CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 77509|Reply: 324

Kisah seram di TANDAS rumah/sekolah/kampus/public/ofis dan sebagainya

fireunicorn_85 This user has been deleted
Korang ada experience x benda2 yg mengerikan semasa berada di tandas/tempat mandi??
jom share?

disebabkan aku ada keje sket..so aku start sikit dulu la.

al kisah nya aku & membe aku camping kat skolah..kira mock camping utk boyscout la dulu2 ni.
pendek citer..kat skolah time tu blackout..so platoon leader suruh : "sape nak pegi toilet,pegi at least berdua..jgn pegi sorang2!!"
"bagi sape yg kencing berdiri(kat toilet laki tempat urinal bowl tu) tu..kalu ada dgr apa2, jgn toleh belakang tau!Ikut ckp aku ni!"
lebih kurang camtu la dia ckp.
so aku & membe aku gi toilet buang air..kitorg buat syif sorang tukang suluh ke siling dgn lampu picit kasi terang, while the other melepaskan hajat..ye la..gelap gelita sungguh!
bila time aku nye turn nak bom jamban..aku dgr mcm ada org flush toilet & berjalan2 sebelah toilet aku..aku pun ckp "Oi,ko x sudah lagi ke?"
pastu,baru aku teringat yg kitorg berdua je dlm toilet tu & membe aku ada kat pintu entrance toilet tgh suluh torchlight kat siling utk aku..& dia pun pelik : "Hah?aku kat sini la!"
aku dah x sedap ati dah..cepat2 abiskan bisnes. masa aku kuar tu..aku tgk pintu toilet sebelah tertutup..berani kan gak diri,aku tolak la sikit....dalam tu kosong je..xde orang pun~ :nyorok:
cepat2 aku blah ke entrance toilet & ceritakan kat membe aku..dia ckp xde sape pun masuk toilet masa syif dia..& aku pun x nampak sape masuk masa syif aku..:nyorok:
kalu membe aku yg flush jamban, sape plak yg dok suluh siling toilet tu?? :nyorok:
cuak gile kitorg, terus cabut..lepas pada tu,kitorg gi toilet berlima.
lepas abis camping tu,baru la scout leader kitorg citer..toilet yg kitorg pegi tu mmg keras ada penunggu..dia pun byk kali dgr org flush jamban masa tgh kencing berdiri(aku xla)...tp dia ikut petua x toleh belakang tu.. :nyorok:

byk lagi encounter paranormal aku yg berkaitan toilet aka jamban ni..ntahla,blh dikatakan 98% kejadian pelik aku alami bila kat toilet..mungkinkah kerana ianya tempat persinggahan syaitan? :pray:

[ Last edited by  BabeYSHa at 5-2-2009 11:09 AM ]

samerosie This user has been deleted
Banyak kisah seram dan menakutkan : kat tandas public, tapi tak leh citer kat sini ah...:nerd:

ladyhermanas This user has been deleted
cite la.kan thread dia pasal jamban yg menakutkan

Alar citer ajer lar... memang tandas tu kan tempat yang kotor.. tempat yang berpenghuni sebenarnya...

aku dulu blaja kat MYPM. dok asrama level 3. masa tuh budak matrik je dok level 3 budak secondary dok level G,1,2...aku nih special kes.

aku masa tuh seharian kena kacau. masa tuh weekend, aku tak balik, budak matrik cuti sem, bebudak lain majority balik.  kat level 3 tuh cuma aku sorang jer. member aku ajak aku setinggan tapi aku tak mau nak dok katil sdn... so mlm tuh kena lah...katil roomate aku tuh macam ada yang tido. dengar org pusing2 susah nak tido. aku buat derk je. masa tu aku kata dlm hati ko nak buat apa ikut ko ler aku nk tido... pastu aku dengar buku kena selak la pulak, pas tu bunyi katil...aku buat derk.

esok plak kay nih habit bangun terus capai bakul mandi. so aku pi la toilet nak mandi masa tuh dlm kul 7pg.
aku mandi sambil nyanyi. tengah aku syok sabun badan dengar bunyi pintu/ensel pintu ...aku berdebar..tp buat derk nyanyi jer bunyi lagi..yang pelik nya bunyi pintu tuh hanya masa aku nyanyi. masa aku diam dia pon diam...pastu aku rasa tak sedap hati takut terkunci dlm tandas niaya jer... dgn sabun kat bdn aku amik bakul cabut pim andi kat level 2. akak yang tgh basuh baju tuh senyum jer macam paham2 jer apsal aku tetiba mandi bawah.hehehe~

nih pengalaman aku sendiri

masa tu awal tahun 90an..kat makmal biologi sekolah aku nih...ada satu display area macam almari kaca besar....kat dalam almari tuh ada la balang2 kaca cicak, ular, katak yang dah diawetkan...tak kurang jugak janin manusia..2-3 balang gitu..mak aku kata zaman2 dia dulu memang ada satu masa tu, trend jual janin bagi tujuan buat experimen/pendidikan biologi..wallahualam...aku pon tak pasti sangat...

so, dah jadik kebiasaan aku, lepas prep...aku akan ambil jalan pintas ikut makmal2 sains untuk ke jalan utama terus ke asrama aku...aku cukup malas nak ikut jalan biasa memandangkan semua senior2 & kawan2 berebut2 nak ke cafe untuk supper..macam kambing pas kandang....berterabur!! hihihhihiihi...jadik, memandangkan aku takmo ketinggalan makan (masa tu biskut lemak pon sedapppp..cicah kopi!) aku ikut la jalan pintas tu sorang diri...kawan2 aku yang lain bukan nya nak ikut skali...diorang nak usha2 kot2 dapat mengoratP

hampir saban malam aku perasan, tiap kali aku lalu kat makmal biologi tuh, mesti aku terperasan satu pompuan berdiri kat sebelah almari tuh...sampai satu malam tuh, aku siap menegur akak tu..."hai kak...menung panjang lagi???" tapi dia tak pernah balas apa2.

sampai satu ari tu..aku jalan la ngan salah sorang abang2 guard yang buat rondaan...aku bagitau la...selalu ada pompuan lepak kat cermin tu...termenung...muka tak nampak...sebab membelakangkan jalan...abih abang tu cakap..."dik, tu bukan orang!"

ahahhaa....masa tu aku rasa nak demam terkenangkan yang aku pernah menyapa dengan berani nyer "kakak" tu...katanya, mungkin roh pompuan tu tak tenteram sebab gugurkan anak & jual mayat tu kat ntah sapa untuk bahan kajian biologi satu masa dulu...dan makmal sekolah aku simpan janin tu bagi tujuan pendidikan...

yang buat aku tak perasan tuh...sebab dalam kepala aku dah register..kalau antu, pakai baju putih...hihihi...dia pakai baju kurung kaler gelap...hampir tak nampak kecuali kalau nengok bebetul...itu sebab aku ingat tu orang...

nak dijadikan citer....lepas citer aku menegur pompuan tu, diorang alihkan janin tu ke tempat lain...maka jadik la pulak gangguan lain.......

wallahualam

Follow Us
Eeeeeeeeeeeeee.........takutnyer....

tun_sofia This user has been deleted
seram la:nyorok::geram::geram:

fireunicorn_85 This user has been deleted
yg ni terjadi masa aku kat matriks dulu..
aku ni jenis yg suka gi jamban malam2 sbb byk minum air..hehe~

so,ada satu mlm tu..lebih kurang kol 3am la..aku terjaga,nak melepas sgt2 dah nii..
terus je ke jamban yg terletak di hujung blok..
masa aku tgh melepas tu kan..aku rasa ngeri & seram semacam je..aku kalu rasa camtu,biasanya mmg ada la benda tu..
dah lama tu,aku perasan semcm ada asap putih cam kabus keluar dari toilet sebelah aku..:nyorok:
nak kata bau rokok,xde bau pun..bau benda terbakar pun xde..so..pelan2 aku sudahkan bisnes & kuar..
masa kuar tu,aku x berani pun nak pandang toilet sebelah..aku jalan laju je nak kuar toilet..
tp aku dpt rasa mcm ada benda yg nafas kat tengkuk aku ni..meremang je bulu roma!! :nyorok:
bila dah kuar kat corridor blok..aku terus lari x ingat dunia dah & yg best nya aku dpt rasa 'pressure' yg kuat kat belakang aku,semcm nak suruh aku toleh belakang..sampai bilik terus kunci pintu..x pandang blakang langsung..roommate aku pun pelik je tgk aku.
lepas pada tu,aku x pegi dah toilet tu..aku pegi toilet aras bawah plak.
lepas sem break,membe aku sebelah bilik plak citer..dia pun sama gak mcm aku..tp xde nampak asap ke apa..
masa dia tgh melepas tu..around pagi gak dlm kul 2-3 camtu,dia dgr bunyi baby nangis kat toilet seblah dia..terus dia cabut x sempat basuh pun~:geram:
dia kata,dia xnak citer kat org lain sbb xnak bdk2 lain takut je..& dia pun start guna toilet aras bwh gak cam aku..

kemudian masa kitorg nak outing,ada la chance nak beborak dgn pak guard kat main entrance..kitorg pun citerla apa jadi..
pak guard tu ckp : "oh,mmg biasa dia bertenggek kat water tower sebelah blok korang tu..kadang2 kat pagar tennis court blakang blok korang pun dia tenggek gak..kitorg dah biasa nampak dia masa ronda2 mlm2"
kitorg pun tanya la: "siapa dia tu?"

"pontianak.." selamba je pak guard tu jwb.. :nyorok::nyorok:

ish seram sungguh citer u all :geram:

jebat_derhaka This user has been deleted
sewamm siot..haku x penah encounter bebenda camnie..arap2 xkan..

pikir2 This user has been deleted
tandas sekolah rendah saya dulu berhantu sebab bangunan lama bekas peninggalan Inggeris. Tandas tu sekarang dijadikan stor kerusi buruk dan berkunci. Mungkin sebab yang tidak mahu diberitahu. Ia sampai sekarang masih misteri...

lagi cerita sape ade.....cecco setakat ni tak pernah kena kacau..:pray:

itu masa pikir2 sekolah kat situ.....sekarang cuba pergi tengok telah diubahsuai begitu cantik ada bangunan tambahan lagi.....kerusi2 dan meja2 buruk semua dah diberi makan pada api.....

thread lg satu tu panjang sgt...dah...penat nak cari cerita br hehehe....bua tni part 2..ekeke

puteri_bulan This user has been deleted
heee...seramnye...

next..saper plak yang ada pengalaman ngeri yang di syer dengan-kengkawan kat sini..

aku pulak bukan aku yg encounter tapi melibatkan aku...ni masa blajar kat UUM
aku ni jenis suka melepak ngan kwn2 , makan2, gelak2, borak2.....tapi ada satu mlm tu roomate aku balik kampung...so aku malas la nak pg melepak kat bilik org lain...hari tu pulak hujan renyai...aku pun kira nak tido awal la...tapi memula tu susah gak nak tido sbb aku mcm dgr bunyi pelik kat tgkt bwh ....aku jenguk kot tingkap x de la yg pelik so aku sambung la tido...
esok pepagi ada masa aku gi toilet sorang junior yg baik ngan aku nih pun tanya la kat aku....ooooo mlm tadi dok lepak ngan sapa tak ajak pun kitorang lepak sekali....aku buat la muka pelik....yelah aku kan membuta awal....aku tanya pulak...lepak apa org tido awal la...dia beriya dengar suara aku tgh gelak2 (iyerlah aku kalau gelak mmg beriya sikit tu org mmg boleh cam la cara gelak aku)around pukul 1-2 pg lama gak la dia kata...dia ada gak rasa nak join tp segan sbb takut masa tu aku tgh borak ngan member2 aku yg dia x kenal...bilik dia ngan bilik aku selang dlm 3 buah la....bukan dia sorang jelah yg dgr roomate dia pun dgr gak sbb mlm tu sunyi sikit ramai yg balik kg....

lps tu apa lagi sejak tu kalau kitorang lepak aku mmg tahan gelak aku la....iyerla bygkan benda tu tiru suara aku waaaaaaaaaaa...ngeri tu...

ini pengalaman aku.........aku sndiri yg kena....

satu ptg tu! dlm kol 5ptg kt tndas opis!dlm tndas ni ada 5 pntu! aku msuk yg ujung skali!lepas aku buang air..aku bukakla pntu!tetiba aku rsa cm ada org tolak pda blakang! pnyala kuat aku jatuh masa ni! smpai trus x leh bngun! rsa cm ada bnda hmpap!aku jatuh belah pipi dulu!sakitnya!!!menangis2 aku msa ni!pnyala harap adala sesiapa msuk tlg aku! takut jgn ckp aar! dahla ujan lebat gila!toilet lak jauh pada ofis!kalo jerit pn x guna! sure xde sapa dgr!
aku cuba gakla nk bngun!dlm dkat 5 minit gakla aku terduduk tpi toilet tu!akhirnya leh gak! tu pn aku bngun pelan2 pegang dinging! sakit tuhan jela yg tau!aku rsa tulang pipi aku cm nk pecah! aku pelan2 kuar! sib baik msa ni terserempak ngn member aku! dia pnya terkejut tgk aku menangis2!!
balik jer umah pipi aku bengkak gila!! biru!!cm kena tumbuk pun ada! doc siap tnya aku gaduh ngn saper!! sib baik x-ray xder apa2 pipi kesygan aku ni!!! badan aku pnyalaa sakit!3 hari gakla aku dpt mc!!!

warkah kah kah....!!!gelak sakan aku baca posting engko nih!semua ayat seru! saspended aku! aku rasa hantu tu excited sangat kat engko kot??!mana la tau hantu tuh minat kat engko!sebab muka engko macam sizuka kot!aduihh..!!semua tanda seru!hahah...!..!...!!!