CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13037|Reply: 81

I wish i could turn back time..

Assalamualaikum

hey geng..
aku nak cerita sket.
actually aku still rasa quite down dengan apa yang aku dengar.

semalam (26 oct) aku gi konvoi dengan memember gi pusing rumah kawan² skool..
dari rawang  , redah ke country homes , membawak ke batu arang.. sampai lah ke subang kitorang pusing.

pegi umah kawan pompuan aku - intan - yang baru bersalin masa deepavali ari tu.. aku terasa yang aku dah tua.oh my God.. aku dah 24? kawan aku ramai yang tunggu hari nak bersalin dan ada yang anak dah pandai berlari.
walaupun aku dah ada boipren & ada few friends yang still mencari. tak ada pasangan - aku still rasa something. everything has changed .. a lot!

tetiba teringat masa skool - kitorang konvoi jugak.. tapi dalam group yang besar - mus , duan , afiz , sani , fareez , mahadir, arul , namtha , aku , ika , mas , muni , ruza , intan , rory..  
daripada memasing tak ada kereta - naik bas - tukar bas - naik komuter.. lepas tu time habis spm - mus & ruza bawk kereta memasing - kitorang still join - perempuan naik ngan ruza , lelaki naik dengan mus - beraya rumah kawan2.. rumah cikgu.. memang kenangan manis sangat.
semua tu memang kegiatan wajib kitorang - sampailah tahun 2002..

lepas tu - sorang demi sorang hilang dari group - ada yang tak dapat cuti raya - ada yang masih terkandas kat London tak dapat balik. dan.. ada yang kena beraya rumah mak mertua.
tapi meriah tu tetap tak kurang. aku still dapat rasakan keseronokan. yang jauh - macam mus - aku call masa dok lepak reramai dengan kekawan tu.. pass phone kat sorang demi sorang - nak bercakap dengan mus.

tahun lepas.. aku sendiri yang 'hilang' dari group bila aku duduk memerap aje kat rumah . time tu aku baru berenti kerja dan memang kopak habis. aku takde selera nak beraya dengan duit yang sedara mara kasi. so aku escape that year. dan memang khabarnya tahun tu tak ada pun konvoi.. muni baru bersalin baby sulung - mus tak balik - duan balik kampung - afiz tak dapat cuti.. ika baru kehilangan mak(mak dia meninggal).. yang lain aku tak dapat nak ingat kenapa tak teruskan tradisi beraya kitorang.

tahun ni aku memang tak ada plan nak beraya. tapi dpt sms dari ika hari selasa - so aku pun proceed. lagipun aku tak balik kampung- sabtu nanti baru aku akan balik perak.
1 kereta aje - itu pun cuma ada aku , ika & mas.. aku rasa kosong sangat.
call muni tak dpt.. aku call umah dia kat damansara tak ada jawapan. pegi singgah tengok kat rumah mak dia kat batu arang - tak ada. hmm.. call afiz - talian dia dah bertukar tangan agaknya. mat indon yang jawab :stp:
mus pulak memang tak balik.. dia nak stay sana kerja.. yang lain semua tak ada??!!! sedih sangat
pegi rumah intan.. tengok baby adib benjamin dia.. tiba2 muncul mahadir & gf dia - cabut time break kerja. terubat sikit lah duka aku..
kitorang cerita2 balik kisah lama.. hal merapu..
kisah duan & sani kena sound dengan pacik Bai sebab dorang main dut dut lepuk dahi member bila nampak bai pakai serban.. hahah.. memang aku tak boleh lupa.
dalam pukul 230 , kiotrang blah. takkan nak lepak rumah intan aje.. buhsan ler.
cal duan.. dia still kat kl..malam baru balik. so terus pusing stering pegi rumah ika. dulu.. kat rumah ika la kitorang punya port.. semua mesti datang rumah ika sebab abah ika pandai masak. tahun ni dia masak nasik ayam. memang sedap . dalam pukul 4 lebih. hujan lebat sangat,, aku duduk menung kat luar.. sebab takleh gi mana pun.. teringat lagi kenangan manis dulu.. aku rasa macam nak kembali ke usia remaja. i miss those moments!

..sambung sat lagi..

Rate

1

dalam pukul 5 - mas sibuk nak balik
so.. terpaksa lah pegi subang..
kalau ikutkn memang dia nak tunggu jugak duan balik.. sebab hari ini (27 oct) dua dah nak berangkat pegi sarawak bertugas kat sana.
dah lama sangat rasa tak jumpa duan.

on the way pegi subang.. aku tetiba tanya ika - apa khabar abby?
abby ni kawan aku masa tabika kat sg choh - lepas tu sekolah rendah dia pindah batu arang - sekolah menengah jumpa balik ngan aku - sekali ngan ika.
ika cerita dia dah kawin.. terkedu gak aku..
bila tanya bila dan dengan siapa .. lagi aku terkedu

bila? tak tau.. dia dah kawin 2-3 bulan baru dia confess kat member2.
dengan siapa? dengan ustazah diorang time sekolah. terkejut!! sebab ustazah tu dah umur akhir 20 an masa abby still awal belasan tahun!
patah hati aku dengar.. lebih patah hati bila aku dpt tahu keluarga abby tak restu.. sedih sangat
abby kawan aku yang memang baik.atuk dia imam kat sg choh.. so time skool memang dia selalu jadi tukang azan masa sekolah agama.. memang dia anak yang baik
aku patah hati bukan sebab aku syok kat dia.tapi keadaan tu.
baru2 ni ustazah tu keguguran.. alahai..
aku memang takleh nak imagine apa2..
sedih sangat.. abby.. abby..

sampai rumah mas dalam pukul 6.. tgk ramai nya sedara dia.
rupanya adik mas kena risik.. alahai.. lagi sorang insan nak kawin.. muda dari aku pulak tu
isk..

kecoh jugak kat rumah mas.. tapi aku dgn ika tak byk bunyi.. makan kerepek aje.. ahaks..
pukul 730.. duan sms.. bgtau dia dah sampai.. so aku pun gerak dari rumah mas.. balik rawang..

dah 2-3 tahun aku tak jumpa duan. dia byk berubah.. dah kurus.. kulit dah gelap sikit.. maklumlah.. baru habis pulapol.. jadi polis.. tapi cute dia tetap tak hilang

kat rumah dia baru la aku rasa happy.. sebab kitorang masih macam dulu
dia tetap jadi mangsa buli aku.. tapi aku sayang dia.. dia kawan lelaki yang lain dr yang lain.. terlalu jujur & innocent..
dekat pukul 10 aku baru gerak balik.. itupun sebab ika dah seram sejuk pikir nanti dia balik kena lalu kawasan batu arang yg gelap - sebab kitorang tgk cite Pontianak harum sundal malam.. akakakka
time balik.. aku mintak gambar duan konvo.. ehek.. cute
masa belek album dia.. ternampak gambar eddy . adik duan.. budak jahat tu.. dah besar ni aku tgk macam farid kamil pulak.. :love:

dulu..masa dia kecik.. memang dia selalu mengendeng kat aku.. siap jerit panggil aku kakak ipar lagi.. ampeh betul. dia ingat aku nak sgt ke kat abang dia tu:lol

tapi memang aku rindu sangat time dedolu..
kalau boleh aku nak pusing balik jam.. kembalikan usia aku ke 16 tahun.. tapi itu memang mustahil

aku tak tau apa kah tahun depan.. aku akan sepi macam ni ataupun kegembiraan dulu akan kembali pada aku?

wah, syahdunya baca citer Anon. Teringat citer2 masa saya skolah, naik bas turun bas nak pi beraya. La ni masing2 ada kete tapi x konvoi pulak. I guess masa berubah. Nasib baik ada internet, bleh saya abiskan masa raya didepan internet :bgrin:

same la..aku pun ade rase macam anon rase...esp mase sekolah dulu...kalau aku borak ngan kawan aku...kalau cite balik pasal dedulu rase priceless gile..rase ende tu macam sekejap je kite tempuh...tengok2 dah tue dah...

apasal aku tak rasa mcm anon rasa.. belom sampai time aku lagi.. bese la.. yg bujang mesti kawen.. yg belaja mesti keje.. yg hidup mesti pergi.. sob sob sob.. sadis plak

Reply #5 okb's post

ko belajo lagi kan...maksud ku sekoah menengah lagi kan...patut la ko tak rase

Follow Us
masa skolah dedulu mmg syiok...:love:
huhh..skrg semua dh menghilang..:cry:

Reply #7 tina's post

skool sucks ... tak syiok langsung ... macam babas!

Reply #8 topeng perak's post

uiks

ahaks

Reply #8 topeng perak's post

sucks ko ckp..:
utk aku time skolah ler plg best..especially skolah menengah..bnyk woo memories..:lol
anon..atleast ko dpt gak berkumpul..mcm aku nie..x dpt nak berkumpul langsung..skrg nie..sorang study kat locak U..sorang study kat oversea..sedih woo..:cry:

aku pun suka zaman sekolah... syok betul zaman tu walopun kehidupan masa tu agak mencabar...... i wish i can turn back time to my honeymoon year.. masa form 4...  best (tp kalau turn back time nanti tak jumpa boipren aku plak.. tak best la mcm tu.. n ada beberapa org best fren aku yg aku cuma kenal masa masuk uni..).  other than that... zaman uni pun best jugak tp rasanya lagi suka zaman sekolah... yg tak best.. zaman sekarang.. zaman kerja.. :geram:

emm....:hmm::hmm:.....
ako pun rasa cam ko gak....
zmn masa ako skool gak yg best....time dok hostel...
lepak kmt bumbung ngan mmbr...panjat pagar....
sonok sungguh....:bgrin:....
masa lalu dpn hostel 2....t'byng2 kitaorg kt bumbung....hehhee...lol:lol
konon2 amik angin....

but skrg pun still sonok gak...
duit raya dpt lg banyk dr dulu....
sepupu yg dah keje pun dah stat m'hulur.....

Reply #11 fairy_hobbit's post

aku x baper suka time form 4..bebudak kelas aku time tuu semua sombong2..:nyorok:

sapa yg sekOlah lagi skang nie memang rasa cam nak cepat2 jek abiskan sekOlah tu.. kalO dah lama sket tinggal sekOlah.. mcm aku nie dah 10 thn tinggalkan alam persekOlahan.. kalO bOleh aku nak sekOlah balik.. tak sanggup nak hadapi masa2 dewasa skang nie.. makin kita dewasa.. makin banyak masalah kita tempuh.. makin byk tanggungjawab kita kena pikul.. dah jadi cam nie.. baru lah terpikir balik.. kalO la bOleh diputar balik masa ke alam persekOlahan kan best.. tak de nak pikir apa sangat.. masalah pOn tak banyak sangat..

adik2.. tak cayer? huhu tengOk lah nanti huhuhu~

panjang nyerrrr nnt aku bace ek......

huwaaa....time2 baru break up terasa sgt nk turn back time.....kalo la time machine tu wujud.....

skolah aku dulu takder pompuan ... suma laki jerh ... sucks ... terpakse mencari kasih sayang seorang pompuan diluar pagar skolah ... cheese

aku da bace....
mcm pengalaman berhari raye la ni kan??? =)

tahun ni raya teruk!!!
baru ajer setahun kuar dari alam sekolah...
kitorg dah tak leh jumpa....
semua dpt cuti kontot2 jer..
pastu ada yg dh pegi oversea...
raya taun ni aku tak sempat pegi raya umah kengkawan pun..
diorg pun tak sempat raya umah aku...
uwaaaaaaaaaaaaa

Reply #17 topeng perak's post

ahahaxszx..topeng..pengakalan kubur kan lbey dr boley mncari kasi sayang..ahahahxszx..
makcik2 kat situy lagi cun dr yg diluar pagar sekolah tuh..