CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changloon

Undang-2 HUDUD di Malaysia

Close [Copy link]
changloon This user has been deleted
Originally posted by JoeJambul at 6-11-2006 01:06 AM
setakat ini nampak begitu ketara sekali Lobai Kulit Baru yg buka
thread ini tak tahu apa itu HUDUD

kita tepuk tangan sikit kat Lobai Kulit Baru :clap:

AKu tak larat nak gelak la ngn penglipurlara mcm hang... Dah le tak paham tajuk... Hang ni mengaji ke dak? Tak paham thread ka? Bukan main panjang aku dok bg penjelasan utk soklan hang tu... harap tak masuk dlm kepala otak... masuk kepala lutuit kot... Jgn dok bual malu la wei... Mcm tak dak modai dah... Hang ngaji tinggi, keluaq sama tgk REALITI masyarakat Melayu... Mcm mana Melayu berpecah disebabkan PARTI... Jgn dok sembang mcm budak tak matured... Taksub berparti sampai tak gheti nak nilai mana satu topik yg buleh amik bahagian & mana satu buleh pangkah... Tau nak memangkahhh ja hang... Tak pon maki... Sebijik mcm Mat Sabu... ekekeke... Tok guru hang kotttt... hehehehe...  :nerd:

Originally posted by changloon at 6-11-2006 09:42 AM

Fitnah? Tu la... Hang ni lebai yg diibarat katak bawah tempurung... Hang nak tengok bukti? Meh la buat survey belah Utagha ni... Kot Belah Felcra Lubuk Sireh (Perlis) ka... Kot belah Kampung Pida Jln Tambun Tulang(Perlis) ka... Kampung Baru Jalan Sintok (Kedah) ka... Kat situ hang buleh tgk apa yg aku kata tu berlaku... Mana tau kot nak tgk bukti... Tgk khemah kenduri... Hijau putih... Mengkalau Khemah Wana Biru... pakai tak pi la kenduri... Boikot... Tu la hang... Ghasanya baru nak berjinak ngn PAS kot... Mcm burung muda nak tumbuh bulu pahat... Sembang gah... Ilmu tinggi... Tapi x-perience tak dak... wakakakaakaka...

Ponipu yo ekau ni. Kek tompek eden capo capo yang sokong pombangkang kono pulau. Nak mintak bajo kono isi borang amno. Kono cam pilihanghayo dulu, kek mano oghang amno ni tau capo yang pangkah pombangkang, abih sumo kono pulau

Birthday: 12-12-1981
Biography:   
cornflake:

Patut la.... Memang betui la aku kata... x-perience x dak.... Umoq baru 25...Kalau dalam politik... KANYAQ lagi...  Tapi sembang hebatttt...  huargh...huargh...huargh...

Originally posted by nasilomakpaneh at 6-11-2006 09:50 AM

Ponipu yo ekau ni. Kek tompek eden capo capo yang sokong pombangkang kono pulau. Nak mintak bajo kono isi borang amno. Kono cam pilihanghayo dulu, kek mano oghang amno ni tau capo yang pangkah po ...

Tipu ka?  Itu REALITI... Aku bukan nak salahkan PAS semata... UMNO pon serupa... Tapi salahkan KETAKSUBAN MELAYU berparti... Hang tgk Joe Jambul reply dlm topik aku... Aku nak buat survey.... Nak tau KENAPA non-Muslim tak terima Hudud... Apakah jawapan dia menjawab soklan topik aku? Antara salah satu contoh org yg TAKSUB berparti...

Originally posted by changloon at 6-11-2006 09:58 AM

Tipu ka?  Itu REALITI... Aku bukan nak salahkan PAS semata... UMNO pon serupa... Tapi salahkan KETAKSUBAN MELAYU berparti... Hang tgk Joe Jambul reply dlm topik aku... Aku nak buat survey.... N ...

Mintak maapla oncik changloon yo, sobab kok mondo pasal bughuk PAS ni tontu sughatkhaba koluar. Patut ekau pangge wartawan biar sumo oghang tau. Kok ceghito yo susah oghang nak pecayo

Originally posted by pelaga at 27-10-2006 06:25 PM
Tu dia Tuan2 dan Puan2 boleh saksikan statement ganas dan brutal lebai2 penganut ajaran PAS ini. :ah:

Mari kita tanya mrk lagi, bagaimanakah caranya mrk membunuh org2 Cina atau India yg murtad i ...

oncik pelago ni dah tontu oghang bukan Islam, boto tak? Kalau dio kato dio Islam, tontu dio ni anak cucu abdullah bin ubai. Solamatla nanti ekau

Follow Us
Originally posted by nasilomakpaneh at 6-11-2006 10:01 AM

Mintak maapla oncik changloon yo, sobab kok mondo pasal bughuk PAS ni tontu sughatkhaba koluar. Patut ekau pangge wartawan biar sumo oghang tau. Kok ceghito yo susah oghang nak pecayo

Tak mo caya sudah... Kot hang kata aku tipu... Meh le lwt antara tempat aku bg contoh... Aku bukan nak pebughuk PAS... TAPI SIKAP Org Melayu tak kira PAS @ UMNO yg taksub berparti sampai menjejaskan persaudaraan Islam.. Cthnya mcm Joe Jambul la... Jenih taksub sampai pantang kalau oghang UMNO bukak topik... Nak memangkahhhh ja keja dia... :

Reply #87 changloon's post

ente kena baca quran 2:10-13 utk mengenali lebai2 spt JJ dgn lebih rapat. :ah:

Originally posted by changloon at 6-11-2006 10:21 AM

Tak mo caya sudah... Kot hang kata aku tipu... Meh le lwt antara tempat aku bg contoh... Aku bukan nak pebughuk PAS... TAPI SIKAP Org Melayu tak kira PAS @ UMNO yg taksub berparti sampai menjej ...

sokali laie den nak mintak mahap kek oncik changloon ni.  Kok ado yang taksub tu sobab dighi dio sondighi, bukan sobab parti. Parti tak salah, yang salah capo2 yang taksub tu. Tanpi taksub pun oghang2 tu dio nak kek Islam jugak, tak boleh la ekau kato oghang. Kito sumo ado silap memasing. Jangan pandang kek oghang Molayu yo, ogang Cino, India pon samo gak, ado yang taksub. Sobab tu dio tak suko apo2 ceghito pasal Islam.
Laie pon, hudud ni untuk oghang Islam yo, bukan Islam bukan kono hudud pon. Kenapo pulak kito nak tanyo dio sumo?

Originally posted by pelaga at 6-11-2006 10:35 AM
ente kena baca quran 2:10-13 utk mengenali lebai2 spt JJ dgn lebih rapat. :ah:

ekau baco Quran ko oncik pelago? Ado ko ayat yang kato potong tangan ni oncik pelago?

Originally posted by nasilomakpaneh at 6-11-2006 10:38 AM

sokali laie den nak mintak mahap kek oncik changloon ni.  Kok ado yang taksub tu sobab dighi dio sondighi, bukan sobab parti. Parti tak salah, yang salah capo2 yang taksub tu. Tanpi taksub pun og ...

Harap nasiklomak dpt jawab soklan saya... Saya penah tanya soklan ni tapi x der org jawab... Saya guna bahasa baku takut org tak faham...
Seandainya BARISAN ALTERNATIF memenangi PRU 1999, tak mustahil kiranya PAS melaksanakan undang-2 hudud bukan? Bagaimana akan terjadi kepada pakatan apabila rakan pakatan DAP(ketika itu) menolak pelaksanaan hudud & bertindak keluar dari pakatan? K'jaan yang baru dibentuk akan goyah bukan? Kuasa majoriti pakatan juga akan berkurangan bukan? Apa yg bakal terjadi kepada kerajaan yg baru dibentuk? Jadi, adakah relevan pungutan suara rakan sekutu yg dari bangsa n agama lain sebelum sesuatu keputusan dibuat?

Originally posted by changloon at 6-11-2006 10:56 AM

Harap nasiklomak dpt jawab soklan saya... Saya penah tanya soklan ni tapi x der org jawab... Saya guna bahasa baku takut org tak faham...
Seandainya BARISAN ALTERNATIF memenangi PRU 1999, tak  ...

PAS dan DAP tak ado perjanjian. Yang ado cumo persofahaman satu lawan satu supayo undi pombangkang tak berpocah. Kok PAS boto nak buek, DAP taknak, totap ado jalan tongah eh

Originally posted by nasilomakpaneh at 6-11-2006 11:15 AM

PAS dan DAP tak ado perjanjian. Yang ado cumo persofahaman satu lawan satu supayo undi pombangkang tak berpocah. Kok PAS boto nak buek, DAP taknak, totap ado jalan tongah eh

Sungguhpun tiada perjanjian, undi DAP yg menyertai pakatan diambil dalam membentuk satu k'jaan baru... Kiranya pakatan BA memenangi 2/3 undi bermakna mereka layak menjadi pemerintah baru... Bermakna kehadiran DAP dlm BA penting dalam membentuk k'jaan... Jika DAP keluar, maka majoriti BA akan menyusut... Apa akan jadi pd k'jaan tersebut? Apa jalan tengahnya? Jika BN bertindak melaksanakan hudud tanpa mengambil kira pungutan suara Parti Komponen lain, Tidak mustahil ada di kalangan parti komponnen yang bertindak KELUAR dari BN... Cthnya jika MCA @ MIC yg tak setuju dengan perlaksanaan hudud & bertindak keluar dr BN maka undi majoriti k'jaan akan berkurangan.. Apa akan terjadi pada k'jaan? Utu pasai la dalam melaksana Hudud perlukan kajian secara mendalam... bukan juz simply laksana... Kena fikir sama kesan... Aku tak menolak hudud... Malah setuju pada peribadi dengan hudud... Cuma harus dirancang dengan teliti...

Originally posted by changloon at 6-11-2006 12:07 PM

Sungguhpun tiada perjanjian, undi DAP yg menyertai pakatan diambil dalam membentuk satu k'jaan baru... Kiranya pakatan BA memenangi 2/3 undi bermakna mereka layak menjadi pemerintah baru... Ber ...

ini akidah penyokong umno yg menyesatkan dan bolih penyesatkan org lain.....yg tiada berkeyakinan pada perundangan Allah.  dan sentiasa mengelak dari tanggungjawab memikul perintah Allah.
jika kamu hitong kerusi parlimen Islam dalam melaysia ini, saya yakin sangat mampu melaksanakan syariat islam dapat dijalankan...tetapi kamu lebih takut pada org2 yg seagama dan bangsa dgn kamu maka kerusi2 yg menjadi hak melayu islam telah tergadai kepada org lain...itulah hakikatnya. maka terjadilah dua kumpulan yang besar..umno dan pas...satu pihak yg mempertahan perlembagaan penjajah (99% dipelupuri org berpendidkan barat) dan yg satu memperjuangkan supaya Malaysia ini ditadbir secara Islam. dipelupuri oleh org berpendidikan Timor Tengah  sebelum ditubuh Parti Islam semalaysia.  Kalu org umnoi maukan islam disyariatkan.....org lain tidak dapat berbuat apa2....
"Tepok dada tanyalah Iman"....jgn ikut akal melayu "tepok dada tanya selera" kerana seleralah, maka perpecahan antara kedua pihak ini mustahil akan berakhir...
sepatutnya org2 islam mestilah  kembali kepada syriaat islam..walau banyakmanapun unak dan duri ditempuhi...jangan sesekali menyokong kekufuran...

Originally posted by hammer at 6-11-2006 03:05 PM

ini akidah penyokong umno yg menyesatkan dan bolih penyesatkan org lain.....yg tiada berkeyakinan pada perundangan Allah.  dan sentiasa mengelak dari tanggungjawab memikul perintah Allah.
jika ...

Kiranya pakatan BA memenangi 2/3 undi bermakna mereka layak menjadi pemerintah baru... Bermakna kehadiran DAP dlm BA penting dalam membentuk k'jaan... Jika DAP keluar kerana tidak setuju dengan perlaksanaan hudud, maka majoriti BA akan menyusut... Apa akan jadi pd k'jaan tersebut? Adakah pakatan pembangkan mempunyai kuasa majoriti utk memerintah? Adakah hudud akan berjaya dilaksanakan?  So... Adakah relevan kita mengambil kira suara parti komponen lain dalam melaksanakan sesuatu? Jawab soklan ! Jgn dok simply kata org itu & ini sesat... Berpijak dibumi nyata...

Originally posted by changloon at 6-11-2006 03:14 PM

Kiranya pakatan BA memenangi 2/3 undi bermakna mereka layak menjadi pemerintah baru... Bermakna kehadiran DAP dlm BA penting dalam membentuk k'jaan... Jika DAP keluar kerana tidak setuju dengan ...

kalu melayu umno bersatu dengan melayu pas bersama2 perjuangkan syariaat Allah ( islam) ...berapa kerat sangat yg DAP yg tingga...MCA /MIC hanya menang dgn undi melayu.....dan Isyaalah cina islam, india islam, dan lain2 yg  islam akan bersama islam....kebnayak melayu tak mau islam kerana adanya UMNO..

Originally posted by hammer at 6-11-2006 04:23 PM

kalu melayu umno bersatu dengan melayu pas bersama2 perjuangkan syariaat Allah ( islam) ...berapa kerat sangat yg DAP yg tingga...MCA /MIC hanya menang dgn undi melayu.....dan Isyaalah cina islam ...

Saya amat menanti-nantikan PENYATUAN orang-2 Melayu yang berada dalam satu PAYUNG... Disebabkan PARTI Melayu berpecah... Disebabkan PARTI persaudaraan Islam terhakis... Namun situasi yg ada sekarang tak membawa tanda-2 penyatuan orang-2 melayu... Moga penyatuan yg anda katakan berjaya dilaksanakan... Mustahil @ tidak bergantung pada keadaan... Anyway.. TQ 4 ur respond..

Reply #96 hammer's post

bagi satu sebab mengapa org lain kena bersekongkol dgn PAS mencemar agama dan menganiaya manusia? :hmm:

Originally posted by pelaga at 7-11-2006 02:01 AM
bagi satu sebab mengapa org lain kena bersekongkol dgn PAS mencemar agama dan menganiaya manusia? :hmm:

boleh ayah deen bagi satu sebab mengapa orang lain kena bersekongkol dengan Asberak Jabat mencemar agama dengan ajaran makan katak, haiwan yg kotor itu? :hmm:

Originally posted by changloon at 6-11-2006 04:58 PM

Saya amat menanti-nantikan PENYATUAN orang-2 Melayu yang berada dalam satu PAYUNG... Disebabkan PARTI Melayu berpecah... Disebabkan PARTI persaudaraan Islam terhakis... Namun situasi yg ada sek ...

bagi aku sebagai seorg islam dan agama (carahidup) yg sangat aku cintakan dan aku bersaksikan kepada Allah..bahawa ibadah, hidupku, matiku hanya kerana Allah yg memerintah semesta alam (sebanayak 5 X sehari semalam)...maka yg lain tidak aku pandang sebagai perjuangan, perperpaduan selain yg diperintah olih Allah dan rasulnya.  dan aku berharap akan kembali menemuinya dengan keadaan aman.  parti siasah @ parti politik adalah sebagai alat dan landasan untuk aku mencapai cita2 islam...sebagaimana cangkul sebagai alat untuk berkebun.  parti2 politik bila2 bolih diharamkan oleh pemerintah...perjuangan untuk mendaulatkan islam pasti diteruskan selagi hayat masih ada. kerana dalam islam berkumpulnya keselamatan dunia dan akhirat. isyaalah ta'ala....