai dryer gak ker...

boleh sesangat..

Originally posted by niceghost2005 at 12-12-2007 03:45 AM

Yang DI LARANG KERAS ialah bra yg ada penyangkut nya.
Then yg tak sesuai baju sekolah bebudak yg ada badge seterika/gum. (sebab panas, tercabut badge deme)

Yang lain...........o.k. jer   

me masukkan aje bra tu dalam dryer
tapi bra tu duknya  dalam bekas kain khas untuk buat basuh bra
dalam mesin ni...

menarik gak dryer ni.. boleh consider gak in future..
hold dulu sebab banyak nak pakai duit untuk pindah rumah this year

ok gak beli dryer ni esp. dok apartment/condo...
tapi rase nye bende ni dok list bawah sekali bende2 yg nak beli utk pindah rumah baru..

Follow Us
ya setuju...

dulu guna aku guna washer & dryer asing2, tp skrg ni guna yg 2 in 1

x berapa suka jenis 2 in 1 (walaupon dulu dok harap nak guna yg 2 in 1 sbb malas nak transfer2 baju) sbb baju jadi kedut giler and kepanasan dia pon teramat sgt mcm baru kuar dr oven....stokin aku jadi kecut, dah mcm stokin budak2 baju pon ada yg jd senget2

my dryer dulu lepas abis jer boleh terus keluarkan, tp yg nie kalau lepas abis tu kalau terus keluarkan mmg nahas ler sbb panas sgt........tp jgn risau sbb dia akan autolock selagi x sejuk dia x unlock pintu (tp aku malas nak tunggu smpi dia sejuk sbb lama gak so aku offkan suis then biar dlm 10 min baru bukak)...sbb kalau tunggu sejuk baju jadi kedut pastu susah nak hilangkan walaupon lepas iron

skrg ni aku buat asing2 memula cuci, then mana baju keje aku atau baju yg takut rosak aku sidai, baju dok umah jer aku keringkan dlm dryer...tu pon kena kibas2 dulu x nak bagi kedut sgt.....

lupa nak bagitau aku nyer washer tu brand LG.....saja nak share takut ada yg menyesal mcm aku ni....

Screams sekarang ni tengah survey nak beli  dryer. screams pun duduk apartment dan memang bermasaalah nak jemur baju sebab dua2 keje, sampai rumah pun dah kul 8-9 mlm. Basuh baju pun sabtu & ahad je. Klu ada program hari tu dah menimbun kain. Screams ada beberapa soalan nak tanyalah yang pernah pakai dryer ni. Dryer ni boleh keringkan baju betul2 ke, berapa minit tempohnya nak keringkan baju2 tu, banyak ke pakai elektrik sebab dryer ni sejenis pemanas gak kan, emmmm

Originally posted by screams802 at 12-3-2008 09:09 AM
Screams sekarang ni tengah survey nak beli牋dryer. screams pun duduk apartment dan memang bermasaalah nak jemur baju sebab dua2 keje, sampai rumah pun dah kul 8-9 mlm. Basuh baju pun sabtu & ahad ...

ini yg jadi amalan mami:

kalau load penuh n kain tebal mami wat 150 minit (maksimum)

kalau load tak penuh n kain pun tak tebal, mami wat dalam 40 minit pun memang kering betul

elektrik dalam rm150 sebulan (termasuk electrical appliances牋yg lain

Reply #130 mami's post

ohh tq mami

Reply #130 mami's post

ohh tq mami

Originally posted by mami at 12-3-2008 08:18 PM

ini yg jadi amalan mami:

kalau load penuh n kain tebal mami wat 150 minit (maksimum)

kalau load tak penuh n kain pun tak tebal, mami wat dalam 40 minit pun memang kering betul

elektr ...

betul mcm mami kata tu.. Aikha pun dah lama pakai dryer. Brand Kelvinator.. So far OK dan byk membantu. Lama mana nak dry tu bergantung kpd kapaciti kain dan ketebalan kain.. Kalau sikit, set time sikit dah la..jgn sama pulak dgn kain yg byk.. Kalau lama sgt tu yg jadi kecut lah segala tu..

Jenama Indesit 6 kg harga RM 1200, ada sesiapa pernah dengar jenama ni tak? screams servey dekat web indesit tengok energy saving dia gred C, emm klu tak silap. Kuat ke dia pakai eletrik erk. Ada sesiapa pernah pakai jenama ni tak?

pakai LG 2-in-1....14 W/8 D...mmg byk kurangkan aktiviti mencuci nie....dlm seminggu dlm 3 kali jer...utk family of five....
mostly guna dryer utk jeans, towel, comforter, etc...basuh baju dulu....then kuarkan baju yg nak jemur...then yg tebal2 je gune dryer....dryer nie kalau kite set lame..tapi baju dah kering, dryer akan auto stop

sebelum nie guna low capacity washer.....x larat everyday nak kena cuci baju...anak2 n hubby plak kuat tukar baju

another shortcut to house chores hehehehe.......

mmg dryer amat menyenangkan. especially working moms. tapi my mom tak kerja pon pakai dryer sbb leceh nak sidai, angkat kain semua. dryer kat rumah dah lebih 10 tahun. tak silap dari masa my lil bro lahir ( lani dia form 5) . brand Eletrolux. mmg bagus. kat rumah ramai org-sekarang 10 org...tak termasuk i yg kadang2 weekend mai tumpang dry baju kalo hari hujan ataupon kalo urgent nak pakai certain2 baju tu tak dan kering. so imagine how hard the dryer works all this time......washer n dryer constantly running in our house........

cam ade yg kata kat sini, tak kire siang malam buleh basuh baju. tak risau musim hujan.
personally i suka sidai baju kat luar. bau fresh laundry best kan? cam can catch the smell of sunshine pada baju yg baru angkat . tengok baju tersidai cantik, pastu ade angin..... ( note: saya tak suka tengok org kite suka sidai baju kat pagar rumah, tak proper )

erm....rase dulu pernah try masuk kasut sekolah tapi tak ingat. tak kering sangat kut. letak belakang fridge/aircon lagi ok.
kalo innerware, i masukkan dlm pillowcase aje. sbb laundrybag mana hilang tah ahaks.

nampak gaya tak naik sangat ye harga dryer . i tanye my mom, dia ingat2 lupa. rasenye dia beli dlm 1k back then.

nanti anak dah ramai saya pon nak pakai dryer. senang kerja.  hurrah for modern convenience!!

ade sape2 pernah dengar tak model baru electrolux dryer model 705G... itu ari nak beli dryer dia tunjuk yg model baru ni...ade sape2 beli tak?

iols kalau tak ada dryer mati....sebab iols buat laundry sekali seminggu so faham2 aje lah sekurang2nya 4 load washing and 4 load dryer and 4 load melipat!

kat umah guna dryer electrolux ... adiah besdey drp hb merangkap bonus ujung thn ... haha ... sy takmo RM, tu yg dpt gift  besar punye ... haha ... loading capacity - 7 kg

kat harvey norman hari tu ada nampak brand fish & paykel ... plg murah RM 5k ... huhu

saya pakai jenama indesit dah agak lama. amat meringankan beban kerana dulu keluar rumah matahari x keluar lagi, balik rumah matahari dah hilang. Bila ada maid .... maid selalu guna bila time hujan.. (tak sangka aku dia pun minat guna mesin ni). 2011 akan berpindah tinggal di kondo plak dari rumah teres, dryer ni is a must .... comforter  size king selamba jer boleh masuk). dryer  banyak membantu  di dalam  urusan rumah seharian.

dryer ini adalah yang kedua, sebelum ni pakai yang jenis macam almari kena gantung baju .... last tu bilik belakang  tempat letak dryer ni terbakar .... sebenarnya salah sendiri kerana menggunakan semasa hanya hujan renyaix di luar, pintu bilik ditutup -- pengudaraan x bebas dan  anak saudara yang guna pada masa tu pasang  maksimum heat dan  maksimum time ....pengajaran .....untuk saya lain kali pastikan  dyer di kawasan bebas laluan angin dan pastikan  beli yang tumble dry bukan jenis lemari lagi.