CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kembara

[MERGED] Kerajaan atau Swasta

macam mana pengalaman yang pernah bekerja dengan MNC and gomen? mana lagi better, share2 la sini..

aku keje private 7 years.. gomen baru 4 months..

pada aku environment aku lebih suka private.. happy pun dekat private..

gomen ni ntah hati cam tak happy je.. macam tak satisfied gitu.

pasal gaji mang gomen offer aku lagi tinggi dari private yang dulu..

tp pada aku kalau kita pandai manage perbelanjaan duit.. skit ke banyak sama je

gaji besar kalau boros pun tetiap bulan abih gak

keje gomen kalau dapat 48 kira selesa lah tu... basic ngan elaun leh cecah la 6k ++.... skang byk yang muda muda dah dapat naik sbb byk kosong.... again.. keje gomen nak senang boleh la... kaya x de la... tapi ngan 6k ++ beli umah semi d harga 400k++ lepas la buat loan bank...

aku pun tengah pening ni
skrg keje gomen tp dpat offer swasta double gaji sekarang

camner ah give ur opinion

Reply #52 endare's post

pokok pangkalnya ko sendiri...

kot rasa nak keja senang amik jer gomen

Sedikit nasihat....

Sebenarnyer semua sama..tapi since I dah lama kerja dengan swasta kita lagi selesa dengan swasta. Arwah my father orang gomen, my inlaws pun ghamaim yang gomen ..tapi to me I selesa dengan swasta dimana peluang utk ke hadapan lebih luas... Diswasta selain dari menitik beratkan akademi mereka memberi peluang pada yang lama untuk memajukan diri...lebih lama kita bekerja lebih luas peluang bekerja...itu yang dapat kita rumuskan...dan etika kerajinan kerja menjadi faktor utama dalam swasta...

Itu pendapat kita yang dah berada dengan swasta selama 22 tahun...I love every minute of it.

Originally posted by lib1962 at 9-1-2008 06:38 PM
Sedikit nasihat....

Sebenarnyer semua sama..tapi since I dah lama kerja dengan swasta kita lagi selesa dengan swasta. Arwah my father orang gomen, my inlaws pun ghamaim yang gomen ..tapi to me ...

aku pun suka swasta.. aku rasa swasta lebih sistemetik..gomen skit2 nak pakai memo.. nak inform between internal je pun nak pakai memo . bazir kertas jer.. padahal mende tu bleh email  je.. tulis elok2. kan senang..

Follow Us

aper perbezaan antara kerja Govement gan Kerja Swasta...Mana satu Korang Pilih

aper perbezaan antara kerja Govement gan Kerja Swasta...Mana satu Korang Pilih...n kenapa korang pilih tue...tanya pendapat korang lah...

gomet best.... leh byk ngular........

private best..... leh motivate diri...

keje sendiri...jadi usahawan...bebas dr segala arahan

wakakaka..aku sokong...

depend kat seseorang la. tp ramai yang nak gov kan sbb bila dah bersara leh dpt pencen tiap bulan

oooooooo....tapi ade orang kerja Gov ne pilih KWSP

Originally posted by faridali at 28-2-2008 09:13 AM
keje sendiri...jadi usahawan...bebas dr segala arahan

Aku setuju. Be your own boss.

:victory::victory:

kalu org yg pilih kwsp nih selalunya dia masuk keje gov lambat, usia dah cecah kat 40, so kalu pilih pencen dia dapat sikit kot.............

tapi kalau nak keje sendiri nak buka business aper....ade cadangan ker..

tak suka keje gomen. tak de kepuasan. terlalu banyak red tape. utamakan seniority dari performance.

mmmm...mana awak tahu ne....ade ape2 bukti

Tumpang lalu yer....

Nak share view gak.

I was used to be working in private sector for almost 7 years. Masa keje tuh, selalu kutuk orang gomen ie: makan gaji buta etc.
(jgn marah ek orang gomen) sebab kononnya depa ni tak banyak kerja not like yg keje private.

As for me yang penah merasa sales job & admin job, rasan mcm kerja tak penah habis. Biasa la private co lebih focus on $$$$$.

But, bila dah berada dalam govt service ni baru lah tau tahap keje orang gomen. Sapa kat org gomen lepak beb? Bz maut tuh....

My conclusion :

Keje kat mana2 pun tak ada bezanya. Depends on diri sendiri. Kalau tak ada kerja tuh, cari2 la kerja yang patut dibuat. Yang penting kita cari rezeki halal. Pandai2 la manage masa. Bz macam mana pun, kena la cari masa untuk enjoy sikit.

Originally posted by foto_hasry at 28-2-2008 08:55 AM
aper perbezaan antara kerja Govement gan Kerja Swasta...Mana satu Korang Pilih...n kenapa korang pilih tue...tanya pendapat korang lah...

aku pilih gomen.. sb hubby dah keje sendiri

kalau keje gomen:-
1. tak payah risau retirement.. janji jaga perangai elok2. bayangkan epf ada rm100k, kalau sebulan belanja rm1000, cuma bertahan utk 8 tahun je. kalau pencen sampai mati. so kalau keje swasta kene pulak simpan extra money utk retirement.
2. boleh jimat duit bila guna gov loan. loan pon senang approve. keje swasta/glc, gaji besar pon kerak besar juga... loan rumah fix 4% (correct me if i'm wrong). kalau keje swasta kene buat loan bank, interest rate ikot BLR juga. kalau fix pon, tinggi tu interest... :eek:
3. kesihatan pon kerajaan tanggung juga (hospital kerajaan la) walaupon dah bersara. so takdelah beli insurans bagai nak giler.
cthnya my dad, masa masok IJN pembedahan sepatotnya kene bayar rm65k (mcm bapak mawi kan?) tapi bayar rm100 je (duit makan). bil government tanggung. cuma tunjuk kad pesara je.
& kesihatan ni cover sekali pasangan, parent (tak termasok mentua) & anak2.
4. tak payah risau kene buang keje. ekonomi gawat ke tetap secure.

ni yg majornya la.. banyak lg benefit lain.

walaupon keje gomen gaji tak seberapa, tapi benefit banyak. so kita kene buat pilihan, nak gaji besar kerak besar ke atau gaji biasa tapi kerak kecil? government pon gaji not bad sekarang ni
dulu aku berangan nak keje GLC, tapi disebabkan hubby aku dah kerja sendiri, so aku mengalah la. kalau nak kaya jugak suroh hubby aku yg kumpol kaya, aku tukang back-up
parent pon dr dulu lg galakkan aku keje gomen
bapak aku kata "hidop abah tak kaya tapi hidop senang"

Originally posted by shidaaziz at 28-2-2008 11:46 AM
tak suka keje gomen. tak de kepuasan. terlalu banyak red tape. utamakan seniority dari performance.

keje government memang utamakan seniority.

tapi bukan bermakna boleh keje main2. kalau tak perform pon lambat gak naek pangkat atau org lain bersara gred sekian kita bersara gred yg setingkat lebih rendah