CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changloon

Undang-2 HUDUD di Malaysia

Close [Copy link]
Originally posted by changloon at 1-11-2006 05:50 PM

Hang takut yang mana? Mahathir ka? K'jaan pusat ka? Wat pa tangguh? Buat je la... Peduli apa org len nak kata? aku tgk cara hang cakap mudah saja nak laksana...Dah muda sangat  buat saja la... Tu baru PAS nak laksanan hudud di kelantan... Dah ada halangan... Tak Malaysia lagi...
ooooo..... maafla pasal akai hang tak sampai apa yang aku cuba nak sampaikan.... sapa kata takut... aku cuma nak hang berfikir, apabila hukuman tersebut di kuatkuasakan, oleh kerana perundangan tertinggi adalah undang2 penjajah, camana hang buat pun, perundangan penjajah tetap menang... memang la pedulik apa orang nak kata, tapi kalau kerajaan pusat ambil tindakan, sapa yang susah nanti/// hang ka??? aku ka??? dah tentu PAS, kan??? jadi nanti akan timbulla soalan bodoh, kenapa memandai nak buat.... betul tak???

Dah hang kedekut ilmu... Aku bukak topik sebab nak tau KENAPA DEPA TOLAK... Ada ka aku buat kenyataan kata aku akan lawan hujah pada sesapa yang menolak hudud? Yg hangpa pandai tu jd tongkoi kayu saja ka?  Aku dah bukak jalan... Hang kata aku lepaih tgn... Mentang-2 la yg bukak bukan Ahli PAS... Hangpa tak mau tulong sama ka? Ilmu ada nak watpa? dasar taksub berparti.. Cehhh... Hang toksah sembang megah la... AKu dulu pon penah ikut PAS... KEADILAN... Tang mana ceramah aku tak pi? Pokok sena? Jejawi? Jitra? Kena semboq ayaq pon peghenah... Hang ingat aku ni UMNO karat ka? tak leh oghang kata apa pasai UMNO? Aku dok tgk ahli PAS pon tak tagha mana... Aku tau la... Ahli PAS yang HAMPAS pon ada... Taksub tak ketahuan hala... Main judi no. ekor pon ada... Pemimpin PAS yang HAMPAS pon ada... Dok simpan lagi Mat Sabu... Buat malu PAS saja.. Kata pemimpin Islam... Tapi mulut celupar.. Maki ikut sedap mulut... Cam tu ka pemimpin PAS yg kononnya memperjuangkan Islam... Ptuihhh... Hilang mood aku nak sokong bila PAS bersekongkol ngn DAP adik beradik PAP kt S'pore... Sanggup membelakangkan perjuangan semata-2 kepentingan politik... DAP dah sah-2 dah membangkang sepenuhnya penubuhan negara Islam... Apatah lagi HUDUD.. Tapi buleh plak PAS sanggup pi gabung... Tak tahan lama mana berpecah...

hah hah hah.....hangin dah ke??? baru aku kata macam tu, dah berbuih mulut hang mengutuk....
memang, aku ni kedekut ilmu, selama aku masuk forum ni, keje aku cuma maki hamun orang jer.... dah muak dah aku dengar ayat hang ni
lagi satu jangan lupa, kalau ada ahli PAS yang teruk, itu antara dia ngan Tuhan, tapi kenyataan walaupun macam yang hang kata teruk, tapi masih ada keyakinan untuk melaksanakan apa yang Allah perintah di saat hang menerima nyawa hang.... jadi kenyataan yang mengata ada ahli PAS yang teruk ni boleh la aku samakan dengan orang pompuan yang tak nak pakai tudung dengan alasan, 'buat apa pakai tudung, yang penting i semayang' atau 'pakai tudung tapi buat maksiat buat apa'
Sejak bila pulak PAS gadaikan maruah dia??? Kita memang faham yang non Muslim hampir sama banyak dengan Muslim, jadi apa yang PAS buat hanyala untuk mengelakkan perpecahan undi yang pasti akan menguntungkan bn... iaitu satu lawan satu... dan selama aku dengar apa yang pemimpin PAS kata, tak ada la pulak depa nak menggadaikan polisi agama yang menjadi teras mereka, sebab itu DAP menarik diri dari perikatan pembangkang... kalau ikut cakap hang ni, dah tentu DAPtak berbuat demikian....ini bukan jenis tidur sama mimpi asing asing...tetapi ini adalah satu strategi agar
paling kurang majoriti 2/3 bn dapat di kurangkan...

Lor... Dah PAS yg dilihat nak laksana hudud... Salah ka kenyataan aku tu? Takkan tak dak angan-2 nak jd pemerintah? Kalau ditakdirkan PAS yg bergabung ngn mana-2 parti pembangkang lain berjaya mengalahkan BN mcm mana? Harap nak bergabung tu pilih la part yg sanggup menerima perjuangan PAS... Takut jd macam DAP lak... Dah la tak sehaluan... Last skali berpecah...

macam yang aku post awal tadi, bila hang kaitkan ngan PAS, maka jawapan yang di terima kenapa tolak, pasal PAS... jadi hudud yang sepatutnya menjadi topik perbincangan di tenggelamkan pasal di kaitkan ngan PAS
Kalau bn kalah???? sebab kalau kalau ni hanya membawa kepada perkara negatif, aku simpan dulu jawapan aku

errrr..... untuk pengetahuan ko, aku bukan ahli PAS.... cuma naluri agama aku mengatakan yang inila wadah terbaik yang ada sekarang... dari dulu sampai sekarang orang dok cerita pasal mat sabu, sedangkan beratus2 lagi 'mat sabu' ada dalam amenooo, cuma orang tak nampak

dan untuk pengetahuan juga, dakwah antara pemimpin ngan orang biasa tak sama, kerana yang paling besar cara untuk membetulkan pemimpin adalah dengan mata pedang, jadi kalau setakat mengata pemimpin dan memang betul pun, bukanla menjadi kudis untuk orang lain mengata pemimpin PAS ni maki hamun, aku gelak je la.... pasal sampai ke sekarang ni aku mintak bukti mana, bila dan sapa yang maki hamun tu... tak penah aku dapat

Mula2 sekali biarlah ana menjemput non-muslims yg bijak pandai  utk menjawab antara persoalan pembuka thread iaitu mengapakah non-muslim tak suka hudud tulisan Tok2 Gundut PAS, wlwpun mengetahui sudah acapkali mrk melahirkan kebimbangan mrk mengenai potensi ketidakadilan hudud PAS itu terhadap masyarakat mrk di dlm thread2 lain, salah satu contohnya yg hangat membincangkan cara2 reconciliation antara DAP dan PAS.  Wlwbagaimacamanepun, silalah bagi input ye kawan2 DAP?

Tak payah la tanya penganut2 PAS, dah tontu2 mrk akan merepek2 perkara2 yg tiada kena ngena dgn topik spt "Kerajaan halang!" atau "pegawai agama mengintai2 pasangan kekasih lah" yakni apa2 ajelah yg boleh tolong cover keselekehan hudud tulisan Tok2 Gundu mrk. :lol Jawapan yg mcm ni kalau tuan2/puan2 berfikir sekejap, mmg hanya boleh dtg dari lebai bongok penganut PAS(wlwpun kadang2 ada kes lebai2 penipu licik tak mau mengaku mungkin sbb tak mau partinya pula dilihat bodoh setelah org melihatnya bodoh wallahua'alam ) :ah:

Tuan2/puan2 sedia maklum, kerajaan sekarang ini dipilih oleh majority rakyat Malaysia. Kalau rakyat malaysia setuju dgn hudud tulisan Tok2 gundu PAS atau apa2 pun dari PAS, boleh sahaja mrk pangkah dan pilih PAS. Jadi, soalan sebenarnya masih belum terjawab. Mengapakah rakyat tak mau memilih mrk? Atau dgn lain perkataan, mengapa rakyat Malaysia tidak mahu hudud PAS itu dan menghalang ianya dilaksanakan oleh lebai2 bongok penganut PAS? :hmm:

Mungkinkah selepas ini kita akan dpt menyaksikan sekali lagi lebai bongok PAS menjawab "Sebab kerajaan halanglah!".

ooooooo..... ada lagi bahalol bertopeng yang tak paham bahasa, maklumla suka cerita pasal najis orang lain, ini la jadinya....

orang bercerita implikasi kalau perundangan pusat di gunakan untuk melawan hukum hudud ni, malangnya mereka yang bercerita pasal najis orang ni, sebab akal yang pendek, hanya mampu paham tak lebih dari satu ayat... serupa gak la macam sebelum korang tinggalkan lp dulu....prrrpftphrrrpftph

changloon This user has been deleted
Originally posted by guagcore  
ooooo..... maafla pasal akai hang tak sampai apa yang aku cuba nak sampaikan.... sapa kata takut... aku cuma nak hang berfikir, apabila hukuman tersebut di kuatkuasakan, oleh kerana perundangan tertinggi adalah undang2 penjajah, camana hang buat pun, perundangan penjajah tetap menang... memang la pedulik apa orang nak kata, tapi kalau kerajaan pusat ambil tindakan, sapa yang susah nanti/// hang ka??? aku ka??? dah tentu PAS, kan??? jadi nanti akan timbulla soalan bodoh, kenapa memandai nak buat.... betul tak???

Sebenarnya akal siapa yang tak sampai? Rasanya akal orang-2 yg dok peleceh topik aku  yang tak sampai coz tak paham tujuan topik aku dibuka yakni ingin mendapat respon KENAPA berlakunya penolakan hudud di kalangan bukan Islam... Bukannya nak bertegang urat dengan ahli PAS mahupun orang-2 spt anda.. Juz want to know WHY? Kenapa aku nak tahu? sebab dalam pilihanraya, Bukan UNDI orang Islam saja yang kita dapat... Mereka juka berperanan menentukan siapa pemerintah... Jika PAS sendiri tidak cuba mendekati serta memberi penjelasan sewajarnya kepada mereka, jangan nak bermimpi nak menjadi kuasa pemerintah... Memang soalan aku nampak bodoh tapi itu realitinya... Apa yang dikata TAK SEMUDAH utk dikota... Perlaksanaan hudud harus dirancang dengan baik.. Bukan juz simply laksana... Harus dibuat kajian mengenai pemahaman & penerimaan kaum & agama lain kerana mereka juga berperanan dalam pentadbiran Malaysia... Cthnya... Jika gabungan PAS berjaya memerintah & melaksanakan hudud tanpa persetujuan & penerimaan parti komponen lain, adakah pemerintahan mereka akan kekal lama? Apakah gabungan mereka akan kekal memerintah?

hah hah hah.....hangin dah ke??? baru aku kata macam tu, dah berbuih mulut hang mengutuk....
memang, aku ni kedekut ilmu, selama aku masuk forum ni, keje aku cuma maki hamun orang jer.... dah muak dah aku dengar ayat hang ni
lagi satu jangan lupa, kalau ada ahli PAS yang teruk, itu antara dia ngan Tuhan, tapi kenyataan walaupun macam yang hang kata teruk, tapi masih ada keyakinan untuk melaksanakan apa yang Allah perintah di saat hang menerima nyawa hang.... jadi kenyataan yang mengata ada ahli PAS yang teruk ni boleh la aku samakan dengan orang pompuan yang tak nak pakai tudung dengan alasan, 'buat apa pakai tudung, yang penting i semayang' atau 'pakai tudung tapi buat maksiat buat apa'Sejak bila pulak PAS gadaikan maruah dia??? Kita memang faham yang non Muslim hampir sama banyak dengan Muslim, jadi apa yang PAS buat hanyala untuk mengelakkan perpecahan undi yang pasti akan menguntungkan bn... iaitu satu lawan satu... dan selama aku dengar apa yang pemimpin PAS kata, tak ada la pulak depa nak menggadaikan polisi agama yang menjadi teras mereka, sebab itu DAP menarik diri dari perikatan pembangkang... kalau ikut cakap hang ni, dah tentu DAPtak berbuat demikian....ini bukan jenis tidur sama mimpi asing asing...tetapi ini adalah satu strategi agar paling kurang majoriti 2/3 bn dapat di kurangkan...

Tak hangin pon... kalau hangin memang sah aku maki hamun ... :nerd: Tapi maki hamun bukan cara aku... Bahasa melambangkan bangsa... Benarkah PAS tak mengadaikan maruahnya dengan bergabung dengan DAP? Kenapa sanggup membelakangkan perjuangan hanya kerana ingin mendapat kuasa memerintah dengan bersekongkol dengan DAP? Seandainyalah Pakatan Barisan Lternatif MENANG dalam PRU99 & membentuk kerajaan baru, Apa agaknya nasib k'jaan baru tersebut apabila berlaku perpecahan antara DAP n PAS? DAP yg sudah kita tahu awal-2 lagi bertentangan perjuangannya dengan perjuangan PAS... Jika difikir secara logikal, apakah pakatan mampu berkekalan? Terbukti, pakatan hanya bertahan utk sementara..

macam yang aku post awal tadi, bila hang kaitkan ngan PAS, maka jawapan yang di terima kenapa tolak, pasal PAS... jadi hudud yang sepatutnya menjadi topik perbincangan di tenggelamkan pasal di kaitkan ngan PAS
Kalau bn kalah???? sebab kalau kalau ni hanya membawa kepada perkara negatif, aku simpan dulu jawapan aku

errrr..... untuk pengetahuan ko, aku bukan ahli PAS.... cuma naluri agama aku mengatakan yang inila wadah terbaik yang ada sekarang... dari dulu sampai sekarang orang dok cerita pasal mat sabu, sedangkan beratus2 lagi 'mat sabu' ada dalam amenooo, cuma orang tak nampak

dan untuk pengetahuan juga, dakwah antara pemimpin ngan orang biasa tak sama, kerana yang paling besar cara untuk membetulkan pemimpin adalah dengan mata pedang, jadi kalau setakat mengata pemimpin dan memang betul pun, bukanla menjadi kudis untuk orang lain mengata pemimpin PAS ni maki hamun, aku gelak je la.... pasal sampai ke sekarang ni aku mintak bukti mana, bila dan sapa yang maki hamun tu... tak penah aku dapat

Jika ditolak disebabkan PAS, bermakna PAS punya kelemahan dalam memperoleh sokongan non-Muslim.. Kenapa Non-Muslim menolak PAS? Dari pemerhatian aku, rata-2 bukan-Islam memandang PAS sebagai parti ektremis Islam... Selagi PAS tak cuba mengikis pandangan serong tersebut, cita-2 untuk menjadi kuasa pemerintah tak mungkin tercapai... Imej PAS dilabel buruk disebabkan di dalam PAS ada perosak yang tak cuba dikeluarkan... Usah bandingkan Mat Sabu dlm UMNO dengan Mat Sabu PAS coz tak relevan utk dibandingkan.. Kenapa? PAS yang terkenal dengan parti yang berteraskan Islam harus lebih memapar imej yg baik di kalangan pemimpinnya.. Then baru la kepercayaan & hormat akan wujud di kalangan pengundi-2 atas pagar @ pengundi yg tak taksub dalam berparti... jika nak tgk bukti, sama-2lah menghadiri ceramah pembangkang yang penceramahnya Mat Sabu... Kalau tak ketawa berdekah-2 dengaq dia berceramah, memang ada something wrong la...

Untuk pengetahuan ngko jugak... Aku ahli UMNO namun bukan ektremis UMNO... Aku juga pernah bersama pembangkang... Sungguhpun Aku UMNO, aku tak tolak pon parti Melayu Pembangkang.. Aku tak tolak lidah pengarang pembangkang... Aku memilih pemimpin bukan berdasarkan PARTI semata... Tetapi berdasarkan latarbelakang CALON yg bertanding.. Jika Nazri Aziz vs Harun Din, adakah hang rasa aku pilih Nazri Aziz kerana aku UMNO? Buat ahli PAS, buang sikap prejudis terhadap orang lain yang tak sehaluan... Sikap prejudis hangpa yang sebenarnga menjadi batu penghalang utk menarik orang-2 yang tak sehaluan utk sama-2 menyertai hangpa... Itu apa yg buleh aku lihat berdasarkan pemerhatian & pengalaman dalam berparti...

Originally posted by guagcore at 1-11-2006 09:19 PM

aku tak pasti sama ada hang memang ikhlas atau saja nak sinis... tapi apa pun maksud hang, cuba faham.... tujuan di laksanakan hudud bukan untuk menakutkan manusia, tetapi keadilan dan memberi pe ...

aku mmg cakap benda betui :ting: benda macamm nih mmg aku ckp suka cuma . dari segi Islam mmg haram tapi iman aku tak kuat kot sbb tuh aku buat benda yg aku suka ini, tapi tadaklah sampai sumbang mahram atau rogol budak bawah umuq. Hanya suka sama suka :love: Jadi org Islam yg jahil seperti aku masih faham dgn hudud dan still boleh terima hudud walaupun aku terpaksa lebih behati-hati atau buang langsung tabiat tersebut kalau hudud dilaksanakan hanya kerna undang-undang hudud.

apa kesan dia kalau aku tak main pompuan kat malaysia krn aku takut hudu. Tapi aku bleh pi Siam ka Indon ker untuk sewa hotel dan main ngan pompuan?

kalau aku iman kuat hudud tadak pun aku tal main dan aku takkan pergi semiam ker indon ker hanya utuk main. ------- mungkin onani saja kot :ting:

Originally posted by changloon at 2-11-2006 09:15 AM

Sebenarnya akal siapa yang tak sampai? Rasanya akal orang-2 yg dok peleceh topik aku  yang tak sampai coz tak paham tujuan topik aku dibuka yakni ingin mendapat respon KENAPA berlakunya penolakan hudud di kalangan bukan Islam... Bukannya nak bertegang urat dengan ahli PAS mahupun orang-2 spt anda.. Juz want to know WHY? Kenapa aku nak tahu? sebab dalam pilihanraya, Bukan UNDI orang Islam saja yang kita dapat... Mereka juka berperanan menentukan siapa pemerintah... Jika PAS sendiri tidak cuba mendekati serta memberi penjelasan sewajarnya kepada mereka, jangan nak bermimpi nak menjadi kuasa pemerintah... Memang soalan aku nampak bodoh tapi itu realitinya... Apa yang dikata TAK SEMUDAH utk dikota... Perlaksanaan hudud harus dirancang dengan baik.. Bukan juz simply laksana... Harus dibuat kajian mengenai pemahaman & penerimaan kaum & agama lain kerana mereka juga berperanan dalam pentadbiran Malaysia... Cthnya... Jika gabungan PAS berjaya memerintah & melaksanakan hudud tanpa persetujuan & penerimaan parti komponen lain, adakah pemerintahan mereka akan kekal lama? Apakah gabungan mereka akan kekal memerintah?

sapa yang peleceh topik hang??? sebab orang yang hang harap nak kasi input tak buat apa apa maka hang kata buat pelecey??? Ini bukan masalah hukum tu konon nak kene rancang dengan baik atau tidak, tetapi kerana kuasa negeri tidak mencukupi untuk di laksanakan. Jangan pandang kenapa kerajaan Kelantan taknak buat saja, tapi tanya juga kenapa kerajaan pusat memberi amaran untuk bertindak, dan kenapa penguatkuasa seperti polis dan pihak perundangan tak mahu membantu??? Kalau la masa PAS mewar warkan dulu kerajaan pusat kata, go ahed, kita tak halang... aku pun akan bertanya kenapa tak buat....
Dah berapa page pun kan, berapa ramai non Muslim yang masuk dan bertanya??? tak ada pasal awal awal aku dah cakap, depa tak berminat...

Dan kalau hang tanya aku kenapa non Muslim menolak??? pertamanya yang paling utama, pasal mereka tak paham.... kenapa mereka tak paham??? kerana dakyah dari pemimpin Islam dari amenooo yang sentiasa meracuni pemikiran rakyat.... dah sifat manusia, sedangkan yang Islam lagi tak faham, lagi la pulak depa ni, sedangkan yang Islam lagikan menolak, inikan pula bukan Islam.... faham maksud aku???

Tak hangin pon... kalau hangin memang sah aku maki hamun ...  Tapi maki hamun bukan cara aku... Bahasa melambangkan bangsa... Benarkah PAS tak mengadaikan maruahnya dengan bergabung dengan DAP? Kenapa sanggup membelakangkan perjuangan hanya kerana ingin mendapat kuasa memerintah dengan bersekongkol dengan DAP? Seandainyalah Pakatan Barisan Lternatif MENANG dalam PRU99 & membentuk kerajaan baru, Apa agaknya nasib k'jaan baru tersebut apabila berlaku perpecahan antara DAP n PAS? DAP yg sudah kita tahu awal-2 lagi bertentangan perjuangannya dengan perjuangan PAS... Jika difikir secara logikal, apakah pakatan mampu berkekalan? Terbukti, pakatan hanya bertahan utk sementara..

apa yang hang maksudkan PAS membelakangkan perjuangan??? Tak pernah la depa kata nak gugurkan, bahkan penarikan diri DAP dari pakatan BA sebab PAS masih tetap dengan perjuangan depa.... dan juga DAP menarik diri bukan sebab parti tu sendiri tak menerima, tetapi sebagai modal politik untuk mendapat kembali kerusi yang top gun mereka kalah sebelum itu, ertikata mudah, menarik kembali sokongan kaum Cina

Islam mengajar umat dia berfikir, hasil dari berfikir kita mencuba dan hasil mencuba baru nampak hasilnya... jadi bercerita perkara yang menjangkaui pemikiran aku, aku elakkan, kerana seperti biasa, kalau kita bercerita masa akan datang, jarang kita cerita perkara positif, bahkan yang memula bermain di fikiran adalah perkara negatif yang tak sepatutnya ada dalam diri seorang Islam yang mengaku diri mereka beriman

Jika ditolak disebabkan PAS, bermakna PAS punya kelemahan dalam memperoleh sokongan non-Muslim.. Kenapa Non-Muslim menolak PAS? Dari pemerhatian aku, rata-2 bukan-Islam memandang PAS sebagai parti ektremis Islam... Selagi PAS tak cuba mengikis pandangan serong tersebut, cita-2 untuk menjadi kuasa pemerintah tak mungkin tercapai... Imej PAS dilabel buruk disebabkan di dalam PAS ada perosak yang tak cuba dikeluarkan... Usah bandingkan Mat Sabu dlm UMNO dengan Mat Sabu PAS coz tak relevan utk dibandingkan.. Kenapa? PAS yang terkenal dengan parti yang berteraskan Islam harus lebih memapar imej yg baik di kalangan pemimpinnya.. Then baru la kepercayaan & hormat akan wujud di kalangan pengundi-2 atas pagar @ pengundi yg tak taksub dalam berparti... jika nak tgk bukti, sama-2lah menghadiri ceramah pembangkang yang penceramahnya Mat Sabu... Kalau tak ketawa berdekah-2 dengaq dia berceramah, memang ada something wrong la...

Kenapa non Muslim menolak PAS dah aku terangkan pat atas nu.... kalau depa kata PAS parti ekstreme, bukan sebab PAS tapi sebab mainan politik amenooo...

Bercerita pasal mat sabu ni, aku teringat kata kata arwah Presiden.... mat sabu ni bukan dari golongan yang berlatarbelakangkan agama, jadi apabila dia memohon untuk menjadi ahli, memang pada asalnya menjadi keberatan kepada parti, tetapi untuk mempelbagaikan golongan ahli, sumbangan mat sabu ni di terima..... aku tak tahu apa peranan mat sabu hingga boleh rosak keseluruhan nama parti...

Dan lagi satu kalau hang kata sebelum ni hang ada ikut PAS, tentu hang tahu realiti sebenarnya.... aku tak mampu nak menafikan pat sini kalau ada yang kata ceramah PAS ni penuh maki hamun, terutama kalau ada yang menganggap bahawa Islam tu semata sembahyang, puasa, zakat, haji.... sebab ada yang anggap dakwah terhadap pemimpin tu sama denga dakwah terhadap orang biasa, ada yang anggap bila kita pilih pemimpin, sekali depa buat salah, kita pilih lagi dan depa terus buat salah, orang ini akan berkata, nanti depan Allah pemimpin ni akan jawab, tanpa menyedari yang mereka yang memilih pun akan menjawab sama... seperti post aku sebelum ni, dakwah kepada pemimpin adalah mata pedang, jadi kalau setakat berkata perkara yang tak baik untuk menyedarkan rakyat, bukanla maki hamun cerca... dan juga aku masih menanti bila, siapa, di mana maki hamun ni berlaku

mat sabu relevan dengan amenooo, pasal dalam amenooo tu berapa ramai ulama yang ada... hang tak nak kasitau kita apa yang ulama amenooo ni buat????

Untuk pengetahuan ngko jugak... Aku ahli UMNO namun bukan ektremis UMNO... Aku juga pernah bersama pembangkang... Sungguhpun Aku UMNO, aku tak tolak pon parti Melayu Pembangkang.. Aku tak tolak lidah pengarang pembangkang... Aku memilih pemimpin bukan berdasarkan PARTI semata... Tetapi berdasarkan latarbelakang CALON yg bertanding.. Jika Nazri Aziz vs Harun Din, adakah hang rasa aku pilih Nazri Aziz kerana aku UMNO? Buat ahli PAS, buang sikap prejudis terhadap orang lain yang tak sehaluan... Sikap prejudis hangpa yang sebenarnga menjadi batu penghalang utk menarik orang-2 yang tak sehaluan utk sama-2 menyertai hangpa... Itu apa yg buleh aku lihat berdasarkan pemerhatian & pengalaman dalam berparti...

begitu jugala aku nak tanya hang, kalau calon amenoo lawan calon Cina dari DAP, adakah aku akan merosakkan undi??? Bukankah nanti satu kelebihan kepada bn kalau aku berbuat demikian??? Allah beri kita akal berfikir, gunakanla sebaiknya, yang penting adalah 'meletakkan sesuatu di tempatnya'... hak Allah paling utama, Islam bukan jumud, kalaupun ada di kalangan ahli parti yang semborono, itu adalah kelemahan manusia tu sendiri.... bukan tak pernah ada ahli yang di pecat dari parti, tapi sebab PAS bukan amenooo, selain dari untuk tidak memalukan ahli tersebut, berita tentang kebaikan PAS memang tak akan mendapat tempat di media arus perdana

Tuduhan ahli PAS prejudis juga bagi aku keterlaluan, kerana seperti yang aku kata, insan masih tetap insan.... yang sentiasa lalai, yang sentiasa leka, jadinya sepatut yang ada adalah sikap tegur menegur..... tapi teguran dapat ke di nikmati dalam amenooo???

wassalam

Follow Us
Originally posted by PakLongChat at 2-11-2006 09:43 AM

aku mmg cakap benda betui :ting: benda macamm nih mmg aku ckp suka cuma . dari segi Islam mmg haram tapi iman aku tak kuat kot sbb tuh aku buat benda yg aku suka ini, tapi tadaklah sampai sumba ...

hahahahahaha.... hang ni memacam la paklong... nafsu sapa sapa ada, yang anu tak ngeng pong tetap ada nafsu gak... nafsu tak dapat di kawal oleh hudud, tetapi di kawal oleh iman... jadi janganla jadikan sebab tak ada hudud jadinya kita boleh buat maksiat... hudud bukan setakat penzina je yang kene hukum, yang mencuri, merompak, menyamun, membunuh, memukul bla.. bla... bla..., sume lengkap
contohla kalau orang mencuri harta hang, kalau dah di lupuskan hang dapat balik ka??? paling kuat yang mencuri kene penjara...hang tetap rugi jugak... tetapi dengan hudud boleh di atasi...
jadi kalau setakat kita takut kita tak boleh nak buat maksiat, pegila ke tempat lain, buatla puas puas, untung untung tengah buat maksiat tu bukan penguatkuasa yang sampai, tapi malaikat maut, kene fikir juga

Originally posted by guagcore at 2-11-2006 10:11 AM

sapa yang peleceh topik hang??? sebab orang yang hang harap nak kasi input tak buat apa apa maka hang kata buat pelecey???

Originally posted by JoeJambul at 30-10-2006 02:44 PM

kalu ada kesalahan, diam jer.?
aku tengok thread ini CACAT sebab Lobai 'kulit baru'
yg buka thread ini tak terangkan apakah itu HUDUD.
dalam kata lain, Lobai 'kulit baru' tak paham
apa yg dia cakapkan.

Sebab itu aku suarakan.

Ingat Aku Tak Tau Ka  

Since forum ni dikunjungi pelbagai kaum di Malaysia, saya ingin membuat kajian penerimaan Undang-2 Hudud yang dirancang PAS di kalangan Bukan Islam di Malaysia... Kiranya anda tidak setuju, sila jelaskan KENAPA?

Ntah la sama ada hang pon tak paham maksud asal topik dibuka... Aku tanya non-Muslim jika tak setuju kenapa? Juz nak tahu kenapa? Adakah jawapan joe jambul menjawab soalan aku? Apa kategori jawapan yg diberi Joe Jambul? Melawak? Pelecey? Mengutuk? Adakah ada ciri-2 seolah nak jadi  lobai dlm thread aku? Tidakkah ianya hanya lebih menjurus kepada kajian mendapatkan feedback? Apa beza hudud PAS dengan HUDUD sebenar? Tiada beza bukan?Hanya disebabkan perkataan PAS dikaitkan, terus sahaja melabel aku lobai kulit baru padahal tujuan asal topik tak difahamkan sebetulnya... Umum mengetahui, PAS yang beriya-2 melaksanakan HUDUD... Itu fakta benar bukan?

Ini bukan masalah hukum tu konon nak kene rancang dengan baik atau tidak, tetapi kerana kuasa negeri tidak mencukupi untuk di laksanakan. Jangan pandang kenapa kerajaan Kelantan taknak buat saja, tapi tanya juga kenapa kerajaan pusat memberi amaran untuk bertindak, dan kenapa penguatkuasa seperti polis dan pihak perundangan tak mahu membantu??? Kalau la masa PAS mewar warkan dulu kerajaan pusat kata, go ahed, kita tak halang... aku pun akan bertanya kenapa tak buat....
Dah berapa page pun kan, berapa ramai non Muslim yang masuk dan bertanya??? tak ada pasal awal awal aku dah cakap, depa tak berminat...

Baik... Lupakan K'tan... Sila jawab soklan aku.. Seandainya Barisan Alternatif berjaya memenangi PRU99, tak mustahil kan undang-2 hudud dilaksanakan di Malysia bukan? TETAPI kiranya parti gabungan (DAP) membantah perlaksanaan HUDUD & keluar gabungan, agaknya apa akan jadi pada pemerintahan tersebut? Goyah bukan? So... pada pandangan hang, adakah relevan/penting penerimaan & persetujuan non-Muslim? Tidakkah mereka terdiri dari parti gabungan? Jika mereka tak setuju & bertindak keluar dr gabungan, tidakkah kuasa k'jaan baru tak mampu bertahan? Macam mana depa nak masuk, kalau asyik bertegang urat saja? Aku tak mengharap topik aku mendapat respond mcm goreng panas dr non-muslim.. At least dengan adanya respond w'pun sedikit kita dpt tau antara sebab kenapa mereka tolak hudud...Tapi topik ni dah pon tercemar... Awalnya ada jugak yg respond... Tapi lepas kena serang virus, terus tak dak respond.. Aku tak hairan pasai apa x dak respond... & tak hairan jika tiada lagi respond...

Dan kalau hang tanya aku kenapa non Muslim menolak??? pertamanya yang paling utama, pasal mereka tak paham.... kenapa mereka tak paham??? kerana dakyah dari pemimpin Islam dari amenooo yang sentiasa meracuni pemikiran rakyat.... dah sifat manusia, sedangkan yang Islam lagi tak faham, lagi la pulak depa ni, sedangkan yang Islam lagikan menolak, inikan pula bukan Islam.... faham maksud aku??

Jika mereka tidak faham disebabkan dakyah dr pemimpin n k'jaan UMNO, bukankan topik yg aku buka boleh dijadikan saluran untuk cuba membuatkan mereka faham?

apa yang hang maksudkan PAS membelakangkan perjuangan??? Tak pernah la depa kata nak gugurkan, bahkan penarikan diri DAP dari pakatan BA sebab PAS masih tetap dengan perjuangan depa.... dan juga DAP menarik diri bukan sebab parti tu sendiri tak menerima, tetapi sebagai modal politik untuk mendapat kembali kerusi yang top gun mereka kalah sebelum itu, ertikata mudah, menarik kembali sokongan kaum Cina

Demi menarik sokongan kaum Cina, mereka sanggup bersekongkol dengan DAP (adik beradik PAP) yang dah terang-2 berbeza perjuangan... That's y aku tanya apakah gabungan ini akan kukuh n kekal? Tidakkah PAS memikirkan kesan dari gabungan tersebut sebelum membuat keputusan bergabung? Apa gunanya bergabung jika tak sehaluan? Jika PAS melaksanakan HUDUD hasil kemenangan gabungan, apakah anda yakin DAP akan bersetuju? Apa plak akan jadi pd k'jaan memerintah jika mereka keluar disebabkan ketidak sefahaman perjuangan? Tidakkah PAS memikir sedalamnya perkara ini sebelum bergabung? Gabungan PAS dengan DAP antara salah satu faktor kenapa ada penyokong mereka hilang kepercayaan dengan matlamat perjuangan... Aku adalah salah seorang antara mereka...

Islam mengajar umat dia berfikir, hasil dari berfikir kita mencuba dan hasil mencuba baru nampak hasilnya... jadi bercerita perkara yang menjangkaui pemikiran aku, aku elakkan, kerana seperti biasa, kalau kita bercerita masa akan datang, jarang kita cerita perkara positif, bahkan yang memula bermain di fikiran adalah perkara negatif yang tak sepatutnya ada dalam diri seorang Islam yang mengaku diri mereka beriman

Mengapa cubaan aku mendapat respon dr non-muslim mengenai hudud tidak dianggap sebagai sesuatu yang positif? Mungkin aku silap kerana mengaitkan nama PAS, tetapi matlamat utama topik aku adalah mendapat feedback dari non-muslim mengenai hudud... At least aku cuba la jugak nak amik tau respond non-muslim pasai hudud.. Apakah ia sesuatu yang boleh dianggap negatif?

Bercerita pasal mat sabu ni, aku teringat kata kata arwah Presiden.... mat sabu ni bukan dari golongan yang berlatarbelakangkan agama, jadi apabila dia memohon untuk menjadi ahli, memang pada asalnya menjadi keberatan kepada parti, tetapi untuk mempelbagaikan golongan ahli, sumbangan mat sabu ni di terima..... aku tak tahu apa peranan mat sabu hingga boleh rosak keseluruhan nama parti...

Pemimpin PAS seperti Mat Sabu adalah pencemar imej & perjuangan PAS... Sepatutnya pihak tertinggi PAS membuat teguran serta mengawal tingkah laku pemimpinnya..  Peranan Mat Sabu? meraih undi dari pengundi yang tahap rendah pemikirannya & pendidikannya... Yang dok belah kampung... Mereka yang gemarkan hiburan.. Mereka yang sukakan lawak jenaka... Yang langsung tak anggap makian & kutukan Mat Sabu sebagai mencemar imej perjuangan PAS... Mat Sabu antara penceramah popular PAS di kalangan penyokong PAS terutama di Utara... Orang-2 kampung kalau ceramah formal mendatar memang tak menarik minat... Tapi kalau ceramah mcm Mat Sabu, penuh padang markas.. Memang tak kering gusi...Namun di kalangan golongan pemikir & intelektual, mereka rasa sedih dengan kehadiran Mat Sabu di dalam parti yang dilabel parti Islam...

begitu jugala aku nak tanya hang, kalau calon amenoo lawan calon Cina dari DAP, adakah aku akan merosakkan undi??? Bukankah nanti satu kelebihan kepada bn kalau aku berbuat demikian??? Allah beri kita akal berfikir, gunakanla sebaiknya, yang penting adalah 'meletakkan sesuatu di tempatnya'... hak Allah paling utama, Islam bukan jumud, kalaupun ada di kalangan ahli parti yang semborono, itu adalah kelemahan manusia tu sendiri.... bukan tak pernah ada ahli yang di pecat dari parti, tapi sebab PAS bukan amenooo, selain dari untuk tidak memalukan ahli tersebut, berita tentang kebaikan PAS memang tak akan mendapat tempat di media arus perdana..

Kalau UMNO vs DAP, aku akan tgk siapa calon UMNO... Kalau Rafidah Aziz ka.. Nazri Aziz ka.. Aku sanggup x pi undi... Jika Mahathir pon disekat, apatah lagi PAS... Kuasa di tangan pemerintah..

Tuduhan ahli PAS prejudis juga bagi aku keterlaluan, kerana seperti yang aku kata, insan masih tetap insan.... yang sentiasa lalai, yang sentiasa leka, jadinya sepatut yang ada adalah sikap tegur menegur..... tapi teguran dapat ke di nikmati dalam amenooo???

Itu bukan tuduhan... Tapi kenyataan... Namun demikian aku tak maksudkan kesemua... Jika tak prejudis, masakan ada yang reply jwpn yang terkeluar dr tujuan topik dibuka... Reply forumers seperti "hammer" amat aku hormati... Rasanya anda dapat bezakan yang mana bersikap terbuka... n yang mana bersikap prejudis...

Betul tak apa ana cakap?  :lol

Kalau ditanya kepada penganut2 PAS, mengapa non-muslim agama lain dari pelbagai kaum yg juga merupakan rakyat Malaysia yg mengundi Kerajaan BN dan/atau tak undi PAS, tak suka hudud selekeh tulisan tok2 gundu PAS pemfitnah Tuhan sendiri tu, sudah tentu bodohan PAS masih lagi akan menjawab "Sbb kerajaan menghalang!" lah atau "Sbb dakyah kerajaan" lah.

Namun tuan2/puan2 soalan sebenar masih belum terjawab. :ah:

Mengapakah rakyat Malaysia pelbagai agama dan berbilang kaum tidak suka dan tidak maukan hudud PAS? :hmm:

Soalan bonus utk difikirkan bersama2: Mengapakah lebai2 PAS selalu fikir non-muslim2 di Malaysia ini bodoh dan akan terperangkap dgn penipuan mrk? Lebai2 bongok PAS fikir non-muslim di Malaysia ni takde otakkah nak fikir bahawa Hudud Tok2 Gundu PAS itu tidak adil kepada mrk? :ah:

Originally posted by changloon at 2-11-2006 12:03 PM
Pemimpin PAS seperti Mat Sabu adalah pencemar imej & perjuangan PAS... Sepatutnya pihak tertinggi PAS membuat teguran serta mengawal tingkah laku pemimpinnya..  Peranan Mat Sabu? meraih undi dari pengundi yang tahap rendah pemikirannya & pendidikannya... Yang dok belah kampung... Mereka yang gemarkan hiburan.. Mereka yang sukakan lawak jenaka... Yang langsung tak anggap makian & kutukan Mat Sabu sebagai mencemar imej perjuangan PAS... Mat Sabu antara penceramah popular PAS di kalangan penyokong PAS terutama di Utara... Orang-2 kampung kalau ceramah formal mendatar memang tak menarik minat... Tapi kalau ceramah mcm Mat Sabu, penuh padang markas.. Memang tak kering gusi...Namun di kalangan golongan pemikir & intelektual, mereka rasa sedih dengan kehadiran Mat Sabu di dalam parti yang dilabel parti Islam...

yang nih aku setuju dgn hang. tapi Mat sabu ada kekuatan sendirii utk tarik minat org pergi dengar ceramah beliau. Mungkin itu adalah kekuatan Mat sabu. Tetapi golongan pertengahan dan intelek berpandagan lain/ depa bukan nak dengaq lawak jenaka atau kutuk dari mat Sabu. mereka lebih berminat untuk menilai isi kandungan ceramah tersebut. Kalau oghang dok minum kat kedai kopi mungkin seronok dengar ceramah makian serta lawak mat sabu

Post off topic akan dibuang! sila discuss isu yang dibawa.

Thanks

Originally posted by pelaga at 3-11-2006 03:25 AM
Betul tak apa ana cakap?  :lol

Kalau ditanya kepada penganut2 PAS, mengapa non-muslim agama lain dari pelbagai kaum yg juga merupakan rakyat Malaysia yg mengundi Kerajaan BN dan/atau tak undi PA ...

bukan setakat hudud bukan islam tak mau....umno pun tak mahunya lebih pada kapir harbi....
hei maideen/pelaga...Quran umno dan Quran pas tu sama sajer...yg bezanya umno baca dibulan puasa atau ketika pemimpin mati...tapi pas guna tiap hari dan malam untuk menyedarkan umat islam
jgn tunjuk bongok hanglah pelaga = maideen...

Originally posted by hammer at 3-11-2006 02:31 PM

bukan setakat hudud bukan islam tak mau....umno pun tak mahunya lebih pada kapir harbi....
hei maideen/pelaga...Quran umno dan Quran pas tu sama sajer...yg bezanya umno baca dibulan puasa atau k ...

Salam Hammer,

Baguslah lebai2 penganut PAS baca quran tiap2 malam( prfth! :lol ). Syabbbas :bgrin: .( Bukan skodeng rambut bini orang ye? :lol)

Mmg ana tabley nak larang ente berkata bahawa ente dan lebai2 ente baca quran yg sama dgn ana atau lebai2 UMNO atau mana2 umat Islam yg lain di dunia ni, wlwpun ntah mana2 dtg hukum tulisan tok2 gundu pemfitnah tuhan ente tu. :ah:

Wlwbagaimacamanepun, dlm thread ni cuba tunjukkan kredibiliti PAS  dgn sekurang2nya cuba menjawab soalan pembuka thread daripada bagitau semua org ente baca quran tiap2 malam. Insyaallah la insyaallah. :bgrin:

JoeJambul This user has been deleted
Originally posted by DARSITA at 3-11-2006 12:03 PM
Post off topic akan dibuang! sila discuss isu yang dibawa.

Thanks

Jangan ada Super Mod BUDUS plus 3SUKU buat post off topic 'bluekk' :pmuka:

Originally posted by pelaga at 31-10-2006 06:11 PM
:lol agak2 tuan2/puan2 mengapakah penganut2 PAS bersikap begitu agressive apabila
org lain berkata mengenai hudud tulisan Tok2 Gundu mrk? :lol

Ayah Deen ( maideen ), agak2 Ayah Deen, kenapa Ayah Deen SESAT suka
kepada tonggengan Amina Wadud  :jeling:        :pmuka:

Guag,

ko jgn laju sangat sekat changloonlahini !
nanti dia 'bersalin kulit' ke M7 pula :clap:

tepukan sikit lagi untuk Kulit Baru yg buka thread ini :clap:

Originally posted by JoeJambul at 4-11-2006 11:20 PM
Guag,

ko jgn laju sangat sekat changloonlahini !
nanti dia 'bersalin kulit' ke M7 pula :clap:

tepukan sikit lagi untuk Kulit Baru yg buka thread ini :clap:

Ingatkan hang cerdik... Rupanya buat-2 cerdik.. :pmuka: Antara salah satu contoh Ahli PAS yg bersikap prejudis... Pandai tak leh nak ikut... bodoh jenis tak mau diajaq.. :nerd: mengkalau ghamai ahli PAS bersikap mcm hang, jgn dok mimpi la nak ajak oghang sertai PAS... Adanya oghang yg mcm hang yg menyebabkan persaudaraan Islam terhakis... Kenduri kendara dipulaukan... Majlis tahlil pon tak diendah... Hanya kerana perbezaan fahaman politik... Ilmu tinggi tp IQ kolot.. Mengkalau oghang tak sehaluan punya thread, tau nak PANGKAH saja... Nak kata bodoh, nampk mcm pandai... Tapi sayang... Pandai memangkah... Tak paham tajuk... :nerd: Malaih nak bertekak ngn hangpa... Biar Joe Jambul dengan jambulnya yg melengkoi... LOBAI KULIT ASLI la katakannn... Cucuh api tak tebakaq wooo... Kulit Original... Kah..kah...kah... Mcm ni punya lobai pon ada ka???  :lebai:

Originally posted by changloon at 5-11-2006 10:32 AM
Adanya oghang yg mcm hang yg menyebabkan persaudaraan Islam terhakis...
Kenduri kendara dipulaukan... Majlis tahlil pon tak diendah...

ooooit changloonlahini,

Salin Kulit untuk berfitnah/mencabang lidah seperti lidah biawak ?

dah ler tak paham apa itu HUDUD, kemudian lidah biawak pula. Issshhh.

setakat ini nampak begitu ketara sekali Lobai Kulit Baru yg buka
thread ini tak tahu apa itu HUDUD

kita tepuk tangan sikit kat Lobai Kulit Baru :clap:

Originally posted by JoeJambul at 6-11-2006 01:02 AM

ooooit changloonlahini,

Salin Kulit untuk berfitnah/mencabang lidah seperti lidah biawak ?

dah ler tak paham apa itu HUDUD, kemudian lidah biawak pula. Issshhh.

Fitnah? Tu la... Hang ni lebai yg diibarat katak bawah tempurung... Hang nak tengok bukti? Meh la buat survey belah Utagha ni... Kot Belah Felcra Lubuk Sireh (Perlis) ka... Kot belah Kampung Pida Jln Tambun Tulang(Perlis) ka... Kampung Baru Jalan Sintok (Kedah) ka... Kat situ hang buleh tgk apa yg aku kata tu berlaku... Mana tau kot nak tgk bukti... Tgk khemah kenduri... Hijau putih... Mengkalau Khemah Wana Biru... pakai tak pi la kenduri... Boikot... Tu la hang... Ghasanya baru nak berjinak ngn PAS kot... Mcm burung muda nak tumbuh bulu pahat... Sembang gah... Ilmu tinggi... Tapi x-perience tak dak... wakakakaakaka...