CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13949|Reply: 75

MYSTICAM_camelia (new album)

http://www.tunetribe.com/Album?album_id=574582

Tracks
1)Hypnosis
2)Jari Jemari feat Tony (Navalid Rashid) & Joe Flizzow
3)Puteri Santubong feat Arafah
4)Du Du Du
5)Kool
6)Seiring Sejalan feat Joe Flizzow
7)Cong
8)Closer
9)Jari Jemari Clubmix (remixed by DJ Gabriel)
10)Seiring Sejalan Clubmix (remixed by DJ Romy Jakarta)

Rate

1

dah kuar ke album dia?
website tu tunjuk boleh beli online, tapi harga in pound. mahal la.
nasib baik ada sample. aritu dengan camelia nyanyi satu lagu baru masa ranc raya kat ria. tajuk lagu tu 'cong'...lawak je tajuk. apa maksudnya ek? setau aku cong tu selalu org guna utk istilah 'tipu'.

aku dah dengar lagu jari jemari tuh, tak sedapnyala yg amat...macam takde hala tuju jek
tak silap aku almost semua lagu camelia cipta sendiri...
dia kata album ni bukan untuk pendengar urban jek, orang2 kampung pun bole dengar...

aku suke ngan kecantikan minah ni...
tapi dia bukan ditadirkan utk jadik penyanyi...mungkin utk jadi model its better kot....

Neo-Artz This user has been deleted
yang saya pernah dengar Du Du Du (dari AC Di Sini), Jari & Jemari dan Seiring & Sejalan (Muzik@RIA)...
best gakla...tapi saya tak minat dia...

Originally posted by honeydew at 5-11-2006 01:48 AM
aku suke ngan kecantikan minah ni...
tapi dia bukan ditadirkan utk jadik penyanyi...mungkin utk jadi model its better kot....

for me, camelia bukan sahaja penyanyi yg bagus..(pernah menang AIM VOKAL WANITA TERBAIk mengalahkan CT,ZIANA dan NING)..kalau u ada semua album CAMELIA..perhatikan perubahan muzik yg dia bawa DALAM ALBUM DIA..

FIRST ALBUM-camelia..VERY JAZZY  ala2 music sheila majid..
2nd album-memori-very RnB dan grrove..aku sebagai peminat muzik RnB walaupun taklah tahu sangat pasal RnB mengakui ini adalah antara album RnB terbaik yg pernah dihasilkan dalam industri muzik malaysia..
3rd album-MIMPI-album konsep pop eksperimental dengan pengaruh world music..muzik dia lain2 dari yg lain di malaysia nie..
4th album-mysticam-lari dari konsep album2 sebelum nie..
ini menunjukkan CAMELIA seorang penyanyi yg berkarya di dalam album dia..dia bukan setakat kumpul 10 lagu terbaik dari komposer trebaik malaysia/indon..masuk studio dan rakam album..ini stereotype penyanyi malaysia yg sedia ada..even2 nama2 besar dalam industri muzik malaysia cukup selesa dengan cara begini..tak perlu kerja keras cari material dan kelainan pun album boleh laku..
tapi cuba lihat industri muzik di US..penyanyi akan berkarya sendiri.bukan setakat kumpul lagu dan masuk studio..diorg akan menjelajah satu dunia mencari material utk album diorg..kalau nak ikutkan kat sana lagi ramai komposer2 yg mantap..namun begitu penyanyi2 kat sana lebih suka berkarya sendiri dan lebih hebat lagi terbitkan album sendiri walaupun baru awal 20-an..

kesimpulannya, aku rasa CAMELIA ni sepatutnya migrate ke luar negara..sebab org2 kat sana akan appreciate penyanyi yg berkarya macam nie..sebab tulah lepas aku minat industri luar negara(US) barulah aku appreciate dan support penyanyi2 malaysia yg berkarya macam CAMELIA nie..

Follow Us
album ni mmg aku sangat tunggu..aku lebih menunggu album ni daripada album baru ziana/ning/liza hanim atau misha..(semua tu pun tunggu gak)..

walaupun aku tak minat Camelia .. tapi aku setuju .. album dia mmg ada kelainan ..

kesimpulannya, aku rasa CAMELIA ni sepatutnya migrate ke luar negara..sebab org2 kat sana akan appreciate penyanyi yg berkarya macam nie..sebab tulah lepas aku minat industri luar negara(US) barulah aku appreciate dan support penyanyi2 malaysia yg berkarya macam CAMELIA nie...
As the saying goes, "orang luar lebih hargai...", "the grass is greener at the other side..."

Tapi ini mungkin bermakna artis msia yg migrate tu mungkin berhenti menyumbang balik ke industri tempatan sc bentuk kewangan/ekonomi, mcm apa yg pernah dirintihkan presiden RIM, Sandy Monteiro mengenai artis Cina Malaysia kat Taiwan.

Moga2 keputusan terbaik dicapai kelak.

[ Last edited by  scorpio_mmiv at 6-11-2006 03:22 PM ]

Originally posted by scorpio_mmiv at 6-11-2006 03:19 PM
As the saying goes, "orang luar lebih hargai...", "the grass is greener at the other side..."

Tapi ini mungkin bermakna artis msia yg migrate tu mungkin berhenti menyumbang b ...

artis2 cina malaysia ke taiwan spt penny chai n fish leong tu memang diorg base taiwan kan?
aku rasa artis2 melayu patut contohi diorgla..terus menetap di luar negara dan berkarya..barulah berbaloi dgn apa yg diorg laburkan..kat luar sana market lebih luas..tapi jgn lupa jugak pasarkan album kat malaysia..syafinaz pernah dapat offer rakam album ke luar negara..tapi dia kena menetap terus kat sana..tak boleh kejap2 dtg sana utk promo album..kalau setakat negara2 asean ni ok lagila nak ulang alik..kalau nak base kat luar negara mmg terus kena bertapak kat sana..

Ya x ya...mcm Rihanna, sungguhpun menetap di AS namun nama Barbados harum kerananya...asalkan Rihanna x lupakan kampung halaman.

tapi my point is camaner nak untungkan industri kita...artis Cina Msia yg menetap di Taiwan tu, mereka terikat kpd sykt kat sana, kutipan jualan disalurkan dlm lingkungan Taiwan jer...i think by now u get what i mean...

Originally posted by KoSe at 6-11-2006 01:12 PM

for me, camelia bukan sahaja penyanyi yg bagus..(pernah menang AIM VOKAL WANITA TERBAIk mengalahkan CT,ZIANA dan NING)..kalau u ada semua album CAMELIA..perhatikan perubahan muzik yg dia bawa D ...

Suka komen yang padat lagi berisi begini......:tq::tq::tq:  Pernah dengar a few of the songs on this new album di tv but rasa belum puas lagi......nanti gi beli album baru bagi komen.

Reply #6 KoSe's post

sory  kalo kita tak sependapat....

mungkin tinger saya(huhuhu....ganti diri yg skima je aku rase...) tak sesuwai ngan musik yg dia bawak....so...
inilah pendapat saya....

Originally posted by honeydew at 7-11-2006 01:29 PM
sory  kalo kita tak sependapat....

mungkin tinger saya(huhuhu....ganti diri yg skima je aku rase...) tak sesuwai ngan musik yg dia bawak....so...
inilah pendapat saya....

its ok..memang betul tu..one man's meat another man's poison...
for me, u r most welcome untuk share pendapat..

p/s masa Camelia menang vokal AIM 98 tu aku sangat benci kat dia sebab kalahkan ziana zain.masa tu baru je jadi hard core fan ziana melalui album puncak kasih..anti sangat kat camelia...aku tak boleh terima langsung muzik dia lagu dia dan apa2 berkaitan dgn dia...mana tahu org2 yg tak suka muzik camelia ni satu hari nanti boleh terbuka hati nak terima muzik dia cam aku nie..

Neo-Artz This user has been deleted
Originally posted by KoSe at 7-11-2006 02:19 PM

its ok..memang betul tu..one man's meat another man's poison...
for me, u r most welcome untuk share pendapat..

p/s masa Camelia menang vokal AIM 98 tu aku sangat benci kat dia sebab kalahk ...

well, like syafinaz said, tidak semestinya orang yg boleh nyanyi tinggi2 tue bagus...yang rendah pun ada kualiti yang tersendiri..

AKU BELI SEMUA ALBUM DIA.SHE'S VERY FRIENDLY & HUMBLE..

CITERLA MACAM MANA KO BELI ONLINE TU?

Originally posted by karlreef at 12-11-2006 02:01 AM
wow.....nak beli la....leh beli online...murah je.....

KO DUK KAT uk TU MEMANGLA MURAH..hehe..

tunggu jela album ji di pasaran..tak sabar..

album ni katanya kuar 21hb nov ni.
tp tk pstila. sbb selalu tangguh.
btw camelia dh ada website official baru.
tp yg pelik tkde info psl muzik n album lama dia.
byk tnjuk gmbo cover mag n citer psl  endorsement je.
> www.camelia.com.my <

BILA LA ALBUM NI NAK RELEASE...SAKIT KEPALA AKU TUNGGU...