CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changloon

Undang-2 HUDUD di Malaysia

Close [Copy link]
Originally posted by pelaga at 7-11-2006 02:01 AM
bagi satu sebab mengapa org lain kena bersekongkol dgn PAS mencemar agama dan menganiaya manusia? :hmm:

bolih bagi satu sebab mengapa pemikiran ko menyesatkan?

JoeJambul This user has been deleted
Originally posted by changloon at 6-11-2006 09:42 AM

Fitnah? Tu la... Hang ni lebai yg diibarat katak bawah tempurung...
Hang nak tengok bukti? Meh la buat survey belah Utagha ni...
Kot Belah Felcra Lubuk Sireh (Perlis) ka... Kot belah Kampung Pida Jln Tambun Tulang(Perlis) ka...
Kampung Baru Jalan Sintok (Kedah) ka... Kat situ hang buleh tgk apa yg aku kata tu berlaku...
Mana tau kot nak tgk bukti... Tgk khemah kenduri... Hijau putih...
Mengkalau Khemah Wana Biru... pakai tak pi la kenduri... Boikot... Tu la hang...
Ghasanya baru nak berjinak ngn PAS kot... Mcm burung muda nak tumbuh bulu pahat...
Sembang gah... Ilmu tinggi... Tapi x-perience tak dak... wakakakaakaka...

deyyy Akulah7eleven,

hang tok sah dok FITNAH bodoh mcm tu ler.
tak dak sapa nak percaya dekat hang.
Setakat nak reka2 dan sebut nama2 kampung tu,
sapa pun boleh buat. Kolot!  Jumud! Koman!

Salin Kulit Baru untuk FITNAH !     kharrrk ptttuih :puke:

[ Last edited by  JoeJambul at 8-11-2006 03:44 PM ]

changloonlahini,

kalu M5Sesat laknat ubahsuai bangunan 7 eleven, dia tak hantar
plan ke Majlis Perbandaran, adakah M5Sesat laknat melakukan
kesalahan HUDUD?.   

kita tunggu tengok apa jawapan changloonlahini (Lobai Dunggu 7 eleven)!

100% sure Lobai Dunggu 7 eleven yg kerap Bersalin Kulit akan
corner dan melalut punya

akulahini = changloonlahini = M5lahini = trulylahini.

changloon This user has been deleted
Originally posted by JoeJambul at 8-11-2006 03:26 PM

deyyy Akulah7eleven,

hang tok sah dok FITNAH bodoh mcm tu ler.
tak dak sapa nak percaya dekat hang.
Setakat nak reka2 dan sebut nama2 kampung tu,
sapa pun boleh buat. Kolot!  Jumud! Kom ...

Hang tau dak FITNAH tu dosa besaq? Hang ingat aku ni jahil sgt ka? Tu la hang... Bulu pahat tak tumbuh baik lagi nak sembang gah pasai politik... Hang kata aku reka? Hang cuba tanya kengkawan hang yg dok Peghelih... Ada ke dak kampung tu... Kot depa kata tak tau, habaq kat depa, sebelum jumpa Padang Besaq, Jumpa la Felcra Lubuk Sireh tu... sebelah kir jln ke pdg besar... Lepas jumpa Kg Sahabat... Aku tau la... Aku yg dok berkempen bagi pihak BA kat sana... Antara ayat yg masih aku ingat... "Mangkalau BN menang, bila ada oghang mati kita suruh YB BN pi baca Talkin".. Kebetulan yg menjadi calon adalah Ahli MCA (Cina) menentang PAS(Melayu) Tak pon hang tanya betui ka Melayu berpecah disebabkan PARTI kat kawasan yg aku habaq? Kenduri UMNO ahli PAS tak pi.. Kenduri PAS UMNO tak pi... Aku kata hang lobai bawah tempurung, hang tak ngaku... Sembang GAHHH... Tapi hampehhhhhh... Sampai realiti kehidupan pon tak tau... Sapa yg kolot? Sapa yg jumud? hang ka aku? jambul... jambul... Tin kosong la hang...

Originally posted by JoeJambul at 8-11-2006 03:40 PM
changloonlahini,

kalu M5Sesat laknat ubahsuai bangunan 7 eleven, dia tak hantar
plan ke Majlis Perbandaran, adakah M5Sesat laknat melakukan
kesalahan HUDUD?.   

kita tunggu tengo ...

Hujah mcm budak tadika... tak dak idea dah ka nak balas hujah? Ingatkan pandai sgt... Pandai mengutuk... Pandai spin... Pandai mengata orang... Memang le anak didik Mat Sabu... ekekekeke... ekekekeke... Lawak la hang joe... Oghang lain buleh la hang nak pebodoh... AKu penah ada dlm pembangkang.. sedikit sebanyak aku tau la oghang-2 yg mcm hang... Sembang perghhh... Hebatttt... Tapi diri sendiri tu tak la sehebat mcm dok sembang... Dok kutuk oghang tu... Oghang ni... Sampai lupa yg hang tu dok buka pekung kebodohan diri sendiri... ekekekeke... Tin kosong... Hampas padi...

Originally posted by hammer at 6-11-2006 04:23 PM

kalu melayu umno bersatu dengan melayu pas bersama2 perjuangkan syariaat Allah ( islam) ...berapa kerat sangat yg DAP yg tingga...MCA /MIC hanya menang dgn undi melayu.....dan Isyaalah cina islam, india islam, dan lain2 yg  islam akan bersama islam....kebnayak melayu tak mau islam kerana adanya UMNO..

untuk changloon...
Ini yang aku maksudkan, sebab itu aku kurang bersetuju kalau thread ni di kaitkan dengan PAS, sebab ini permasalahan umat Islam keseluruhan, bukan kepada penyokong PAS sahaja. Memang benar yang pembangkang perlukan non Muslim, tetapi jika seorang Buddha mencuri, ada hukuman dia, begitu juga jika orang Islam mencuri, dah ada had dia. jadi kenapa masih nak tanya depa, sebab kalau tanya depa, asalkan nama Islam mereka akan bangkang, sebab kurang faham atau telah di putarbelitkan oleh amenooo untuk jangka masa yang lama.... dan rasanya bukan setakat Cina atau India Islam jer yang menyokong nanti, tetapi yang bukan Islam juga kalau mereka faham, dah tentu mereka menyokong juga... sebabnya kalau ikut hukuman sekarang, sesiapa yang mencuri, hukuman adalah penjara, malangnya yang kene curi tetap rugi tak dapat barang dia balik, sedangkan dalam Islam, hukuman potong tangan hanya akan berlaku jika barang tersebut tak dapat di kembalikan dan pemunya tak mau penyelesaian

Follow Us
Originally posted by hammer at 8-11-2006 09:51 AM

bagi aku sebagai seorg islam dan agama (carahidup) yg sangat aku cintakan dan aku bersaksikan kepada Allah..bahawa ibadah, hidupku, matiku hanya kerana Allah yg memerintah semesta alam (sebanayak ...

As i said, aku bukanlah ekstremis UMNO... Jika ditanya aku parti apa? Aku jawab, semua parti org Melayu parti aku... Aku bukan berkawan ngn org-2 UMNO semata... Di dalam pilihanraya tak semestinya calon BN akan menjadi pilihanku... Sebagaimana yg kita lihat siuasi semasa, sememangnya Undang-2 yg sedia ada agak longgar terutama dalam hal berkaitan Islam... Contoh yg boleh kita lihat dari segi hukuman bagi pesalah zina... Pernah aku berdebat mengenai isu pesalah zina dengan salah sorang penyokong KARAT k'jaan... Aku pernah bertanya kenapa tak diubah hukuman bagi pesalah zina kepada rejam & sebat... Tapi ilmu aku tak cukup tinggi bila dia mengeluarkan hujah berdasarkan perlembagaan dalam tatacara perubahan sesuatu undang-2 syariah... namun pada dasarnya aku tetap tidak setuju dengan kedah perlaksanaan hukuman pesalah zina... Terlalu ringan menyebabkan ianya ibarat tak berkesudahan.. Jika dilihat situasi Malaysia nak lihat PAS memerintah Malaysia & melaksanakan hudud memang susah la nk tgk ianya jadi satu realiti... Tapi aku dok berharap PAS mampu jadikan K'tan role model kepada negeri-2 lain... AKu tak pandai bab undang-2 & perlembagaan... Bukankah undang-2 syariah berada di bawah bidang kuasa negeri? Jika demikian, adakah boleh k'jaan K'tan merombak hukuman mahkamah syariah cthnya dlm isu pesalah zina? Jika k'jaan mengugut K'tan jika melaksanakan hudud, kenapa tak dibuat sedikit demi sedikit perubahan didalam undang-2 syariah? Sebagai contoh dalam kes pesalah zina... Laksanakan hukuman sebat & rejam melalui ubahsuai didalam undang-2 syariah... Apa pandangan saudara hammer? Bolehkah ianya cuba dilaksanakan?

Originally posted by guagcore at 9-11-2006 09:27 AM

untuk changloon...
Ini yang aku maksudkan, sebab itu aku kurang bersetuju kalau thread ni di kaitkan dengan PAS, sebab ini permasalahan umat Islam keseluruhan, bukan kepada penyokong PAS sahaja. ...

ya aku lupa hal nonmuslim2 yg menyokong islam...aku pohon maaf pada mereka....aku setuju apa yg ko nyataka itu.

Originally posted by changloon at 9-11-2006 10:09 AM

As i said, aku bukanlah ekstremis UMNO... Jika ditanya aku parti apa? Aku jawab, semua parti org Melayu parti aku... Aku bukan berkawan ngn org-2 UMNO semata... Di dalam pilihanraya tak semesti ...

undang2 islam (mahkamah syariat) adalah dibataskan oleh perlembagaan islam yg ditafsirkan cara barat (civil law) kalu diambil kaedah agama rasmi malaysia ialah islam....sepatutnya perlembagaan malaysia ditafsir menikut kaedah2 hukum2 islam (Al-quran, Hadis, Ijmak dan Qias) tetapi sayangnya bunga yg indah direbut oleh berok2 makyeh.

Originally posted by hammer at 9-11-2006 12:37 PM

undang2 islam (mahkamah syariat) adalah dibataskan oleh perlembagaan islam yg ditafsirkan cara barat (civil law) kalu diambil kaedah agama rasmi malaysia ialah islam....sepatutnya perlembagaan ma ...

Satu soklan, Jika dilihat dr segi penetapan MAS KAWEN mahupun zakat fitrah, ianya berbeza mengikut negeri...Bermakna penentuan dibuat oleh negeri terbabit.. Bagaimana pula dengan mahkamah syariah? Adakah ianya juga dibawah bidangkuasa negeri? Bolehkan undang-2 mahkamah syariah dirombak oleh k'jaan negeri? Kot la hammer tau..

Originally posted by changloon at 9-11-2006 12:53 PM

Satu soklan, Jika dilihat dr segi penetapan MAS KAWEN mahupun zakat fitrah, ianya berbeza mengikut negeri...Bermakna penentuan dibuat oleh negeri terbabit.. Bagaimana pula dengan mahkamah syari ...

boleh rombak melalui persetujuan DUN, tapi hukum2 yg tidak qata'i (yg ditetap olih Alquran)....seperti hukum takzir dll.
seperti org kawin luar negara yg tidak lapor kpd. mahkamah syariah atau bercerai tidak melalui mahkamah.dia bolih menetapkan denda.
tapi jgn ko anggap hukum (zina) yg ada dimahkamah syariah sekarang, itu hukum Allah. (HUDUD)..itu hukum bikinan manusia yg denda RM 3,000 atau sebaliknya.  

nota: hukum jenayah dalam mahkamah syariah di Malaysia, bukan dari sumber Alquran . (HUDUD)

Originally posted by hammer at 9-11-2006 03:14 PM

boleh rombak melalui persetujuan DUN, tapi hukum2 yg tidak qata'i (yg ditetap olih Alquran)....seperti hukum takzir dll.
seperti org kawin luar negara yg tidak lapor kpd. mahkamah syariah atau b ...

Maknanya hanya perkara-2 yg tidak bersangkutpaut dengan apa yg ditetapkan Al-Quran saja leh ubah? Tak leh la nak cuba ubah hukuman denda @ penjara kepada penzina kepada hukuman yg lebih berat? Aku pon tak kata hukuman denda & penjara tu ada spt yg disyariatkan Al-Quran @ ikut HUDUD.. That's y le aku nak srh k'jaan K'tan ubah kpd sebat & rejam..(Kalau boleh la...) Takat denda tu, mengkalau duit banyak terlepas la... Sapa nak takut... Ada duit lepas...

[ Last edited by  changloon at 9-11-2006 05:38 PM ]

Originally posted by changloon at 9-11-2006 09:07 AM
Hang tau dak FITNAH tu dosa besaq? Hang ingat aku ni jahil sgt ka? Tu la hang...
Bulu pahat tak tumbuh baik lagi nak sembang gah pasai politik... Hang kata aku reka?
Hang cuba tanya kengkawan hang yg dok Peghelih... Ada ke dak kampung tu...
Kot depa kata tak tau, habaq kat depa, sebelum jumpa Padang Besaq, Jumpa la Felcra Lubuk Sireh tu...
sebelah kir jln ke pdg besar... Lepas jumpa Kg Sahabat... Aku tau la...
Aku yg dok berkempen bagi pihak BA kat sana... Antara ayat yg masih aku ingat...
"Mangkalau BN menang, bila ada oghang mati kita suruh YB BN pi baca Talkin"..
Kebetulan yg menjadi calon adalah Ahli MCA (Cina) menentang PAS(Melayu)
Tak pon hang tanya betui ka Melayu berpecah disebabkan PARTI kat kawasan yg aku habaq?
Kenduri UMNO ahli PAS tak pi.. Kenduri PAS UMNO tak pi... Aku kata hang lobai bawah tempurung,
hang tak ngaku... Sembang GAHHH... Tapi hampehhhhhh...
Sampai realiti kehidupan pon tak tau... Sapa yg kolot?
Sapa yg jumud? hang ka aku? jambul... jambul... Tin kosong la hang...

truly SESAT,

Itu semua bukan bukti.
Itu semua hanya 'bebelan kosong' kau!
sesiapa pun boleh reka cipta sebegitu :pmuka:

Salin Kulit 10x pun, dok Kolot & Jumud macam tu juga

Lobai Malang 7 eveleven semakin haru biru :clap:

Originally posted by changloon at 9-11-2006 09:16 AM

Hujah mcm budak tadika... tak dak idea dah ka nak balas hujah? Ingatkan pandai sgt...
Pandai mengutuk... Pandai spin... Pandai mengata orang... Memang le anak didik Mat Sabu...
ekekekeke... ekekekeke... Lawak la hang joe... Oghang lain buleh la hang nak pebodoh...
AKu penah ada dlm pembangkang.. sedikit sebanyak aku tau la oghang-2 yg mcm hang...
Sembang perghhh... Hebatttt... Tapi diri sendiri tu tak la sehebat mcm dok sembang...
Dok kutuk oghang tu... Oghang ni... Sampai lupa yg hang tu dok buka pekung
kebodohan diri sendiri... ekekekeke... Tin kosong... Hampas padi...

:clap: :clap: :clap: yei yei Lobai Malang 7 eleven tak dapat
jawap soalan mudah pasal HUDUD, yeii yeii :bgrin:

tip :   changloon = akulahini = M5 = truly   ( nick2 Lobai Malang 7 eleven )

Originally posted by guagcore at 9-11-2006 09:27 AM

untuk changloon...
Ini yang aku maksudkan, sebab itu aku kurang bersetuju kalau thread ni di kaitkan dengan PAS, sebab ini permasalahan umat Islam keseluruhan, bukan kepada penyokong PAS sahaja. ...

tapi macamana orang lain nak faham kalo hukum buleh tukar2

sukahati  ??  sekejab kata haram sekejab tidak .

orang khalwat salah . nak hudud saja ..  tapi kalo mat sabu buat

tak apa  ??  inikah Islam yang korang tunjuk  ??

penuh dengan hasaddengki dan syak wasangka pada bangsa lain .

hidup penuh miskin .  korang apa buat  ??

dan inikah caranya ko nak suruh bangsa lain sokong Islam ko  ??

-  maaf ..  anggap saja ini satu persoalan .

sekian ..  terima kaseh .

Reply #115 dess402's post

lebai2 penipu tukar2 hukum tuhan ye dess? mrk fikir mrk sekutu Tuhan kot? :no:

Originally posted by JoeJambul at 10-11-2006 12:14 PM

:clap: :clap: :clap: yei yei Lobai Malang 7 eleven tak dapat
jawap soalan mudah pasal HUDUD, yeii yeii :bgrin:

tip :   changloon = akulahini = M5 = truly   ( nick2 Lobai Malang 7 elev ...

Jawapan oleh seorang yg tewas dalam perbahasan... No more issue to point out... Balik la berguru ngn Mat Sabu... wakakakakaka...

[ Last edited by  changloon at 12-11-2006 09:19 AM ]

Originally posted by JoeJambul at 10-11-2006 12:09 PM

truly SESAT,

Itu semua bukan bukti.
Itu semua hanya 'bebelan kosong' kau!
sesiapa pun boleh reka cipta sebegitu :pmuka:

Salin Kulit 10x pun, dok Kolot & Jumud macam tu juga

Lo ...

Siapa SESAT? Awat hang ingat aku ni bodo piang sgt ka? tak tau dosa FITNAH? Mengkalau realiti kehidupan pon x mau nak terima...Memamg SAH la lobai bwh tempurung... Tapi x ngaku... Tak kesah la... Sapa le nak ngaku keburukan sendiri...ekekekeke.. Kot kata tak betui tanya... Cari kepastian... Segan bertanya SESAT... Mcm hang la... tengah SESAT... Bebelen kosong? Siapa yg dok bebel kosong? Bukan hang ka kuat bebel kosong... AKu dok tgk posting hang... bebel kosong banyak la..  Isi haram x dak... hampas banyak la... wakakakaka.. Bnyk sgt la aku dok jumpa Ahli PAS yg mcm hang... Ingat... Aku pon bekas pembangkang jugak... Bukan mcm hang... Dok dlm pembangkang seumoq hidup... Tak mo berkawan ngn oghang lain yg tak sehaluan ideologi..  Taksub melampau-2 sampai pandangan oghang yg tak sehaluan pon x leh trima.... Pendedahan yg tak sehaluan pon x mo trima... TAKSUB.. JUMUD... Sembang bagus... Mcm power... Tapi power renger... Habuk pun tarakkk... Aku pon berparti jugak... Tak le taksub sampai x leh terima pandangan oghang yg tak sehaluan... Tak le sampai x leh terima pendedahan oghang lain... Kot aku tak puas ati aku tanya... Tak pon bertukar hujah... Bukan mcm hang... pi mai pi mai tang tu jugak... :pmuka:

Undang-undang hudud yang dicadangkan oleh Pas ialah untuk orang-orang Islam sahaja. Orang-orang bukan Islam tidak tertakluk di bawahnya.

Jadi pada saya tidak timbul soal terima atau tolak.

Apa kata Cangloon?

Originally posted by Duriant at 12-11-2006 11:29 AM
Undang-undang hudud yang dicadangkan oleh Pas ialah untuk orang-orang Islam sahaja. Orang-orang bukan Islam tidak tertakluk di bawahnya.

Jadi pada saya tidak timbul soal terima atau tolak.

Ap ...

Tak larat nak ulang dah... Apa kata changloon? Memang betui utk org Islam saja... Tapi adakah org-2 bukan Islam sedar? Itu pasai la topik ni dibukak... Nak tau pasai apa depa tolak.. Itu saja... Kalau depa tak sedar @ tak paham kata Hudud utk org Islam saja, ada kemungkinan depa membantah... Cuba baca contoh yg saya bg pasai K'jaan BA (kiranya berjaya thn PRU 1999) Kalau DAP bertindak keluar BA kalau Hudud dilaksanakan mcm mana? Tu pasai la suara depa non-muslim juga relevan dlm nak ubah sesuatu k'jaan multiracial... Kalau MAJORITI depa tak setuju & bertindak keluar parti gabungan, apa akan jadi pd k'jaan gabungan tersebut?   Itu pasai jugak la changloon bukak topik ni nak tgk feedback depa... Nak tau pasai apa tolak... Adakah pasai yg nak buat tu PAS? Kalau pasai PAS, buleh kita tanya depa kalau k'jaan yg dipimpin UMNO skrg nak laksana hudud mcm mana pulak? Depa nak tolak pasai apa pulak... Tujuan utama topik ni cuma nak tau PASAI APA depa tak setuju... Bukan nak bertegang urat ngn ahli-2 PAS... Tak dak pon changloon mencabar ahli PAS berhujah pasai HUDUD kt dlm topik ni.. Ada dak? cuba quote tgk...